makailaci25 2011 ápr. 17. - 10:03:55
(71/71)
Eléggé slampos és szertelen sorozat. Mi a francnak kell a témák között ide-oda ugrálni?Ami az egyes témaköröket illeti nagyon sok közülük nem elég tematikus.A jobb érthetõség érdekében néhány témát jobban részletezhettek volna.
10/10
katkat0810 2011 jan. 23. - 23:07:28 10/10 Előzmény twillight
(70/71)
Ez most megszûnt?
Mert nem látom hogy mikor adná a spektrum
twillight 2010 dec. 19. - 10:09:10
(69/71)
Hát én nem tudom igazából mi ez a paleo, gondolom a paleolitikumban evett étrendhez való visszatérés.

Lévén a paletolitikum vmi átkozottul kezdetleges kõkorszak, így ott kevés és rosszminõségû, leginkább nyers kajáét ehettek, úgymint nyers hús, és vadon növõ (tehát nem termesztett!) gabona, bogyók...

Én nem hiszem hogy valóban tartani akarná bárki az akkori étrendet most, vagy hogy az annyira egészséges lett volna.

Na és azóta eltelt ám 'párezer' év, az emberiség megváltozott, nem maradt ugyanolyan.
makailaci25 2010 dec. 19. - 09:43:48
(68/71)
Észjárásod után ítélve biztosan nem vagy 100 éves,de még csak 30 se.Azt is joggal feltételezem,Hogy élettapasztalatod sincs.Tudnod kellene, hogy ma az átverések világában döntõen a lobbiérdekek érvényesülnek, a paleora ez kiváltképp áll.Majd néhány év múlva jusson eszedbe,hogy a B12 vitamint a máj csak 3-5 évig tárolja!!!Utána ismét vitatkozhatunk.még egy jó tanács:lehetõleg ne kerülj vezetõ pozícióba,mert a megdumálhatatlan vezetõt elõbb-utóbb lekezelik a beosztottak.A bunkó se tudja,hogy õ bunkó,különben nem lenne az.
tombenko 2010 dec. 19. - 00:31:17
(67/71)
A másodikon vannak. Talán még érdekes is lehet.
Egyébként felõlem le lehet szarni a véleményem, attól még nem változik.
tombenko 2010 dec. 19. - 00:26:54
(66/71)
Az elsõn nem találtam tudományos cikket a témában. Most nézem a másodikat.
zampano 2010 dec. 18. - 22:13:59
(65/71)
Ne a beszámolókat, hanem a tudományos cikkeket olvasd végig, bakker. Cordain és Szendi honlapján is ott vannak bõséggel, legfeljebb kattintani kell még hozzá néhányat. A világ vezetõ folyóiratai elfogadják a Cordain-cikkeket, meg másokét is, tombenko a port.hu. fórumáról meg nem. De ki nem szarja le, hogy tombenko fogad el, meg mit nem? :)))
tombenko 2010 dec. 18. - 22:04:31
(64/71)
Nos, megnéztem a kettõ darab linkelt honlapot. Ennyi erõvel a Grimm-meséket is olvashattam volna. Nem attól lesz statisztika, hogy sok van belõle, az csak egy szükséges feltétel.
makailaci25 2010 dec. 18. - 21:56:49
(63/71)
Bagoly mondja verébnek?,,,Ha jól érzed magad, ne aggódj, hamarosan el fog múlni!A degeneratív és hiánybetegségek kialakulásához évek-évtizedek kellenek.Azt hiszed,hogy én nem foglalkoztam a paleóval? Többet is,mint gondolnád, csak én a tanulmányozás közben GONDOLKODTAM is.A te eseted pontosan ugyanolyan, mint ahogy a vallástól elvakult egyedek gondolkodás nélkül magukévá teszik a Biblia "tanait".
zampano 2010 dec. 18. - 21:13:13
(62/71)
A linkelt honlapokon rengeteg epidemiológiai vizsgálatot találhatsz, ami a téma statisztikai bizonyítékait jelenti. Egy tipikus Szendi-cikk másból sem áll, mint ilyen adatokból. Szóval nagyon mellélõttél.
tombenko 2010 dec. 18. - 21:02:21
(61/71)
Egy esetbõl nem lehet általánosítani. Nekem statisztikai vizsgálatokkal gyere, ne esti mesékkel.
zampano 2010 dec. 18. - 20:48:00
(60/71)
Egyébként az érveid nevetségesek, ezen az alapon az evolúciót is merõ spekulációnak kellene tekintenünk.

Inkább olvass, gondolkodj!
zampano 2010 dec. 18. - 20:44:17
(59/71)
Kösz, haver, de több mint 1 éve vagyok paleón, minden létezõ orvosi eredményem a lehetõ legjobb, fitt vagyok és egészséges, még egy nyomorult influenzát sem kaptam el.
makailaci25 2010 dec. 18. - 20:36:56 Előzmény zampano
(58/71)
Ha már 100 éves vagy,igazán szorulhatott volna beléd több tudás és intelligencia, valamint kevesebb naivitás!Ha elfogadod egy nálad jóval fiatalabb tanácsát,akkor sose higgy el mindent, egy forrásból!Ne próbáld másokra erõltetni Azt, amit és amiben hiszel, mint a bigott vallásosok.Csak azt a statisztikát hidd el, amit sk. hamisítasz!Ott voltál sok millió éve és láttad,hogy mit ettek eleink? A zab nem gabonaféle?Még nem érzékelted, hogy az átverések világában élünk? És még lehetne több kérdést is feltenni paleo ügyben.Egyszóval;ne csak olvass,hanem gondolkodj is,Öregem!Gondolkodni a legnehezebb dolog a világon,lehet,hogy ezért is csinálják kevesen.
Io 2010 nov. 02. - 08:24:26
(57/71)
Azért ebben a mûsorban is mondanak butaságokat. A férfi mellbimbó esetén az állítják, a magzat neme csak a terhesség folyamán dõl el, ezért van a férfiaknak is. De ez tévedés, mert a magzat neme a megtermékenyítés pillanatában eldõl.
A hímivarsejt X vagy Y kromoszómatartalma dönti el, hogy a születendõ gyermek milyen nemû lesz. A maradék 22 kromoszóma a testi tulajdonságokat határozza meg, és tökéletesen független a nemtõl. Így tehát férfiaknál-nõknél egyaránt kialakul az orr, a fül, a hasnyálmirigy, a térdkalács, vagyis minden egyes szerv, köztük természetesen a mellbimbó is. Sõt, a tejmirigyek is jelen vannak minden férfi mellbimbója alatt, csak éppen szerencsés esetben soha nem termelnek tejet.
tombenko 2010 aug. 29. - 23:13:04 Előzmény zampano
(56/71)
Szoktam. De a kérdéseimre válaszokat várok.
zampano 2010 aug. 29. - 20:24:55
(55/71)
Olvasni, öregem, olvasni, és mindjárt kevesebb hülye kérdést fogsz feltenni.
tombenko 2010 aug. 29. - 20:21:37
(54/71)
Na, az errõl szóló bizonyítékokat kérik többen is számon, ugyanis (tudtommal) elenyészõ számú van. Egyébként az sem világos, hogy mi alapján állítja bárki is, hogy pont ezeket az ételeket ették az emberelõdök a paleolitikumban. Az élménybeszámolókat meg teljesen felesleges idézni, ugyanis azok óhatatlanul is egyoldalúak, így hitelesnek semmiféleképpen nem lehet elfogadni õket.
Ui.: Én inkább a kiegyensúlyozott étrend pártján vagyok.
tombenko 2010 aug. 29. - 17:38:32
(53/71)
És nemgyógyulási történeteket? Mert ez így kevés... Nagyon kevés...
zampano 2010 aug. 29. - 15:40:05
(52/71)
Meg az sem világos, hogy miért pocskondiázol valamit ekkora elánnal, mikor senki sem kényszerít arra, hogy ezen az étrenden éljél. Akik meg követik, köszönik jól vannak, megszabadultak a krónikus betegségeiktõl, egészségesek, jól érzik magukat a bõrükben. És mellesleg le is adtak a súlyukból, de nem ez a lényeg esetükben.

Gyógyulási történeteket itt olvashatsz:

http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-gyogyulas.htm

Meg angolul is, bár kétlem, hogy ez menne neked:

http://www.thepaleodiet.com/success_stories/