4/10
offtopic
napraforgó 2020 szept. 21. - 19:42:49 4/10 Előzmény amira_daaa
(14590/18030)
Persze betegség miatti karantént én sem kivánok senkinek.
De sokan veszitették el a munkájukat a virus miatt, és muszáj otthon csücsülniük betegség nélkül is.
Nem tudom, te még járkálsz-e külföldre dolgozni, vagy annak is vége?
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 19:31:27 9/10 Előzmény napraforgó
(14589/18030)
reméljük senki nem kerül karanténba a negyedik évad alatt se onnen se innen de várjuk a jegyzeteléseidet Napraforgo :D
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 19:29:47 9/10 Előzmény guess.who
(14588/18030)
a harmadik évad utolso ajánloját ( " mi lesz a negyedik évadban"-t azt láttad abban választ kapsz a Dán szálra, de azt le lehet irni, hogy elrabolják őket ( meglepő fordulat :D ) mármint Diját, Szőke Stefániát és Dija bátyját. Katát is elrabolhatnák rá nincsen amugy szükség.


Miért bántod Dzsittát, ő csak parancsot teljesit, csak ugye Kálmán mikor ezt kitalálta azt hitte hogy Kata nem buta és nem dobja el a pénzt- de eldobta mert többet bukott ezzel az egésszel , mint nyert.
egyébkétn meg Kálmánnak semmi köze hozzá, hogy Dzsitta Marcikával tölti-e az özvegyi időszakát vagy sem. Marcira kellett volna hallgatni itt megint gáz és káosz lsz bár nem tudom hogy 80 részig mit lehet elhuzni.

Igy van Pest mindig nagyon szép de Kálmánnak van egy dublőre ahogy hallgattad tehát lehet hogy a dublőrét ütötte el az auto. és a dublőre huzta meg az össszes 65 feletti öregasszonyt a faluba.

inkább az aggaszto hogy Jodi honnan tudja hogy gáz van a levesben. Hiszen Kálmán nem hivhatta fel hogy " édes Jodám mi ujság van? :D

Ne bántsd Dzsittát, ha ott van MArci akkor nőként csak rá tud gondolni, nem az akciora, nem arra hogy Kálmánt meggyőzze, szoval semmi másra nem tud gondolni. Dzsitta ért szerbül de nem beszél jól. ilyen van sok emberrel hogy érti de nem tud válaszolni. Bár ha bemész egy általános iskolába minden második gyerek az angol és német nyelvvel is igy van.

Máounikát se bántsd légyszi, megrészegült Józsi testéről, a tetoválásaitól és a 12 óra után attól a szagtól ami repülés után várta, ez a kombo maximálisan kiütötte, Viszont tudjuk hogy Máonika gyengéje a büdös hapsik szexuális ereje.

Azért volt az átados jelenet a reptéren, mert ugy tünt jonak, ráadásul a vágoképen össze vissza használtak még technikákat hogy életszerűbb legyen, és igen egy muzeologus azonnal tudja hogy az eredeti, meg volt papir is meg hát ha nem eredeti akkor vissza tudja küldeni postafordultával.

Gorán-Jenő szál ténlyeg kár volt hogy kiderült igy még el tudták volna Valit rabolni aki mit sem sejtve házasságtört volna TT-vel. De nem . éljen a házasság és a házasság éve :D

Szlávent se bántsad már, van elég baja. :D amiota van Dia van mit vesztenie, Diának azért havonta van menszesze és féltékeny Algára ( akivel kb egy faluban fognak tuti élni a következő három évben ) amugy szerintem leszarná venné a motyoját és huzna egy másik faluba tovább, mármint Szláven. nyilván maradt lerendezetlen szál, de hát Szláven népi hős igy sajnos marad a sorozatban pedig jo lett volna ha máshogy alakul a sztori.

Nem emlitetted hogy Kálmánnak sültkrumplicége van. Nem tejfeldolgozo vagy valami értelmes hanem sültkrumpli cége MC'Dokálmán :D




7/10
Rojita 2020 szept. 21. - 19:24:29 7/10 Előzmény guess.who
(14587/18030)
Miért spolerezel a kezdés előtt 1 órával?
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 19:08:46 9/10 Előzmény napraforgó
(14586/18030)
persze hogy irjál várjuk nagyon minden irásodat :D
guess.who 2020 szept. 21. - 19:02:25
(14585/18030)
Szuper! Írtam egy jó hosszú értékelést a csudálatos első részről, erre nem ledobott a küldéskor a port?
Megpróbálom összefoglalni újból: megnéztem, de kár volt. A sztori pont annyira zagyvaság, mint várható volt.
- Kálmánka azt mondja, hogy Budapest mindig nagyon szép, ha erre jár - holott másfél éve, az első részből azt tudhattuk meg, hogy soha nem járt még Pesten, arra sem emlékezett, hogy egy órával korábban merre volt az állomás, ahonnan Dzsittához ment.
- Dzsitta, a szuperprofi ügynök teljesen megszeppen, amikor Kálmika leteremti, hogy nem tudta GoránJenőről előre, hogy kicsoda. Annyira átgondolnak mindent, hogy Dzsitta a ház felújítása és a saját odaköltözése miatt felvett gondolkodás nélkül egy maffiózót és odaküldte egyenesen a veszélyeztetett család nyakára. Igen, ez logikus: nem ám egy általa már jól ismert építési vállalkozót, hanem az első jöttementet küldi, akinek semmi referenciája.
- MIÉRT kellett az átadós jelenetet ezerszer látott ócska kliséként egy elhagyatott reptéren, fekete mercikkel eljátszani? Miért nem egy múzeumban, szakértők jelenlétében történt meg az átadás-átvétel?
- ráadásul a szerb főasszony mindenféle vizsgálat nélkül, csak ránézésre megállapítja a műkincsekről, hogy eredetiek - teszi ezt úgy, hogy mindenki tisztában van vele, hogy több másolat is készült, és ment is a cserebere velük.
- Dzsitta tolmácsot kér, mert nem tud szerbül - de azért a főasszony minden mondatára azonnal magyarul reagál, nem várja meg a fordítást. Némileg zűrzavarossá teszi a dolgot, hogy amikor a szerb fickó gyomrából kivették a szobrot, bement hozzá a kórházba és nagyon keménykedett szerbül neki. Úgy látszik, azóta elfelejtett mindent.
- GoránJenőék éjfélkor kiköltöztek a panzióból. De mégis KI volt a pultnál akkor, aki lepapírozta nekik a dolgot? Nyilván a lebukás miatt léptek le, de a nagyon intelligens Jenő saját magát buktatta le: ha nem kezd el a kocsmában pofázni, senki nem tudná még mindig, hogy kicsoda ő. Arról nem is szólva, hogy MauniCa miért UTÓLAG nézi meg a vendégkönyvet? Hiszen már előtte is azon törpöltek, hogy ki lehet a titokzatos ámerikás illető, aki jönni fog. Pláne, hogy MauniCa a szuper titkosügynök-kommandós-kém - és mégis folyamatosan ámátőrködik...
- Szláven a volt kommandós, kemény katona úgy beijed a szerbek említésére, mint egy óvodás, és faluvégi parasztasszony Jolika instruálja, mint valami katonai parancsnok. Ez is hihető ám.

Katáról egyébként az hangzott el, hogy "Budapesten is meg lehet védeni" - ebből szerintem egyáltalán nem következik az, hogy "hazahozzák", sőt! Stefánnak ugyan megparancsolta Kálmika, hogy jöjjön haza Dániából, de csak reménykedni lehet benne, hogy a megborzolt idegei kisimultak a fúrótorony körüli viharos tenger (és esetenként Lali) üvöltését hallgatva, és ha visszatér, nem ugyanott folytatja, ahol abbahagyta.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 18:59:39 4/10 Előzmény napraforgó
(14584/18030)
Bocsi, úgy látom, az Y sztrájkol, hiába nyomok rá, néha megmakacsolja magát.
A karantén természetesen nem a kénhez hasonlatos és a legen is inkább legyen.
kék szem 2020 szept. 21. - 18:45:13 Előzmény napraforgó
(14583/18030)
Legyen. Szívesen olvasom.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 18:29:35 4/10
(14582/18030)
Kedves fórumozók!

Mindjárt kezdődik a IV. évad. Kivánjátok-e, hogy az előző évadokhoz hasonlóan irjak napi összefoglalókat?
Mivel az RTLMost-on láthatják azok, akiknek van ilyen szolgáltatásuk, sokan már előrébb járnak.
A kénszerű karanténok miatt az otthon maradók is tudják nézni élőben.
Én ugyan szivesen csinálom, de ha nincs rá igény, vagy nagyon zavaró, akkor abbahagyom.

Tehát: legyen, vagy ne legen?
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 17:42:44 9/10
(14581/18030)
én Józsit raboltattam volna el, van pénze, tetoválása, izmos és ha szőrteleniti magát teljesen jó, biztos nem egy mindent megélt szobor után futkostam volna :D
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 17:32:45 9/10
(14580/18030)
Ha nem görgettek le ide akkor fentebb a képeknél egy-két spoiler gyanus képet feltettek :D
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 16:05:32 9/10 Előzmény Rojita
(14579/18030)
Köszi amugy egy német sorozatban is már megcsillogtatta a nyelvi tudását KariZoli :d
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 15:15:52 9/10
(14578/18030)
két dolog tünt el pedig a papok szeretnek inni , de hát ugye tul egyszeru lett volna az milyen flashback lett volna hogy utána mennek a papnak, de hogy mindenki utána bulikázott ugy hogy a szobor eltünt azért érdekes hogy senki nem ült kocsiba indult el jobbra vagy balra,

teljesen reális:

van egy szobor , eltünik ( egy ember tünt el a forgatagban és az pap ) erre senki nem megy utána és mindenki nyugodtan bulikázik a lagziban, ( totál reális)
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 15:11:49 4/10
(14577/18030)
Nem a kegytárgy eltűnése okozta a zavart ÖA kocsmájában, hanem Gorán feltűnése. A szobor eltűnését a tömeg csak akkor vette észre, amikor a Gorán megjelenése, vallomása okozta zavar már csillapult.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 15:09:47 4/10
(14576/18030)
Ökörapátiban minden lehetséges.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 14:40:35 9/10 Előzmény napraforgó
(14575/18030)
igen a pap és a szobor eltünt és senkinek nem jutott eszébe utánuk eredni :D
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 13:53:07 4/10 Előzmény Rojita
(14574/18030)
Sorry, ha nem voltam elég pontos.
Az viszont tetszik ennél a sorozatnál, hogy több, a határon túl született, nevelkedett, esetleg most is ott élő, stb. magyar szinésznek adtak feladatot a sorozatban. Én ugyan nem néztem utána minden egyes művész életrajzának, de valóban nagyszerű, hogy igy több határon túli művészt ismerhetünk meg, akár ott élnek jelenleg is, akár áttelepültek.
Ügyes, ha a sok ismert szinész közé kevésbé ismerteket is kevernek, lehetőséget adva nekik arra, hogy ismertté váljanak.
7/10
Rojita 2020 szept. 21. - 12:01:38 7/10 Előzmény napraforgó
(14573/18030)
Jó. Az az "is" félreérthető volt.

"jó lenne, ha Goránjenő is tudna kicsit nyelveket... Szerbet, angolt."
Megtörtént. Kovács Frigyes (Tornyos, 1955) Jászai Mari-díjas színész-rendező, tanár, több délvidéki színház megalapítója.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 11:29:23 4/10 Előzmény Rojita
(14572/18030)
Bocs, de én ilyet nem mondtam, nem állitottam, hogy KZ-nek szláv gyökerei lennének. Sőt, még Mészáros Piriről sem, csak azt kérdeztem, hogy a karakterének, Olgának vannak-e.
Csak annyit mondtam, hogy KZ szerb nyelvismeretét ki kellett volna használni a sorozatban, pl. Bogdánék üldözése közben.
Mind Olgának,mind Szlávennek szerb nevük van, a Balentovics és a Zitkovics is szerb név.
7/10
Rojita 2020 szept. 21. - 10:43:43 7/10 Előzmény napraforgó
(14571/18030)
Tekintettel az elszaporodott zavaros fejekre, ne mondjuk azt, h K.Z-nak "is voltak szláv gyökerei," hanem csak tudjuk, h születési helye és gyerekkora miatt van szerb nyelvismerete.