Vidorka80 2009 márc. 24. - 23:09:22
(143/323)
NAGYON JÓ FILM!!!
e.x.i.m.ó 2009 márc. 17. - 18:14:17 Előzmény Melange
(142/323)
méég nem láttam:(
de mindenki nagyon ajánlja
Melange 2009 márc. 05. - 18:48:57
(141/323)
Bátran állíthatom, hogy a kedvenc filmem.
Egy szóval lehet jellemezni: csodás
Android666X 2009 jan. 26. - 21:38:22
(140/323)
Pedig néha nem ártana átnézned a saját írásaidat is. Amúgy én is elemeztem anno verseket a suliban. Sõt!
sipka 2009 jan. 26. - 20:47:43
(139/323)
Szerintem félreértettél valamit :S Én egy szóval sem írtam, hogy a gésák "örömlányok" lennének :)
Legfeljebb csak az elsõ bekezdésemben céloztam ilyesmire, amelyet az "amúgy nem akarom elviccelni a dolgot" kezdetû sorommal meg is cáfoltam.
Meg persze ott volt az a sorom is, hogy "s most nem feltétlenül a vízszintes hempergésekre gondolok, mint más alternatívára", ami azt jelentette, hogy nem arra asszociálok.
Sõt, még azt is írtam az elején, hogy "az ELSÕDLEGES ágypartneri feladatra": tehát csak a érintetlen gésáért licitálgattak a danna cím elnyerése okán. (Mondjuk ez számomra elég furcsának hangzik :)
De nem is igazán értem miért gondoltad, hogy én lekurtizánosztam õket :I Hiszen én is láttam a filmet, amelyben érthetõen elmondják, hogy a danna kicsoda, és mit tesz a gésáért.
Mondjuk tudom, hogy téged érzékenyen érint mindenféle olyan állítás, vagy szó, amely nem hozható összefüggésbe a gésák világával, de a hozzászólásomban egyáltalán nincsenek tényként kezelve a dolgok :)

UI: Nem hittem volna, hogy az iskolában elemzett versek garmadája után, a saját szövegemet kell végig mustrálgatnom :)
Android666X 2009 jan. 26. - 19:31:26
(138/323)
Jaj! Ja igen, a dannánál. De az más! Õk nem fekszenek le mindenkivel. Ugyanis azok a prostik. Egy gésát csak a danna érinthet szexuálisan. Senki más! Kicsit olvass utána oksi? Csak többet tudok a témáról mint te, ha már lassan 10 éve Japán-fan vagyok.
Newcastle United 2009 jan. 26. - 19:17:39
(137/323)
A foszereplo kinai, es kontaktlencset visel.
Android666X 2009 jan. 26. - 19:09:32
(136/323)
Ritkán de vannak kék és szürke szemû japánok is. Fõleg, ha felmenõik között volt nyugati ember.
Android666X 2009 jan. 26. - 19:08:15 Előzmény sipka
(135/323)
A gésák nem k@rv@k, hanem mûvészek. Egyaránt értenek a mûvészetekhez, a zenéhez, tánchoz, a politikához és mindenbõl naprakészek. Ezen kívül tudnak társalogni, ismerik a teaszertartást, az ikebana (virágkötészet) mûvészetét. Magyarán nagyon mûvelt hölgyek, akiknek a társasága nagyon drága mulatság.

Az amirõl te írsz az az elsõ éjszaka, amikor a gésának dannája lesz. Afféle férjféle, aki elhalmozza a gésát ékszerekkel, kimonókkal, fizeti az orvost, a fodrászt, mindent. De nem a gazdája! Elõbb nézz utána a gésák történelmének, mert eléggé hülyeségeket írkáltál itt össze.
Cullangka 2009 jan. 26. - 18:57:55
(134/323)
szerintem van, mert elég élethûen írta le én minden percébe beleéltem magam (mármint a könyv) még nem láttam, és nem halottam ilyenrõl, de szte van:)) a film is nagyon jó:)
10/10
excusez-moi 2009 jan. 26. - 18:55:08 10/10
(133/323)
amúgy tényleg vannak kék szemû japánok vagy ez csak kontaktlencse?! mert sztem elég furcsa így de ezt jó értelemben gondolom (szép de furcsa)
Asha 2009 jan. 01. - 23:11:21
(132/323)
Én most láttam a filmet, és bár teljesen fáradt és nyúzott voltam, és elõtte rettegtem, hogy elalszom rajta, de végül teljesen elvarázsolt. Biztos, hogy el fogom olvasni a könyvet. Mindazonáltal már elõre is meg vagyok róla gyõzõdve, hogy lehet, hogy "jobb a könyv" (a vélemények alapján), de a film és a könyv együtt lesz talán csak igazán varázslatos - mert plusz történet ide vagy oda, nincs az az író, aki úgy csavarja a szavakat, hogy überelje vagy visszaadja az a fantasztikus hangulatot, amit a filmben megteremtettek. A zenék, a táncok, a csodálatos látványvilág... nekem nagyon tetszett, és csak csupa jót tudnék mondani róla, abszolút kedvenceim között a helye.
gyoppka 2008 dec. 31. - 09:38:06 Előzmény sipka
(131/323)
Ha olvastad volna a könyvet, akkor szerintem érthetõ lenne a leányzó vágyakozása az elnök után, de igazad van, ha csak a filmet nézzük, tényleg nem ésszerû.
Nekem is a filmben max. a ruhák tetszettek, amikrõl ugye már kiderült, hogy nem is gésa kimonók, a fõszereplõk is szépek, dehát nem japánok, szóval, értelme igazából nemsok az egész filmnek,mivel nem sok mindent mutat be az igazi gésa életbõl. Én elõször a filmet láttam, és nem értettem, hogy miért van úgy oda érte mindenki, de most, hogy már a könyvet is elolvastam,jobban látom, hogy a könyv miért jó, és a film miért rossz.
mimoza777 2008 dec. 30. - 21:13:31
(130/323)
Tetszett a film, de tény, hogy a könyv jobb volt. De hát ez mindig így van, ha könyvbõl készítenek filmet.
sipka 2008 dec. 29. - 22:38:47
(129/323)
Eddig nem nagyon tudtam, hogy a "gésa" kifejezés mit foglal magában, azon felül, hogy kimaszkírozott nõk kacarásznak nagy társaságokban. De ezen film felnyitotta a szememet. Tehát a gésa az egy olyan (mondás készletet felhalmozó) hölgy, aki kifent arccal és temérdek mennyiségû ruhakölteménnyel táncolgat kiváló zenére, miközben sütiket adogat azon egyéneknek, kik esélyesek (hosszas licitálások során) az elsõdleges ágypartneri feladatra. Mit ne mondjak, fura egy foglalkozást ûznek ezek a gésák :)
Amúgy nem akarom elviccelni a dolgot, mert a film alapjában véve jó volt, csak nem igazán adta át számomra a gésa élet mindennapjait (Vagyis hát merem remélni, hogy mást is csinálnak a legyezõ akrobatikán és a kedélyes kommunikáción kívül. S most nem feltétlenül a vízszintes hempergésekre gondolok, mint más alternatívára, hanem például egyéb mûvészeti ágak kiváló szintû gyakorlatbeli tudására, mint például a festészet, költészet, vagy a malterozás :).
De hogy a film erényeire is rátérjek: a színésznõk, a zene, és a díszlet egyformán jók. Csak a történet nem igazán passzolt az elvárásomhoz. (Mondjuk az is igaz, hogy nem volt különösebb elvárásom, mivel még a könyvet se olvastam el.) Ami igazán zavart, az a fõszereplõ leányzó (számomra teljesen indokolatlannak tûnõ) szerelmi vágyakozása.
SPOILER
Hisz gyermekkorában odament hozzá egy „elnök”-nek nevezett cukros bácsi (tisztára mint egy Guy Ritchie film), hogy megvigasztalja. Majd ezek után meghívta egy jégkására, és nem utolsó sorban még pénzt is adott neki. Ez ugye kedves dolog, bármilyen furcsának is hangzik. De emiatt a cselekedet-sor miatt lesz szerelmes, ezen középkorú foszerba?! Bár értem én, hogy a film eleje óta mindenki bántotta, de azért ez nem ok arra, hogy beleszeressen az elsõ kedveskedõ humanoidba!! Na mindegy..
SPOILER VÉGE
Akit érdekel az efféle érzelem gazdag, történelmi romantika, azok nyugodt szívvel megtekinthetik, mert nem rossz. Népszerû film :)
Android666X 2008 dec. 09. - 22:08:08
(128/323)
Ha ilyen apróság miatt nem olvasod el, akkor buta vagy!
Android666X 2008 dec. 09. - 22:07:21
(127/323)
HÁt... pedig egy értékes és érdekes történetet hagysz ki. A film kb a könyv fele.
offtopic
delamico 2008 dec. 09. - 21:34:50
(126/323)
Nem hiszem, hogy elolvasom a regényt. Szürke szemû japánok...azta..
Android666X 2008 dec. 09. - 21:29:38
(125/323)
A regényt kb. 20X olvastam el eddig és mindig le tudott kötni. Amúgy vannak szürke szemû japánok, csak ritkák.
delamico 2008 dec. 09. - 20:45:04
(124/323)
Szerintem az se sokkal reálisabb...nem olvastam a regényt. Az is ilyen még-el-sem-kezõdött-de-máris-alszom stílusú?