10/10
KittuS_ 2010 nov. 10. - 20:25:11 10/10
(203/323)
Remek film! Nagyon megfogott!!! Csak ajánlani tudom...
Egy a sokból.. 2010 okt. 31. - 15:55:24
(202/323)
Már szinte el is felejtettem, mennyire szép ez a film...
zotyo04 2010 okt. 18. - 00:58:33
(201/323)
Dögunalom.
10/10
Majcsi 2010 okt. 18. - 00:52:42 10/10
(200/323)
Könyvben és filmben is gyönyörû szép volt.
10/10
rekka 2010 aug. 28. - 01:45:56 10/10
(199/323)
Gyönyörû film! :)
Nem olvastam a könyvet, persze könyvben minden jobb, de nekem így is nagyon tetszett! :) A vége nagyon megható volt! :)
neo0680 2010 aug. 11. - 09:43:00
(198/323)
nekem tetszett a film csak épp semmi köze japánhoz!!a színészek kínaiak,a könyv írója angol,a rendezõ meg amerikai!talán csak a helyszín az ami japán!!
leirionn 2010 aug. 01. - 18:51:00 Előzmény idõjós1010
(197/323)
Én is valami mást vártam.:( Már láttam,tegnap nem is néztem csak belenéztem pár percig, amíg reklám volt.Nem volt most hangulatom hozzá. Egyébként szeretem a japán kultúrát és a gésákat is, a látvány is rendben volt, és azok a gyönyörû kimonók...!:) És mégis maga a film felejthetõ, egyszer-kétszer nézhetõ.
leirionn 2010 aug. 01. - 18:42:57 Előzmény PubiPotter21
(196/323)
Azért én nem mondanám izgalmasnak ezt a filmet. Nem is volt halál unalom, de nem nagy szám. A könyv sokkal jobban tetszett, mert tartalmasabb volt. Sajnos látszik, hogy amerikai film. Kíváncsi lettem volna rá, hogy például az ázsiaiak hogy csinálják meg.:(
kgyuri0 2010 aug. 01. - 18:23:44
(195/323)
Ami pedig a film látványvilágát illeti, melegen ajánlom az érdeklõdõknek a Duna tévé rendszeres, divatbemutatóról beszámoló mûsorait
kgyuri0 2010 aug. 01. - 18:20:19
(194/323)
Kedves Snowlily!

Hogy is írtam pontosan?
„kiindulásául szolgáló könyvet olvastam, nem azt mondom, hogy túl sok maradt meg belõle(jó ideje van már), de arra jól emlékszem, hogy tetszett, nem volt vele semmi hiteltelenség problémám(...)”
Ezt akkor is így gondolom, ha a könyvben is sumo mérkõzésen találkoztak. Nem állítottam ugyanis semmi olyasmit, hogy Japánban nem lenne sumo, vagy lehetetlen sumoról hiteles filmkockákat készíteni.
Ami azt illeti, viszonylag óvatosan fogalmaztam: „Szinte teljesen biztos vagyok, hogy a könyvben nem szerepel a sumo”
Természetersen, lehe, rendhagyó módon, de fönntartom magamnak a tévedés lehetõségét.
Nem gondolod, hogy ehhez képest te viszont meglehetõsen sarkosan fogalmaztál?(„sok baromság..”)
Ugyanez vonatkozik arra, hogy, ahogy valaki megjegyezte, a csókolózó pár valóban nyilván a másik gésa volt a fiújával, ez sem jelenti azt, hogy egyébként az összes többi kritikámban ne lehetne igazam.
Már csak azért is különös, hiszen az én ledorongolásomon túl tkp. egyet értsz velem, a könyv silány és ócska földolgozásának tartod a filmet, tkp.érvekkel egészítve ki engem, amit akár meg is köszönhetnék.
Mindenesetre a film nekem nem tetszett(kösz, hogy úgy látom,azért ehhez szted is jogom van), és sõt: azt gondolom, akkor sem tetszett volna, ha nem olvastam volna a könyvet
8/10
Snowlily 2010 aug. 01. - 18:04:12 8/10
(193/323)
fotellako jól írod, még csak az se volt helyes, hogy az elnökkel együtt voltak a háborúban. De az arcégés megvolt a filmben is. Mindegy, ez nem elég, túl sok a hiba... De nem akarom mégjobban felidegesíteni magam. :D
fotellako 2010 aug. 01. - 17:59:26
(192/323)
igen, fél karja volt és az arca is megégett, amikor a parancsnokát próbálta védeni
8/10
Snowlily 2010 aug. 01. - 17:55:04 8/10
(191/323)
Egyébként -most eltekintve a könyvtõl- a film gyönyörû látványban, ez az egyetlen, ami túlszárnyalta az elvárásaimat. Bár a szereplõk nem a legjobbak -nem is a kínai létük miatt, hanem amúgy is-, attól még van, amit szépnek találtam az egészben. De ennek ellenére sem tudok eltekinteni az óriási hibáktól... Most örökre meggyûlöltem Rob Marshall-t és a brigádot akik ezt összehozták... :(
fotellako 2010 aug. 01. - 17:53:47 Előzmény kgyuri0
(190/323)
a könyvben is egy szumómérközésen találkoznak elõször (Nobu és Sayuri)
8/10
Snowlily 2010 aug. 01. - 17:52:14 8/10
(189/323)
kgyuri0!
Szerintem te olvasd el mégegyszer a könyvet, már ha valóban olvastad! Csak hogy egyet említsek a sok b.romság közül, amit írtál:
"Szinte teljesen biztos vagyok, hogy a könyvben nem szerepel a sumo. Ez csak a bunkó agyölt amerikai nézõközönség számára biztosított „izgi”."
Én meg szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy volt a könyvben sumo. Pff.
Egyébként A TÖBBI KOMMENTELÕHÖZ: aki nem olvasta a könyvet, annak minden bizonyára nagyon tetszik a film. De ne "ítéljétek el" azokat, akik olvasták, mert azoknak minden joguk megvan ahhoz, hogy utálják ezt a filmet! Én személy szerint nem utálom, de nagy csalódást leltem benne. A könyv világ életemben a kedvencem volt, de a filmet egyszerûen úgy elrontották, ahogy van. Az összes jelenet el van torzítva, semmi sem olyan, amilyen igazából. (Nobunak igazából hol van 2 keze?? Sayuri mióta a kakas évében született?? Mikor segített az Elnök Sayurinak a háború idején?? stb stb.) Túl sok az olyan jelenet, ami teljesen más, mint a könyvben. Csakis ettõl rossz! Ha nem olvastam volna el elõtte a könyvet, bizonyára én is imádnám ezt a filmet...
10/10
csillag96 2010 aug. 01. - 17:20:45 10/10
(188/323)
Nem értem azokat, akik fikázzák ezt a filmet, de hát, mint tudjuk, ízlések és pofonok.
Szerintem ez a film nagyon is életszerû, gyönyörû, szívhezszóló, elgondolkodtató. A könyvet nem olvastam, de ezek után leht, hogy elolvasom.
kicsijyz 2010 aug. 01. - 16:30:22
(187/323)
Tegnap láttam a filmet. Nekem tetszett amúgy. A könyvet már régebben olvastam, ezért is nem vagyok biztos valamiben... úgy emlékszem, hogy a könyvben Nobunak fél karja volt, nem az arca volt megsérülve. Rosszul emlékszem?
A végén lévõ jelenet pedig megtörtént, de a könyvben még folytatódott a történet, ugye? Aki emlékszik nem tudná leírni mi volt utána? Köszönöm :)
pneklara 2010 aug. 01. - 16:20:45
(186/323)
Szép kis romantikus film.
Elgondolkodtam, a mai férfiak vágynának-e egy ilyen finom kis gésára: aki felnéz rájuk,kedvüket keresi, s aki mellett nagy férfinak érezhetnék magukat.

Vagy nem vágyhatnak rá, hisz a mai lányok a hazakísérhetlek? kérdésre kapásból a meg hát!válasszal jönnek elõ.
Lehet, hogy a feleségüktõl is elvárnák, hogy házitündér,gyermekpszichológus, sztárszakács és gésa legyen egyszemélyben.De nem kapják meg.Mondjuk a nõk sem, hogy egy igazi férfi álljon mellettük.
Így aztán szép, romantikus film volt, mának szóló üzenet nélkül.Pedig lehet, szebb volna az életünk, ha a finomságokra is figyelnénk.Mindegy, ez van.
9/10
szingh 2010 aug. 01. - 13:15:39 9/10
(185/323)
Nem olyan rossz ez. Nekem nem voltak elvárásaim. Nem olvastam a könyvet, kritikákkal sem hergeltem rá magam a témára. Csak ide kapcsoltam a tegnap esti média-sivatagban bolyongva. Elõször azt sem tudtam, mi a címe. Néhány perc után azonnal látszott, hogy profi munka. Érdemes lesz itt maradni! Nem bántam meg.
Gyönyörû, festményszerû képek, parádés díszlet (kár lenne azon morfondírozni, mennyire korhû).
A kínai lányok pedig szépek. Még gésának is!
A történet nem túl körmönfont, de nekem estére ne is legyen az.
Japán, a kultúra, az emberek, a tradíciók mindig is lenyûgöztek. Ha más hatással nem is lett volna rám a film, ezeken a dolgokon elgondolkoztam. Elmerengtem a gésaság intézményén. A varázslatos báján és a torz szörnyûségén.
Egyszóval veszít az, aki mások véleménye hatására, esetleg hülye sznobizmusból elõítéleteskedve nem maradéktalan elfogulatlansággal tekintette meg a filmet. Mert ez a film jó. Biztos nem a legjobb (de melyik is az?), de örülök, hogy nem maradtam le róla!
zenka 2010 aug. 01. - 11:42:10
(184/323)
Amikor kinézett az utcára, nem szerelmespárt látott, hanem a házban lévõ gésát, aki titokban egy civil pasival volt.