Téma: Egy cipõben

offtopic
umma 2012 aug. 12. - 02:14:33
(34/54)
Hûha, ez nagyon szép vers.
Csatlakozom a lentebbiekhez, Toni Collette brutálisan jó színésznõ, de nyilván nem ez a legemlékezetesebb szerepe.
Amathea 2012 aug. 11. - 21:25:10
(33/54)
E. E. Camings: Kötõdés

Magamban hordom a szívedet,
a szívemben hordom.
Mindig itt van velem.
Bárhová megyek, mindig kell nekem.
És akármit teszek, bármi lesz,
Te ott leszel kedvesem.
A sors nem riaszt,
mert Te vagy a sors nekem.
Nem kell világ ennél szebb,
mert Te vagy a világ, igen.

Íme a titkok titka,
mit senki se tud:
gyökere minden gyökérnek,
rügye minden rügynek,
egek feletti ég a fán,
mely maga az élet.
Mely magasabbra nõ,
mit a lélek remélhet,
vagy elme megérthet,
mint az alá nem hulló csillagok csodája.
A szívemben õrizlek.
Ott õrizlek a szívemben.
gytury 2012 aug. 11. - 21:05:18 Előzmény bobszoros
(32/54)
Itt a vers és a forrása:
http://www.poemhunter.com/poem/one-art/

One Art

The art of losing isn't hard to master;
so many things seem filled with the intent
to be lost that their loss is no disaster,

Lose something every day. Accept the fluster
of lost door keys, the hour badly spent.
The art of losing isn't hard to master.

Then practice losing farther, losing faster:
places, and names, and where it was you meant
to travel. None of these will bring disaster.

I lost my mother's watch. And look! my last, or
next-to-last, of three beloved houses went.
The art of losing isn't hard to master.

I lost two cities, lovely ones. And, vaster,
some realms I owned, two rivers, a continent.
I miss them, but it wasn't a disaster.

- Even losing you (the joking voice, a gesture
I love) I shan't have lied. It's evident
the art of losing's not too hard to master
though it may look like (Write it!) like a disaster.
Elizabeth Bishop
bobszoros 2012 máj. 25. - 08:41:18
(31/54)
Nekem nagyon tetszett a film, és fõleg a végén a vers amit Cameron Diaz elmond.Megtudná-e valaki nekem mondani vagy megszerezni a verset?
10/10
Született90 2012 máj. 13. - 11:06:27 10/10 Előzmény DaveeTheStar
(30/54)
Nem egy könnyed amerikai vígjáték, és nagyon is jó. Az elején kiszámíthatónak tûnik, de nem az! Diaz pedig nagyon jól is néz ki benne! :D
5/10
DaveeTheStar 2011 aug. 22. - 17:49:12 5/10
(29/54)
Amilyen jónak indult,olyan filléres lett. 5/10
10/10
Beruchan 2011 ápr. 16. - 23:45:24 10/10
(28/54)
Jó film! Engem nagyon meglepett, úgy ültem le megnézni, hogy áh valami olcsó vígjáték lesz a füligszájú Cameronnal, de pozitív csalódás volt. Diaz kisasszony remekül megállta a helyét ebben a szerepben. Esõs hétköznap délutánra ajánlom nõ társaimnak, egy bögre forró kávéval.
10/10
judit45 2011 márc. 20. - 18:28:58 10/10 Előzmény monni1989
(27/54)
nem volt lehangoló, nagyon tetszett
monni1989 2010 aug. 30. - 17:34:31
(26/54)
Egyáltalán nem tetszett ez a film,teljesen lehangoló. Még ilyen rossz filmet és Cameron Diaz-hoz kicsit se illik. Nem ajánlóm senkinek.
9/10
Commodus 2010 aug. 13. - 16:01:40 9/10
(25/54)
Tegnap láttam másodszorra, és egyértelmüen nem tartom limonádénak.

Két fiatal nõ keresi az értékeket az életében, és a körülötte közönyösen dübörgõ és értékvesztett, különösebb útmutatást nemigen nyújtó világban!

Mindketten tévúton járnak, alulértékelik önmagukat, csak másképp.

Egy kallódó, a mának élõ, felelõtlen fiatal lányból, és egy munkájába temetkezõ, önértékelési zavarokkal küzdõ, szürke, nõbõl, a film végére elégedett, és legalább is részben boldog emberek válnak.

Tanmese, de nincs ezzel semmi baj!

Toni Collette remek, mint általában, Cameron Diaz pedig végre az!Shirley MacLaine, pedig mindig képes hozni azt az erõt, ami leköti a figyelmünket.

A poénok aranyosak, és nincsenek túladagolva, pedig az idõsek otthona könnyen túlzásokra ragadtatthatta volna a készítõket, a kórházi felolvasás pedig tökéletes, nem könnyes, nem túl giccses, csak szomorkás, és elgondolkodtató, mint néha maga az élet.
nmary 2010 aug. 01. - 18:15:19
(24/54)
A kedvenc jelenetem, amikor ...
(ez most spoilernek számít? a képek közt is kint van)
...Rose vagy tíz kutyapórázzal (najó, csak négy, de többnek tûnik)a kezében szalad fel a lépcsõn. Olyan felszabadult és boldog abban a pillanatban, mint talán még soha azelõtt. :-)

És amikor Maggie a verandán ül, egyedül, teljes nyugalomban. És úgy tûnik, végre kezd elégedett lenni az életével.
nmary 2010 aug. 01. - 18:03:08
(23/54)
Nagyon szeretem ezt a filmet. (Utólag olvastam könyvben is, ami nem a legszerencsésebb, fordítva jobb lett volna, és csak annyi ragadt meg belõle, hogy a kínai nyelvben a válság és a lehetõség ugyanazt jelenti.)
Két nõvér, aki tûz és víz. Minden konfliktusuk ellenére irigylésre méltó a szoros kapocs kettõjük között.
A leginkább az fogott meg benne, ahogy szép lassan mind a ketten átalakulnak. Habár nem tudatosan alakítják így, de felcsillan egy új élet lehetõsége, (ami elõször inkább sorscsapásnak tûnik). Rose esetében, hogy elég bátor hozzá, hogy kilépjen a mókuskerékbõl, Maggienek pedig, hogy rájöjjön, mi mindenre képes.
Cameron Diaz talán legjobb filmje (és a legérdekesebb karaktere a sok romkom közt), Toni Collette-et meg eleve imádom!
10/10
pocsolyaugro 2010 jan. 18. - 22:33:46 10/10
(22/54)
Nekem tetszet a film.Valóban volt benne egy kis romantika, de igazán a film mondanivalója szerintem annak a bemutatása volt, hogy egy konfliktus milyen változásokat tud elõidézni az ember személyiségében és, hogy becsüljük meg azokat akik szeretnek bennünket.Ha ettõl valakinek "limonádé" a film az valószinûleg nem szorul rá a történet tanulságaira, és egy szerencsés kiegyensúlyozott ember.A film egyébbként szerintem inkább dráma, mint vígjáték.De ez csak az én véleményem.
6/10
Rahar 2009 nov. 30. - 00:34:59 6/10
(21/54)
Nekem nem tetszik ez a film, a színészek munkája és a megvalósítás kiváló, de a történet hétköznapi és unalmas. Az érzelmek valóban nem drámaian és eltúlzottan vannak bemutatva, az jó a filmben. Aki szereti a hétköznapi történeteket és az érzelmes filmeket azoknak ajánlom, de akik jobban szeretik az érdekesebb történeteket azok kerüljék el, de ez az én véleményem. Ezért 10 pontból 6 pontra értékeltem.
10/10
Babapopó 2009 nov. 01. - 17:26:22 10/10
(20/54)
Nekem nagyon tetszett jók a színészek és nem éreztem erõltetettnek!És mivel ennyire lehúztak 10/10
10/10
adibassist 2009 jan. 19. - 01:45:14 10/10
(19/54)
a könyv nagyon jó volt, sajnos a film nem adta vissza teljesen, de a színészek a karakterek megformálásával kárpótoltak! akinek nem tetszett, vessen magára! :))) amúgy meg ízlések és pofonok...
8/10
Cheek 2008 nov. 07. - 19:41:57 8/10 Előzmény djhusi
(18/54)
Jó kis film, nekem bejött. 10/8
djhusi 2008 aug. 26. - 22:01:24
(17/54)
Kommentbõl elég sovány a felhozatal.... meglepõdtem ugyanis nekem nagyon tetszett.
A vígjáték besoroláson kicsit elgondolkodtam már az elsõ öt percben. Elõször én is beültem a szokott szimpla habostorta dobálást várva.... de mellbevágott mennyire mást kaptam. Ha esetleg filmként harangozzák be akor valószínûleg több olyan ember nézi meg aki tudja értékelni.
A történet alapjául szolgáló konfliktushoz hûen egy kissé giccses de rendkívül jól megkomponált filmet kapunk. Kevés filmrõl mondtam eddig hogy minden apró részlet a helyén volt de ez egyértelmûen köztük van. A történet kellõen pörgõs ahhoz hogy ne "aludjon be" rajta a magamfajta se, és éppen hogy csak annyira érzelgõs, hogy elgondolkodtasson, de ne legyen csöpögõs.
Cameron Diaz-ért én sem rajongok... Toni Collette-tõl pedig ez volt az elsõ film amit láttam de ennek ellenére meggyõzõnek találtam õket.
Összegzésül annyit hogy ez a film rosszkor volt rossz helyen.
trillárom 2008 jún. 15. - 12:11:41
(16/54)
Mindkét színésznõt szeretem, talán pont ezért tetszett a film. Szerintem több, mint egy átlagos amerikai vígjáték.
semese 2008 jún. 15. - 12:05:58
(15/54)
Egynek jó volt, ilyen fotelban ülõs viszonylag vidám filmet nézni akarós közben valamit ropogtaós film.