7/10
blood.1 márc. 03. 17:02:43 7/10
(22/82)
Még mindig túl hosszú. Ez a story szerintem a mai világban már nem tud akkorát ütni, mint üthetett mondjuk 30 évvel ezelőtt, nem kezd a mellékvesém irdatlan mennyiségű adrenalin-termelésbe, mert mondjuk SPOILER kiderül, hogy a főszereplő valójában Harkonnen vagy megvágtázik egy homokgilisztát SPOILER VÉGE. Az előző résznél azért valamivel kevesebb volt az üresjárat, de az ingerküszöböm csak épp, hogy súrolta. 10/6.5
3/10
Rákász Béla márc. 03. 12:01:25 3/10
(21/82)
Ez egy jó hangosan ordító videójáték, jó nagyra kivetítve, nem filmművészet! :-(
10/10
petimbo márc. 03. 08:50:28 10/10
(20/82)
Nem értem az egész oldalt. A port.hu-t. Minek létezik egyáltalán???
Olyan szintű oda-vissza személyeskedéseket látok egy-egy film topikjában, hogy döbbenet.
Ha én lennék az oldal tulajdonosa, a felhasználók 90%-át már rég kihajítottam volna innen.
8/10
gyereamozibabe márc. 03. 01:47:11 8/10
(19/82)
Másodszor megnézve, feliratosan(! -és csakis így ajánlom) már sokkal jobban elkapott a hangulat. Most vagy azért, mert már lehiggadtam (a hároméves, felfokozott várakozás után mások voltak az elvárásaim) vagy amiatt, mert angolul hallva (és félig-meddig olvasva) a "hétköznapi" mondatok fajsúlyosabbá válnak, és így a túl sokat beszéltetett szereplőim visszanyerték a komolyságukat. Ami továbbra is hiba szerintem, hogy NINCS ZENE :-( A visszatérő motivum (valami fújós hangszer) nem olyan erős, mint az első részben. A finálé sem olyan libabőrös emiatt. De persze ha lesz harmadik rész, akkor ez belassulás/lecsillapodás majd jól illeszkedik a sorba. A lényeg, hogy másodjára nézve már nagyon élveztem Paul és Chani kalandjait.

TECHNIKAI MEGJEGYZÉS: az ilyen filmeknél a termek teli vannak külföldivel. A fremen beszédet pedig csak magyarul feliratozták. És itt nagyon sokat beszélnek fremen nyelven. Szóval erre azért figyelhetne a kedves forgalmazó.
10/10
cloten márc. 03. 00:02:07 10/10
(18/82)
Ne hallgassatok a fanyalgókra, nagyon jó film, feszes, egységes van saját stílusa, jó színészek remek zene..moziban érdemes megnézni!
10/10
Kapucinus márc. 02. 22:47:36 10/10
(17/82)
Egyesek teljes képzavarban vannak, ahogy látom az előző, rosszindulatú, együgyű hozzászólásokból.

Továbbra is tartom a véleményemet, hogy a rendező zsenialitása többek között abban rejlik, hogy megfelelően tud egyensúlyozni a modern és egyúttal egy kicsit archaikus világban. A kosztümök, a zene, a film hangulata ezt megmutatja. A kosztümök nekem nagyon tetszenek, mert nagyon egyediek és jó értelemben furák. Továbbra is ötletes a kivitelezés, persze egy jó könyv ennek az alapját megadja, ha jól használják.

Színészek is jó teljesítményt nyújtanak, a kaszting továbbra is top tier véleményem szerint, az új karakterek zseniálisak - habár keveset szerepelnek a vásznon (Florence Pughból, Lea Seydouxból, illetve az Austin Butler által alakított karakterből is szívesen láttam volna többet) .

A film tempója a feléig inkább lassú, viszont a közepétől egyre érezhetőbben növekszik a feszültség, olyannyira, hogy a néző a végén maga is "félhet", vagy inkább megrémülhet a filmben végbemenő karakterfejlődéstől (legalábbis nekem siekrült együttélnem a filmmel). Több harcjelenetet kapunk mint az első részben, szokás szerint és hősi eposzhoz méltóan jól megvannak csinálva. Látvány nagyon jó.

Nekem továbbra is bejön az archaikusság és modernitás ötvözése. Tetszik, ahogy beszélnek a szereplők, a különféle hangeffektek különlegessé teszik az egyes mondanivalókat.

Én kifejezetten ajánlom megnézésre annak, akit beszippantott az első rész is. Ha nem tetszett annyira az első rész, akkor viszont szerintem ez jó eséllyel tetszeni fog. A vége (utolsó 15 perc) szerintem nagyon ütős.

Köszönöm a sorsnak, hogy Denis Villeneuve kezébe került a Dűne, mert nagyon jól bánik vele. Nincs tele a film felesleges párbeszéddel, schex-jelenettel, tudatosan építi fel a feszültséget.

Szívet tépő volt nekem a vége, nem is nagyon tudtam magamhoz térni. A párbaj jelenetnél meg tényleg azt hittem, hogy meghal a Muad Dib. Egyébként szerintem brutális, hogy mennyire átjön a nézőknek az a hatalom (jobban mondva a mértéke), amit Muad Dib birtokol a film végére. A néző is úg yérzi, hogy kezelhetetlen.


9/10
Ultron márc. 02. 22:40:30 9/10
(16/82)
Nagyon jó film, engem lenyűgözött a képi világa és a rengeteg pörgős harci jelenet. A cselekmény nagy részt a fremenek világában játszódik és végig Paul Atreides felemelkedését követhetjük nyomon. Kapunk hihetetlen képeket az Arrakisról, a hatalmas homokférgekről és rengeteg küzdelmet, párharcot is. Ezúttal Villeneuve gyorsabb filmet rakott össze, ami jót tett az élvezhetőségnek. Nálam 90%-os.
10/10
Terkos44 márc. 02. 22:19:23 10/10 Előzmény Zsolt Bakó
(15/82)
Ez egy remekmű,minden tekintetben. De a látványa mindent visz! Amúgy 1965-ben irták,amikor még határban sem volt Star Wars,vagy Star Trek
10/10
George854 márc. 02. 22:00:10 10/10
(14/82)
Csodálatos film! Mind látvány, színészi alakítás, rendezés tekintetében!
4/10
Zsolt Bakó márc. 02. 11:00:01 4/10 Előzmény baeyll
(13/82)
Biztos lehetsz benne!
4/10
Zsolt Bakó márc. 02. 10:58:20 4/10 Előzmény gyereamozibabe
(12/82)
Köszönőviszonyban sincs az eredeti mű ezzel az agyhalott, uszító szörnyeteggé mutálódott, háborús propaganda gépezettel.
8/10
gyereamozibabe márc. 02. 10:41:55 8/10 Előzmény Zsolt Bakó
(11/82)
Remélem mevan, hogy a Dűne volt előbb(1965), és a többi scifi lopkodott ebből.
4/10
Zsolt Bakó márc. 01. 22:50:29 4/10
(10/82)
Ostoba egy film. Összefüggéstelen katyvaszt. Minden realitást melőz. Tartalmilag szinte nulla. Sötét és lelketlen. Innen onnan összelopott ötletekkel, látványokkal van telis tele. Filmturmix! A zenéje, na az viszont kiváló.
baeyll márc. 01. 21:53:34
(9/82)
Akkor, ha nekem az első rész nem tetszett, akkor ez sem fog?
9/10
pele_nka márc. 01. 17:08:56 9/10 Előzmény Rákász Béla
(8/82)
A film "kénytelen" arról szólni, mint a regény, amit megfilmesítettek. Szerintem te nem a filmet kritizálod itt (háborús propaganda), hanem a regényt, illetve annak témáját.
8/10
gyereamozibabe márc. 01. 01:47:29 8/10
(7/82)
Az első rész 9 pontos. De ez csak 7. (jóinduattal) . Csalódott vagyok. Se zene. Se misztika. Túlbeszélnek mindent. És még így is unalmas a film első fele. Az biztos, hogy erre nem fogom elrángatni a barátaimat, miközben az első részt legalább tízszer láttam moziban, 20 különböző emberrel, és a 70-es apámon kívül mindenkinek tetszett... Ezt majd otthon megnézi aki akarja. És majd csinálok belőle egy erősen vágott verziót. (normális filmzenével)
3/10
Rákász Béla febr. 29. 23:47:03 3/10 Előzmény kakafej13
(6/82)
Nagyon nagy csalódás nekem is. Főleg az élet értelmét adó, igazi, szép szerelmi szálat hiányoltam belőle...
Maradok Shakespeare-nél...:-)
3/10
Rákász Béla febr. 29. 23:44:57 3/10
(5/82)
"A nagy kérdés a filmben, hogy a fiatal fiú kötélnek áll-e, elvállalja azt a súlyt, hogy a fremenek messiásává válik, vagy inkább a mindig morcos Chanival (Zendaya) kézen fogva elmenekülnek a felelősség elől." Hát inkább elmenekült volna. Zendaya önmaga többet ér, mint az egész tömeggyilkosságosdit bemutató film. Itt mindenki gyilkol mindenkit. Borzalom. Q-va szar a film, egy logikátlan, háborús poropaganda. (Be akarták mutatni nerkünk, hogy ilyen lesz a III. VH?) Hát én nem kérek belőle.
Ui.:
Zendaya következő filmjében egy teniszezőt alakít, szenzációsan jól! Már a 2 perces előzetes is 1000x jobb, mint az egész Dűne. Az a szerep tökéletesen rá illik! Ez nem. Semmi köze a harchoz, a sivataghoz...csak botorkál ott, egy kölyökképű anyuci kedvencével...és soha nem történik bajuk, miözben mindenki halomra hal körülöttük. (Tiszta Csillagok háborúja...ahol Csubakka tehénbőgve elszaladta golyók elől, vazze! Csak ez nem vicces...)
Egyedül a hangerővel voltam megelégedve! Nagyon jól szólt! Mit az állat! Kár hogy nem a ZENE...
6/10
kakafej13 febr. 29. 21:20:35 6/10
(4/82)
Ez egy összevissza vágott, random érthetetlen és logikátlan ugrásokkal teli film, ami egy csomó kérdést nem magyarázott meg...ez így kicsit gagyi volt
9/10
fferlen73 febr. 29. 07:54:05 9/10
(3/82)
Egész jó volt! Habár azt nem mondom, hogy végig lankadatlan lelkesedéssel néztem a filmet. Néhol az egyes jelenetek túl rövidre voltak hagyva és hirtelen váltottak egy színről a másikra, néhol meg túl hosszúra - talán a költségvetés miatt, az olcsóbbakat nyújtották a költségesebbeket vágták. A színészek hozták, amit kellett, a látvány is egész jó volt, összességében nem volt csalódás és kellemes szórakozás volt, ami manapság már egyre ritkább, egy 9-est simán megér.