Towner 2014 febr. 19. - 20:03:00
(61/81)
Jéé! Egy nem gagyi tinifilm. Nahát. 10/8
MolnarErik 2014 febr. 07. - 17:45:25 Előzmény _Manoka_
(60/81)
A hosszú neked ment.
MolnarErik 2014 febr. 07. - 17:44:25
(59/81)
SPOILER
A film 5féle dolgot is sugall Helen nénirõl (elõször, h verték, azt ebbõl kifolyólag vmi szörnyûség történt vele, azt h verték, de új életet tudott kezdeni, azt jött ez a balesetes dolog, amiért a srác magát vádolja [ezt ugye az egész család tudja, nekünk mégiscsak majdnem a film végén hozzák a tudomásunkra], és végül a lebegetett nagy szörnyûség[hopp ez csak 4 volt]), de gyak semmit sem állít. És nyilván neked sincs lövésed róla. Attól, h vkinek kiskorában simogatták a combját kiskorában, még senki sem kerül hetekre a pszichiátriára, minél kisebb korában történt, annál kevésbé, mivel egy bizonyos kor alatt (8-10 éves korig), kimondottan ígénylik a simogatást. Verziók Helen néni tetteirõl: Verte (ettõl be lehetne kerülni a pszichiátriára, de kizárható), komolyabb játszadozás is folyt a szervekkel, de az ilyesmit a fiúk élvezik, szal ilyesmitõl más jellegû lelki problémák jönnek elõ, az Oidipusz komplexus nagynénikkel már nem mûködik (hacsak nem a szülõk állandóan azt verik a fejébe, h a szex a legszörnyûbb dolog a világon, de ebben az esetben õk követnek el szörnyûséget vele), állandóan a szexxel foglalkozik, szexuális tárgyként kezeli az ellenkezõ nem tagjait stb (ráadásul az apa karaktere, a nagy macsó ehhez inkább gratulált volna a fiának, mint h fapofával szörnyülködik). Végül Helen néni elõvett vmit a retiküljébõl és jól feldugta v vmi egyéb komoly S/M dolgot csinált, na ez már igazán durva, az ilyenektõl tényleg kialakulhatnak ilyen traumák, de elég nehéz elhinni, pláne ilyen homályos utalgatásokból, h ez történt volna (v bármi még ennél is durvább).
A barát kérdéshez. Lehet, h ez így konkrétan le van írva a könyvben, de a filmbõl egyáltalán nem következik. Azt h tényleg volt 1 barátja, aki öngyilkos lett, azt csak a srác állítja egyszer, de egyébként soha nem kerül elõ, szal miért kéne feltétlenül elhinnünk a srácnak, hisz totál õrült, aki 1 nem létezõ emberrel levelezik. Viszont hha tényleg létezett valaha ez az öngyilkos barát, akkor meg minek kéne helyette 1 másik nem létezõt kitalálnia, hisz õ legalább már létezett valamikor. És még csak 1 kósza utalás sincs arra, h az öngyilkos barát és a levelezõpartner két külön személy lenne, sõt a srác kimondottan EGY(etlen) barátról beszél.
_Manoka_ 2014 febr. 03. - 19:31:46 Előzmény MolnarErik
(58/81)
Nem értem, miért kéne a szájába rágni a nézõnek, hogy mi történik, mikor némi logikával tök egyszerûen kikövetkeztethetõ. Ajánlom, hogy ne csak nézzetek, hanem lássatok is... Rohadtul világos, de azért leírom...
SPOILER
Megvan az a jelenet, amikor Charlie és Sam csókolózik és Sam simogatja Charlie combját és errõl Charlienak beugrik Helen néni? Mi következik ebbõl? Helen néni is simogatta Charlie combját mikor még kicsi volt, de még mutatja is, ahogy simogatja meg mondja az emlékben, hogy ne mondd el senkinek, maradjon a mi titkunk, ne ébreszd fel a nõvéredet. Mi következik ebbõl? Helen néni egy kicsit pedofil volt, amellett, hogy elmebeteg is. Nagyon nehéz volt megfejteni, tényleg. A másik meg... úristen ne keverd már a szezont a fazonnal, volt egy igazi barátja Charlienak, aki öngyilkos lett, meg volt egy ember, akinek leveleket küldözgetett Charlie, a kettõ két külön személy!!! És nyilván azért küldözgetett levelet egy ismeretlennek, mert az egyetlen barátja meghalt...
SPOILER VÉGE
Logika emberek. Ne akadjon már meg senki ott, ha használnia kell egy kicsit a fejét, oké, hogy a mai média nem azt sulykolja belénk, hogy használjuk a fejünket, de attól még nem kell így tenni...
RockandyRoll 2014 jan. 25. - 11:15:59 Előzmény MolnarErik
(57/81)
én is ennél a Helen nénis kórházas jelenetnél döbbentem rá, hogy na megint kidobtam az életembõl másfél órát :) ez a film nem jó.
MolnarErik 2014 jan. 17. - 23:25:27 Előzmény MolnarErik
(56/81)
Na ezt jól elírtam, mármint Emma Watsonék.
MolnarErik 2014 jan. 15. - 22:38:17
(55/81)
Amikor csak úgy lógtak, akkor nagyon kellemes kis film volt. A karakterek hátterének ez a csepegtetõs, utalgatós bemutatása viszont nagyon zavart. Emma Robertsékrõl épp hogy megtudtunk vmit.
SPOILER
Aztán az meg teljes homály a számomra, h akkor mi is volt Helen nénivel? És ez a képzeletbeli barát is, akivel levelezik, ez teljesen képzeletbeli, v tényleg öngyilkos lett?
Ja és benne van minden idõk egyik legbénább jelenete:
"Az volt a legszörnyûbb, amikor a szüleim megtudták, h mit is tett velem Helen néni" (én még mindig nem tom)
Anya (v apa?) az orvosnak: Hát ez szörnyû
Anya a fiúnak: nagyon sajnálom kicsim.
és ennyi az egész jelenet, hát ez tényleg szörnyû.
5/10
Viktor6665 2013 dec. 06. - 01:39:46 5/10
(54/81)
Hogy kapott ez 8.5-ös értékelést?
Unalmas, sablonos középszerû film. (Emma Watsonnak meg nagyon hülyén állt az a rövid haj.)
zeany 2013 nov. 14. - 11:57:36
(53/81)
Azt kell mondanom, nekem sem tetszett. Valahogy üresen csengett végig az egész film, túl sok volt a közhely, a középiskolás sztereotípia. A mondanivaló, a 'megérkezés' persze szájba lett rágva, az észbeli felfogás megvolt, az érzelmi viszont abszolút nem, nem volt összhangban a kettõ. Elmondta amit akart, de azt úgy, hogy a legkevésbé se érdekeljen, nem vitt magával, nem szurkoltam, nem vártam a befejezést. Ezra Miller esetében kivételt kell tennem, nem elõször érzem azt, hogy zseniális a figura (A Beszélnünk kell Kevinrõl-ben szerettem meg.), az õ játéka miatt volt egyáltalán érdemes megnézni a filmet. Viszont a fõszereplõ, nyüglõdõ párocska borzalmas volt, mind színészileg, mind szerepileg. Emma Watsont eddig szerettem, de itt olyan ellenszenves, darabos, érthetetlen, sõt kifejezetten csúnya, kisugárzás nélküli volt, hogy megkérdõjelezõdtek bennem a színészi kvalitásai. A fõszereplõ szót sem érdemel a mimikátlan, totál kifejezéstelen arcával, felejthetõ szerepével....
trudy 2013 nov. 11. - 10:32:12
(52/81)
Borzasztóan giccses film, a karakterek és a történet olyan egyszerû, hogy kb. egy 12 éves agyi és érzelmi szintjével lehet csak élvezni. Továbbá irritáló az, ahogy látványosan a Harry Potter filmek sikereire hajaz a történet a 3 fõszereplõvel. Semmi mûvészi, semmi váratlan elem nincsen benne, a szereplõk nem szimpatikusak, a színészi alakítások pedig alulmúlják az olcsó sorozatokban látható minõséget. Mindezzel együtt egy unalmas, tini agónia lenne a film, viszont aljasan belecsempészték még egy kis homoszexualitást is, hogy ha már történeti tanulsága nincs a filmnek, egy kis világnézeti agymosáson mindenki keresztülessen, aki megnézi.
10/10
PotykaPal 2013 okt. 25. - 21:58:39 10/10
(51/81)
Most néztem meg a filmet a húgommal, mindketten pozitívan csalódtunk a filmben. Elképesztõen jóra sikeredett. 10/10 jár neki.
5/10
Jagdglück 2013 okt. 17. - 12:52:42 5/10
(50/81)
Nem tetszett. A könyvet nem olvastam, de biztosan jobb élmény, mint a film. Szívszorító a történet és ezt próbálják egész drámaian és szerethetõen is prezentálni, mégis egy olyan adaptációt sikerült összehozni, ami teljes mértékben nélkülözi az egyediséget. Mind képi világban, mind párbeszédekben különbözõ sikeres-vagy kevésbé sikeres filmek egyvelegét látom. Ebben a filmben csak egyetlen kiemelendõ dolgot említenék, és az Ezra Miller alakítása.
1/10
CsabiBp 2013 szept. 29. - 22:06:46 1/10
(49/81)
Ritka pocsék film, nem tudom miért istenítik ennyien, de akit az elsõ 10 perc után nem köt le, nyugodtan kapcsolja ki...
9/10
Kumpirka 2013 aug. 06. - 21:38:19 9/10
(48/81)
Egészen elképesztõen jó film.
10/10
satya05 2013 jún. 23. - 17:43:48 10/10
(47/81)
Ez a film örök kedvenc marad! Már 4x megnéztem, és szerintem többször is megfogom nézni!
Megunhatatlan! Az utolsó 15 percet mindig végig sírom
Libelle04 2013 jún. 18. - 12:44:35 Előzmény Raul75
(46/81)
Az én ismereteim szerint a Toldi mozi Magyarországon van... És ott tudom, hogy adták.
5/10
Raul75 2013 jún. 17. - 12:21:27 5/10
(45/81)
Magyarországon nem.
Libelle04 2013 jún. 17. - 09:10:44 Előzmény Superalonso
(44/81)
Adták a moziban, csak nem a pattogatott kukoricás, itóka szürcsölgötõs plázákban, hanem kulturált mozikban.
10/10
TeeLio 2013 jún. 12. - 22:52:23 10/10
(43/81)
Ehhez a filmhez szükséges a megfelelõ lelki ráhangolódás és a megfelelõ idõben történõ megnézés ahhoz, hogy az ember igazán értékelni tudja. Úgy látszik, ez nálam teljesült. GYÖNYÖRÛ FILM! Mindenkinek ajánlom, aki gazdagabbá szeretné tenni a lelkét. 10/10
10/10
filmbuzi89 2013 jún. 09. - 21:59:15 10/10
(42/81)
Remek film volt. 10-15 perc ami kicsit, vontatott volt.ezt leszámítva, érdemes megnézni.