4/10
napraforgó 2020 nov. 30. - 14:08:55 4/10
(16650/18030)
Icuka a sorozat elején még férjnél volt. Hová lett a férje, hogy Attilát vizionálta magának férjként?
temi3 2020 nov. 30. - 09:24:23 Előzmény Rojita
(16649/18030)
Icukával!!!
4/10
napraforgó 2020 nov. 30. - 05:52:27 4/10
(16648/18030)
Tomika egy szerethető túlkoros kamasz, már amikor épp nem csinál semmit. De Tomika csinál, először csak pénzt lop a Szlávennél talált táskából, majd drogozni akart Tamarával a mamutfenyő alól kiásott csomagból. Mindkét dolog törvénybe ütközik. Aztán elfajult, mert drogot termesztett, két menetben is, és végül ellopta a nagynénje ikonját és a haverjain keresztül piacra dobta.

Nekem sehogy sem tetszene, ha egy ilyen hitvány, semmirekellő ember százmilliót örökölne. Valószinűleg ugyanúgy seperc alatt elszórná, mint Stefiliba, aki viszont a végére mégiscsak magához tért és megkomolyodott. A lényeg, hogy rendes ember soha sem lenne belőle.
offtopic
guess.who 2020 nov. 29. - 20:47:49
(16647/18030)
Szerintem inkább a kínai a rizskultúra, de végülis mindegy. :)
Visszatérve: a Sisa és a Jaskó által megszemélyesített szereplőkre értettem, azaz hogy Angéla csak a legvégén simult megint össze Márkkal, miután sok-sok hónapon keresztül küszködték át magukat, hogy megfelelőek legyenek a másik számára. Ha idáig nézzük, akkor hepiend - ami pedig ez után történt az utolsó részben, az már nem az.

Mindenesetre a hepiendes részig gondoltam a párhuzamot a DÖ Katája és Danija között, azaz hogy még most sok részig fognak kínlódni egymással, azaz akár még Daninak egy Stefi-kikacsintás és Katának egy Lóbeltes mély beszélgetés is belefér (bár utóbbi kissé kevéssé valószínű azután, hogy Lóbelt saját magát megbuktatta), majd az utolsó részekben rájönnek, hogy nekik tényleg együtt jó, gyors esküvő karácsony és szilveszter között, aztán újévkor Kata megkapja a pénzt, másodikán visszavásárolják a házat és a lovardát, harmadikán beköltöznek, negyedikén meg kiderül, hogy Kata már négyhónapos terhes - csak azt nem tudják, hogy kitől... (ez is elég nóvum lenne, ilyesmi még sosem történt sem itt, sem más hasonló sorozatokban)
És erre alapozva ráadásul lehetne készíteni egy másik sorozatot, mondjuk Дорогие наследники два címmel, ha már azt a kellemesen tajgai stílusú faházat behozták Kálmánnal. :)
offtopic
guess.who 2020 nov. 29. - 19:47:49 Előzmény napraforgó
(16646/18030)
Örülnék neki, ha végre lenne valami paródia, netán némi humor is ebben a kínszenvedésben...
guess.who 2020 nov. 29. - 19:46:56 Előzmény Rojita
(16645/18030)
Á, nem kell azért lelövetni Attilát. A nyugdíjasan is egyre nagyobb hatalmú Kovács simán el tudná intézni, hogy immár tényleg lecsukják és ne is engedjék szabadon vagy ötven évig. Így lenne ideje gondolkodnia a rosszcselekedetein, de sem Józsi, sem Ibolyka nem veszítenék el, járhatnának hozzá látogatóba - viszont hatalom és pénz nélkül nem tudna újabb disznóságokat elkövetni.
guess.who 2020 nov. 29. - 19:45:18 Előzmény Rojita
(16644/18030)
De ő ellenőr volt, szerintem nem lenne jó titkosrendőrként. Mondjuk Suvickról kiderülhetne a végén, hogy valójában a 165-ös IQ-jú zseni, régóta ügynökként dolgozik, és az volt a feladata, hogy Attilát kiüsse a polgármesteri székből, majd a helyére ülve játssza a hülyét, hogy senki ne számoljon vele komolyan - viszont ő mindenkit alaposan megfigyeljen. Legfőképpen MauniCát, aki még mindig aktív ügynök.
offtopic
guess.who 2020 nov. 29. - 19:43:13
(16643/18030)
Félreértettél! Sisa esetében Jaskó Bálintra (azaz Márkra) gondoltam Angéla főnyereménye alatt: közel száz részig tartott, míg újra megkaphatta. Az ehhez vezető úthoz (azaz mindkettejük személyiségfejlődéséhez) képest a kastély szerintem semmiség volt.
Az utána következők már más lapra tartoznak, nem a hepiendéhez.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 29. - 19:03:38 9/10
(16642/18030)
én is lelőnének valakit - ez az alapsztori lenne mondjuk Szláven is beleolvad a környerezetbe, vagy mást de tuti hogy balhé lenne és végül még Sanyi lenne a főerdész - haha , fel is gyujthatják az erdőt bár már eléggé tavaszodik nem tudom hogy tudják megoldani még
7/10
Rojita 2020 nov. 29. - 15:45:02 7/10 Előzmény napraforgó
(16641/18030)
Pedig egy kétéves sorozatvég elbírna egy boldogságcunamit.

Attilát kellene még kiosztani. Végülis, Ő évtizedek óta droggal kereskedett, feleségét is belerángatta, magára hagyta. Polgármesternek meg tipikus példája a napjaink csaló kistisztviselőjének.
Legegyszerűbb megoldás lenne, ha Ibolya kiszeretne belőle és apja fegyverével lelőné. (Bár nem hiszem, h egy vígjátékos sorozatvégbe beletesznek halált.) Ugyan Kovács ezredes simán igazolná, h a dög Attila saját kezével vetett véget életének. Esetleg sajnos balesetet szenvedett.
4/10
napraforgó 2020 nov. 29. - 15:27:51 4/10 Előzmény guess.who
(16640/18030)
Az már paródia lenne, ha a végére ilyen tömeges hepiendet irnának, mindenki boldog a párjával és az utolsó részben felvonul egy tucat menyasszony és vőlegény.
Egy ilyen fordulatot már nem birnék ki.
7/10
Rojita 2020 nov. 29. - 15:08:31 7/10 Előzmény guess.who
(16639/18030)
És Vilmos? Olyan kis szabálykövető, Őt simán el tudom képzelni titkosrendőröknek. Őt kivel boronáljuk össze?
guess.who 2020 nov. 29. - 13:58:34 Előzmény napraforgó
(16638/18030)
Várj, és mi van akkor, ha Anika gyereke nem is Sanyitól van?
Az utóbbi hónapokban (7 hetes a magzat, ha jól rémlik) szinte nem is találkoztak egymással, olyan meg szerintem az első évad óta nem volt, hogy akár a kocsma fölött, akár Sándoréknál együtt aludtak volna (most legutóbb, mikor az első rosszullét után ott aludt Anikó, akkor is a konyhanappali egyszemélyes kanapéján feküdt reggel, úgy ment be hozzá Sándor), szóval egyáltalán nem lennék biztos benne, hogy Sándor az apa.
A Kata-Dani szerintem működne, láttuk is már *nagyon* működni hosszabb ideig - csak külső okokból (Lóbelt és Stefi) lett vége a dolognak. Most viszont, hogy Lóbeltnek láthatóan vége, és Stefi is újból örök szerelemre gyullad Laller iránt, nem zavarná a kapcsolatukat semmi. Legfeljebb Zsóka, de őt könnyű nullázniuk azzal, hogy visszatérnek Dani házába (gondolom, visszavásárolnák közösen a lovardát és a házat az örökségből). És hát Sisa az OCs-ban sem kapta meg könnyen a főnyereményt, szóval az utolsó részig azért még biztosan futnak egymással pár kört. Mindenesetre az utóbbi részek jelenetei nagyon ebbe az irányba mutatnak, ezt készítik elő.

MauniCát én sem tartom valószínűnek. Túl hideg és túl számító ahhoz, hogy akár egy már levetett férjhez újból, de akár egy fia-korú kölyökhöz először hozzámenjen. Mindkettejüket legfeljebb szexre használja/használná, ez láthatóan ki is elégíti, nem akar tőlük többet.

Laura-Kristóf: ha meggondolod, Kristófot már eddig is csak az tartotta vissza a lánykéréstől, hogy még házas volt. Hogy Laura mit gondol minderről, az más kérdés, simán elképzelhető, hogy a végére a nagyságos írónő belőle is valami elbaltázott titkosügynököt farag, és akkor fújhatja Kristóf a hepiendet.

Diát nagyon elkarakterizálták ( ha van egyáltalán ilyen szó :) ). Az első két évadban egyáltalán nem ilyen volt. Oké, nem egy agysebész, de amúgy egy kedves, aranyos, jólelkű csaj volt, akinek mindenkihez volt valami kedves szava. Most meg lett belőle egy ilyen kavarógép. Szerintem a végére ő is titkosügynök lesz vagy exkommandós. Esetleg maffiózó, akit direkt Szláven semlegesítésével bíztak meg a kicsit kettyós írók... Ha ennek az évadnak a hülyeségeit nem nézzük, akkor Dia tökéletesen boldog lehetne Szlávennel, mert Szláven is szereti.
4/10
napraforgó 2020 nov. 29. - 10:53:26 4/10 Előzmény guess.who
(16637/18030)
Na, ennyi boldog szerelmespárt, pláne házasságot én nem várok a végére. Sanyi végre elveszi Anikót, ezt biztosra veszem, és talán Stefiliba is rájön, hogy mégiscsak Lalikát szereti, ha már annyit küzdött, hogy megmentse.
A Kata -- Dani relációban nem vagyok biztos, ez a Dani nem olyan, aki hamar el tudná kötelezni magát, pláne, ha pénzügyi vonzata is van egy házasságnak.

A többi szamárság. Mónika nem megy hozzá sem Józsihoz, sem Nándihoz, neki nagyon is jó a független státusz.
Laura és Kristóf kapcsolata szépen alakulgat, majd a jövőben.
De Aattila és Cicuka, no meg Margit és Vili dolgát felejtsük el.
És szerintem Szláven sem békül ki a pukkancs Diával, az a lány nagyon ostoba, soha nem hallgat a jó szóra.
offtopic
guess.who 2020 nov. 29. - 08:47:39 Előzmény Heatseeker
(16636/18030)
Meg azért leveleznek, mert ezzel a semmivel meg lehet tölteni 4-5 részt - míg az "átugrik Kárásziból és megmutatja a hamis papírt" maximum 5 perc lenne, ráadásul az egyetlen jelenetben csak egyszer szerepelhetne a négybetűs kóla is.
3/10
Heatseeker 2020 nov. 28. - 23:32:56 3/10
(16635/18030)
Ez levelezés amúgy egy baromság volt, egyik este Kárásziból átugrik Tibiékhez és villantja a hamis papírt, ennyi. De itt mindenki 20-30 évet visszalépett az időben, ezért leveleznek. Akár le is fotózhatta volna és átküldi e-mailen, messengeren, bárhogy...
9/10
amira_daaa 2020 nov. 28. - 20:51:38 9/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(16634/18030)
igen egykét szereplőt kiignorálta a levelezésből pedig mintha a lényg az lett volna hogy Kata megtudja a dolgot nem? Pannát egy ideig meg lehetett érteni aztán elborult az agya és a Zolikás szerelem elvette az eszét. Igazság meg ugy sincsen a válásoknál.

inkább az a kérdés hogy

mit keresett Franckarika a tárgyaláson?


8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 28. - 18:34:00 8/10 Előzmény guess.who
(16633/18030)
Megnéznék egy ilyen időugrást, hogy mi lesz egy év múlva, mit tudnak kitalálni.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 28. - 18:31:32 8/10 Előzmény amira_daaa
(16632/18030)
Pontosan, ez Barbicseknél kimaradt... Esetleg Kata nem olyan fontos, már nem örökös. Viszont, Marosi miért nem hívta fel Szlávent már kora reggel, amikor megtudták a levelet, megspórolták volna a benzint. Ja nem, mert Tomikának akkor kellett pont világgá mennie. De akkor is, fel kellett volna hívnia Szlávent.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 28. - 18:29:59 8/10 Előzmény napraforgó
(16631/18030)
Rezső, mint tudjuk, ő az elmeroggyant. :)) Ő irányítja a szálakat. Szerintem - bár ennek nem sok értelme van -, Bogdán miatt féltette Kálmán bá' a családját, Gorantól nem. Ezért rejtette el őket oda. De Gorannak is kellenek a műkincsek, tehát az, hogy Goran nem öl, akkor is meg szeretné vhogy szerezni a kincseket. Tehát, ha tudja, merre van Ökörfos, márpedig tudja, akkor okafogyott az egész történet.