offtopic
kovimari 2020 dec. 18. - 15:27:33 Előzmény napraforgó
(17130/18030)
Bocsánat, hogy a csapos közbeszól.
Én nem szoktam sokat kommentelni, igaz nem is nézem általában ezeket a sorozatokat, csak itt-ott belenézek. Meg óhatatlanul belefut az ember előzetesekbe.
A DÖ-t is az elején néztem, de hamar kiszálltam. Főleg egy-két szereplő idegesített, akkoriban még más volt a rendező, és maga a történet is.
Az egyedüli amit nézek, az A mi kis falunk, és a Jófiúk volt. Nem véletlenül jegyeztem meg a rendező nevét.
Viszont a kommentjeiteket napi szinten olvasom, /szerintem azokon sokkal többet nevetek/ és így mertem megreszkírozni a véleményemet az alkotók és a szereplők felől megközelítve.
Azt meg tudjuk, hogy a két TV között nemigen van a színészeknek átjárás. Legalább is rövid távon.
Pl Hangoskodó egérke is/legalábbis úgy emlékszem ő mondta, ha nem bocsi/ a minap jegyezte meg, hogy egyre több RTL-es színész tűnik fel a TV 2-őn.

Hát majd meglátjuk, de azt hiszem a Dr Balatonba az elején belenézek.
Annál is inkább mert az kezdődik előbb.
Aztán ha másképpen nem, majd itt el leszek az árnyákban.

További jó szórakozást.

guess.who 2020 dec. 18. - 14:25:08
(17129/18030)
Ez a tegnapi/mai rész irtózatosan gagyi volt, és még nincs vége!

Kezdve azzal, hogy Zsuzsánna asszony egy állítólagos tihanyi zárdában lakik - ehhez képest egy magas házak közötti épületbe ment be Zizimama, ilyesmi viszont Tihanyban nyilván lehetetlenség. Arról nem is szólva, hogy egy zárdához képest kifejezetten luxi körülmények között él a részlegesen néma apáca: hatalmas szoba, süppedős bútorok stb.

Ez a feles erdész pozíció meg egy újabb óriási baromság. És képesek voltak ezt az értelmetlen és teljesen felesleges jelenetet is hosszú percekig húzni. Aztán meg Zsóka szerint a közös munka során majd kiismeri Misi Zukait. Hát nem tudom, az elmúlt években együtt dolgoztak, bőven volt alkalma kiismerni...

A végén meg újabb sületlenség-özön: a volt katona-kommandós háborús bűnösöket a négy civil Sztojka simán leküzdi. Aha, értem, ez mindig így szokott lenni. De még megfejelik azzal, hogy Mahics (akit pár napja majdnem kinyírt Bogdán parancsára Tomás!) egy ócska flintával (remélem, legalább elöltöltős volt!) simán elzavarja Szlávenéket. Azt hiszem, egy Darwin-díjat megérdemelne.



És továbbra is úgy gondolom, hogy a legzseniálisabb, egyben a két emlékezetes jelenet közül az egyik Tami és Tomi liftes jelenete volt - Tomika ezzel minden korábbi disznóságát kitörölte. :)
(A másik emlékezetes jelenet: amikor a Vöröst Szláven egy suhintással kifektette. :D )
4/10
napraforgó 2020 dec. 18. - 14:07:55 4/10 Előzmény kovimari
(17128/18030)
Az alkotókat nézve a Doktor Balaton jobbnak igérkezik.
A Keresztanyut hiába spékelik meg neves szinészekkel, ha maga a történet hülyeség lesz.
Megint egy évig megy majd valami küzdelem, most a polgármesteri székért, isten tudja hány évadban.
Remélem, hogy a kedves "Alkotó" asszony ebben a történetben előre kitalálta a sorozat végét és nem úgy fog menni minden, mint a DÖ-ben, hogy ahogy esik, úgy puffan.
És köszönjük, nem kell nyújtani, mint a rétestésztát, inkább rövid legyen és frappáns. És mindenképpen ÉRTELMES!
1/10
janderka 2020 dec. 18. - 13:31:59 1/10 Előzmény stutamad
(17127/18030)
Elfogadhatatlanul alávaló méltatlan gagyiság ez az egész. A nézők lealázásának iskolapéldája.
4/10
napraforgó 2020 dec. 18. - 13:25:43 4/10 Előzmény kék szem
(17126/18030)
Nem ő, hanem az iró. Mire a történet végére ért, addigra elfelejtette az elejét.
kék szem 2020 dec. 18. - 13:17:39
(17125/18030)
Az öreg szenilis lett?
9/10
amira_daaa 2020 dec. 18. - 13:02:37 9/10 Előzmény stutamad
(17124/18030)
a ruhája viszont szép volt Katának. de maga a lagzi elég szektásra sikeredett, bár megható volt és jo volt hogy Zsóka eltrollkodta.

de a mai rész az elég gáz lesz
4/10
napraforgó 2020 dec. 18. - 12:35:19 4/10
(17123/18030)
Kálmán fene nagy családszeretete, meg a szerelmes ömlengései az ő Zsuzsikája iránt kicsit visszatetszőek a sorozat első évadában elhangzottakhoz képest.
Kálmán "temetése" után Mónika Tibit ostorozta, hogy milyen rosszul bánik Valival, pont úgy, ahogy az apjuk is az anyjukkal.
Abból a beszélgetésből arra lehetett következtetni, hogy Kálmán nagyon csúnyán beszélt Zsuzsával, nyilván orditozott is vele, és talán még a keze is eljárt néha.
És mit látunk most? egy finomlelkű öregurat, aki állandóan a hűtlen felesége után rinyál. Meg össze akarja terelni leszármazottait. De minek? Ha eddig nem szerették egymást, eztán sem fogják.

Az, hogy az összes gyereke elhagyta, sohasem látogatták, meg a felesége is megszökött tőle a szeretőjével inkább az első alternativára mutat. Rossz apa volt és rossz férj. Ehhez képest ez a geil befejezés??? Pfff. nem értem.
5/10
stutamad 2020 dec. 18. - 11:14:22 5/10
(17122/18030)
Valószínű ők sem így tervezték a végét, csak közbeszólt a koronavírus. Márciusban leálltak, viszont mivel a köv. produkció indul, haladni kellett a díszlettel. Folytatni csak júliusban tudták, a tegnapi esküvőt pl. augusztusban vették fel.
https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/megmutatjuk-hogyan-forgattak-a-draga-orokosok-legromantikusabb-jelenetet
grizlee13 2020 dec. 18. - 11:04:50 Előzmény Magenta99
(17121/18030)
Legalább annyi lenne hogy elmondják, hogy na vissza kell mennünk Ökörfosra mert lejár a 12 óra vagy valami, de meg sem említik.
4/10
luci87 2020 dec. 18. - 10:32:34 4/10 Előzmény amira_daaa
(17120/18030)
Én azt nem tudom,mert nem nagyon nézek reklámokat,ill.tvt.De én legelőször a 200 első randi sorozatban láttam,egy nyugodt, rendes ujságírót játszott, ezért fura volt őt a Jófiúkban rendőrkapitányként, majd most meg rosszfiúként látni..Nehezen vonatkoztatok el..Úgy mint mikor Misit megláttam pipogya papucsférjként:) előtte a Tűzvonalakban meg kommandós volt, és az Angyalbőrben meg anno, katona..:)
Magenta99 2020 dec. 18. - 10:11:57
(17119/18030)
Azt nem értem - többek között - most mindenki Lenkeházán, Kárásziban van, ott esznek, alszanak - mi történt a híres 12 órás szabállyal? Erről egy szó sem esett....
9/10
amira_daaa 2020 dec. 18. - 09:39:11 9/10 Előzmény napraforgó
(17118/18030)
azért volt ismerős de ott meg nincsen rajta szőr nem? :D
4/10
napraforgó 2020 dec. 18. - 08:55:50 4/10
(17117/18030)
Jóvanna, nem értek a a fegyverekhez és csak egy pillanatra láttam.
4/10
napraforgó 2020 dec. 18. - 08:54:11 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17116/18030)
És ez a két vén fószer finanszirozni tudja a fogadással járó tetemes költségeket.
Mert az ilyen Franciskák, meg Szlávenek, meg Sztojka családok is azért nyilván pénzbe kerülnek, Marosi Gittáról nem is beszélve.
De ami bosszantó, hogy két vén szaros miatt Benedek Márton rendőri egységének bevetése és az elháritás különleges egysége, Nándi vezetésével, stb,. állami pénzekből kellett finanszirozni számtalan emberrablási akcióból a szabaditásokat, üldözéseket, stb.
Én kicsit nehezen viselem, ha pár játszadozó öregúr miatt az én zsebemből húzzák ki a pénzt, hogy a miattuk bajbajutottakon segitsenek, vagy a rosszfiúkat lekapcsolják.
Ráadásul nem is találom viccesnek.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 18. - 08:39:18 8/10 Előzmény grizlee13
(17115/18030)
Én úgy értettem Goran-Kálmán fogadását, hogy emberrabláson kívül minden megengedett, hogy ne legyen együtt a család. Tehát bevethetők hamis emberek, pl Franci, aki Marosinak dolgozott, ennek így nincs értelme. Annak sem, hogy pl. kettő kiesik, a többi ott marad, megkapja a pénzt, de Kálmán él, örökség nincs, és ott van Goran, aki megnyerte a fogadást, miközben a szobrok már a helyükön vannak. Ennek sincs értelme. De a lényeg, hogy az alkotói banda kapott felkérést új sorozatokra. Hihetetlen, hogy ennyi malőr után még sikeres sorozatot tudtak létrehozni. Mint a Producerek musical, a sztori bukásra volt ítélve, de siker lett:)
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 18. - 08:27:12 8/10 Előzmény napraforgó
(17114/18030)
Nekem annyira, de annyira hiányzik a falu, hogy hihetetlen. Hogy nem Kálmán szobra mellett a muskátlival búcsúzkodnak. Nagyon szép a faház, ötletnek is jó meg minden, de a kocsma, Zeuszék hiányoznak. De legalább Zsocáék voltak egy kicsit.
Magenta99 2020 dec. 18. - 08:26:42 Előzmény kovimari
(17113/18030)
A Mészáros András eddig is szerepelt tv2 közeli produkciókban, Erdélyi meg most is a Mintaapákban van.
Szerintem a színészek azért úgy vannak vele, oda mennek, ahová hívják őket. Nincs külön tv2-es vagy rtl-es gárda.
Magenta99 2020 dec. 18. - 08:24:22
(17112/18030)
Eddig is elég gagyi volt ez a sorozat, de most, hogy Ökörfost teljesen kivették a képből, hááááát.....köpni kell egy nagyot tőle.
kovimari 2020 dec. 18. - 08:10:57
(17111/18030)
Érdekes dolgot vettem észre. A Kapitány- Diószegi párra és Hámori Barbarára fókuszálva.

1./ Drága Örökösök: RTL – kifutó sorozat

Rendező: Hámori Barbara
Forg.köyv író: Hámori Barbara
Producer: Kapitány Diószegi Judit
Kapitány Iván

2./ A mi kis falunk: RTL - még élő sorozat
Rendező: Kapitány Iván
Forg.könv író: Kapitány Iván

3./ Keresztanyu : RTL - induló sorozat
Producer: Hámori Barbara
Alkotó: Hámori Barbara

4./ Doktor Balaton: TV2 - induló sorozat
Alkotó: Kapitány Diószegi Judit
Producer: Kapitány Diószegi Judit

Én úgy gondolom :
A TV2-nek le kell gyűrnie az RTL-t.
Ez eddig néha sikerült, de úgy tűnik megtalálták a megoldást.
Lassan viszik a színészeket is. Mészáros András, Erdélyi Tímea, stb