Téma: Egy fiúról

Hesztia 2008 dec. 29. - 16:01:27 Előzmény norton15
(44/104)
A Killing me softly-nál meghagyták Hugh hangját v. szinkronnal ment az is?
netty92 2008 dec. 29. - 14:07:33
(43/104)
Nekem azért kicsit zavaros lett volna a sztori, ha nem olvastam volna el elõtte a könyvet is. Kíváncsi voltam hogyan néz ki film formájában, így megnéztem, de nem nyûgözött le.
norton15 2008 dec. 29. - 13:44:04
(42/104)
Hugh Grant nagyon jó volt benne.:) De az eredeti hanggal még jobb lett volna a film. Az nagyon tetszett amikor azt bizonygatja, hogy õ bizony egy külön sziget: "Everybody is an island! Im a f*cking Ibiza!":) Toni Colette azért továbbra is a legjobb a filmben, de mindenki nagyot alakít. Az egyik legpoénosabb rész a Killing me softly volt.:D
7/10
zee944 2008 dec. 29. - 13:09:32 7/10
(41/104)
"...és aztán, amikor betöltené a tizenhetet, valószínûleg megpróbálnám megdugni.
- Azt hittem, vannak rejtett értékeid.
- Nem. Ebben mindig is tévedtél."

Hugh Grantet én már bírom egy ideje, pedig elsõre csak egy unalmas hólyagnak tûnt.

7/10
huneto 2008 dec. 29. - 00:41:56
(40/104)
Nagyon baba kis film ez
myrcy 2008 dec. 29. - 00:19:46
(39/104)
Én meg nem értem, hogy mi a fenének kell ilyen késõn adni a jó filmeket. Ezt a filmet is megnézném ezer örömmel, de már végig szenvedtem egy gyerekfilmet, de az utána lévõ film tetszett....erre meg már erõm sincs :(
norton15 2008 dec. 29. - 00:19:12
(38/104)
Tudom, elég nagy pofátlanság tõlük. De már más filmmel is megcsinálták ugyanezt, pl A nagy ugrással, hogy ment a Képírókban, aztán pedig egyik szerda délutánon láttam megint.:D

Toni Colette borzasztóan jó ebben a filmben. Teljesen görcsbe rándult a gyomrom attól, amit a filmben csinált, annyira életszerû volt, ráadásul már tapasztaltam ilyen állapotot.
norton15 2008 dec. 29. - 00:15:19
(37/104)
Tudom, már olvastam, de ezt a filmet megéri többször is megnézni bárkinek szerintem.:)
norton15 2008 dec. 29. - 00:01:38
(36/104)
Tavaly október 23-án ment, este hétórás kezdéssel, így duplán furcsa.:) Azért nézd meg, megéri.;)
ciccus92 2008 dec. 28. - 09:54:27
(35/104)
Én ezt a filmet kb 4-5 éve szerettem volna megnézni,aztán valahogy sose jött össze.
Most kölcsönkaptam,és megnéztem.Tetszett.
Igazából mivel régóta szerettem volna megnézni,régóta nem olvastam el mirõl szól,így teljesne sablonosnak képzeltem el.Gondoltam adva lesz egy gazdag,menõ pasas,szupi kabrióval,aztán kiderül,hogy a sok nõ közül,akiket megdöntött,az egyik terhes lett,és most rászabadítja az egyéjszakás kalandjuk gyümölcsét,és össze kell szokniuk ,meg kell ismerkedniük..
Hát korántsem errõl szól:D:D...

Na szóval tényleg jó film,megható meg kellemes kikapcsolódás.
Perillustris 2008 okt. 30. - 22:35:48 Előzmény zszoltan
(34/104)
Nem akarok belegondolni abba, milyen a szinkron. Jellemzõen eredeti nyelven nézem a filmeket. Bár a magyar szinkront általában szeretik az emberek, szerintem ez csak azért van, mert megszokták.

Ám azokban az országokban, ahol nem szinkronizálják a filmeket, a gyerekek sokkal könnyebben tanulnak idegen nyelveket, természetesen fõleg az angolt.

Van még egy ok, ami miatt érdemes az eredeti hangsávot választani: a szinkronizálás során rengeteg fontos zaj, zörej tûnik el, azaz az alkotók által elképzelt és megvalósított atmoszféra hiányzik a filmbõl. Ez csak akkor tûnik fel, ha egy jelenet közben vált valaki nyelvet, s például egy párbeszéd hátterébõl hirtelen eltûnik pl. a szél zúgása vagy a madárcsicsergés.
Vinogradov 2008 okt. 25. - 01:24:25
(33/104)
Nick Hornby könyve nagyon jó, a film azért kissé laposabb... Ennek oka a kicsit gyengus lezárás - ennél azért többet érdemelt volna a könyv.

Emellett azonban a film igenis kitûnõ. Hugh Grant egyáltalán nem halvány, éppenséggel remekül játszik - ebben a szerepben kétségtelenül pompásan kihasználja a lehetõségeit, ugyanis az életben is hasonló valaki lehet. Humoros, egészen erõteljes, jó alakítás az övé, tud õ még ilyet is - nem csak a korai filmjeiben remekelt!

Toni Colette minden pillanata kitûnõ, megint nagyon jó nézni õt. Az õ szájából még a közhelyek is újnak hatnak, és az ilyen bizony nem mindennapi színészi teljesítmény. Ez a depressziós anyuka, ugyan jobban is ki lehetett volna bontani a karakterét - bár az már a vígjáték rovására ment volna - egyértelmûen a legerõsebb szereplõ a történetben (míg a könyvben inkább a Hugh Grant alakította fõszereplõ az).

És, akkor már említsük meg Nick Houltot ("a címszereplõt") is. Õt jól elfelejtette mindenki 2002 óta, pedig már itt is meglephetett, hogy milyen hiteles és pontos (12 évesen!) az alakítása, s úgy tûnik, ez még csak a kezdet.
Azóta barátunk már játszott Nick Cage mellett is, de, ami miatt itthon nagyon kéne ismerni (és persze egyáltalán nem ismerik), az a Skins címû tévésorozatban (jelenleg is megy a Cool-on) nyújtott, hasonlóan remek alakítása (most, vagy is 17-18 évesen!).

A többiek, pl. Rachel Weisz is, jól játszanak, s különösen is az angolok, akik pontosság és precíz játék szempontjából még mindig a világ legjobb színészei között vannak.

A forgatókönyv gyengeségei, a könyvhöz viszonyított lapossága és a mûfaj szépséghibáiból következõ pongyolaságok ellenére az "About a boy" egy kitûnõ film, remek poénokkal, vicces, eredeti monológokkal és párbeszédekkel.

Összeségében az értékelésem:

10/7.15
pattanás 2008 okt. 25. - 00:49:50
(32/104)
sztem hugh grant csak javít ezen a filmen. tudom,h. közhely csak ennyit mondani, de... a könyv jó. a film unalmas. ^^
10/10
kukoriTune 2008 aug. 22. - 04:33:42 10/10
(31/104)
Nem gondoltam, hogy egy ilyen tartalmas filmben is kielégítõen játszhat Hugh Grant, de pozitívan csalódtam. A történet remek (a könyv is), a karakterek jól kidolgozottak. Tetszett a film, nem üres, van mondanivalója.
MissEBennet 2008 ápr. 21. - 01:19:17
(30/104)
Bocsi az elõzõért, nem ide szántam. Ez van, ha az ember egyszerre 6-7 tabbal zsonglõrködik :). Bocsi megint!!!!!!

A filmet még nem láttam, de ezek után...
MissEBennet 2008 ápr. 21. - 01:15:28
(29/104)
Õszinte leszek: az utolsó pár hozzászólás elvette a kedvemet. Na nem a film megnézésétõl, ugyanis már láttam és IMÁDTAM! És az a szöveg, hogy értitek a társadalomkritikát, de azért borzalmas volt. Lehet, hogy mégsem értitek? Nyugi, ez egy költõi kérdés volt.
Szóval, én most annyit szeretnék, hogy ha valaki idelátogat, hogy elolvassa a véleményeket, ugyanis az alapján fogja eldönteni, hogy sz_rt akar megnézni vagy nem sz_rt, akkor legyen a végén egy pozitív vélemény: NÉZZÉTEK MEG, MERT SZÓRAKOZTATÓ, ÕSZINTE, ELGONDOLKODTATÓ!!!! ÉS HOGY EZ MIND EGY FILMBEN LEGYEN... AZ RITKA MINT A KÉK BANÁN :)!!!!
10/10
Törpe 2007 okt. 28. - 17:32:31 10/10
(28/104)
Egyébként nem láttam teljesen, szóval most nem tudom, hogy a Killing me Softly után törént-e még valami.Meg tudja valaki mondani, hogy mi volt utána?
10/10
Törpe 2007 okt. 28. - 17:23:57 10/10
(27/104)
Én azt szeretem a legjobban, hogy az emberek minden filmhez írnak vmi negatív dolgot. Csak azt nem értem, hogy ha valakinek nem tetszett egy film, akkor meg mi a fenének keres rá az interneten.Vagy egészen véletlenül keveredik pont a port.hu-ra?
zinaida 2007 okt. 27. - 17:23:04
(26/104)
Szerintem meg pont így volt jó, hogy szinkronizálták. Így még esetlenebbnek tûnt az egész. A hangja/hangjuk, maga a dal témájával, mindenével. Megnéztem az eredetit, szerintem azzal pont az a baj, hogy nem is olyan béna;)
norton15 2007 okt. 27. - 16:12:20
(25/104)
Én is.;)

"A legrosszabb rész az volt, amikor behunyták a szemüket."

És persze amikor kinyírta a kacsát.:D