offtopic
cellasto 2015 márc. 21. - 18:53:12
(54/74)
akkor ezek szerint minden ABBA szám is szar és nyálas,mert jó és dallamos és szinte mind szerelmi témájú?

komolyan,ilyen felfogással nem lehet egyszerû az életetek :D
tombenko 2015 márc. 21. - 18:46:30
(53/74)
A szerelmes daloktól én is hányok, és a legszomorúbb, hogy mintha más téma nem is lenne egyeseknél. Ugyanakkor azért vannak a korai mûvek között is komolyabb témájúak. De igazából tényleg akkor tudtak kibontakozni, amikor már nem volt tétje, szabadon játszhattak bármit.
1/10
Bob19 2015 márc. 21. - 13:47:18 1/10 Előzmény cellasto
(52/74)
Dallamosak, ez tény. De ha én meghallom a love szót, akkor már kapcsolom is ki. Szerintem ha magyarul énekelnék ugyanezeket, akkor te is azt mondanád hogy nyálas dalokat írtak. Csak ugye az a jó az idegennyelvû dalokban, hogy többnyire nem érted mirõl énekelnek, míg utána nem nézel a szövegének.:)
1/10
Bob19 2015 márc. 21. - 13:09:52 1/10 Előzmény tombenko
(51/74)
A teljeset tényleg nem, de jó párat, fõleg a fülbemászósakból amiket el sem lehet kerülni. És mindegyik jóformán a szerelemrõl szól, úgy mint a magyar dalok többsége is, amiktõl már hányingerem van. (Kivételek azok amelyekben nem hangzanak el a "szerelem"-hez hasonló szavak). Lehet a szerelemrõl burkoltan is énekelni... Na az ilyenek a jók, amirõl elsõre nem is jössz rá, hogy arról énekel!:)
1/10
Bob19 2015 márc. 21. - 13:01:44 1/10 Előzmény cellasto
(50/74)
És az olyanok minek írnak ide, akik nem bírják a kritikát és a negatív vélemény nyilvánítást?:) Semmi közöd a véleményemhez, szólás szabadság van. És csak a két szép szemedért nem fog megváltozni a véleményem. Nincs az leírva sehol, hogy csak pozitív véleményeket szabad leírni.:P
proklima 2015 febr. 28. - 10:17:00 Előzmény blacknet
(49/74)
Szó sem volt felháborodásról. Egyszerû ténymegállapítás volt. Van, aki a sorokat olvassa, van aki próbál a sorok között olvasni, van aki meg olvas, olvas, olvas...Zenetörténet? Ha mondasz 1 olyan embert, aki ért a zenetörténethez, akkor megelem elõtted a kalapomat!
offtopic
cellasto 2015 febr. 28. - 00:58:58
(48/74)
nem tudom,mi a baj a love me do és a no milk today számokkal
dallamosak,mindig élvezet hallgatni õket
a buta dalszövegekre pedig nem kell odafigyelni
én szeretem mindkettõt :)
10/10
igaz 2015 febr. 27. - 20:18:31 10/10
(47/74)
ja, és a film is kifogástalan,angolul kell nézni lehetõleg
10/10
igaz 2015 febr. 27. - 20:12:15 10/10
(46/74)
a korai dallamaik is zseniálisak,a késeiek is, a Love Me Do tényleg pocsék, van 10-20 gyöngébb darabjuk kb., nem számoltam még össze, a No Milk Today egy borzalom szintén, arra jó viszont, hogy érzékelhetõvé váljon a különbség a Beatles és a többiek között, a Beatles slágerekben van valami titokzatos többlet, sláger is, ugyanakkor transzcendens is,túlmutat önmagán, hogy hova, azt a fene tudja
blacknet 2015 febr. 27. - 12:42:11
(45/74)
Hát, nálam ilyen az örökbecsû how much is the fish, meg kapaszkodj, a modern talking például. Vackok, még sem utálom, tracklistben elférnek, miközben tudom, hogy valójában csak fröccsöntött mûanyag holmik a bazárból. Fülemben elférnek, de eszembe sem jutna kulturális értéket tulajdonítani nekik, tömegtermékek, használati cikkek.
offtopic
cellasto 2015 febr. 27. - 12:13:58 Előzmény blacknet
(44/74)
az,hogy te lenézed õket nem jelenti azt,hogy igazat is írsz :)
elfogadom a véleményedet,de azért én hallgatom õket(pedig korántsem az én korszakom zenéje..sõõt :)
blacknet 2015 febr. 27. - 11:27:17
(43/74)
Nemcsak a szövegek, dallamviláguk is elég primitív, amivel nem is lenne semmi baj, ha a helyén kezelnénk õket. Kalákát is gyerekkorában hallgat az ember, késõbb már kevésbé, majd legközelebb akkor, amikor neki is gyereke lesz. Itt leginkább az áll szöges ellentétben ezzel a bugyutaságukkal, ahogyan elkezdték sztárolni õket, hát ezekkel a korai dolgaikkal nem nagyon szolgáltak rá.
Csak azt mondom, hogy válasszuk ketté az életmûvüket, zenei örökségként a 60-as évek végétõl kell kezelni az alkotásaikat. Ami elõtte volt, az is a kultusz része persze, de csak, mint a körülöttük csapott felhajtás, menedzselés, celebkedés, valódi értékekkel bíró életpályájuk csak késõbb indult be. Az már az egyéni ízlésvilág része persze, hogy mint a naiv és meglehetõsen buta hippiközeg megtermékenytõi lettek ekkor, és így komolyabban megszeretni, vagy azonosulni még ezzel a második korszakukkal sem tudok, de zenei, mûvészeti kvalitásait már elismerem. Mint ahogy viszont a korai Beatles nem rendelkezik ezekkel a paraméterekkel.
offtopic
cellasto 2015 febr. 27. - 10:38:01
(42/74)
én nem cáfoltam,h hülyeségekrõl szóltak a dalaik :)
páldul herman's hermits milyen szépen megírta,hogy nincs ma tej :D

https://www.youtube.com/watch?v=AuGWNshGM64

én a dallamaik miatt szerettem õket.
akár a korai,akár a késõi beatlest nézzük :)
blacknet 2015 febr. 27. - 09:20:09
(41/74)
Mielõtt megint belecsúszunk az ilyenkor szokásos diskurzusba, létezik olyan vonal alatti teljesítmény, minõség, ami objektív értelemben is (tehát nem csak számomra, szubjektív módon) gyengének számít.

Itt van ez mondjuk:
https://www.youtube.com/watch?v=ZXDgn4OTnjU
Mind zeneileg, mind szövegét tekintve ez körülbelül balázspalival, és az általad emlegetett mai slágerekkel, ladygagával mérhetõ össze. Ezért is írtam, hogy a közízlés sohasem jelentett egyet a minõséggel, sõt, épp ellenkezõleg.
offtopic
cellasto 2015 febr. 27. - 08:36:13
(40/74)
tegyük hozzá:szerinted/számodra gagyi
a mai nagy"slágereket"elnézve,én visszasírom a korai beatlest :)
blacknet 2015 febr. 27. - 08:13:15
(39/74)
Ja, hát a zenetörténetet ismerni nem életkori sajátosság. A korai Beatles gagyi, ezen kár is felháborodni.
proklima 2015 febr. 27. - 04:51:54
(38/74)
Ahogy elnézem a hozzászólásokat, az "avatott szakértõk" (mármint akik lehurrogják ezt a filmet) zöme 25 és 35 év közötti. Szerencsére akadnak olyan "kevésbé hozzértõek" is, 19 évestõl... akiknek tetszett. Errõl az egészrõl az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha ha elkezdeném fikázni a mamuthúst (még nem kóstoltam). Pfuj, hogy ehettek ilyen sz@rt ezek a primitív, pleisztocéni õseink! Pedig-állítólag-a mamuthús ízletes! (Alekszandr Szolzsenyicin A Gulag szigetcsoport címû híres mûvében azt írta, hogy a fagykonzervált mamuthús ehetõségét a Szibéria-munkatáborok éhezõ foglyai állapították meg.)
proklima 2015 febr. 27. - 04:30:21
(37/74)
Én akkor jártam általánosba, Te meg kb. -18 éves lehettél. Gondolom, nem a valós tapasztalataid alapján mondtál véleményt.
tombenko 2015 febr. 26. - 22:21:46
(36/74)
Ezzel nagyrészt egyet tudok érteni.
blacknet 2015 febr. 26. - 20:14:04
(35/74)
Igen, a 60-as évek vége felé elkezdtek zenélni is, de amit elõtte összehoztak, amivel sikeresek lettek, az tényleg nyálas-óvodás, nagyon buta, értékelhetetlen volt. A közízlés meg már akkor is a béka feneke alatt, volt-e az valaha máshol is, és ha õszinték vagyunk, õk voltak a zeneipar történetében az elsõ futtatott, menedzselt, és reálisan nézve eléggé undorító boyband. Backstreet fos, meg bizõ boys szint, és elég sok idõ kellett, mire kikupálódtak. Onnantól már csak a buta hippiszemléletükbe lehetett belekötni, zeneileg onnantól érdemes õket igazán jegyezni.