Téma: Dunkirk

Edmond Dantes 2019 febr. 06. - 09:39:38 Előzmény filoszemitabéluska
(211/251)
Természetesen Hitler erkölcsi aggályaival...így már tetszik?
filoszemitabéluska 2019 febr. 06. - 09:36:20 Előzmény Edmond Dantes
(210/251)
Lehozták volna a címlapon? És azt mivel magyarázták volna, hogy mégsem vetették be?
Edmond Dantes 2019 febr. 06. - 09:20:45 Előzmény filoszemitabéluska
(209/251)
Hát ha létezik az általad idézett elmélet, jó nagy hülye lehet, aki kiagyalta. Ugyanis 1) ha rendelkeztek volna atomtöltettel, jó eséllyel be is vetették volna valahol...Hitler és az ő erkölcsi aggályai...bruhaha 2) ha rendelkeztek volna a németek atommal, akkor azt nemhogy elhallgatták volna a szövetségesek, hanem címlapon hozták volna le, bőségesen dokumentálva, hogy ezzel is bebizonyítsák az igazukat: a) a tengelyt le kell győzni b) ha ők (USA) nem vetik be az atomot, bevetette volna a másik fél.
pappulisszesz 2019 febr. 06. - 08:46:11 Előzmény filoszemitabéluska
(208/251)
erkölcsi aggályai, aha
filoszemitabéluska 2019 febr. 06. - 00:10:19 Előzmény Sz. Péter
(207/251)
Az amik és a németek fej-fej mellett küzdöttek a nukleáris fegyver megalkotásáért. És a németek többnyire előbbre jártak a próbálkozásokkal. Aztán egyszer csak a háború végén az amerikaiak bevetették. A teljes igazság soha nem szokott kiderülni, erről sem fog.
Sz. Péter 2019 febr. 05. - 22:04:10 Előzmény filoszemitabéluska
(206/251)
Hogy engedélyezte volna azt ami egyáltalán nem is volt a birtokukban?
filoszemitabéluska 2019 febr. 05. - 20:03:24 Előzmény rommel1944
(205/251)
Nem reklámozzák túlzottam, de van olyan elmélet, hogy a németek képesek lettek volna a V2-vel atomtöltetet is célba juttatni, csak Hitlernek erkölcsi aggályai voltak ezzel kapcsolatban és nem engedélyezte. A történelmet a győztesek írják...
1/10
rommel1944 2019 febr. 05. - 16:44:40 1/10
(204/251)
Hitler lovagias gesztusát a világ legnagyobb mentőakciójának keresztelik az "angliánusok"....!!!
Ha -30, -40 fokokban mentek azok a tankok a gránátvetők, tejködben is agyontaposták volna az angolokat...Számomra ez a legnagyobb bizonyíték Hitler diplomáciára való készségének, amit ma mélyen elhallgatnak...!!! S ez a leglovagiasabb gesztus az1. és a 2. v.h-út tekintve...!!!Ez a film egy a sok-száz közül, ahol még egyet belerúgnak a németekbe...!!!
6/10
sexykex 2019 jan. 01. - 16:51:31 6/10
(203/251)
Nem ismertem a németekre. Ott a többszázezer pompás hullajelölt, ők viszont csak néhány papírrepülővel, egy-két tengeralattjáróval és bombázóval szórakoztatják őket. Ezek után nem csoda, hogy nem tudták Angliát elfoglalni és elveszítették a háborút. Békés gentlemanek vitorlásokkal, jachtokkal, halászhajókkal hazavitték a hadsereget.
Tetszett az ügyeskedő srác, aki alatt az összes hajót kilyukasztották, amelyikre sikerült felszállnia, de nem tetszett a film – inkább unalmas volt, mint hiteles. (Nehéz párszáz embernek eljátszani, hogy ők többszázezren vannak.)
4/10
Vídiafej 2018 dec. 02. - 18:05:48 4/10
(202/251)
kb akkora élményt nyújt, mint mások játékát nézni a 11. generációs videojáték-konzolon..
semekkorát..
a fényképezés miatt kap csak pontot..
6/10
Veterano. 2018 nov. 08. - 07:29:06 6/10
(201/251)
Nagyon szeretem a háborús filmeket, a korszakból a Ryan közlegény megmentése, az Ellenség a kapuknál, vagy pl. még a Fury is tetszett. Szeretem nézni a heroikus küzdelmeket, főleg ha veszi a fáradtságot az alkotó és korhű fegyverekkel jeleníti meg a csatákat, ugyanis valamennyire értek a világháborús fegyverekhez.
Ebből következik, hogy a film nem tetszett. A dunkirki csata nem is csata volt igazán, hiszen a németek megálltak és elengedték a briteket. Csatát, harcot nem is látunk, a német hadsereg mindössze fél tucat repülővel képviseli magát a filmben (meg semmiből jövő lövedékekkel), amiket már láthattunk a hatvanas évekbeli Angliai csata alkotásban. Csak a brit gépek eredetiek, pedig költségvetésbe bele férhetett volna pár valóban eredetivel megegyező német repülőgép replika legyártása . Engem azért ért csalódás, mert háborús filmre számítottam, ez viszont katasztrófafilm, légicsata jelenetekkel színesítve.
9/10
borbelyj 2018 nov. 02. - 17:04:07 9/10
(200/251)
Meg kell védenem a filmet mert sokan téves elképzelésekkel ülnek le elé megnézni. Ha egy új Ryan közlegény megmentésére számítasz akkor ez nem a te filmed! Ebben a mentő akcióban nem voltak nagy csatározások persze voltak légicsapások, de a németek ismeretlen okból hagyták elmenekülni az Angolokat. Ahhoz, hogy értékelni tudja valaki a filmet nem árt a történelmi hátteret illetően kicsit képbe kerülni. Ezek hiányában uncsi lesz meg buta a film és kikapcsoljátok félúton ahogy ezt sokan meg is tették.

A filmnek van egy egyedi hangulata amivel próbál téged levinni az egyén szintjére és közben kicsit elmesélni miről is szólt az egész akció. A látvány nekem nagyon bejött a hanghatások is Hans Zimmer mégis csak érti a dolgát. Nekem nagyon bejött a film és voltak karakterek akik sorsáért lehetett aggódni.

Ha repülő testrészeket meg patakvért és nagy robbanásokat akarsz látni ne ezt a filmet nézd meg.
5/10
pikigeri 2018 szept. 19. - 00:19:08 5/10
(199/251)
Nem gondoltam, hogy Christopher Nolan ekkorát tud hibázni. Lehet, hogy nagyon valósághű és aprólékosan megtervezett a film, de ettől még dögunalmas. Alig bírtam végignézni. A látvány és az operatőri munka első osztályú, de szinte semmi cselekménye nincs a filmnek. A feszültséget sem éreztem egyáltalán, amit úgy beharangoztak, hogy majd azzal kompenzálják azt, hogy az ellenséget nem mutatják. Még a nagy színészek sem tudják megmenteni a filmet. A legrosszabb II. Világháborús film, amit valaha láttam. 10/5
10/10
radovan71 2018 aug. 08. - 15:06:51 10/10
(198/251)
nekem nagyon tetszett,és le is kötött,a hang és a látvány,valamint a film szerkezete egészen egyedi ...
6/10
Owl 2018 júl. 21. - 21:09:05 6/10
(197/251)
Ami tetszett, az a repülős jelenetek élethű kidolgozása, a légi csaták. A nagy víz a felborult hajókkal. Őszintén szólva, más nem nagyon. A megmentésre váró óriási embertömeg megjelenítése elmaradt, amit láttunk az nagyon kevés volt, a film végén néhány snitt. A város túl modern volt műanyag ablakokkal és valami plázának látszó épülettel a háttérben. A kimentésre váró katonák hosszú, tömött sorokban álltak a tengerparton, ahelyett, hogy szétszóródva és fedezéket keresve beásták volna magukat a homokba. A végére jutott egy kis pátoszmítosz is, amivel minden amerikai filmben számolhatunk.
Összességében jobbra számítottam és leginkább a látvány adja el a filmet, mivel különösebb történet nincs benne.
filoszemitabéluska 2018 jún. 20. - 19:26:29 Előzmény andris80
(196/251)
Mi ebben a szégyen? Vannak nézők, akik lelkileg edzettebbek, erősebb effektusokhoz, több akcióhoz, több hullához szoktak. És vannak, akik érzékenyebbek, jobban át tudják magukat adni egy film atmoszférájának, erősebben hat rájuk a film. Engem teljesen lesokkoltak a film a hanghatásai, valósággal ott éreztem magam a tengerparton és nem azzal foglalkoztam, hogy kevés civil hajóval oldotta meg a rendező az evakuálást. Szóval, engedd meg néhányunknak, hogy hatása alá kerüljünk a filmnek és ennek hangot adjunk egy nyilvános fórumon. Ami pedig a Ryan közlegényt illeti, a partraszállás filmkockái zseniálisak, de aztán átmegy a film a kevésbé barázdált amcsi agyaknak megfelelő, szirupos és ostoba katyvaszba. Az egész alaptörténet egy tömény baromság. Lehet, hogy volt ilyen eset, hogy a hadvezetés akart prezentálni a 4 elesett mellé egy élő gyereket is egy anyának.
Viszont, ha már egy egész különítmény elment érte, akkor olyan nincs, hogy a maradék gyermek bedurcizik és ott marad a tűzvonalban, ellenszegülve egy kapitány parancsának, pusztulásba kergetve jó néhány bajtársát.
De azért semmi kifogásom ellene, hogy jó filmnek tartsd.
1/10
andris80 2018 jún. 20. - 17:44:49 1/10
(195/251)
Szégyen hogy erről a filmről egyesek ódákat zengenek... Ez az a kategória amit egyszer TALÁN végigszenvedsz a moziban vagy akárhol---de az biztos hogy többet soha nem nézed újra. Ryan közlegény megmentéséhez hasonlítani ezt máglyát érdemelne. 10/2
4/10
Warthog82 2018 jún. 07. - 10:14:13 4/10
(194/251)
Az egyik legfeleslegesebb háborús film ami valaha készült.
1/10
G3hz6 2018 jún. 01. - 21:51:51 1/10
(193/251)
Sajnos értékelhetetlen volt számomra. A film feléig néztem, de azt is kár volt. Eseménytelen katyvasz az egész. Bár amúgy sem szeretem a háborús filmeket, de többen dicsérték, így adtam egy esélyt neki.
1/10

Edmond Dantes 2018 ápr. 24. - 10:36:07 Előzmény idõjós1010
(192/251)
A film nekem sem tetszett ld 189, na de hogy "...a háború csendesebb időszakait célozta" volna? Olvasd el ezt: https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunkerque-i_csata