4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 08:44:24 4/10 Előzmény janderka
(6489/18029)
A két rendőr nemcsak bemondásra igazoltatta Attilát, ő mondta, hogy a sporttáskája oldalzsebében vannak az iratai. Józsti küldte volna, hogy vegye ki, de a rendőrök azt mondták, hogy hagyja, majd ők. És be is mentek a műhely-kutricába, majd kisvártatva kifordultak és elmentek.
Vagyis megnézték ők a papirjait, mielőtt otthagyták Attilát.
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 08:40:28 4/10 Előzmény guess.who
(6488/18029)
Szerintem Nándi meg fogja magyarázni. Tamara kapott egy telefont a Joséjától, és ezért csapot-papot otthagyva azonnal elindult, hogy találkozhasson vele. Tomika sohasem jelentett neki mást, csak kis könnyű szórakozást, neki José volt a fontos, és most már ott is van vele. Kész, Tomika meg törődjön bele, felejtse el.
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 08:36:26 4/10 Előzmény guess.who
(6487/18029)
Pannának a rendelkezésére állta a csomagmegőrzőben a 4 millió 300 ezer, igy nagyon nem nyavalyoghatott azért, hogy nincs pénze. Az viszont lehetséges, hogy a Vörös rávallott a Gésára és ezért őt, mint védett tanút szabadon engedték, külföldre menekitették. És akkor valóban benne van a pakliban, hogy Panna utána ment a gyerekkel.

A másik verzió szerintem az, hogy menekült mindenki elől, Attila elől is és Kristóf sem igazán érdekelte sohasem, igy meglépett a visszakapott pénzzel.
1/10
janderka 2019 szept. 25. - 08:34:20 1/10 Előzmény napraforgó
(6486/18029)
Igazad lehet. Mert pénzátadás helyett a két pesti fakabát egészen hazáig fuvarozta Attilát (kb. 150 KM), hogy a fia igazolni tudja őt. Majd miután az bármifajta papír nélkül közölte velük, hogy az apja, a két járőr bemondására a rádiósok már el is hitték azt. Kérdés lezárva. Pénz pedig a Pannáéknál maradva.
guess.who 2019 szept. 25. - 07:28:58
(6485/18029)
Ami viszont engem továbbra is zavar, hogy a felnőtt, huszonéves, teljesen nagyvárosi, sokat látott és tapasztalt Tomikát óvodás gyerekként kezelik a szülei, akik egyébként óvodás korában még csak nem is foglalkoztak vele évekig (illetve Nándi évtizedekig) a sztori szerint. Most akarják bepótolni azokat az időket azzal, hogy tiszta hülyének nézik és a szemébe hazudnak Tamit illetően? Csak szerintem aljasság ez?
Egyáltalán: nem áll össze a spekuláció azt illetően, hogy szuperNándiék már korábban is szemmel tartották volna Tamit, hiszen eleve csak Maunika féltékenykedése és utasítása miatt került szóba az egész, sőt: Nándi a nevét sem tudta azelőtt Taminak. Más kérdés, hogy elég olcsó ember lehet ez a Nándi, ha az exfelesége utasítására cselekszik, mindenféle szolgálati utat kikerülve.
guess.who 2019 szept. 25. - 07:20:36 Előzmény napraforgó
(6484/18029)
"El nem tudom képzelni, hogy most mit akar Danitól,"
Szerintem még az írók sem biztos, hogy tudják, csak azt, hogy legalább 20 részt félig meg kellene tölteni vele. :)
guess.who 2019 szept. 25. - 07:18:56 Előzmény napraforgó
(6483/18029)
"hanem összecsomagolt és meg sem állt a lányával Amszterdamig még aznap, legkésőbb másnap."
Ez azért nekem eléggé sántít megint: azon nyavalygott Panna, hogy nincs pénze lakbérre és semmire, azért segítsen rajta Kristóf a csomagmegőrzős pénzzel – de annyi pénze van, hogy lelépjen Hollandiába a gyerekkel együtt? Arról nem is szólva, hogy ez az egynapos határidő amiatt is hihetetlen, mert az iskola tanárnője teljesen természetesen TUDJA, hogy holland iskolába jár a gyerek, ami egyrészt nyilván nem két fillér, másrészt nem hinném, hogy úgy működik, hogy délután még innen jön haza, másnap reggel meg már ott kezd...

Én inkább arra tippelnék, hogy a Vöröst az ő vádalkuja keretében kivitték egy új személyazonossággal Hollandiába (Nándi mondogatott neki ilyesmit, mikor elkapták, és Kristóf is csak "videon" beszélhetett vele!), ő meg kihívta Pannáékat magához utána. Így volt lehetősége Pannának felkészülni, iskolát szerezni odakint, és megokolható az is, hogy miért volt számára olyan fontos a Vörös által a csomagmegőrzőbe elrejtett pénzt megszerezni (hiszen megbízást teljesített). Legalábbis Panna karakterében ez az egész simán benne van.
guess.who 2019 szept. 25. - 07:12:36 Előzmény napraforgó
(6482/18029)
Nyilván magvas-tejfölös-mákos biozsemle volt és 47%-os, jaktejből készült tejföl – hiszen Maunika Stefán miatt most "megújította" a bolt készletét mindenféle prémium termékkel, Józsi meg nem vette észre, hogy ilyesmiket vett. Úgy máris kijön a matek. :)

Vagy a másik lehetőség, hogy a vádalku során nem csak Subiczék kezébe adták át a boltot, hanem az is kikötés volt, hogy Attila és a fia is duplaáron kaphat meg mindent a régi tulajdonukban. :)
guess.who 2019 szept. 25. - 07:09:52 Előzmény janderka
(6481/18029)
"Valami végzettsége csak van, amivel újra munkába állhatna."

A polgármesterséghez nem előírás SEMMILYEN végzettség, még talán a 8 általános sem... :) Ezért lehetséges és életszerű, hogy egy Attila helyett egy Subiczot válasszanak meg – és a nevek ízlés szerint behelyettesíthetők. :)
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 07:05:40 4/10 Előzmény napraforgó
(6480/18029)
és még tévedtem is, mert a tejföl akkor 345 ft. talán mellényúltam a sötétben, mert ennyire rossz nem vagyok kivonásban.
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 04:13:37 4/10
(6479/18029)
Ilyet Stefi nem mondhat. Már túl régen vége lett a jegyességének Danival és ne feledjük, Stefinek ott volt közben Lali, akivel meglehetősen intenziv szerelmi életet élt. Amúgy meg akkor neki már előrébb kéne járni a terhességben Katánál, és akkor már látszana is a dolog.
El nem tudom képzelni, hogy most mit akar Danitól, hacsak nem szemétkedni, felhivni Dani figyelmét arra, hogy azért a Robi is szóba jöhet apaként... de ha nem tudna a terhességről, akkor mit talált volna ki???
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 04:05:16 4/10
(6478/18029)
Miért nem nézte meg Tibi a váza alját, oda rá van nyomva a készitő műhely emblémája. Majd megmutatják neki a múzeumban, hehe.
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 04:03:07 4/10
(6477/18029)
Egy-egy izgalmasabb rész után mindig jön egy unalmasabb. Előző nap az izgalom Kata eltűnése volt, ma punnyadtunk. Csak a Stefi körüli hülyéskedések mentek, meg a Tibi baromkodásai megint az örökség körül. Milyen ostoba ötlet az, hogy a házban van még elrejtve egy vagyon? Miből gondolja ezt? Hisz a pénz a bankban van, onnan fogják megkapni az örökségüket.
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 03:59:39 4/10
(6476/18029)
Józsit sem értem. Állitólag valami Faipari főiskolát végzett, szereti a fát, mégsem csinál valamiféle asztalosműhelyt, hanem a falu rissz-rossz tárgyait javitgatja, rossz mosógépet, meg esernyőt, stb. És ki tudja ezekért a vacakolásokért kér-e pénzt, vagy csak úgy ingyen matat rajtuk.
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 03:55:51 4/10 Előzmény janderka
(6475/18029)
Szerintem Attila nem kapta meg a lakbért Pannától, hisz a rendőrök lekapcsolták és hazavitték Ökörfalvára igazoltatni. Na ez is milyen dolog, nem hiszem, hogy ez szokás lenne a rendőröknél egy gyanúsan őgyelgő ember esetében, sokkal valószinűbb, hogy egy rokont hivnak oda , hogy igazolja. Telefon Józsinak, jöjjön az apja igazolványával az X rendőrkapitányságra.
Egyszóval Panna nem fizetett - 700 ezer Ft-t , vajon most miért van szó egymillióról? - hanem összecsomagolt és meg sem állt a lányával Amszterdamig még aznap, legkésőbb másnap.

Mónika meg majd most akarja elmondani Józsinak, hogy az apja nyakában látta a gyűrűjét, tanú rá a Subicz.

Nem értem, Attila miért nyavalyog, hogy nincs pénze, megirtam, hogy a sérült (elázott) bankjegyeket az V. ker. Hold utcai bankfióknál be lehet váltani épre. Attilánál több milliónyi elázott 20 ezres volt, ha beváltja, van minimum 5 milliója. Ott a lakása is, amit szintén valami rendes ügynökségen keresztül kiafhat, mert Mónika nincs a topon, ahogy látom. Először kiadja egy nem fizetőnek (ami eleve lehetetlen, hisz egy hónap + 2 hó kauciót előre le kell tenni!), aztán meg visszaengedi Pannáékat. Pannáéknál Móni saját lakására szól a megállapodás, hogy utólag fizetnek, ez Attila lakására nem állt!
4/10
napraforgó 2019 szept. 25. - 03:33:07 4/10 Előzmény Rojita
(6474/18029)
Na ezen én is fennakadtam. Mert még ha 25 Ft is a zsemle (itt a Lidlben csak 19), akkor 245 egy tejföl. Hacsak nem nagydobozost vett, akkor sehogy se jön ki.
1/10
janderka 2019 szept. 24. - 23:28:04 1/10
(6473/18029)
Egyébként minden ellenérzésem dacára nem értem hogy Attila, mint a falu éveken át regnáló első embere - és mint valószínűleg számos simlis közéleti figurával jó kapcsolatot ápoló "nadrágos ember" - hogy nem képes feltalálni magát, és miért alacsonyodik le helyi közmunkássá?
Valami végzettsége csak van, amivel újra munkába állhatna. A sittről kiengedték. A vádalku része valszeg a felmentése volt. Így már príusza sincs. Szóva nem értem, mit baszakodik lenn Ökörfoson egy 4x5 méteres pozdorlya sufniban a szintén szélütött, szakmájában elhelyezkedni képtelen, fiával karöltve???? Mire vár? Hogy rászakad az OTP és hipp-hopp megint ő lesz a helyi kiskirály?
Mondtam régebben is, hogy kár volt őt ilyen "nagyembernek"' megírni. Ebből a posztból ugyanis nem lehet ekkorát esni. Még ha a zabrált vagyonkájának egy része el is illan. (Hiszen ne feledjük, jelenleg azért van egy kb 60-70 milliót érő fővárosi ingatlana! Plusz gondolom az a telek is, amin a fia szedett-vedett műhelye is áll.)
1/10
janderka 2019 szept. 24. - 23:00:15 1/10 Előzmény Rojita
(6472/18029)
Rákérdezett most is, de a faterja továbbra is tagadta. Korábban is azt mondta, csak éhes volt és kajáért ment éjjnek idején a boltba. Józsi meg beletörődött... Mást nem is igen tud tenni. Hogy Mónika miért lapít, az már más tészta. Talán, hogy később zsarolhassa Attilát. Bár ha az addig túlad(ott) a gyűrűn, akkor mit sem ér már a megzsarolása, hiába egy aljadék ő is. Hogy befenyítette szerencsétlen Kristófot is... Pedig neki aztán mi köze Panna lelépéséhez? Az eddigi zsét nem rég úgyis megkapta tőle Attila, azóta meg max egy hét telhetett el "lakbérfizetés" nélkül. Papír sincs róla, úgyhogy menjen be simán, cseréljen zárat és adassa ki valaki megbízhatóbbal, mint Máónika. Vagy költözzön be - úgy sincs hol laknia. Igaz, úgy meg pénze nem lenne...
7/10
Rojita 2019 szept. 24. - 22:44:44 7/10
(6471/18029)
Milyen ember ez az Attila? Tudta, h a gyűrűt a fiától lopták el, mégse adta vissza Neki. Sőt, képes volt féláron zaciba tenni. Egyáltalán, h van ez? Józsi felismerte apját az utcai kamerafelvételen, mégse keresi apján a gyűrűn.
7/10
Rojita 2019 szept. 24. - 22:35:58 7/10
(6470/18029)
3 zsemle + 1 tejfel = 420 Ft? a kisboltban