7/10
Rojita 2019 máj. 31. - 21:42:41 7/10
(3744/18024)
"Szerintem mindenki fogja a fejét. ..."
Tekintettel arra, h itt a tárgyi és logikai tévedéseknek olyan halmaza gyűlt össze, h ez már szándékosságra utal.
Még a sorozat kezdetén olvastam egy kis interjút az egyik alkotóval, akit szembesítettek azzal a tévedéssel, h a filmen egy bemutatott levélen az irányítószám téves. A megadott szám vhol DK-Magyarországon kellene, h legyen, de ott nincs is település. A filmben meg többször halljuk, h ÖA vhol a Dunántúl déli részén van. Akkor hol is van a falu?- kérdezte a hírkutató.
Direkt kreálták a fals számot, h ne lehessen a falut semmivel se azonosítani- válaszolta az alkotók képviselője.
Mára a tévedéseknek olyan gubanca keveredett össze a kevés realitással, h egyszerűbb lenne a valóságot megtalálni a sok fantasztikum között. Hogy mégis nézzük és várjuk az újabb részeket, az talán ennek a párhuzamos valóságú új műfajnak köszönhető, (amibe jóformán minden belefér) és (persze, mert megszerettük a szereplőket.)
1/10
janderka 2019 máj. 31. - 20:35:41 1/10 Előzmény napraforgó
(3743/18024)
Ez a dilemma már megtárgyalásra került anno. Azóta sem tudtuk meg, mi járhatott a készítők üres fejecskéjében...
4/10
napraforgó 2019 máj. 31. - 20:08:23 4/10
(3742/18024)
Nem tudom, de én, ha levelet írok a fiaimnak, soha nem írom oda a keresztnevemet, mint ahogy itt Tamás odaírta az ölel szerető apád után a Kálmánt is. családon belül ez nem szokás, elég az apa, anya, apád, anyád.
A másik, ha most keletkezett a levél, miért van rajta régi bélyeg? Ha meg régen íródott, és csak most került elő, miért írt Kálmán 37 évesen olyat, hogy ne mutasd meg a levelet a többi örökösnek? Hisz 1982-ben Kristóf még meg sem született. Ki a fene gondol a harmincas éveiben a leendő örököseire? Hacsak nem ő Rockefeller....
4/10
napraforgó 2019 máj. 31. - 19:57:57 4/10
(3741/18024)
23. rész
Zoli egy japán étterembe vitte Pannát. A főnöke két japán gésával jött (az egyik úgy japán, mint ahogy én néger... Akkora horgas orra van, ami egy japán gésának sincs). Panna megpróbál haladékot kérni a férje adósságára, hálás lenne, mondja. A főnök nyilvánvalóvá teszi, hogy hálással kéne meghálálnia. Panna ezt nem igazán akarja. Zoli hazakíséri és felajánlja, hogy kifizeti a 750 ezret és majd részletekben visszafizetik. A grál lovag mindezért a felajánlásért még egy búcsúcsókot sem kap.
Sándor kikiséri a lányát a buszmegállóhoz. Diácska elutazik.
Szláven Zsóka háta mögött kicsen 3 darabot a muzeális bélyegeket tartalmazó albumból.
Tibi megint a kocsmában lóg, de Anikó nagyon elfoglalt és kedve sincs a múltat idézgetni Tibivel.
Később azonban fölenged és nevet tibi viccein. Bejön Sándor és megint féltékenykedik.
Lali és Dani a lovakat eteti, amikor Mónika beállít, Józsit keresi. Kiderül, hogy Józsi még nem beszélt a társaival Mónika ajánlatáról.
Attila újabb "munkával" bízza meg Kristófot, de most egy "diszkrétebb" helyszínre kell mennie. Kristóf elmegy a megadott helyre. Megérkezik a két kopasz, kérik az árut, Kristóf nyitja a csomagtartót és átadja az ott lévő egyetlen dobozt. A kopaszok keveslik az árut, meggyanúsítják Kristófot, hogy lenyúlta a többit. Aztán piszkosul megverik.
Szláven megmutatja Tamásnak a 3 elcsórt bélyeget, az egyik 1930-as, a másik 1950-es, csak a harmadik 1982-es, az lesz a jó. A boltból visszatérő Zsóka rögtön kiszúrja, hogy Szláven elcsórt egy bélyeget.
Mónika elmegy Józsi fészerébe és elmeséli mi a teendő a tervük megvalósításához.
Tamás leszedi a szekrény tetejéről a kiskocsis írógépet. Talál megsárgult papírt és borítékot is. Vali bejön, kedveskedik neki, de Tamás nem kér sem teát, sem süteményt. Felragasztja a borítékra a bélyeget, majd nekiáll megírni Kálmán bácsi levelét. Harmadik nekifutásra sikerül is összehozni a Tibinek szóló levelet. Úgy fogalmaz, hogy abból úgy tűnjön, mintha Kálmán még élne és a tiroli házban bújkálna. Felajánlja, hogy jöjjön ki, nézze meg a házat. de a levelet ne mutassa meg a többi örökösnek. Tomi az elkészült levelet bedobja a postaládába, közben kidönti a fél kerítést.
Zoltán egy futárral 2 személyes vacsorát és bort küldet Pannának, vélhetőleg nála kíván vacsorázni. (gondolom a szusit nem a kislánynak szánta...)
Dani tereplovaglásra viszi katát, aki nagyon örül ennek.
Kristóf nagy nehezen hazavezet, de elég rosszul van. Attila elcipeli Joli nénihez (nem értem, miért nem a kocsijával viszi...), majd elhívja Katát, jöjjön gyorsan, Kristóf megsérült. Kata jön is, odahagyva a lovaglást. Egy kis tálka vízben megmossa a kezét (igazából csak leöblíti), egy üveg pálinkából meg ráloccsant kicsit Kristóf fejsebére fertőtlenítés cimén. Megvizsgálja K-t , akinek valószínűleg enyhe agyrázkódása van, meg a homlokán egy kétcentis bibi. Erre szép nagy turbánt teker, majd hazamegy, K-t Jolikára bízza. (az orvosi megfigyelést meg a távolból fogja végezni)
Joli néni persze előre tudta, hogy jönni fognak, és tömi Kristóf fejét a bölcsességeivel: rossz hollónak rossz a tojása, rossz fának férges a gyümölcse, stb. Mesél Attiláról, meg a ledér anyjáról, aki csalta az urát, sőt állítólag a fia nem is a férjétől született. Attila az anyjára ütött, jobb, ha távol tartja magát tőle...
Vali a tyúkok etetése közben megtalálja a levelet, beviszi Tibinek. De Vali hiába várja, Tibi nem bontja fel, csak, amikor egyedül lesz. Bekapja a csalit. Eldugja a levelet és átrohan a kocsmába. Anikóval akar beszélni négyszemközt. Anikó elfoglalt, azt mondja, találkozzanak a mamutfenyőknél zárás után. Tibi az éjszaka sötétjében elárulja Anikónak, hogy levelet kapott az apjától, aki a jelek szerint él! Kitalálja, hogy kimegy hozzá Ausztriába!
svejci 2019 máj. 31. - 18:30:16
(3740/18024)
Mindenkinek!
Kb....
4/10
napraforgó 2019 máj. 31. - 13:37:30 4/10 Előzmény janderka
(3739/18024)
Lehet, de lehet, hogy szimultán szereli a centrifugát (láttam a kifolyónyílását) és közben püföli a kerékagyat a biciklikeréken.
1/10
janderka 2019 máj. 31. - 12:55:28 1/10 Előzmény svejci
(3738/18024)
Biztosan időgépet csinál :)
7/10
Rojita 2019 máj. 31. - 12:49:33 7/10 Előzmény svejci
(3737/18024)
Valszeg csak női nézőkre számítottak.
svejci 2019 máj. 31. - 12:46:25
(3736/18024)
Már a múltkor is beszéltünk róla, a Józsiféle szerelésekről...
Hát tegnap csak lestem... egy mosógép, vagy centrifuga palást, és azon egy kemping bicikli kerék, és felülről üti a kerék tengelyét kalapáccsal..... :)
Ennek mi értelme????
4/10
napraforgó 2019 máj. 31. - 11:06:19 4/10 Előzmény janderka
(3735/18024)
Atti bácsi azt mondta kopasz munkatársainak, hogy ne a panzió előtt álljanak meg - biztosan furcsállották vóna a népek, hogy jé, csak nem szállóvendég érkezett a panzóba?

Meglehet, hogy a panziótól kb. 15 méterre lévő kocsmánál nem annyira feltűnő a jelenlétük. Elvégre beugorhattak felfrissülni kissé. Csak azt nem vették észre, hogy a kocsma zárva és csak berontottak a hatósági zárat figyelmen kívül hagyva.

Apropó, tudja valaki, hogy a hatósági zárat ki veheti le? csak a hatóság, amelyik föltette (jelen esetben a NÉBIH), avagy Anikó is levehette, miután kifizette a bírságot?
1/10
janderka 2019 máj. 31. - 10:05:27 1/10 Előzmény napraforgó
(3734/18024)
Akkor má' mé' nem a kisbótba mentek? Vagy a lovardába, a fiához???? Vany annyira nem voltak képben Atti bácsi helyi beágyazódottságával kapcsolatban, hogy rögtön a (hatóságilag lezárt) kocsmában keresték? És ott is úgy, mintha épp szétütni akarnák azt? Miközben a szállodás polgimester kvázi a megbízójuk - és nem fordítva.
7/10
Rojita 2019 máj. 31. - 09:54:03 7/10 Előzmény napraforgó
(3733/18024)
(Azért nem terhelték meg MT-t azzal a fejszével.)
Úgy értem, filmvágással oldották meg a jelenetet. MT-nak egy fejszevágást se kellett csinálnia.
guess.who 2019 máj. 31. - 08:58:04 Előzmény janderka
(3732/18024)
Szerintem ez a panziórobbantós marhaság is egy volt a később félbehagyott ötletek közül. Sok ilyen van: behoznak egy-egy új szálkezdeményt, egy, maximum két részig elkezdik felépíteni, aztán úgy hagyják. Vagy elfeledkeznek róla, vagy –szokás szerint– menet közben változik a koncepció. :)
guess.who 2019 máj. 31. - 08:56:27 Előzmény napraforgó
(3731/18024)
Nem tudom, nekem ez az egész zavaró: ismerte Panna Zoltánt mondjuk pár napja, egy hete. Oké, hogy minden volt már közöttük, de az ennyire természetes dolog lenne, hogy azonnal kinevezi az iskolában is a lánya "nevelőapjává"? Ez azért a gyerekkel szemben is súlyos felelőtlenség, akárhogy forgatom. Arról nem is beszélve, hogy azért Panna számára is nyilvánvaló volt, hogy Zoltán egy pénzbehajtó maffiózó...
guess.who 2019 máj. 31. - 08:54:01 Előzmény napraforgó
(3730/18024)
Ezek az autós, telefonos logikátlanságok mind azért vannak, mert az írók nem akarnak vacakolni, hanem behúzzák ezeket a kész "megoldásokat" a sztoriba, és le van tudva, a néző úgysem gondolkodik. :) Többször is beszéltünk már arról, hogy a telefon mindig mindenkinél be van kapcsolva, KIVÉVE akkor, amikor fontos és logikus lenne, hogy egy félreértést egy mondattal tisztázni lehessen, vagy rá lehessen kérdezni, hogy az illető hol van és mit csinál. Az egyébként a ház előtt álló autók is olyankor "tűnnek el", amikor valaki gyorsan indulna valahová. :)
guess.who 2019 máj. 31. - 08:48:43 Előzmény napraforgó
(3729/18024)
Igen, valamikor nagyon régen ezt írtam én is, hogy ezt 30-40 részen át el lehet húzni, de 300+ rész nemigen jön ki abból, hogy Tibi bunkózik, Katica ugrándozik ide-oda, Stefán gödröcskézik, Zsókica meg álmodozik az afrikai utazásról. Ahogy írod: ez párszor még jó poén, de a huszadik emberrablás után a néző már nagyon úgy érzi, hogy itt bizony hülyének van nézve. :)
4/10
napraforgó 2019 máj. 31. - 04:28:33 4/10 Előzmény Rojita
(3728/18024)
Én is csak néztem, hogy milyen kicsi az a kosár, amibe tamás fát vágott, sőt még teli sem lett. Nagyon nem volt megpupozva... de Tamáska otthon fújdogálta kicsi kezecskéit, amit feltört a balta.
4/10
napraforgó 2019 máj. 31. - 04:13:23 4/10 Előzmény janderka
(3727/18024)
Mónikának volt egy elmélete erre. Kristóf hitelezői valahogy megtudták, hogy az adósuk Ökörapátiba ment (talán Pannától, talán magától Kristóftól, aki elszólta magát kártyázás közben). Mivel ÖA-ban csak egyetlen szálláslehetőség van, a panzió, ezért feltételezték, hogy ott szállt meg. A szülői házról nyilván nem tudtak.
Vicces, hogy amikor keresték, a keresztnevét sohasem említették. És mivel volt a panziónak egy Szappanos vezetéknevű vendége, Attila ostoba módon rögtön Mónikára gondolt. Mondjuk visszakérdezhetett volna, hogy kit is keresnek, Szappanos kicsodát?
Én úgy gondolom, hogy vidéki panziót vagy olyan idős hölgyek üzemeltetnek, akik egyedül maradtak és a túl nagy ház kihasználatlan maradt, vagy esetleg olyan fiatal pár, akik ebből akarnak megélni. Állítólag egyre népszerűbb a falusi turizmus. Lehet szerződni utazási irodákkal, és legálisan kiadni a szobákat.
Mit tesz egy idős panzió tulajdonos (vagy a fiatal pár), ha ilyen életveszélyes fenyegetést kap? felrobbantják a házát, stb. Rögtön a rendőrséghez fordul. És a rendőrség remélhetően komolyan veszi a dolgot és ki is megy nyomozni. Lehallgatják a telefont, megállapítják honnan jön a hívás, stb, stb. És feltehetőleg el is kapják a fenyegetőt.
De mit csinál Attila? Betojik. Mert neki vaj van a fején és nagyon nem akarja, hogy rendőrök nyomozgassanak a panziójában.
Ezért gyorsan el is tünteti a terhelő bizonyítékokat. Odarendeli a kopaszokat, hogy rájuk bízza az önkormányzat könyvelését, a hamis számlákat.
És miért mentek a kopaszok a kocsmába Attilát keresni? Ki tudja? Talán Attila nem tette elég világossá, hogy a panzióban lesz. És vidéken a kocsma az a műintézet, ahol mindenről tudnak, ahol útba tudják igazítani az érdeklődőt. A pultos általában mindent tud. Vagy ha ő nem, a törzsközönségből valaki.
Itt inkább az volt a furcsa, hogy a kopaszok bejöttek egy olyan kocsmába, aminek a bejárata hatóságilag le volt pecsételve. Mert nem azt láttuk, hogy a hátsó kis ajtón, a raktáron keresztül hatoltak be.....
7/10
Rojita 2019 máj. 31. - 00:56:57 7/10 Előzmény Rojita
(3726/18024)
Igaz, voltak korábban is humor-morzsái, de nekem ez a fejszés-jelenet indított.
7/10
Rojita 2019 máj. 31. - 00:54:15 7/10 Előzmény napraforgó
(3725/18024)
Ebben a részben vettem észre először, h Szláven karakterében mennyi humor van. (A halom fa felapríttatása). Aztán, nagyon jó vicces páros lett Tamással való kettősükből.
(Azért nem terhelték meg MT-t azzal a fejszével.)