feketevipera 2011 júl. 19. - 19:42:00
(4/4)
Igen, az a vállalkozó, aki - tisztelet a kivételnek - éhbérért robotoltatja a dolgozóit, gyakran feketén (bár ezt már szigorították, kiskaput úgyis mindig lehet találni). Ügyeskedõ nép a magyar, és ott zsigereli ki a másikat, ahol tudja, ha van rá lehetõsége. A cégépítésre képes vállalkozó pedig nagyon sok esetben minimálbért lök a dolgozóinak, az ilyen emberekbõl viszont nem alakul ki a vásárlóképes réteg, mert mire a minimálbérbõl kifizetik a számlákat, sok esetben kb. annyi pénzük marad, hogy a következõ fizetésig valahogyan kihúzzák. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy kell kezdõtõke is a vállalkozóvá váláshoz (igaz, van hozzá némi állami segítség, de ez tudomásom szerint csak rövid távú támogatás). Persze, kellenek a pozitív példák, de pénz és sok minden más nélkül az egész annyit ér, mint ha kikötöznék egy madarat egy karóhoz, és megmutatnám neki a magasban szálló társait. Ott a pozitív példa, de azért még vannak egyéb tényezõk is. Az efféle mûsorokban bemutatott sikertörténetek egy-egy esetre érvényesek csak, tanulni lehet ugyan belõlük, de más emberek esetében valószínûleg már nem fog ugyanúgy mûködni. Egyébként meg az állam igenis beleszólhat a munkaerõpiac alakulásába, állami megrendelésekkel, cégek letelepítésével (de helyi szinten pl. az önkormányzat is), és ne feledkezzünk meg az állami szektorról sem, ahol szintén lehetne munkahelyeket teremteni. Nem kizárólag a vállalkozók futtathatják fel a munkaerõpiacot, sõt szerintem a sokukra jellemzõ kizsigerelõ szemlélettel pont hogy nem ezt fogják elérni.
szj12 2011 júl. 19. - 16:46:56 Előzmény feketevipera
(3/4)
Szerintem meg nagyon is hasznos mûsor. A mai rész (4.) például azt mutatta be, hogy hogyan épített fel egy házaspár egy kb. 100 fõt foglalkoztató gyárat a semmibõl. Ha valaki vállalkozásba akar kezdeni és az a célja, hogy céget építsen (vagyis nem akar megmaradni az egyéni vállalkozó szinten), akkor nagyon megfontolandó, amiket a feleség mondott, aki a cég vezetõje.
Szerintem sok ilyen mûsor kellene, amibõl tanulni lehet és pozitív példát venni.
Ja, és a munkaerõpiacot nem az illetékesek lendítik fel, hanem a cégépítésre képes vállalkozók...
szj12 2011 júl. 19. - 16:45:29 Előzmény feketevipera
(2/4)
Szerintem meg nagyon is hasznos mûsor. A mai rész (4.) például azt mutatta be, hogy hogyan épített fel egy házaspár egy kb. 100 fõt foglalkoztató gyárat a semmibõl. Ha valaki vállalkozásba akar kezdeni és az a célja, hogy céget építsen (vagyis nem akar megmaradni az egyéni vállalkozó szinten), akkor nagyon megfontolandó, amiket a feleség mondott, aki a cég vezetõje.
Szerintem sok ilyen mûsor kellene, amibõl tanulni lehet és pozitív példát venni.
feketevipera 2011 júl. 18. - 19:30:40
(1/4)
Elõször azt hittem, valami nyelvmûvelõ mûsor lesz, és a dadogásról segít leszoktatni az arra rászoruló embereket. Egyébként viszont nem nagy eresztés a mûsor, némi propagandaértékkel bír csak, de valójában jobb lenne, ha a sok beszéd helyett inkább rászánnák magukat az illetékesek, és fellendítenék a munkaerõ-piacot. Sajnos az efféle mûsorok gyakorlati haszna egy kalap kakival egyenlõ, és a sok bába közt elvész a gyerek, mert egy rahedli pénzt eltapsolnak mindenféle mûsorokra, ilyen-olyan fejtágító elõadásokra, csak éppen sehová nem haladunk.