Téma: Edukators

Izabell1 2008 ápr. 18. - 19:44:07
(6/26)
Pont a végén kellett másra figyelnem egy percig, valaki megírná a csattanót privátban? Az öreg jófej volt a végén vagy sem? Köszi, tényleg privátban írjatok, nehogy lelõjem a poént.
alex4427 2008 ápr. 15. - 09:24:43
(5/26)
Lázadó, antikapitalista fiatalok drámája vagy egy romantikus vígjáték? Mindkettõ. Elgondolkodtató és élvezetes.
Hasonló témájú magyar filmrõl (meg antikapitalista magyar fiatalokról) nemigen tudok.
A mi filmes fiataljaink vagy az élet császárai (kevés munka – sok pénz) vagy sodródó, beletörõdõ figurák. Lázadásuk is inkább csak ügyeskedés (Török F.: Szezon) vagy kétségbeesett kitörési kísérlet (Mundruczó: Szép napok).

Egyébkét, aki nem látta, csütörtök este a Duna tévén pótolhatja!
blowup 2007 dec. 08. - 13:33:21
(4/26)
Ritka jó germán darab arról, hogyan és miért változtatja meg a pénz(hatalom) az ember vilégnézetét, miért "kell" végigmenni adott esetben a 'damaszkuszi úton' ---> 'utánfutókkal' a háta mögött a volánnál is óvatosabb az ember:)
Mindazoknak, akik nem értik, mit miért tesznek a gyermekeik/szüleik (politikai ellenfeleik).
A film kulcsmondata: bolond az, aki 30 alatt jobbra, 30 fölött balra szavaz.
10/10
morzsa 2007 nov. 24. - 19:44:36 10/10
(3/26)
na, végre sikerült megnézni. kicsit késõn adták, de engem effélék nem rettentenek el(csak néha). de most nem.
és milyen jó volt, biza'. nem is tudom sokáig csûrni-csavarni a szavakat, egész egyszerûen nem értem, miért nem jut el hozzánk több német film, mert ha például a Good bye, Lenin!re vagy erre a filmre gondolok, nagyon jó dolgoktól vagyunk megfosztva.
no és meghazudtolni sem tudom önmagamat, amikor kijelentem, hogy a film vége volt a legjobb. de ne a kicsengésre gondoljatok, hanem a csattanófélére. pont.
bebi1 2007 ápr. 12. - 13:08:29
(2/26)
Tényleg fantasztikus film, kedvenceim közé tartozik!
Ismerõseim közül viszont senki nem látta..(lehet rossz emberekkel barátkozok?:) )
Kíváncsi vagyok adják-e majd tvben,úgy nagyobb az esély,h eljusson az "átlag"emberekhez..
(természetesen itt most azokra gondolok,akik nem ismernek semmilyen gondolati tartalommal megtöltött alkotást)
10/10
morzsa 2007 ápr. 08. - 21:25:29 10/10
(1/26)
mennyire, de mennyire régóta készülök rá. elmondani se tudom. mostmár tényleg muszáj lesz megejtenem egy járást a tékába.