3/10
tollas 2021 jún. 19. - 00:14:56 3/10
(14/54)
Logikai bukfencek sorozata. Rossz a film, méltatlan Guy Ritchiehez.
5/10
Drizari 2021 jún. 18. - 23:26:45 5/10
(13/54)
A történet miatt, és Statham bosszújának szokatlan kiváltó "tárgya" miatt, meg hogy akad pár homályos és kibontatlan szerep, csak 5/10
10/10
Anna Dé 2021 jún. 14. - 01:00:40 10/10
(12/54)
Hú, ez egy jól összerakott film. Végre.
Nagyon tetszett. Izgalmas volt, jó volt a zene is ami alatta ment. Jason Statham meg fenomenális fickó. Semmit nem öregedett a Szállító óta. Na jó, egy kicsit de nem olyan sokat. :) Jók voltak a szereplők is. Feliratosan láttam, nem tudom a szinkronja milyen lett, de ez így nagyon élvezetes volt. Eredeti hanggal. Nálam ez egy tizes skálán tizes, mert nem találtam benne semmi kivetnivalót. Végig fenntartotta a figyelmemet, ilyen egy jó film.
rekszem 2021 jún. 13. - 13:00:42
(11/54)
Nekem Statham karaktere ebben az faarcú, erőszakos akcióhős szerepben teljességgel hiteltelen. Egyszerűen nem áll jól neki.
A ravaszban és a blöffben volt szerintem igazán neki való az eljátszott karakter.
A film nem volt rossz, de azért klasszikus nem lesz belőle. Az úriemberek szerintem egyértelműen jobban sikerült.
10/10
jmisi31 2021 jún. 12. - 13:16:36 10/10
(10/54)
Guy Ritchietől szokatlan, de mégis jól megírt és rendezett bosszúfilm! 10/10
10/10
Bigpapa 2021 jún. 10. - 15:15:40 10/10
(9/54)
Qrva jó film! Komolyan, rég élveztem ennyirte egy filmet. Guy Ritchie baromira ért ahhoz, hogy jó karaktreket szedjen össze. Itt számomra minden jó volt. Nem boncolgattam a dolgokat, egyszerűen élveztem ezt a 2 órát. Stathamre jobb szerepet nem is lehetne írni. 10 pontos és többször meg lehet nézni. :)
6/10
nick név 2021 jún. 09. - 20:08:28 6/10
(8/54)
Lényegesen jobb, mint az Úriemberek, az utolsó harmadáig egész jól is építkezik, még a logikai bukfenceivel együtt is (például az arc kérdése ) képes atmoszférát teremteni, de végül azért közhelyessé és középszerűvé válik. Egy gépkarabéllyal lövi szét azt az érzületet, amit odáig felépített.
Egy nyugati -- spojler? -- bosszúfilm, tehát olyan hatalmas mélységeket nem kell tőle várni, a rendet tevős-nyomozós jelenetek egyébként kifejezetten hitelesként hatottak, de azért elviseltem volna a történet szerkezetének és a "sallangok" egész jó megjelenítésén kívül az emberi motiváció rétegeinek ábrázolását, legalább a lélektan jéghegyének felszíni kapargatását, de hát Jason Statham karaktere olyan kopasz és kemény, úgyhogy úgysem kell, gondolhatta a költő. Nyilván nem lehet minden bosszúfilm egy óda az Oldboy-hoz, meg ahány rendező, annyi filmes korszak és még annyi fajta film, de az emberi rész a bosszúszomjas és vérprofi akciózáson túl hiába Guy Ritchie, nekem akkor is hiányzott. A karakterek tényleg kétdimenziósak, és nem csak a mellékszereplők. Ezt a tényt a ,,de hát archetípus, azért ilyen'' gondolat sem menti, mivel bár H egy filmbéli szuperember, de nem archetípus, egyszerűen csak lapos.
Egynek elmegy, a rendezőtől persze ez a stílus valami egészen új - vagy az én ismereteim hiányosak -, de nincs benne semmi különös, egy olyan lassabban építkező, fordulatos akciófilm, ami bosszúfilmnek mutatja magát. Illetve mit tekintünk igazi bosszúfilmnek, én nem az ilyet.

6
GeltonReTarder 2021 jún. 06. - 18:16:39
(7/54)
javasoltatik megnézni az eredeti filmet is, az nem ilyen, khm hollywoodi. nem is lehetne, mert francia: Le conveyur azaz A pénzszállító (2004). szerintem az jobb.
UncleSam 2021 máj. 31. - 21:44:43
(6/54)
Egynek elmegy...
Sweet-But-Psycho 2021 máj. 30. - 10:04:03
(5/54)
Kifejezetten üdítő volt, hogy Guy Ritchie végre nem a két zseniális alapfilmje (A Ravasz, az Agy... és a Blöff) apropóján tőle elvárt hangulatot próbálta többedszer sikertelenül visszacitálni és túllicitálni, ehelyett inkább bebizonyította, hogy 2021-ben még igenis lehet intelligens, újat nyújtani képes akciófilmet készíteni. Változó idősíkok, a néző szemét ámulatba ejtő akció-orgia túlsúly helyett gondolkodásra, kombinálásra is késztető történetvezetés, meggyőző alakítások... Valóban szikár, komor hangulatú, de remekül eltalált mozi.
Brierley 2021 máj. 30. - 09:04:04
(4/54)
Nekem egy bajom volt ezzel a mozival: első ránézésre lehetett tudni, kik a rosszfiúk. :-)
Kutasi Kovács Zoltán 2021 máj. 28. - 20:06:02
(3/54)
Ha valaki egy klasszik Guy Ritchie filmet vár, csak a végén fog rájönni, hogy „átverték”.
Nekem hiányzott a csattanó, hiányzott, hogy nincsenek kibontva a vezető karakterek és van benne itt-ott, egy-egy logikai félrecsúszás.
Az Úriemberek után ez a film határozottan csalódás volt.
Olyasmi érzésem támadt, mintha egy tehetséges, de kezdő, elsőfilmes rendező rakta volna össze ezt a produkciót és most arra várnak a producerek, hogy majd egy nagy név rendezi meg az előzményfilmet, ahol minden kérdésre választ kapunk.
Így gondolom.
tesz-vesz 2021 máj. 28. - 19:55:39
(2/54)
miért nem lehet szavazni erre a csodálatos jason statham akciófilmre? jó reggelt port.hu
6/10
vandorbab 2021 máj. 28. - 18:32:44 6/10
(1/54)
Egy szuszra végignéztem, de mégis ott a csalódás.
Valahogy az egész film a 90-es évek unott rutinját hozta, felturbózva a mostani filmtechnikával.
Hiányzott Guy Ritchie szellemessége. Erőltetett a történetvezetés, egydimenziósak a karakterek és óvodásak a párbeszédek.
Jason Statham végig nyomta a filmet ugyanazzal a hideg, érzelemmentes arckifejezéssel, amire csak egy kemény és céltudatos féltégla lenne képes.
Mindkettőjüknél magasabb az elvárásom és ez most csak egy átlagos heist/revenge filmecske lett.
Persze akkor is meg kell nézni, csak több vodka kell hozzá.
6/10