7/10
Rojita 2023 jan. 20. - 15:48:22 7/10 Előzmény napraforgó
(17703/18023)
Időhúzás 100-zal.
Az első évadnál több bonyodalmat is megindítottak és párhuzamosan próbálták teríteni a fejleményeket. (Néha vmelyik szálat elfelejtették továbbvinni, vagy befejezni. ) Most átestek a ló másik oldalára. Az elmúlt három hétben nagyon kevés bonyodalom volt. Főleg az alapszereplőket jellemezték a napi életük bemutatásával. Semmi, vagy minimális konfliktus. (Unalmas). A fő izgalom, a még mindig titokzatos és népszerű Szlávent látják hol itt, hol ott.
Hiányolom Nándi időnkénti feltűnését. Mint szakember 1-2 mondattal jelezhetné, h felderítői dolgoznak a szerb-szálon. (Illetve, megtudtuk a titokzatos erdei kunyhó létezését. Itt várható egy kis izgalom. Talán itt bujkál Szláven?) Megkaptuk a permanensen féltékeny Nándiné jeleneteit. Jó, humoros akar lenni.
Szilvike, az új postáslány is a humort akarja erősíteni, de nem igazán hihető a neki írt karakter. Az egyik legbürokratikusabb magyar szolgáltatónál, egy 2 személyes falusi postán, - főnök-beosztott felállás, - a főnök már a 2. nap elküldené az okoskodó új kézbesítőt.
A panziós Vilmostól még sokat várhatunk. Ahogy a KA-ben is a titokzatos megoldások embere volt, van rá utaló jel, h itt is többet fognak Rá építeni.
Tetszik, h Tibi kicsit "megjavult" és kevesebbet ordít. Jó úton jár Nusika nevelőnői tevékenysége. Még szegény Vanesszát is a kerítéshez kötözték, h közelebb legyen a kamerához.
Bogdán és a szerbek viszik a korábbi bandaépítő munkájukat. Szláven házának elfoglalását gondolom a Lapátfülű hazatérése, vagy Vilmos aktivizálása fogja helyretenni.
Tetszett Petronella NAV-os bemutatkozása és biztatónak találom nyomozói kapcsolatát Tomival.
Subicz kicsit harsányabb lett, mint volt. Jó, h az aktuális árstoppos termékek példáját is behozták, - bár, humorosra vették a témát. Nem az állandóan hiánycikk termékeket emlegetik, hanem a farhátat. (Elképzelhető választásokon kívüli "főnök fizeti- ebéd" bárhol bármikor? Jó, viccnek szánták).
Jók a falusi bolt jelenetei, életszagúak.
A kocsma most kicsit háttérbe szorult. Helyette a két alkesz szólózik, túl hosszan. Őket meghúznám.
A templomszolga és pap kettőse ígéretes. Még sok bennük a humorpotenciál. (Zsuzsa miért is jött vissza?"Túlvilági" jelenlétét fel lehetne használni Csali megnevelésére.)
Sándor és Rezső kapcsolata biztos meg fog változni az igazgató zsarolhatóságával.
Az arzénes víz - téma tetszik. (Korrupció, falusiak hiszékenysége, - aktuális és humoros is).
Kata, DAni, Stefi hármas, - a régi, unalmas. Valamelyiküknek egy új pár kellene.
Szegény Misinek találjatok ki vmi betegséget, h orvosi javallatra ehessen kolbászt, húst.
Összességében, kicsit pergőbbnek kellene lennie a részeknek. Az unalmasabb szereplők jeleneteit megkurtítani és 1-2 újabb bonyodalmat bedobni, - aktualitásokat is.
1/10
janderka 2023 jan. 20. - 14:22:21 1/10 Előzmény Rojita
(17702/18023)
Minden műsorhoz vagy filmhez, előadáshoz lehet kommentelni, ezzel beindítani egy új topikot. Ezzel nincs is baj. De ez nem egy új műsor, csak egy új évad. Amit topikhasználat szempontjából érdemesebb egyben hagyni. És a többinél blokkolni a kommentelést - vagy automatikusan ide irányítani azt. Még ha maga a sorozat gyötrelmesen ócska is :)))
7/10
Rojita 2023 jan. 20. - 14:11:15 7/10 Előzmény janderka
(17701/18023)
Kösz. Mert ha nem törlik ki a másik topikot, várható, h egy tájékozatlan új fórumozó megint odakommentál. Vagy a Moderátor innen másolja át január 2-tól a hsz-okat. Ezt meg lezárja, h folyt. a másik cím alatt.
Egyébként, gondolom sokan felfedeztétek, könnyű egy új topikot elkezdeni. Számtalant indítottam már. Ha nem találtam itt a filmet, akkor a Google-ban "XY film a port.hu-un" és bent vagyok. (Gondolom, aki benyomta a DÖ2-t, akkor az eltérő alcím miatt a program nem találta a főcímet).
1/10
offtopic
janderka 2023 jan. 20. - 10:46:09 1/10 Előzmény Rojita
(17700/18023)
Jeleztem nekik a szaktopikban a kérest. Teljesen ugyan nem törölték, de kinullázták az új topikot.
4/10
napraforgó 2023 jan. 20. - 03:24:48 4/10
(17699/18023)
Ez a sorozat egyre siralmasabb. A világon semmiről nem szól.
Milyen hülyéskedés ez a kisbolti lázongás a vizvásárlás kapcsán? Subicz ökörködése a csirkefarhát pörkölttel, vagy a suttyó Tomika nőcsábitási kisérketei?
Valaki meg tudná mondani, hogy Marosi ügyvédnő és Benedek alezredes mi a farncnak ment el Ökörapátiba? Hogy egy gyorsétteremben egyenek elégetett sültkrumplit? Hát komolyan, most ez a TÖRTÉNET? Netán Csali ökörködése a szellemekkel??
Jajj ez a Csali, meg a Huzal de feleslegesek voltak!

De én vagyok a hülye, hogy még mindig nézem. Bár, ha lenne jobb.....
7/10
Rojita 2023 jan. 19. - 10:58:24 7/10
(17698/18023)
A port.hu Moderátora kitörölhetné a fenti cím alcímét (A végrendelet 2.1....) és akkor egyértelmű lenne mindenkinek, h minden évad idetartozik, - és természetesen, törölhetné a másik indított DÖ - topikot is.
7/10
Rojita 2023 jan. 19. - 10:55:08 7/10
(17697/18023)
Ullmann Mónika a kezdeti évadokban kórházigazgató és Kata szerelmi vetélytársa volt. Kettejük közti leszámolás a végén eldurvult. Már nem is tudom, h a rendőrség fogta el a doktornőt, vagy külföldre szökött? Most azonban ismét megjelent. Mentőorvos és kórházi sebészként láttuk viszont. Vajon, a korábbi karakterét élesztették fel? (Lenyugodva, beosztott orvos az elsőbbségi osztályon, vagy egy új szerepet kapott?)
4/10
luci87 2023 jan. 19. - 09:51:31 4/10 Előzmény napraforgó
(17696/18023)
Szerintem Rezso volt, mintha az o gornyedt, nyeszlett alakjat lattam volna... Szep lesz, ha pont o lotte le Stefit... Ha Dandi nem, akkor csak o lehetett... Amugy birom a szinkronhangjat, felismerheto..
4/10
napraforgó 2023 jan. 19. - 05:04:09 4/10
(17695/18023)
Erdőőr, vadőr, halőr, mezőőr, ezek különböző foglalkozások, különböző feladatokkal, és persze különböző hatóságok irányitása alá tartoznak. Ezek a hatóságok nyilván összedolgoznak néha, de azért mindegyiknek megvan a feljebbvalója, az irányitó hatósága. Na de Ökörapátiban minden máshogy van.
4/10
napraforgó 2023 jan. 19. - 04:31:15 4/10 Előzmény Rojita
(17694/18023)
Sajnos nemigen láttam a lövöldözőket. Az egyik a Dándi volt, de a másik??? ő Rezső lett volna?
És ha Rezső leszúrta Misit a Dándi túlkapásai miatt, meg a sok panaszos levél miatt, akkor hogy-hogy elment vele vadászni?
Pláne vadászati tilalom idején.

Nem igazán értem én, hogy most az erdőőrnek mi a feladata.
Eddig úgy gondoltam, hogy a vadőr feladata a vadállomány védelme, a vadászat ellenőrzése, meg ilyesmi, a vadorzók leleplezése, stb.
Az erdőőr meg a faállományra ügyel, a telepitésre, a vágásokra, az értékesitésre, meg arra, hogy ne lopják a fát. De itt úgy látom összekeveredik a két feladat, Misitől, az erdésztől kérik számon a vadállomány pusztitását, ráadásul a hülye Sanyi, a katasztófa "védő", de inkább elháritó segitségével.
(Már bocsánat, de miért is kell a katasztrófát védeni???)
7/10
Rojita 2023 jan. 18. - 21:58:00 7/10
(17693/18023)
Zsóka eddig terrorizálta az egész környezetét. Mikor számol le az új kolléganőjével?

Akárki is találta el Stefit, ezzel a félrement lövéssel ,talán lehet Rezső igazgatót kicsit "befolyásolni".

Jó, h ÖA -ban senkinek sem jut eszébe, h ha mérgezett a vizük, akkor a hatóság (polgi, háziorvos,...) miért nem intézkednek ingyenes vízosztásról? (Lajtos-kocsi,...) Vagy ma már ekkor se jár ingyenes víz?
offtopic
Egyvélemény 2023 jan. 18. - 17:39:38
(17692/18023)
OKÁDÉK!
4/10
napraforgó 2023 jan. 18. - 17:20:00 4/10 Előzmény luci87
(17691/18023)
Egy házasság nem állhat ebből.
4/10
luci87 2023 jan. 18. - 10:43:03 4/10 Előzmény napraforgó
(17690/18023)
Igen,egyetertek,ez lenne logikus,de itt gondolom arra megy ki,hogy ha te igy, enis igy.Nem veletlenul bukkant fel az uj doki...
4/10
napraforgó 2023 jan. 18. - 07:49:59 4/10
(17689/18023)
Ez még mindig nagyon gyengus. Petrinát kirúgta Gorán, holott ügyesebb volt, mit a másik két f.szi. Ráadásul "Dándi" ellen rengeteg panasz érkezett, mig Petrina nem bukott le, csak Marosi előtt.

Hihetetlen, hogy Kata szó nélkül eltűri, hogy Stefi évődjön a férjével, rávegye, hogy vele menjen lovagolni, stb. Mindezt szó nélkül végignézi. Hát ez akkora ostobaság. Miért nem szól bele, amikor Stefi győzködte a férjét? Normális ember, illetve nő biztos odaszól, hogy "Bocs húgom, de Dani az én pénzemen vette ezt a lovat, ezért velem fog lovagolni rajta. Te meg, ha lovagolni akarsz, keress magadnak egy másik lovardát, mert nem tűröm, hogy ide járkálj a férjem nyakára." És bizony Danikának is megmondanám, hogy ne engedd már ennyire közel magadhoz ezt a kis "cafkát", mert ez engem zavar.
Nem igaz, hogy ne lehetne szépen, udvariasan leépiteni a csajt. Legalábbis Dani részéről. Mert Kata, az más tészta.
Az biztos, hogy én nem engedném át harc nélkül a férjemet a kis cafkának. Fura, hogy Kata átmegy itt a háttérben sirdogálóvá, ahelyett, hogy lépne? inkább megy Zizi mamának panaszkodni, jajj.
4/10
napraforgó 2023 jan. 18. - 03:03:10 4/10
(17688/18023)
Miért nyitottak ennek még egy fórumot?
4/10
napraforgó 2023 jan. 15. - 15:58:50 4/10 Előzmény Heatseeker
(17687/18023)
Na és mi fog történni Kálmánnal, ha Gorán és a bandája találja meg a koronát? Vagy ha se nem Gorán, se nem a Szappanosok, hanem valaki idegen találja meg? Már, ha egyáltalán megtalálja valaki. Ez megint egy roppantostoba ötlet, csakúgy, mint az első évadban az örökség felvetése.
És Marosi megint asszisztál hozzá.
3/10
Heatseeker 2023 jan. 15. - 13:29:18 3/10 Előzmény napraforgó
(17686/18023)
Valóban érdekes fogvatartás, amikor még inasa is van az embernek. Kérdés, mi történne Kálmánnal, ha egy év alatt sem fizetnék meg a 650 milliós váltságdíjat? Tömlöcben végezné, vagy bitófán? Ha versrészlet nem random volt az írók részéről, akkor a korona nem is létezik, mert a Tompa-versben a fiú nem találja meg, de valószínűbb, hogy semmi összefüggés nincs.
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 15. - 09:40:18 Előzmény Heatseeker
(17685/18023)
Erről a hajdani Expresszben feladott hirdetések jutnak eszembe, amelyek így szóltak: ZZZ-000 rendszámú Mercedesemet/BMW-met stb. visszavásárolnám.
4/10
napraforgó 2023 jan. 15. - 09:01:46 4/10 Előzmény Heatseeker
(17684/18023)
Ez igaz. Az előző évadokban is a Szűz Máriát, a keresztet és a harmadik valamit is visszaadták a szerbeknek a végén. És az is kiderült, hogy Szappanos Kálmán igazából nem is az ellopott/megmentett egyházi műkincsekből gazdagodott meg, hanem a krumplizók hasznából.

Akkor most mi van a koronával? Nézegettem a neten és valóban, az ortodox egyház püspökei ilyen diszes koronát viselnek az egyházi ünnepeken. És ha igen, hiába arany/aranyozott az a korona, hiába van benne jó pár drágakő diszitésül, azért az tuti nem ér milliárdokat.

Szóval megint egy képtelenségre épitik a sorozatot.
És igen, Kálmán bá' egy kényelmes fotelban üldögél a kandalló mellett egy hegyi házban, ahol már megint egy inas szolgálja ki, na megint ott tartunk, ahol a korábbi évad végén.
Addig meg hallgathatjuk Tibi üvöltözését, Nusika nevelési elveit, Subicz idétlenkedéseit, stb.

Egy valaminek örülök, és az az, hogy Vili lecsapta a hőbörgő Dándit egy csapással. Remélem, hogy ez még majd néhányszor előfordul.