4/10
napraforgó 2020 jan. 22. - 04:27:45 4/10
(9804/18024)
Engem most az érdekel, hogy ez az egy drón van-e (a valóságban), vagy van több is.
A sztori szerint több is van, hisz egy drón - szerintem egy nagyobb tipus már röpködött a falu felett még azelőtt, hogy Sándor hazahozta a Falcont.

Nagy valószinűségel Marosi és Benedek keze van a dologban, nagyon nem akarják, hogy más drón is repkedjen a falu légterében. De mit kutatnak? A műkincseket? Vagy magát Kálmán bácsit, aki kisértetet játszik időnként?
Remélem épeszű magyarázat lessz erre, nem valami marhaság.
4/10
napraforgó 2020 jan. 22. - 04:20:26 4/10 Előzmény amira_daaa
(9803/18024)
Erre már én is gondoltam, igaz hogy két marha nagy bőrönddel érkezett és később is vásárogathatott, de azért tényleg sokatlan ez a nagy rongyrázás. Még az is, aki olyan helyen dolgozik, ahol jól kell öltözni, az is variálja a blúzait a szoknyákkal, nadrágokkal, fölsőkkel, teljesen új, teljesen más cuccokat senki nem engedhet meg magának. Na és vidéken, egy isten háta mögötti panzióban erre nincs is szükség. Sőt, egy ingatlanosnak sincs ilyesmire szüksége ahhoz, hogy ingatlanokaat mutogasson változó ügyfeleknek.
7/10
Rojita 2020 jan. 22. - 00:14:17 7/10 Előzmény amira_daaa
(9802/18024)
Sok ruhája van Mónikának, kétszer nem veszi fel ugyanazt. Van ilyen nő.
(Nekem is volt ilyen kolléganőm. Nyáron, csak i x vett fel egy nyári ruhát, aztán kimosta és eltette jövő nyárra. Minden nap mást vett fel, minden héten vásárolt vmi újat is.)
9/10
amira_daaa 2020 jan. 21. - 23:30:45 9/10
(9801/18024)
hu tényleg ezek nyári felvételek, azért nincsen annyit. köszi
9/10
amira_daaa 2020 jan. 21. - 23:12:47 9/10
(9800/18024)
AMugy MóniCának hány váltás ruhája van minden részben uj ruhája van és nem ismétlődik? de komolyan. nyári részekben minden nap uj ruha. VAgy csak nekem tünt fel?
9/10
amira_daaa 2020 jan. 21. - 22:17:17 9/10 Előzmény napraforgó
(9799/18024)
köszi Napraforgo beletekerek.

Ha forgatják a 4. évadot akkor ez se lesz tul hosszu. @Rojita-nak , amugy szerintem fog Kata szenvedni olyan a fajtája, csak most kevesebbet van.
7/10
Rojita 2020 jan. 21. - 21:38:25 7/10
(9798/18024)
Egyébként, már forgatják a 4. évadot. Olvastam.
7/10
Rojita 2020 jan. 21. - 21:35:40 7/10
(9797/18024)
Hát, gyorsabb lett a ritmus, Kata se szenved állandóan és Tibi is kevesebbet ordít.
4/10
napraforgó 2020 jan. 21. - 21:35:10 4/10
(9796/18024)
14. rész
Vali arra ébred, hogy füst gomolyog be az ablakon. Előbb megijednek Tibivel, hogy ég a ház, de aztán rájönnek, hogy a füst kintről jön. A Renátóék gyújtottak tüzet. Tibi átmegy Stojkáékhoz, mivel csinálták ezt a nagy tüzet? Oltsák el hamar. Közlik, hogy a gaz nem ég olyan jól. Tibi bekéredzkedik, szeretne körülnézni.
Szláven a faház melletti ládában kotor, eltűnt a drón, amit Marosi megbizásából elhozott, és ott "biztonságba" helyezett. Felhivja Gittát, aki mérges, megmondta, hogy ÖA légterében nem lehet semmi! Szláven elmeséli neki hogyan csórta el Sándortól, de ahová rejtette, onnan eltünt. Ki ismerte a rejtekhelyet? kérdi Gitta. Szláven rájön, hogy Olga tudott róla! Marosi szerint akkor nagyobb baj van, mint gondolta. Szláven igéri, intézkedik.
Suvick Mónikával beszélget, ki lophatta el a drónt, és ki lehetett a fenyegető? Mónika szerint ugyanaz a személy tehette. Subicz közli, hogy ráadásul a telekre meg beköltöztek, mit mond majd a vevőnek? Attila okosan kijátszotta őt. Az ő engedélyével tartózkodnak a telken, nem teheti ki őket. Törik a fejüket, hogyan tehetnék ki mégis onnan a beköltözőket?
Ekkor Szláven jön, Olgát keresi. Móni eligazitja, az emeleten ágyaz.
Szláven megtalálja Olgát, szerbül vitatkoznak, a férfi követeli, hogy adja vissza a drónt. Olga tagadja, hogy nála lenne. Szláven megfenyegeti, nehogy a nyakukra hozza Goránt.
Mónika szerint Olgának mindenhez köze van. Nála futnak össze a szálak, magyarázza Suvicknak.
Tibi vitatkozni kezd a Sztojka fiúkkal, mit keresnek itt? Mondják vigyáznak a telekre. Tibi megkérdi, mi van a ponyva alatt? Hát egy nagyon nagy parabola antenna. Tibi hazamegy és elmondja Valinak, a telken csúcstechnológia van! Aztán elkezd Tomiért és Kristófért orditani.
Sándor nyavalyog, a lánya próbálja vigasztalni. Kiderül, hogy bevitték a a központba, ahol 24 órát kapott, hogy előkeritse a drónt.
Mónikát felhivja a DNS központ, közlik kész a DNS vizsgálat és azt is, hogy az eredményt csak személyesen és csak mindhármuk jelenlétében adhatják át. És meghatalmazással sem adják ki Móninak. Móni ideges lesz és azt mondja, majd egyeztet a testvéreivel és visszahivja őket.
Józsi mérges, nem akarja, hogy az apja továbbra is nála maradjon. Attila először könyörög, hogy ne küldje el, majd megsértődik és közli, akkor kivesz egy albérletet Kárásziban.
Szláven később ér be a postára, ideges, Zsóka faggatná, mi baja, de a fiú közli, hogy magánügy. Zsóka elpletykálja, ogy Olga sokat sustorog Attilával, akit hiába száműztek a faluból, mégis itt van.
Tibi elmeséli Kristófnak és Tominak, hogy mekkora nagy parabola antenna van a szomszéd telken. Tomi szerint új TV-adót inditanak. Tibi szerint ez hülyeség. Vali mondja, hogy egy ilyen dolog adásra és vételre is jó. Tibi ezen elgondolkodik.
Szláven Józsinál Attilát keresi, aki közli, nem tudja hol van. Józsi benéz a fészerbe, de úgy tűnik, hogy nem veszi észre a félg nyitott szekrényben a drónt.
Anikó és Stefi beszélgetnek a kocsmában. Anikót is az érdekli, hogy találta ki Stefi ezt a marhaságot, hogy a Vali vezesse a cukit, de Stefi meggyőzi, ideeje megbékélniük, végtére is a fati felesége az ő mostohaanyja. Anikónak nincs is ideje válasszolni, mert beront Tibi, a Jenőt keresi - hová akarsz te költözni? kérdi tőle. Majd kihivja Jenőt, odaakinn beszéljék meg - és faggatni kezdi. Megvádolja, hogy a feleségét akarja a telekről kukkolni. De Tibi elárulja, az már egy lakott telek, oda nem fog tudni beköltözni.
Kristóf elmeséli a kárászi kalandját Üvegessel. Rájött, hogy Mónika már járt nála és genetikai mintát kért tőle.
Tomi elmegy Terikéhez megnézni az ültetvényét, ami nagyon megnőtt már.
Tibi Stefit is faggatja, hogy ki találta ki, hogy a cukrászdát a Vali vezesse. Stefi közli, az ő ötlete volt, mivel a Vali cukrász és nekik az kell a cukrászdába. Tibi közli, nem engedi, hogy a Vali ott dolgozzon A lányok lehurrogják, szerencsére már nem 1720-ban élnek, Vali egyedül dönt az ügyben. De Tibi kategórikusan kijelenti, hogy nem Vali dönt, majd ők döntenek, és elvonul.
Jenő elmegy Subiczhoz, úgy hallotta, hogy nem üres a telek. De ha nem üres, akkor őt már nem is érdekli. Subicz megigéri, hogy kiüriti a telket, ha van konkrét árajánlat és szerződés. Megegyeznek 25 milliós vételárban.
Megjelenik Pusztás Rezső és a polgit keresi. Összefutnak Jenővel és régi ismerősként üdvözlik egymást.
Tibi felelősségre vonja Valit, tudja, hogy Vali a szeretőjét védi. Vali azt mondja, kérjen segitséget az orvos lányától.
Tibi közli, ő megharcol a szerelmükért. Vali megdöbben, ezt sem mondta már vagy 25 éve.
Krisztián a piacra megy, észreveszi Tompikát a marihuánás kertben ügyködni. Mielőtt felszáll a buszra, készit néhány felvételt.
Szláven elmeséli az ideges Diának, hogy ő lopta el a drónt az apjától. Dia kiakad. Szláven azt mondjaa, hogy vissza akarta vinni oda, ahonnan Sándor elhozta, de tőle is ellopták. Dia szerint Olga lophatta el. Mennek a panzióba.
Sándor és Misi rinyálnak, jajj,mi lesz, ha nem lesz meg a drón.
Józsi megtalálja a szekrényben a drónt, és rögtön tudja, hogy az apja tehette oda.
Katasztrófa Rezső segitséget kér a polgármestertől a drón előkeritése érdekében, ha nem lesz meg, akkor neki vége. Subicz utal rá, hogy a katonai elháritásra nagy befolyással lévő illető a panzióban lakik. Kiderül, hogy Rezső is ismeri Babikát. Subicz lehivja őt és örömmel üdvözlik egymást. Annó Rezső is udvarolt Babikának, meg is kérte a kezét, de a nő mást választott.
Berobban Sándor, majd Dia Szlávennel, Olgát keresik. Ekkor jön Józsi a drónnal, talán keresik ezt a masinát. Kérdik hol találta, mire azt mondja egy útszéli árokbban és felvette, az gondolta fontos lehet.
A három Sztojka fiú beszélget, minek is vannak ők itt? Miért bámulnak be a falusiak.És miért biztatja Attila őket, hogy tartsanak ki.
Krisztiánt keresik telefonon, közlik vele, holnap razzia lesz.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 21. - 21:30:03 9/10 Előzmény guess.who
(9795/18024)
vagy vinnék el kajálni vagy moziba pl Valiékat és ott is lehetnének izgalmak vagy mennének át a nagy bevásárloközpontba. Budakeszin elég jo ez a kis bevásárloközpont na jo annyira nem nagy de lehetne ott forgatni. mg a kötelező körökön is tuleshetnénk már

ugye hiszti békülés Kata szenved elrabolnak valakit aztán megint elrabolnak jön Nándi és Fazekas ebből kéne már kilépni mert elég uncsi. "


Legyél nyugodt: Trokánból ennyi volt, és szerintem Rémónából is. Leült a sorozat, nincs néző, így azt hiszik, hogy ilyen beugró "neves" "színészek" bedobása segít majd... Mondjuk szerintem egy-két jó, fantáziadús íróval többre mennének, de hát ők tudják."
9/10
amira_daaa 2020 jan. 21. - 21:25:32 9/10 Előzmény guess.who
(9794/18024)
a cameo nem az lenne ha pl Szláven párja Ildike beugorna egy szerep erejéig, mert a Kiss Rami elég hamar eltünik ezek szerint, mondjuk Hámori Barbarát is megkergetné Tibi :D
9/10
amira_daaa 2020 jan. 21. - 21:17:53 9/10
(9793/18024)
két hét mulva bejelent valamit Marosi várhatoan akörül :D vagy pedig még meg tudja Monika a DNS cuccal ugy kavarni a dolgokat hogy előkerülhet ott is az anya. LEhet hogy Molnár PiroskaMónika anyukája lesz és akkor indul a Cicahart Molnár Piroska és Jodi között :d
9/10
amira_daaa 2020 jan. 21. - 21:12:47 9/10 Előzmény svejci
(9792/18024)
szerintem is két dron van, vagy egy dron van de akkor két különböző ember és két külön célra használta :D
1/10
janderka 2020 jan. 21. - 20:43:56 1/10 Előzmény guess.who
(9791/18024)
Sejtettem. Persze. Igazából költői volt a felvetés.
guess.who 2020 jan. 21. - 20:24:31
(9790/18024)
"Szappanosék lyuknélküli kéménye"
Egyébként nem feltétlenül kell a kémény tetején lyuknak lenni. Észak-Magyarország bizonyos vidékein például a kémény két oldalára tettek egy-egy szelelőlyukat (vagy kettőt-hármat, oszlopkákkal elválasztva), ilyenkor a teteje természetesen nem volt lyukas. Egyébként logikus is: nem tud beleesni az eső, nem áztatja a szoba falát... :)
guess.who 2020 jan. 21. - 20:17:05
(9789/18024)
Ráadásul az igazi cameokkal nem akarják eladni a filmet, hanem csak "kis színesként" teszik bele, vagy nem is nagyon lehet tudni, hogy ott az az egymondatos szereplő kicsoda. A Gyűrűk ura-trilógiában pl. Peter Jackson, a rendező mindhárom részben cameozott, de elmaszkírozva egy-két másodperces "szerepben" – és senki nem úgy tekintett a filmekre, mintha az ő szerepe fontos lenne. Márpedig itt úgy reklámozták Trokánt és Rémónát is, mintha új főszereplők lennének... Annyira kisstílű húzás. :(
guess.who 2020 jan. 21. - 20:13:39
(9788/18024)
Megint csak azt tudom mondani, hogy ez így biztosan nem jó. Egyszerűen fizikailag nincs ott annyi hely, hogy három "raktár" elférjen egymás mellett. És Dia fodrászatát láttuk belülről: NAGY. A kártyabarlangot látttuk belülről: NAGY. A kocsma raktárá(nak egy részé)t láttuk belülről, elég nagy. A kocsma meg ehhez képest kicsi. Még ha Diácska fodrászata mellett hagytak egy keskeny raktárat, azt esetleg elhiszem, de szerintem az nem lehet 1-2 méternél szélesebb folyosó...
guess.who 2020 jan. 21. - 20:08:07
(9787/18024)
Szerintem nem jó. Ha a kártyabarlangos képeidet megnézed, akkor ott kilátni az ajtón a "folyosóra", vagy akármire: sárga a fala, és az ajtó mellett közvetlenül egy fal van. A kocsmában a sárga fal alsó része, olyan 1,2 méter magasságig fenyőzöld lambériával van burkolva, ilyet egyik kártyabarlangos képen levő folyosón sem lehet látni. Ráadásul olyan sincs, ahol kívülről közvetlenül fal lenne egy ajtó mellett...
guess.who 2020 jan. 21. - 20:01:45 Előzmény svejci
(9786/18024)
"még mutatták is az ajtó előtt"
A lényeget leírtad: az ajtó ELŐTT mutatták, azaz a fürdőszobában nem. Meg hát lehet, hogy korábban még nem oda volt berendezve Cicuka lomtárja, tehát simán mehetett akár "fürdőszobába" is. Persze nem: ha megnézed, akkor az L alakú szobának az a fele irtó keskeny, ott még egy pici mosdó is nehezen férne el, nemhogy kád.
guess.who 2020 jan. 21. - 19:59:40 Előzmény janderka
(9785/18024)
Legyél nyugodt: Trokánból ennyi volt, és szerintem Rémónából is. Leült a sorozat, nincs néző, így azt hiszik, hogy ilyen beugró "neves" "színészek" bedobása segít majd... Mondjuk szerintem egy-két jó, fantáziadús íróval többre mennének, de hát ők tudják.