9/10
beliczky63 2009 júl. 14. - 22:51:29 9/10
(22/42)
Nagyon kellemes csalódás.
Korunk - eszméletlen rohanó világunk -igencsak jól sikerult portréja.
Hableany 2009 júl. 14. - 22:48:16
(21/42)
Most néztem meg. Elképesztõ, nagyon sokkoló. Mindenkinek ajánlom, mindenképp elgondolkodtató. Ebben a mai, rohanó világban jobban oda kellene figyelnünk egymásra. Talán ez lehetne a film tanulsága. Nézzétek meg!!!
9/10
VectraZo 2009 júl. 14. - 22:33:38 9/10
(20/42)
Nagyon jó film volt, már másodszor láttam, de magával ragadt megint.
Anteris 2009 júl. 14. - 22:24:04
(19/42)
gondolkodtam az elõbb hogy kit utálok ebben a filmben aztán rájöttem, hogy a tolószékes gyereket. Valami ki..szott önzõek tudnak lenni a gyerekek, mindig annak nyalnak akitõl a legjobbat remélik.
9/10
georgia57 2009 márc. 26. - 18:46:48 9/10 Előzmény zb70
(18/42)
igen én is felvettem csak azért irtam viszonylag gyorsan hogy aki véletlenül olvassa az is odakapcsolhasson,valahogy ráéreztem hogy jó lesz-átlagon felüli
kisGabi 2009 márc. 26. - 08:44:34
(17/42)
SPOILER

"az erõsebb rossz gyõz és elkerüli büntetését". - eleinte engem is bosszantott, de aztán láthattuk, hogy annyira mégsem kerülte el. A sors egész életére megbüntette azáltal, hogy mozgáskorlátozottá tette, így állítva le drasztikusan a pörgését, ha már magától nem tudott leállni és ez egy másik ember életébe került. Akit nagyon sajnáltam.
10/10
zb70 2009 márc. 25. - 21:10:13 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(16/42)
Egyébként éjjel ismételték én csak ezért fentmaradtam és felvettem szgépre.
10/10
zb70 2009 márc. 25. - 21:02:11 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(15/42)
Ja, a feszültség a filmben stabil mégpedig a közeljövõ történéseibõl bevillanó képek miatt. Sejteti a jövõt és felkészít rá. 200 Volt-al kezd az elsõ perctõl kezdve és ezt végig tartani tudja. Ha nem lettek volna ezek a képek, akkor sokkoló lett volna a végére, durva lett volna.

********spolier**********
Nem indult be az autó és azon múlt minden végeredményben. Az indítón.
Végülis egyetlen nap történései a film. Meg a másnap reggelrõl pár perc ahogy a zsaruk megveszik az újságot és elolvassák. Kegyetlen valóság ez a film, ahol az erõsebb rossz gyõz és elkerüli büntetését.
********/spolier**********

Nagyon jó technikai húzás volt még a párhuzamoság, mit csinál egy idõpontban az egyik mit a másik. Olyan is van hogy az egyik nõrõl még mennek az utolsó képek míg a hang a már a másik nõtõl van, és ezen módon is stabilizálja a feszültséget.
9/10
georgia57 2009 márc. 25. - 20:59:59 9/10 Előzmény Pszichoapu
(14/42)
igazad van tényleg nem csak nõknek szólt mint ahogy a film nézése közben beirtam késõbb javitottam,csak tudod én nõ vagyok és néha én is éreztem ezt a gyilkolni akarok mert minden mindegy érzést-nagyon megrázott a film mert tükröt tartott elém-kicsit lassitsak,és mint irtam van egy film ami ugyan ez a helyzet csak két férfi sztárral és az hiresebb,az elején kicsit utánzásnak tünt aztán én sem tudtam abbahagyni annyi feszültséget sugárzott a film
Kriszi90 2009 márc. 25. - 18:19:52
(13/42)
Eszméletlen jó film volt, nekem nagyon tetszett.Teljes mértében az ember mindennapját mutatta be felnagyítva, van mit tanulni belõle...érdemes volt megnézni!Komolyan az m2 az egyetlen adó ahol normális filmek mennek normális idõben.Kb 3 hete hogy egyszer odakapcsoltam és egy film odaragasztott a képernyõre azóta mindig megnézem mit adnak.Ilyen és hasonló filmeket még!!!!
Crazy Horse 2009 márc. 25. - 17:48:30
(12/42)
*Spoiler*
Ja a kerekesszékes kissrác apja pedig egy igazi szar alak volt, amilyen mézes-mázosan viszonyult a fiúhoz, annyira visszataszítóan, apához, férfihoz nem méltóan viselkedett az anyával...
Crazy Horse 2009 márc. 25. - 17:43:48
(11/42)
Nagyszerû film volt, engem is végig lekötött. Ahogy a feszültség és stressz egymásra rakódott és egyre nõtt a fõszereplõkben, az már néha nekem nézõnek is sok volt, nagyon jól mutatta, hogy milyen egy rohanó, túlpörgött világban élünk, és hova vezethet, ha nem állunk le idõben kiengedni a gõzt.

Kathleen Robertson igen csinos volt és eszméletlen jól játszott, szóval nagyon tetszett :)
rostas70 2009 márc. 25. - 15:42:11
(10/42)
Nagyon jó film volt, észre sem vettem, hogy odaszögezett a fotelhez.
***SPOILER***
És meg merték csinálni nem hepienddel, végül az a nõ halt meg szegény, aki valóban a "lúzer" volt kettejük közül. Pedig õ volt az, aki senkinek nem akart rosszat az egész film során...
***SPOILER VÉGE***

Nagyon tetszett a két fõszereplõ, különösen a Beth-t játszó.
AvatáR Gil Maerth 2009 márc. 25. - 10:36:20
(9/42)
Tökéletes ábrázolás.
egy hártyavékony feszültségen lavirozó mû.
Egyaránt szól a mai világról, s benne a nõk helyzetérõl
Figyelemreméltó ahogy egy akkora városban 2 hölgy kocsis pályája ennyire számtalanszor keresztezi egymást.

ven benne szó ...
túlpörgésrõl
a feszített - a gyertyát 2 végén égetõ életvitelrõl
a technikáról való függõségünkrõl (lásd: mobiltelefonálás kocsivezetés közben, autólerobbanás)
örök harcunk az idõvel, a forgalommal
a megfelelési stressz munkahelyen -miken múlhat egy karrier!
titkokról, s vitákról.
arról hogy viselkedünk másokkal -a bennünk lévõ rejtet agresszió.
örökös mozgás helyek között.

MAGYARÁN AZT URBÁNUS ÉLET !

mindez ábrázolva van.

ide vezet minden.
egy balesethez.

már bánom hogy csak percekre néztem. Nem is tom mi lett a piros autóban seprõ hölgyeménnyel - akinek a mozgáskorlátozott gyereke van
:(
(de a don juan ha nõ lett volna címû film erõs konkurencia volt ugyanebben a mûsorsávban)
9/10
Pszichoapu 2009 márc. 25. - 09:11:30 9/10
(8/42)
Szerintem is elképesztõen jó film volt, rendkívül realisztikus és persze a történetébõl adódóan eléggé nyomasztó. A mûfaji besorolása tényleg nagy marhaság: egyáltalán nem akciófilm volt, de még csak nem is thriller, sokkal inkább dráma.
Döbbenetes, hogy az egész tragédia végkimenetele milyen apró döntéseken és véletleneken múlt, valamint az a felismerés, hogy az egész eseménysorozat elindítója tulajdonképpen az, hogy melyik szereplõ jutott ki elõször a sztráda kihajtóján. Ilyen szempontból az eredeti címválasztás is tökéletes.
Azzal viszont közel sem értek egyet, hogy ez a film csak nõknek való. Miért? Mert nõk a föszereplõi??? Arról nem beszélve, hogy a stressz miatt fokozódó agresszív magatartás sokkal inkább a férfiakhoz áll közel. Ugyanúgy szól tehát nõkhöz a film, mint férfiakhoz.
10/10
jeffero 2009 márc. 25. - 01:50:09 10/10
(7/42)
Hát ez nagyon ütõs film volt, odaszegezett a képernyõre rendesen. Elgondolkodtató is, hisz a mai világban gyakran a stressz vezérel, és nem is gondolunk bele, hogy amibe görcsösen kapaszkodunk, amit hajszolunk, az nem is valódi, hanem amit elutasítunk helyette, azzal kéne igazán foglalkoznunk.
Persze rossz az is, hogy a felettesek sem látják be az alapvetõ emberi igényeket, és a rossz szervezés következtében is beüthetnek ilyen kellemetlenségek, mint ami pl. az át nem vett csomag után való kajtatás is volt. Persze könnyû annak az igazgatónak, aki már lemondott arról, hogy gyereke legyen, akkor hogy értené meg azt az embert, akinek van, és aki a munka mellett kell hogy a családjával is foglalkozzon.

Elképesztõ volt a vége is, egy hülye döntésen múlt a baleset, hogy hazamegy a családjához a megbeszélt vacsorára vagy hajszolja tovább az üzletet.
És még durvább volt, amit a másik nõ mûvelt, de még ekkor sem lehettem teljesen biztos abban, hogy ki éli túl, szóval izgalmas volt a javából.
8/10
macika0324 2009 márc. 24. - 23:28:29 8/10
(6/42)
Az M2 rákapott ezekre az amerikai-kanadai filmekre. Kb. 2 hete majdnem mindennap megnézem õket, és eddig mindben kellemesen csalódtam. Mind életszerû volt, színvonalas és le tudta kötni a figyelmem. Láthatólag a kis költségvetésû filmek közé tartoznak, de igyekeznek a lehetõ legtöbbet kivasalni a gyártók. Remélem sok ilyen film van az M2 raktárában.
9/10
InteriorLulu 2009 márc. 24. - 23:01:22 9/10
(5/42)
Meglepõen jó volt a film.
(Azért tartom meglepõnek, mert az ekkor és ezen a csatornán kezdõdõ filmek - már amennyit láttam belõlük - jellemzõen színvonaltalan tucatkrimik.
Ez a film persze nem krimi, de nem is akció, noha ez van a cím alatt feltüntetve).

Szóval minden tök rendben van vele. Életszerû sztori és élethelyzetek, a színészek (fõleg a Beth-t alakító csaj) nagyon jók, a dramaturgia, a vágás... Tényleg profi munka.
9/10
georgia57 2009 márc. 24. - 22:40:10 9/10
(4/42)
végignézve kellemes csalódás teljesen az Ütközéspont-Chancing lanes nõi megfelelõje végig izgalmas és pörgõs,mindenkinek ajánlom
10/10
zb70 2009 márc. 24. - 22:29:00 10/10
(3/42)
Nagyon jó, izgalmas, realista film, a stressz következményeirõl.