Téma: Dûne

yankoo 2007 dec. 08. - 14:26:19 Előzmény Newcastle United
(7/67)
hát igen, én nem is értem, hogy david lynch rendezése után "cooper ügynökkel" a fõszerepben miért próbálkozik más is ugyanannak a megfilmesítésével. egy ilyen összetett, elvetemült beteg sztorit, ennyire lehetetlen képi világgal, és karakterekkel csak egy pozitívan elmebeteg rendezõ képes ráncba szedni, nem mintha lynch az összeszedettségérõl és józan eszérõl lenne hírhedt. :) lehet hogy elfogult vagyok, de azt hiszem joggal.
Newcastle United 2007 szept. 11. - 14:13:37
(6/67)
Neked van igazad, rossz helyre írtam. Csak rákerestem, hogy Dûne és ezt dobta ki, én meg nem néztem meg, hogy ez melyik verzió. Az elsõ, úgymond klasszikus feldolgozást láttam.
zszoltan 2007 szept. 11. - 14:06:12
(5/67)
Bocs, de itt az áll: William Hurt (Duke Leto Atreides), valamint rendezõ: John Harrison. Egyébként én is úgy tudom, hogy több film is készült belõle. Én William Hurt bánatos arcára emlékszem a filmbõl. De ha a belsõ folyamatok jobban kidomborodnak a Lynch félében, akkor azt tényleg inkább megéri megnézni, mint ezt a változatot.
És ráadásul nem is ilyen hosszú: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=44169&i_city_id=3372&i_county_id=-1
Newcastle United 2007 szept. 11. - 13:45:05
(4/67)
Leto herceget Jürgen Prochnow játszotta ebben a közel két órás verzióban. A film nézése közben érezni lehetett, hogy a lelkifolyamatokon van a hangsúly, de úgy hogy az ember nem olvasta a könyvet, Lynch jól összerakta az egészet. Nem tûnik mesterkéltnek.
zszoltan 2007 szept. 11. - 11:54:00
(3/67)
Hát, nem halmoztak el minket képekkel, amibõl könnyebben felismerhetnénk a filmet. De arra emlékszem, hogy Leto herceget William Hurt játszotta, úgyhogy szerintem ezt a filmet láttam.
A Dûne történetének hangsúlya kétségtelenül azon a belsõ folyamaton van, amelyben Paul tehetséges nemesi ifjúból a fremenek vezetõjévé válik. Ezt sajnos a filmnek lényegesen rosszabbul sikerült ábrázolnia, mint azt a könyvben olvashattuk. Ezért én inkább tudnám javasolni a könyv elolvasását, mint ennek a hosszúságához képest - véleményem szerint - elég kevés tartalmat nyújtó filmnek a végignézését.
Newcastle United 2007 szept. 11. - 11:12:58
(2/67)
A regényket nem olvastam, a trilógiából is csak az elsõ részt láttam, de az félreismerhetetlenül David Lynch. Igazán elnyerte a tetszésemet, bár mai szemmel nézve néhány speciális effekt már megmosolyogtató, de a hangsúly nem azon van.
bbenjoe 2006 jún. 30. - 16:43:06
(1/67)
Egy nagyszerû, három részes adaptációja a Frank Herbert kultikus regényének. Mindenki adhat neki egy esélyt.