6/10
Pietrosz ápr. 25. 22:58:34 6/10
(80/80)
Az első rész szépen felépített története után összecsapott végkifejlet, hogy legyen folytatás.

Maga a Arrakis története nagyon szépen épül, a második rész jól veszi fel a fonalat a folytatáshoz. Szépen alakul a hős sorsa. Eléri a kiválasztottságot egy hosszabb folyamat során, míg a harkonenek küzdenek a bolygó kézbentartásáért . Az ember szinte már várja a katarzist és a megnyugvást, mikor a Dűne, ha csak egy kis időre is, de végre ismét felszabadul, még ha kell súlyos veszteségek árán is egy véres mindent eldöntő ütközetben. Nekem ekkor jött a csalódás. Ezt a csatát meglehetősen hanyagul összecsapták, úgy, hogy belekeveredik a császár is a sztoriba. Végül mindenkit legyőznek a Fremenek, kiválasztott ide vagy oda. Végén van a kiválasztottnak egy kínosan szoros csatája a Harkonenek helytartójával, mely után érdekházasságot köt a császár lányával, hogy ő legyen a császár ?! (Én nem ezt várnám a Fremenek felszabadítójától ..) Ezt természeresen az addig odasereglet nagyházak se fogakdák el, és indulnak az Űrbe csatázni a többi házzal a Fremenek?! ( ez számomra ismét kérdőjel, hogy miért).

Összességében egy szép és érdekes világ méltó befejezésétől megfosztottak minket a jövőbeli profit reményében.
9/10
Pimpalini ápr. 24. 23:19:05 9/10 Előzmény kaloz44
(79/80)
Herbert a regényfolyamának történetéhez sok elemet kölcsönzött az emberiség történelmének eseményeiből, a különböző vallások dogmáiból, külsőségeiből, vagy épp egykori civilizációk kultúrájából.
Emiatt az emberiség jelenével/múltjával/jövőjével kapcsolatos asszociációk száma nagy lehet.
Ilyen elemek a teljesség igénye nélkül: messiásvárás, fűszer-olaj párhuzam, vallási fanatizmus, fundamentalizmus, sivatag - Arábia, padisah - kalifa, stb...
2/10
Lámai Dala ápr. 21. 13:47:18 2/10
(78/80)
WTF?
offtopic
Sz. Péter ápr. 21. 13:28:20 Előzmény kaloz44
(77/80)
Mert Izraelben aztán van olaj rendesen. :)
9/10
kaloz44 ápr. 21. 03:03:33 9/10
(76/80)
Most valószínűleg kinevettek de nem olyan mintha Izrael zsidóság Palesztina közben Amerika zsebeli ki a fűszert ja bocs olajat kicsit mintha a történelmet vették alapul de nem ? mármint tökre nekem olyan volt. Mármint őszintén amit a filmben látunk nem az megy napjainkban is ? Csak házak helyett országok vannak ? Amúgy a film jó volt kellemes csalódás. Főleg a rebel moon második része után ! Xd 😂
2/10
APBT ápr. 20. 21:26:15 2/10
(75/80)
Katasztrófa. Az első rész is gatya volt, de ez... Értelme semmi. Súlyos gondok vannak, ha egy ilyen film ekkora pozitív elbírálást kap.
5/10
Atis88 ápr. 18. 17:39:59 5/10
(74/80)
Akkora volt a hype körülötte, hogy azt hittem sokkal jobb lesz. Rendesen túlértékelt film. A sztori elég egyszerű és vontatott is. Nincs benne annyi, hogy ekkora játékidőt érdemben kitöltsenek vele. Sok a sablonos karakter, akiket más filmekben már számtalanszor láthattunk. Mondjuk a kötelezőt legalább hozzák a színészek.Egyszer nézhető, de semmi több.
Sz. Péter ápr. 17. 21:10:59 Előzmény pihes
(73/80)
Szerintem a film első részéhez kapcsolódott.
1/10
pihes ápr. 17. 14:24:53 1/10
(72/80)
Arról elképzelésem nincs, hogy mi a búbánatos ló fing volt amiről szólt 158 percig. Volt valami ami miatt zajlott a film, de az nem kapcsolódott semmihez, jó amúgy EGY/TÍZ
9/10
offtopic
Albeart ápr. 16. 18:36:16 9/10
(71/80)
A történetet nem nehéz megérteni, a színészek totál rendben vannak. Vannak hibái persze. Aki kitalálta a történetet annak nem volt nehéz dolga :-).. Néhány vallásos ideologiát bele tenni...ez a része kissé erőltetett volt talán kevesebbet kellett volna ezeket a részeket. Ha bár én a könyvet nem olvastam. Másodszorra már jobban bele tudtam magam élni a filmben történő eseményekre. Messiásnak, hősnek gondolják Pault a filmben, valójában világok pusztitója lesz(?) Atombomba utáni lét a látomásokban.. Stb.. Kíváncsi vagyok a 3.részre. Én őszintén remélem, hogy lesz 4. Is 😃

Azért a képi világa és a hanghatás miatt is moziban érdemes megnézni. :-) Nekem bejött a 2.része is.
2/10
TirszinJ ápr. 16. 15:24:04 2/10
(70/80)
Dinamikus képi és hangi világ. Szépen világított pillantok, profi munka. De ezzel sajnos ki is merült. A forgatókönyv fantáziátlan, gyenge. Kb. minden a csatajelenetkeért, ami nyilván kell a film eladásához a mai világban.
1/10
nagyatika ápr. 16. 14:33:51 1/10
(69/80)
Az egyik legtúlértékeltebb film, amit valaha láttam. Nem rajongok a Marvel gyors sztoris tempójú filmekért, szeretem a slowburn történeteket, de ez a filmen életemben először elaludtam a vetités alatt... Megpróbáltam újra megnézni... 3 ÓRA erre?. A moziban sok embernek volt hasonló élménye. :D Egyik alszik, másik telefonozik..
Scifi rajongó vagyok, jó történetmesélést imádom. De vannak emberek akik azt mondják, hogy ez jobb, mint a BIRODALOM VISSZAVÁG vagy A KIRÁLY VISSZATÉR? Hagyjuk már! A birodalom visszavág, a Király visszatér más kategória. Ég és föld. A TÖRTÉNET, DRÁMA, IKONIKUS KARAKTEREK, INSIPIRÁLÓ, A HŐS UTAZÁSA...
A Dune egy olyan film, amelyet az emberek idővel majd elfelejtenek. Nem egy klasszikus darab. Valaki el tudná nekem magyarázni, mi ennek a filmnek a lényege? Mi ennek a filmnek a tanítása? Miről szól? Mi a főbb karakterek céljai? Miért csinálnak dolgokat? Miért kell ennek a filmnek majdnem 3 óra hossza , hogy elmondja a történetet? Szó szerint 3 akció jelenet van az egész filmben... (1-6 Star Wars, Gyűrűk Ura bármelyik nap mint ez homok esti mese....
8/10
Lizus-ka ápr. 12. 10:30:28 8/10
(68/80)
Szerintem az első résznél sokkal színesebb, pörgősebb, minden szempontból nézhetőbb volt. A könyvet nem olvastam, így azt nem tudom megítélni, hogy mennyire sikerült visszaadnia annak tartalmát.
3/10
nick név ápr. 11. 23:23:39 3/10
(67/80)
A haladó-feminista Dűne... Szirupos-hőspátoszos klisé, á la Amerika.
Hősünket szerelme könnyei mentik meg a haláltól... Nem tudom az eredetiben is így van-e, de ennél hálivúdibb megoldást nehéz elképzelni. A 160 centis, 55 kilós, meglehetősen sokat szereplő szuperharcos leánynak persze semmi sem elég jó, Paul terve győzött, a népe akiért harcolt, de az sem elég jó (,,A népemért harcolok, nem Paulért!'')... A párbaj utáni eseményeket nyilván érthető, hogy már nem preferálta, de az azt megelőző karakterábrázolás teljesen hiábavaló. Kínos, hogyan erőltetik bele mindenhova az úgynevezett "erős" nőket, akik valójában férfias nőkként működnek. Nőies nőkként is lehetnének erősek, de ma tudjuk, hogy haladóul ezt a fogalom nem ezt jelenti. Paul szerelme és annak bajtársnője is mind erőltetett pózokkénz funkcionáltak. Egyszerűen ilyen a mai kiüresedett korszellem, amely eluralkodott, ez az a legkisebb (hamissága miatt nagyjából semmi komoly dologra nem elegendő) közös többszörös, amivel majdnem mindent el lehet adni. Az elidegenítő, erőltetett légkört, amely a közkultúra minden szegmensét megszállja jelenleg, maga Denis Villeneuve is kiszolgálja bizonyos fokig, annak szinte minden lényegi dogmájával és kliséjével együtt, ez nem kérdés.

Egyébként durva volt Elvis Presley-t Harkonnen-ként látni, de ez a viszonylag jól működő abszurdum semmit nem mentett a filmen. Ez gyakorlatilag egy végtelenített videóklip, zenével, látvánnyal. Az első epizódért sem rajongtam, de azt csak üresnek tartottam, ez annál határozottan rosszabb.
3/10
Tudom ápr. 09. 21:29:31 3/10
(66/80)
Nem értem, mit esznek ezen a filmen annyian. Bár a kommentek alapján úgy látom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Számomra kifejezetten nevetséges volt néhány véresen komolynak szánt jelenet dramaturgiája. A látvány rajongóit sem értem: a film 90 százaléka a sivatagban játszódik XD
10/10
steelprophet ápr. 05. 22:58:38 10/10
(65/80)
Még az első magyarországi megjelenés első napjaiban (1987) megvettem a regényt, (2 kötet). Akkor sem igazán nyűgözött le. Főleg a 2. kötet volt számomra értelmezhetetlen. Olyan messiás szagú volt az egész. Szóval nem lett a kedvenc sci-fim. Százszor inkább Asimov, A.C. Clark vagy Lem. Az első film még szódával elment. A második nekem dögunalom volt. Mert ez inkább kalandfilmnek volt ábrázolva. De high-tech mozi a szó legnemesebb értelmében, szóval legyen neki egy tizes. De csak a külcsínért és a sok A. kategóriás szinészért, akik jelenlétükkel emelték az est fénypontját. Aki jó sci-fit akar nézni, az nézze meg a 3 test problámát, de ne a Netflixes sorozatot, mert az szintén értelmezhetetlen, hanem a kínai 30 részes változatot. Na az sci-fi a javából! San ti a címe.
1/10
Kaszás79 ápr. 03. 23:57:09 1/10
(64/80)
Túlértékelt, akár az első részt nézem akár a második részt nézem. Van néhány látványos jelenet és kb. ennyi. A mondanivalója a filmnek? Minden más van a filmbe csak mondanivaló nincs. Van benne egy-két woke-genderes dolog, hosszú monológok, egy-két látványos csata jelent de más nem.
5/10
anthony gurmier ápr. 03. 19:59:35 5/10
(63/80)
Pontok
5/10
anthony gurmier ápr. 03. 17:46:42 5/10
(62/80)
Nekem nem tetszett.Sok benne a logikai bukfenc.Woke ideologiától sem mentes.(Miért nincs a Harkonenek között fekete?)
Aki csillagközi utazásra képes az miért kardozik?A császár észkombájnjai miért nem jöttek rá a féregital páratlan hasznára?Hogyhogy a főhös két egészséges penge dőfést túlél?
Nálam csak 5 pont a film.A látvány ok de ez alacsony szinvonalú mese.
6/10
pikigeri ápr. 02. 17:20:48 6/10
(61/80)
Aki valódi Dűne élményt akar (ilyen élményadásnak a közelébe sincs se az Első rész, se a Második rész) és meg akarja érteni a miérteket és el akar mélyedni a részletekben, a háttérben és a Dűne univerzumban az olvassa el az eddig megjelent könyveket.

Dűne-ciklus könyvek:
1. Frank Herbert: Dűne (1965)
2. Frank Herbert: A Dűne messiása (1969)
3. Frank Herbert: A Dűne gyermekei (1976)
4. Frank Herbert: A Dűne Istencsászára (1981)
5. Frank Herbert: A Dűne eretnekei (1984)
6. Frank Herbert: A Dűne Káptalanház (1985)
7. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne vadászai (2006)
8. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne homokférgei (2007)

Dűne előzménykönyvek:
1. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: Dűne: Az Atreides-ház (1999)
2. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: Dűne: A Harkonnen-ház (2000)
3. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: Dűne A Corrino-ház (2001)

A Dűne legendái könyvek:
1. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Butleri Dzsihad (2002)
2. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A gépirtó hadjárat (2003)
3. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A corrini csata (2004)

A Dűne hősei könyvek:
1. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne fia, Paul (2008)
2. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne szelei (2009)
3. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne hercegnője (2023) Még nem jelent meg Magyarországon

A Dűne iskolái könyvek:
1. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne testvérisége (2012) Még nem jelent meg Magyarországon
2. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne mentátjai (2014) Még nem jelent meg Magyarországon
3. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: A Dűne navigátorai (2016) Még nem jelent meg Magyarországon

A Caladan könyvek:
1. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: Dűne: Caladan hercege (2020)
2. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: Dűne: Caladan űrnője (2020)
3. Brian Herbert & Kevin J. Anderson: Dűne: Caladan örököse (2022) Még nem jelent meg Magyarországon