Bodellger márc. 19. 22:34:30 Előzmény Alita
(57/97)
Mire erted, hogy szörnyű volt a hangositas? Tul hangos volt a film? Csak szimplan erdekel.
10/10
Tiboroo márc. 17. 15:54:50 10/10 Előzmény LilaParadicsom
(56/97)
Meg lehet ám érteni, és nem is annyira bonyolult. Van két család, egy császár, és a Bene Gesseritek, akik mindent irányítanak. Ha ennyi megvan, akkor már el lehet boldogulni a filmmel szerintem.
10/10
Tiboroo márc. 17. 15:53:09 10/10 Előzmény itsme1
(55/97)
Érdekes amit írsz, mert elvileg pont a Star Wars vett a Dűnéből ötletet és nem fordítva. :)
4/10
Ahoj poplacsek márc. 16. 18:19:23 4/10 Előzmény itsme1
(54/97)
59 éve írta Frank Herbert. Elképzelhető, hogy túlgondoltad az aktuálpolitikai fenntartásaidat?
6/10
itsme1 márc. 16. 18:11:41 6/10
(53/97)
Lopj néhány ötletet a keresztény kultúrából, keverj hozzá egy csomó iszlám elemet, és színezd ki Star Wars látvánnyal, máris kész a felnőtt mese. Látom erre komoly igény van, ezért nem akarom firtatni az űrkardozás ellentmondásait, a féregszörf fizikáját, csak annyit mondok: a bruttó két és félórás filmből nettó két órát unatkoztam.
4/10
LilaParadicsom márc. 16. 16:07:50 4/10
(52/97)
Kellett volna egy figyelmeztetés a plakátra, hogy meg se nézd, ha nem olvastad a könyveket, mert semmit nem fogsz belőle érteni. Azért pontozom le, mert szerintem egy film forgatókönyvnek önmagában, több száz oldal extra magyarázat nélkül is működnie kellene
6/10
kakafej13 márc. 16. 08:04:27 6/10 Előzmény trikolor
(51/97)
Na ne...azért a csatákat ne dicsérjük, gyengék és rövidek voltak,

főleg a végén


Kifejezetten gagyi harcok voltak.
Kivéve amikor a homokból keltek fel, az menő volt
10/10
szaszandi márc. 13. 18:54:20 10/10
(50/97)
Szuper jó, moziban ajánlom
9/10
trikolor márc. 13. 04:33:09 9/10 Előzmény Shezann
(49/97)
Én értem, hogy a Disney részvények sz@rul álltak, és kell a lóvé, de amit a Star Wars filmekkel csinálnak, az merénylet a filmtörténelem és így az emberiség ellen.
Shezann márc. 13. 01:34:48 Előzmény trikolor
(48/97)
Teljesen egyetértek!
De a Star Wars-os "gatyó felkötést" hogy érted..? Az egy évtizedekkel ez előtt elkészült, befejezett mű. (Már az eredeti saga) Vagy a Disney-s jövőbeli sorozatra gondolsz? Mert attól tényleg eleve ne várj sokat.
Shezann márc. 13. 01:29:27
(47/97)
Jómagam olvastam a könyvet és utána láttam az összes korábbi DUNE verziót.
Aki nem olvasta, szerintem inkább előbb olvassa el, mielőtt "nagyokosan" kritizálni kezd.. 🤔
Persze, a mini sorozatban érthető módon jobban ki lehetett bontani minden szálat. De számomra így is megragadta a rendező a lényeges pontokat. Talán pont azért volt követhető és érthető, mivel ismertem a story-t.
Ne felejtsük el, hogy ez egy nem tehetségtelen rendező művészi adaptációja. Aki pedig a színészi alakításokat kritizálja.. sosem fogom megérteni. Te világhírű színész vagy? Jobban el tudnád játszani? Akkor csináld.
Régebben írtam filmajánlókat, amik inkább méltatták a filmek erősségeit ahelyett, hogy kritizáltam volna a hiányosságokat. De lehet, ez csak az én nézőpontom. Aki nem ért a filmkészítéshez, az szerintem próbáljon meg nem lehúzni egy ilyen gigantikus produkciót.
Mellesleg az feltűnt valakinek, hogy a nem kis stáb 1/3-a magyar volt és egy magyar színésznő, Pethő Nóra Kincső játszotta az egyik Fremen Papnőt? Szerintem inkább legyünk büszkék erre
Kritikán felüli márc. 11. 10:26:09
(46/97)
Látványos semmitmondás? Kibeszélőnk a filmről: https://youtu.be/PeEZ19XrtPE
9/10
trikolor márc. 10. 21:08:08 9/10
(45/97)
Ez az a film, amibe nagyon nehéz belekötni.
Egy perc üresjárat sincs benne. Gyönyörű képi világ, zseniális zene és izgalmas csatajelenetek.
Ez a film hozott valami frissességet az elmúlt évek gyenge sci-fi felhozatala után.
A Star Wars pedig felkötheti a gatyát, nagyon magasra lett téve a mérce.
4/10
Ahoj poplacsek márc. 10. 01:47:53 4/10 Előzmény gm262
(44/97)
Azért ma már aki akarja az 4k-ban szedi le és akkora tévén nézi és olyan hangrendszerrel, amilyennel akarja. Persze feltétel egy családi ház is, társasházban nem engedi el az ember a hangot úgy ahogy kell. Nekem nem különösebben extra a rendszerem de már több olyan moziban voltam, ami műszaki értelemben gyengébb élményt nyújt.

Ettől még én is a mozira szavazok, remélem elcsípem mielőtt leveszik. Bár ez csak megszokás, mert főleg azért megyek moziba, hogy közösségi formában nézzem a filmet. De manapság gyakran kevesebben vannak a mozi teremben, mint a nappalimban.
6/10
TrueY QL.tura márc. 09. 23:41:27 6/10
(43/97)
Olvastam a könyvet és szerettem. Az első rész hosszú volt és vontatott. Ezt a második rész folytatta. Megspékelve a néhol követhetetlen vágással. Nagy csalódás volt.
10/10
gm262 márc. 09. 15:12:27 10/10
(42/97)
Tényleg nagyon hangulatos, magával ragadó a történet. Csakis moziban ajánlom megnézni, ahol élvezhetjük a hangefektusokat, a szuper filmzenét, és persze a hihetetlen képi világot. Kicsiben erről lemaradsz.
Zachariah márc. 09. 04:31:35 Előzmény Okulare
(41/97)
Liet-Kynes a regényben is meghal a történet első felében, a Harkonnen-katonák egyszerűen ott hagyják a sivatagban (ugyanis, ha jól emlékszem, nem tud férgen lovagolni). Ráadásul a regényben, meg a korábbi két filmváltozatban férfi volt és Chani apja. Ezt a szálat is elhagyták ebben az új verzióban.
Zachariah márc. 09. 04:18:47
(40/97)
A film képi világa és zenéje erős, a színészek is jók, különösen Austin Butler. Viszont ami bosszant, hogy mi a bánatért kell a klasszikus sztorikat állandóan átírni? Aki nem olvasta a regényt, annak lehet, hogy tetszeni fog, viszont akiknek tetszett a könyv, annál ki fogja csapni a biztosítékot, különösen az utolsó negyedóra.
Azt hiszem, inkább maradok a régebbi filmváltozatoknál, még ha el is avultak technikailag.
Grabb márc. 08. 16:00:36 Előzmény Okulare
(39/97)
Chani nem ateista, hanem józan; ironikus/gúnyos a fanatizmussal szemben. Ez simán lehet egy hívő álláspontja is. Ahogy Stilgar sem szimplán „vallásos”, hanem fundamentalista, vallási fanatikus. Jelentős különbség.
6/10
Cron márc. 08. 01:55:34 6/10 Előzmény Ultron
(38/97)
"Paul Atreidestől karakter-idegen a film végén bemutatott erőszakos hatalomvágy"... akkor a könyveket nem olvastad? (Anakin Skywalker az ő karakteréről lett mintázva.)