jani-wan 2013 okt. 27. - 11:53:58
(142/202)
Te összekevered a bûvészt a varázslóval.
5/10
Mjack10 2013 okt. 27. - 10:35:32 5/10
(141/202)
aki hisz ilyenekben, higgyen, aki nem az ne erõltesse.
Én nem hiszek ilyenekben.
Megjátsszák magukat az emberek.
Volt egy olyan trükk ahol mutattak egy régi felvételt róla a mûsorban, és kártyalapokat szórt az ablakra. Az egyik át is ment az ablakon. Miért nem mutatta meg az ablakot az operatõr mielõtt megcsinálta volna a trükköt Dynamo? Így aztán lehet kételkedni, hogy az egyik kártya már elõtte ott volt vagy nem?!
Aztán az újságos poén a BBC Radio 1-nál, hogy egy héttel elõtte meg tudta mi fognak írni az újságban. Ezt is meg lehet csinálni könnyedén. Megkéred az újságírót hogy 1 héttel késõbb adja ki az újságot, aztán kérsz róla egy mintát és beadod szvsz. Aztán még egy trükkre emlékszem, amikor magára húzta a kapucnit és eltûnt onnan. Lassításból figyelni lehetett, hogy az operatõr egyik ember keresztbevétele után tûnt el a bûvész (lehet hogy kicsit hülyén hangzik, de így van), így már az is lehetséges hogy össze van vágva a kép.

Egy ilyen aprócska megmozdulások miatt észre lehet venni, hogy hogy csinálja.
Nem mondom hogy rossz mûsor kifejezetten jó unalomûzésnek.
méregfog 2013 okt. 21. - 20:26:46 Előzmény robicsek2
(140/202)
Ezt te komoly válasznak,(megoldásnak) szántad az eb-s fogadására?
A hírekkel pedig naprakész vagyok. A bundabotrány nem az eb döntõvel kapcsolatosan tört ki. (Tudtommal egyetlen meccs sem volt problémás. Illetve Kassaié, de az is a meg nem adott gól miatt.) Ha figyeled a híreket valóban, akkor tudnád.
Sz Peter 2013 okt. 08. - 10:06:55
(139/202)
Mondjuk a "a mobil a palackban trükk" csak egy ügyes csere. Figyeld a másik kezét is.
robicsek2 2013 okt. 08. - 09:22:39
(138/202)
Gondolom te nem nézel híreket !

Nemrégiben volt az a nagy bunda botrány ! Na már most, ez a csávó ismert alak, vannak befolyásos ismerõsei, meddig tartott neki beszélni az egyik olyan csávóval aki részt vett az ilyen bunda botrányokban, és megtudnia hogy kire is érdemes fogadni ? Ennyit a nagy foci trükköl.
méregfog 2013 okt. 08. - 08:40:04 Előzmény yoz007
(137/202)
Arról nem is beszélve, hogy egy jelentõs részére a trükkjeinek nem is lehet magyarázat a videós trükközés! Persze ha láttad az összes részt, akkor ezt te is tudnád. Ugyanis ott van például a foci eb-s fogadása. Ahhoz milyen videós megoldásra volt vajon szüksége??? Semmilyenre! De ezt nyilván te is tudod. Igaz, hogy itt például engem is mindent jobban tudók közé sorolsz, de igaz lehet ez fordítva is, vagy nem?
méregfog 2013 okt. 08. - 08:33:18 Előzmény yoz007
(136/202)
Nem akarlak lekritizálni, de Magyarországon is vannak hivatásos labdarúgók és mégsem érnek fel mondjuk a spanyolokhoz. Persze ettõl még lehetsz nagyszerû, de lehet, hogy van aki jobb nálad. Erre nem gondoltál, vagy eszedben sincs ezt elfogadni?
yoz007 2013 okt. 06. - 21:45:01
(135/202)
Segítenék eldönteni a kialakult vitát, mert engem is irritálnak ezek a pofátlan videó csalások.
Természetesen rengeteg pénz, komoly háttér-stáb és fizetett statiszták özöne segíti ezt a "valakit".
Azt sajnálom a legjobban, hogy egy ilyen neves TV-csatorna adja a nevét ehhez az egészhez, mert ezáltal "hitelesíti" a csalást.
Természetesen nem arról van szó, hogy egy bûvész, trükkökkel szórakoztatja a nézõit, hanem arról, hogy bûvésztrükköknek vannak eladva ezek a videótrükkök!!
Természetesen senkivel sem fogok vitázni, hiszen itt is vannak szép számmal "mindenkinél mindent jobban tudók".
(Üdvözlettel: egy hivatásos bûvész.)
méregfog 2013 szept. 27. - 11:40:35
(134/202)
Jó, hogy pont annak reagáltam az írására, akinek nem akartam. :D Bár tény, róla is szól.
méregfog 2013 szept. 27. - 11:36:23 Előzmény szocsek
(133/202)
:)
méregfog 2013 szept. 27. - 11:35:58 Előzmény cellasto
(132/202)
Úgy látom, ezeknek magyarázhatod. A magyar mindig is arról volt híres, hírhedt, hogy irigy volt. (Tisztelet a kevés kivételnek.) Ez a mi ismérvünk. Alapfelfogásunk, ha az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is. És ez szerintem soha nem fog megváltozni. Dynamo sokat gyakorolt gyerek kora óta. Mind a kártyatrükkökkel T R Ü K K Ö K K E L és minden mással, amihez nagy kézügyességre van szükség. (Kíváncsi lennék, itt hány ilyen kitartó ember írogat... Egyáltalán tudják-e, mit jelent az a szó, kitartás?) Zavaró, hogy egy senkibõl lett egy világhírû valaki. Minket magyarokat ez különösen irritál. Jó, hogy azt nem írják egyesek, hogy dögölne meg. (Bár szerintem az irigyebbek gondolták már párszor.) Ahhoz persze még senki nem írt semmit, hogy a híres sportolok, zenészek, újságírók, tévések egyéb hírességek, miért adnák az arcukat egy-egy "szégyenteljes" trükkhöz. Pedig ha alaposan belegondolnának, akkor tudhatnák, hogy a hírnevükön ejtett csorba milyen negatív lenne a számukra. De itt ez sem számít. Gyerekek, ilyenkor van az, hogy szinte már szégyellem miattatok, tisztelet a kivételnek, hogy magyar vagyok. Lehet szégyelltek ti is, mert én felnézek erre az emberre azért, amit elért. És felnézek minden olyan emberre, aki valamiben kimagaslót tud nyújtani.
szocsek 2013 szept. 22. - 06:19:51
(131/202)
Akinek nem tetszik, javaslom nézze a retekklubbon az éjjel - nappal Budapestet! Az valós, nem kamu!
Sz Peter 2013 szept. 13. - 14:52:20 Előzmény mindennapicsodak
(130/202)
Egy kicsit túlmagyaráztad. ;)

Dynamo egy illuzionista, trükkökkel dolgozik. Ennyi.
mindennapicsodak 2013 szept. 13. - 09:28:55
(129/202)
Mi számít "csodának?" Amit nem tudunk a tudomány jelenlegi állása szerint megmagyarázni, nem ismerjük a teljes folyamatát, bizonyos paraméterei "mérhetetlenek", illetve nem reprodukálható. Pl. ezért sorolják be sokan ide a telepátiát. Rengeteg dolog van, ami régebben csoda számba ment és ma már a tudomány meg tudja magyarázni. Ez az egyik dolog.
A másik az, hogy bizonyára ti is észrevettétek, ha magabiztosak vagytok, hisztek valamiben, sokkal nagyobb eséllyel jön be a dolog és meg tudjátok csinálni.
Na és itt van a lényeg, ami úgy tûnik Dynamo küldetése, hogy megüzenje: "minden lehetséges", hogy valami megvalósulásába vetett hittel jobban tudod formálni a valóságot és pozitívan alakíthatod a jelenedet és jövõdet mint anélkül. Ha elõítéletek nélkül, "gyermeki rácsodálkozással" nézed a mûsort, nem csak jobban érzed magad tõle, de a magadban való hited is erõsödhet. Ha "tudattalanul", magadnak sem bevallva az egód jön felszínre - amibõl pl. a féltékenység is származik, hiszen "a francba õ ilyeneket tud csinálni én meg nem", - akkor csak puffogsz magadban és rosszabbul fogod magad érezni. Válassz: melyik a jobb?
Gondolom sokan láttátok a Mátrixot. Lehet egyszerû elmeszüleményként is megnézni, így is lehet izgalmas, de lehet nézni itt is az üzenetet: "ha elhiszed megvalósulhat" (ha nem, akkor tuti a kudarc).
Mindenkinek szép és gyûlölködésmentes napot kívánok!
cellasto 2013 szept. 12. - 19:56:08
(128/202)
ezzel csak az a baj,hogy sima tv trükk az egész beépített emberekkel..
eleinte engem is szórakoztatott,de egy idõ után már idegesített :)
Tony Montana89 2013 szept. 12. - 18:44:34
(127/202)
ohhh ez tényleg az igazi magyar felfogás az h mekkora kamu csaló szar ember meg csak lehúzza az embereket meg olcsó trükkök... Aki ilyeneket ír róla nem tudja felfogni h ennek a mûsornak mi az értelme. Jelezném h az h élvezze az ember kapcsolódjon ki és egy kicsit gyerekként lásson és érezze magát aki tátott szájjal néz. Dynamo 1évadba el is mondta miért csinálja azért h egy szintre hozza az embereket és egy pillanatra kiszakítsa a valóságból ami a mai agresszív pörgõs lehúzós.... világot jellemzi. Szóval aki csak fikázza és kifogásokat keress az ne is nézze mert annak nincs értelme és nem az a lényege a mûsornak h azt mond h csaló hanem h az ember élvezze. Nem csak a negatív dolgot kell keresni, mindenki ha egy pillanatra is elhiszi már volt értelme:) ha az ember akarja elhiheti és sztem el is kell mert csak úgy van értelme nézni!!!
offtopic
chuckye 2013 szept. 09. - 20:44:11
(126/202)
Nemmmáááá!Ma egész este Dynamo lesz és a Diginél nincs Discovery ....Ezt nem hiszem el.... Eddig volt!!!!!!
Akkor most hol nézzem meg ????
jani-wan 2013 szept. 01. - 11:53:15 Előzmény technokrata
(125/202)
*** SPOILER ***
A lezárt doboznál én rádiósat láttam a pozitív újságcikkel, és ha arra gondoltál az is nagyon egyszerû.
Csak el kell készíteni a cikket elõre, majd lerajzolni. Meg kell tudni hogy milyen napilapokat kap a rádió reggelente, és a kiválasztott napon ezt a cikket megjelentetni az adott lapokban, akik jó pénzért simán beteszik. Csak arra kell figyelni hogy aránylag a lap elejére kerüljön, lehetõleg ez legyen az elsõ igazán pozitív cikk a lapban, a cikk címe megragadja a tekintetet, és legyen nagy kép. Szinte 100% hogy a mûsorvezetõ azt fogja választani. Az emberi reakciók ugyanis kiszámíthatóak, ezáltal irányíthatóak vagyunk.
*** SPOILER ***


Vagy hasonló dolog (és kis trükkök otthonra, ki lehet nyugodtan próbálni családtagokon, de mielõtt felteszed a kérdést írd le a válaszokat)
1. Mondjon egy színt
2. Mondjon egy virágot
3. mondjon egy szerszámot

a válaszok több mint 90%-a
1. piros
2. rózsa
3. kalapács

vagy gondolj egy számra 12 és 5 között!
a válasz a 7


Ugyanis így mûködik az agy.
jani-wan 2013 szept. 01. - 11:30:52 Előzmény Vrahno
(124/202)
Az elõadómûvészet egyik legfontosabb eleme hogy hogyan van "eladva" az a bizonyos "szám".
Csak hogy magyar példát mondjak, nézd meg a Rippeléket. Nem egy világszám, de "el van adva", hogy az.
jani-wan 2013 szept. 01. - 11:27:01
(123/202)
Én sem értem hogy mi a gond. A bûvészet az csalás, ami szórakoztat.
Voltam bûvészfesztiválon a színpad mögött, és láttam jó néhány dolgot. Mit mondjak, kiábrándító. De a színpadon hatásos! És csak ez számít.
Akinek meg baja van azzal hogy trükkökkel becsapják az ne nézzen bûvészeket.