10/10
jblack 2009 dec. 27. - 13:26:26 10/10
(9/29)
Nagyon jó film volt!!
Teljesen véletlenül kapcsoltam ide, amikor elkezdõdött. Nem vette fel véletlenül valaki? Nagyon szívesen megnézném többször is. Akinek mevan, kérem írjon!
Elõre is köszönöm!
Üdv mindenkinek!
Gergõ
tiffany77 2009 dec. 27. - 12:51:19
(8/29)
Édes Istenem!
Gyermekkorom egyik emlékezetes filmje volt. A filmmel járó érzés maradt meg bennem nagyon, a szomorúság a végén. Nagyon kicsi voltam még anno, így leginkább a film vége maradt meg és sose tudtam mi ez a film mire felnõttem. Most végre tudom, és nagyon fura gyermekkori képek, és érzések jönnek elõ...
aranybaba 2009 dec. 27. - 12:43:59 Előzmény feeco
(7/29)
Sziasztok! Még mindíg a film hatása alatt vagyok!!! Olvastam a hozzászólásaitokat, és Diane Lane-tõl már láttam a Napsütötte Toszkána címû filmet, ami szintén nagyon tetszett, így megnéztem ezt is. Nagyon hasznosan töltöttem a délelõttömet! :)
10/10
modano 2009 dec. 27. - 12:22:45 10/10 Előzmény myatom
(6/29)
Javítom magam, valóban D dúr gitárverseny. Az elejét le is tudom játszani.
Ez a film nálam is 10/10. Gyönyörû történet és imádni valóan alakít benne Diane és Laurence is.
Kész csoda hogy az rtl ilyen ikont is levetít, anno a dunán láttam.
10/10
myatom 2009 dec. 14. - 19:08:33 10/10 Előzmény modano
(5/29)
Vivaldi c-dúr szonáta? Ami biztos szerintem, hogy Vivaldi D-Dur gitárversenyének 2.tétele idézõdik benne többször is. Amúgy a film zenéjét Georges Delerue (1925-1992) jegyzi, akinek ez az egyik legjobb munkája szerintem. Többféle stílust ötvöz Vivalditól a light jazzig.

PS: Tudtátok, hogy a filmalapjául szolgáló könyv magyarul is megjelent és még kapható is?

Patrick Cauvin: e=mc2 szeretlek
http://webshop.animare.hu/e=mc2+szeretlek+61997.html

Egyebként az az érdekes, hogy ebben a konkrét esetben szerintem a film kivételesen sokkal jobb, mint a könyv. Sokkal többet kihoz az egészbõl, ráadásul további teljesen jól illeszkedõ szálakat bonyolít bele, feszes kerek egésszé alakítva az egész történetet.
10/10
feeco 2009 dec. 11. - 22:45:16 10/10
(4/29)
Nem hiszem el! December 27-én 10:40-tõl vetíti az RTL Klub!!! Remélem nem fogják szétszabdalni.. Az eredeti szinkront is csak remélni merem.. Mindegy, ezt rögzíteni kell.. Nézze meg, aki még nem látta és volt már szerelmes!
10/10
myatom 2009 nov. 21. - 20:05:22 10/10
(3/29)
Nekem megvan jó minöségû xvid-ben, pompásan idõzített - angol - felirattal. Ha magyar lenne a felirat, biztos megosztanám.
Minden idõk legnagyszerûbb romantikus filmje.
Nálam 10+/10 az értékelés. Jellemzõ, hogy itt a port.hu-n még csak magyar cím, tartalom és képek sincsenek.
A szinopszis lényege, hogy két tinédzser (amerikai lány és francia fiú) elhatározza, tûzön-vízen át megpróbálnak elmenni a velencei Sóhajok hídja alá csókot váltani, mert a legenda szerint akkor a szerelmük örökéletû lesz. A film választ ad arra a kérdésre, hogy sikerül-e nekik. :o))
A filmet George Roy Hill rendezte, pazar színészekkel (Laurence Olivier, Diana Lane). Hogy-hogy nem sor került a srác kedvenc filmjeiként a Butch Cassidy és a Nagy balhé c. filmek megidézésére. :o)
Az imént raktam fel a Youtube-ra egy (nem általam, de jól) összevágott háromperces trailert is tartalmazó videót, a káprázatos, fenomenális, sokszínû filmzene, legjobb Vivaldis hangulatú dallamaival, 10 percben.
http://www.youtube.com/watch?v=1iaGBsyWPvw
10/10
feeco 2009 aug. 16. - 08:33:17 10/10
(2/29)
Évek óta keresem ezt a filmet! Jó lenne (esetleg) az eredeti magyar szinkronnal, ahogy nagyon régen ment (egyetlen egyszer..) a Magyar Televízióban (Egy kis romantika címmel). De természetesen eredeti nyelven (angol-francia) is örülnék neki... Megvan valakinek? Hálás lennék.. ;-)
10/10
modano 2008 okt. 02. - 01:45:54 10/10
(1/29)
Könnyed szívmelengetõ kis film.Aki megnézi a filmet emlékezzen vissza milyen is volt tizenévesen szerelmesnek lenni.
A zenéje nagyon szép, Vivaldi c-dur szonáta.