guess.who 2020 febr. 12. - 17:30:45 Előzmény Lambada
(11010/18030)
Eltekintve attól, hogy ez az egész szerbiai kaland egy iszonyatos nagy baromság (már megint), egy dolog azért eléggé fura.
Algának tehát van egy 14 éves lánya, és nagyon azt akarják bemesélni nekünk, hogy az apja Szláven. Ezt Alga nyilván tudja, mégis átszökik Magyarba, zsarolgatja és fenyegeti hónapok óta Szlávent mindennel, az utolsó közösen ellopott fogpiszkálóval is a múltjukból; megpróbálja Diácskát elszakítani tőle, hiszen ő a hites ura - DE NEM szól EGY szót sem a legfontosabb zsarolási lehetőségről: a közös gyerekükről?!?!?! Igen, ez is teljesen hihető. Biztosan már akkor tudták az eltitkolt gyereket az írók, amikor Alga átjött a határon. Ja, nem: a mútl heti részek idején még senkinek nem jutott eszébe.
guess.who 2020 febr. 12. - 17:27:58
(11009/18030)
"Annyi felelősség sincs benne, hogy "Utánam az özönvíz" jelszóval otthagyja a betegeit, majd Robi gyógykezeli stb. őket"
No igen. Az eddig mindig számító érdekember Lóbelt azt mondja, hogy "várják a betegei", nem hagyhatja ott őket - az önmagát felelősségteljesnek képzelő Katáng meg szimplán közli a HR-bébivel, hogy holnaptól ne ossza be. Itt valaki nagyon eltévedt. :D
guess.who 2020 febr. 12. - 17:25:49 Előzmény janderka
(11008/18030)
"a latin nagymutter"
Mondjuk görög, meg inkább az ősanya ősanyja, de amúgy stimmel.
4/10
napraforgó 2020 febr. 12. - 17:10:06 4/10 Előzmény guess.who
(11007/18030)
Itt Oxabbeyben, ahol kabátban járnak az emberek nyár közepén még mindig hátravan fél év abból az egy évből, amit Szappanoséknak itt kell tölteni. Tehát Katáng még azt sem remélheti, hogy majd az apja kisegiti és kifizeti helyette a kötbért. És miért is várna Evetke erre a teljesen bizonytalan pénzre, pláne fél évig?
Katángnak meg a világon semmi vagyona, na jó, van egy használt gépkocsija, ha eladja, az is csak a töredéke a kötbérnek.
Katáng kezdettől nem volt teljesen százas, de most a debilvirus a maradék agyát is fölzabálta.
4/10
napraforgó 2020 febr. 12. - 16:58:10 4/10
(11006/18030)
Egy ilyen kis faluban, ahol nincs autóforgalom, már a 6 évesek is az utcán bicikliznek.
guess.who 2020 febr. 12. - 16:55:47 Előzmény napraforgó
(11005/18030)
"Most meg kilép úgy, hogy nincs is 7,5 milliója, de bevállalja a kötbért. "
Ezt én sem értettem. A szerződéskötéskor nem csak leírva volt, de el is hangzott, hogy egy év előtt nem bonthatja fel egyik fél sem a szerződését - most meg hepciáskodva odavágja, hogy kifizeti a kötbért? Könyörgöm: még ha a szerződésben levőket el is felejtette két hónap alatt (mondjuk ebben az esetben felügyeletet kell kijelölni neki, mert ez már komoly demencia), az egy-két nappal korábban történt kiesését nemigen felejthette el, ahogy azt sem, hogy NINCS PÉNZE.
Vagy azt képzelte, hogy majd forgatja kicsit a szemét és erre HR-bébi közli, hogy oké, nem 7,5 millió csak 7500 Ft a kötbér? :)
guess.who 2020 febr. 12. - 16:50:51
(11004/18030)
Ez nyilvánvalóan úgy történt, hogy mivel a csokrot az öregtől a panzióban vette át Cicuka, majd elindult az emeletre és a lépcsőn átteleportált Palágyiékhoz, közben a virágcsokor is átalakult kicsit. Nagyon. Szerintem a két jelenet felvétele között eltelhetett vagy két hét, mert össze-vissza veszik fel és vagdossák, aztán véletlenül benne maradnak ilyen furcsaságok. :D
1/10
janderka 2020 febr. 12. - 16:47:48 1/10
(11003/18030)
Hát azért ott van mindkét Trokán lányban a vad vérvonal. De leginkább Sisa anyjának tudnám elképzelni. Vele egyezik a mindig sírásra hajló szánalomkerő szájszerkezete.
1/10
janderka 2020 febr. 12. - 16:44:28 1/10
(11002/18030)
Arról lemaradtam, hogy biciklizett és a (most éppen kitalált aktuális) korát se hallottam. De ránézésre olyan 13 lehetett nekem.
1/10
janderka 2020 febr. 12. - 16:41:30 1/10 Előzmény stutamad
(11001/18030)
Szláven nem volt rendőr, csak a két egyleti marha vetetett fel vele egy farsangról megmaradt zubbonyt, hogy álrendőrként kifagassa benne a faluban akkor először felbukkanó Marosit. Akivel értelemszerűen nem ismerték még egymást. Csak onnantól indult el a kapcsolatuk Marosi kenőpénzének hatására.
1/10
janderka 2020 febr. 12. - 16:31:07 1/10
(11000/18030)
Megint az a háborús hős duma. Marlenka kicsi de azért annál csak értelmesebb, hogy az anyja korábólkiszámolhassa, hogy nem lehetett az semmiféle háborús hősnő...
4/10
napraforgó 2020 febr. 12. - 16:11:13 4/10
(10999/18030)
Nagyon belemerültetek ebbe a rokoni szál fantáziába. Olga vezetékneve Balentovics (A c-n ül a kalapka), Szláven valódi neve Szása Szitkovics. Gorán vezetékneve Sipsics, Bogdán ról meg nem tudunk semmit.
Szerintem nem rokona itt senki senkinek, Bogdán meg azért figyel Marlenkára, mert igy kézben tarthatja Olgát. Amig a gyerek a hatalmában van, addig Olga nem fog Bogdán ellen lépni.
A gyereknek valószinűleg Szláven az apja, a kislányt erre tanitotta az anyja, meg a nagyanyja is.
Szláven vagy tud a gyerekről, vagy csak sejt valamit, de tény, hogy Diának soha nem mesélt róla.
--------------
Az, hogy majd Szláven és Dia fogja nevelgetni a 14 éves leánykát egy marhaság. Egy 24 éves nő nem fog anyukát játszani egy kamasszal, aki 4 év múlva nagykorú és azt csinál, amit akar. És a sosem látott apja sem valószinű, hogy magához veszi. Miért is tenné és miért is adnák oda neki? Az a kislány csak fényképen látta az apját, az anyját is csak elvétve, hisz állandóan börtönben volt.
-----------------
Egyébként a szereplő válogatással nagyon melléfogtak RTL-ék. A Szappanos gyerekek kicsit sem hasonlitanak egymásra,, életkorukat tekintve is túl nagy a korkülönbség. Ugyanez áll a Szojka fiúkra is. Ki hiszi el, hogy a nagydarab, gömbölyű Grófó a testvére az alacsony, nyiszlett Renátónak. Még Armandó a legcigányosabb mind közül.

És most a görög származású, tehát mediterrán külsejű Papadimitriut betesszik a fehérbőrű Olga és fehérbőrű Marlanka anyjának, nagyanyjának, az még viccnek is rossz. Nem találtak fehérbőrű hatvanas szinésznőt?
5/10
stutamad 2020 febr. 12. - 15:47:40 5/10
(10998/18030)
belenéztem újra az első részbe.
1. az egész falu csodálkozik, hogy Kálmán bá egyáltalán Pestre megy, akkor a Gorános kirándulások hogyhogy nem zavarták őket?
2. Marosinál ha férj és feleség, miért Szappanos urazza le Kálmánt, és magázza?
3. A buszpályaudvart se tudja hol van
4. Szláven akkor még rendőr volt, ha illegálba van itt, hogy lehetett rendőr? Az már csak plusz, hogy Marosi és Szláven akkor még nem ismerte egymást.
7/10
Rojita 2020 febr. 12. - 15:25:18 7/10 Előzmény amira_daaa
(10997/18030)
A féltestvérséget nem értem.
Ha Gorán az apja Mónikának, de Szlávennek csak a nagybácsija (Szláven apja Gorán testvére lehetett), akkor Szláven unokatestvér.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 15:06:46 9/10 Előzmény Rojita
(10996/18030)
ha rokonok lennének Bogdány meg Szláven vagy Gorán akkor ugye MoniCA is a tesoja lesz nemde?
akkkor féltesoja a Szappanoséknak és akkor meg is van a hiányzo nagy család, mert hiányérzetem mindig volt.
például egyik szálnak, másik szál, más az elbirálás, illetve kiderül hogy Szláven nekünk nézőknek is hazudozik. és igy tovább. szerintem ez a rokonsági dolog nagyon esélyes főleg hogy Bogdány a Marlenkát is viszi ide oda, miért tenné, vagy ha az apja vagy keresztapja vagy a nagybácsi vagy valami hasonlo.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 15:04:04 9/10
(10995/18030)
Marlenka és a határ Marlenka átjut a határon 3. évad x-dik része


Marlenkának Marosi csinál azért utlevelet hogy végre családösszeegyesithesse, a nagy familiát. :D Marlenka végre felveheti az apja nevét. Marosi büszke hiszen a nyomozást is elősegiti hiszen a gyerektől még dns-t is tudnak venni és nyilván ha magyarban van a kislány akkor jobban tudják Olgát befolyásolni vag a többit a háttérben.

Várhato hogy az utlevélben majd elirnak valamit és hogy egy-két szereplő is elmegy még Szerbiába ( azaz ha jol azonositottam a pilisi parkerdő-Szerbiába) Szlávenke meeglátja a lányát és odarohan átöleli megcsokolja, Drágám kicsim. miközben Dia megfordul és a könnyeit letörli az arcárol. Neki ez tul sok.

( Marlenkát simán átengedik a határon egy felnőttel hiszen kiskoru normál esetben kell hogy kisérővel jöjjön főleg Szerbiábol. ---ezt remélem hogy RTL-ék tudják :D )

De mi kommentelők tuti találunk valami nagyon genyot amivel ezt a pillanatot is elrontjuk vagy az utlevél helytelensége miatt vagy bármi miatt. kb igy képezelem.
7/10
Rojita 2020 febr. 12. - 15:02:35 7/10 Előzmény amira_daaa
(10994/18030)
" mi van ha Gorán vagy Bogdány amugy esetleg családtag is "

Ez már túl zavaros és mi lenne az értelme? Mondjuk, Gorán Szláven apjának, vagy anyjának a testvére, így nagybácsi. És? Esetleg ezért lenne Szlávennek lelki fúrója, h nehogy Ő juttassa rendőrkézre a nagybácsit?
Vagy a nagybácsi azért raboltatta el Olgát, h ne kóricáljon idegenben, hanem legyen otthon a lánya mellett?
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 14:57:53 9/10
(10993/18030)
De a Tahóé is aki pontosan látta, hogy hopp, megfordult a dolog, megint ő irányít.

::::: Nocito Robit csak én tahozhatom :D keress másik csunyaszotreá :D :D
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 14:45:22 9/10 Előzmény svejci
(10992/18030)
tehát nemcsak ismerős meg katona hanem még rokonok is. ? de ez csak tipp? Vagy Olga nagybácsikája vagy hasonloak? Mit gondoltok?

Ne felejtsük el, ugye Kálmán és Gorán kapcsolatáról tudunk..., de amikor Szláven annó átszökött, akkor Kálmán fogadta be.... (erről ugye Sándor tett említést a sorozat elején valamikor....)

:::::::: igen igy van én azt gondolom hogy elképzelhető hogy a nagy titok hogy Bogdán vagy Gorán ők még rokonjai is egyik vagy másik ennek a Szláven gyereknek. és akkor még cikisebb, hogy pl Szláven forditotta Gorán szerelmes leveleit ( ha azok voltak egyáltalán) Bár fura hogy Gorán meg Bogdán ekkora nagy emberek és egy kézzel irt levélen akadnának fenn? :D
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 14:39:48 9/10 Előzmény janderka
(10991/18030)
Vasorru bábánál lakik a sütis kislány és jött a három magyarbul ideszabadult cigo család hogy megmentsék a nagyi, Bogdán - Farkas és az erdő többi lakoja elől. Fantasztikus rálátásod van :D