7/10
Szardarab 2022 jún. 13. - 19:47:29 7/10
(20/20)
Gyönyörűek a képek, csodás magyar pipacsos táj, éjszakai Budapest, könnyű romantikus, nyáresti film. Viszont nem térek magamhoz attól, hogy ezt a modern történetet belehelyezték egy 20.század elejei faluba. Hősnőnk biciklivel földúton teker minden nap a munkába, parasztember lovaskocsival szállítja, a fodrászszalon olyan ősrégi, mint nagyanyám idején! Aki német ezt megnézi tényleg elhiszi, hogy mi lovon kergetjük egymást?😀
10/10
DUNAWÖLD 2021 szept. 05. - 17:14:20 10/10 Előzmény Meryem
(19/20)
Kösz a leírást! Egy kincs vagy 😌😇
10/10
DUNAWÖLD 2021 szept. 05. - 17:11:03 10/10
(18/20)
Nincsenek itt lokalpatrióták?
Csak egy párbeszédet kaptam el a filmből,
és a festői, ikonikus helyszíneket, és màris tudom értékelni.
8/10
Kingfisher 2021 máj. 24. - 19:12:29 8/10 Előzmény napsütötte
(17/20)
Ezt magadtól találtad ki, vagy segített valaki?
kékibéla 2020 dec. 13. - 08:24:49 Előzmény napraforgó
(16/20)
Nem lófejű. Inkább valami ragadozóra emlékeztet, nem a filmből vett fotói némelyikén. Esetleg keselyűre...
Viszont nekik megvan a nagy előnyük, hogy ha megöregednek, akkor sem lesznek bűnrondák, ami egy nagyon szép arcú lány esetében sok esetben megtörtént már. :)
Sok gyerekkori ismerősöm lepett meg azzal, hogy mi lett az akkor még babaarcú kislányból, negyven-ötven éves korára. Akik meg átlagos külsővel rendelkeztek fiatalon, azok később sem változtak általában.
Persze akadtak kivételek mindkét oldalon.
kékibéla 2020 dec. 13. - 08:16:47 Előzmény Meryem
(15/20)
Kösz! Épp mondtam a páromnak, hogy ez vagy nem magyar vagy Szentendre...
GeriSP 2020 jún. 18. - 23:07:19 Előzmény kamilla8
(14/20)
Pedig érthető egyszerűsítés "egzotikus" szereplők esetén:
1, Egy szereplőt mindig ugyanaz a neve, hogy megtanulják a nézők (nincs József/Józsi/Jocókám)
2, Ne becenevek legyenek, hanem hivatalos nevek, azok ismertebbek külföldön
3, Nem a hitelesség számít, hanem hogy a nevek "magyarosan" hangozzanak a német fül számára (Ebből a szempontból például az Ildikó telitalálat)
GeriSP 2020 jún. 18. - 22:49:58 Előzmény tortura
(13/20)
Nyelv: megbocsátható egyszerűsítés egy ilyen kategóriájú film esetében. Vagy realistáskodunk feliratozással meg csupa anyanyelvi színésszel vagy elengedjük ezt a kérdést.
Amúgy neked feltűnt, hogy a Majmok bolygójában a majmok mindig angolul beszélnek?
Karikatúra: valóban az volt, de leginkább a németekben élő romantikus Magyarország-kép karikatúrája.
Én egyébként a legjobban a Sziszi-festményen akadtam ki. :)
Széles Ágnes 2020 jún. 18. - 22:12:30
(12/20)
Ezek a nyelvi érdekességek minden Álomhajó, Álomhotel c. német sorozatoknál megtalálhatók. Ezek a gazdag német fiatal és idősödő utasok, amikor kiszállnak a hajóból, vagy megérkeznek a világ másik végén lévő luxushotelbe, és kirándulnak a környékre, egyből szóba tudnak állni a helyiekkel, még a helyi kis lurkóknak is perfekt német szókincsük van, nem is beszélve a helyi törzsfőnökökről. A helyi vallási vezetők is segítenek a német turisták lelki problémáinak megoldásában, és jól elbeszélgetnek egymással.
tortura 2020 márc. 02. - 14:34:12 Előzmény Megmondokmindent
(11/20)
Számomra ez volt a talán egyetlen gyenge pontja a filmnek, hogy ez nem lett valahogy áthidalva. Mert a magyarok nem arról híresek, hogy annyira vágnák a németet vagy angolt, a németek sem a magyart. Szóval ez nem stimmel.
Egyébként szerintem ez egy karikatúra volt. Ilyen nádtetős házak már nagyon kevés helyen vannak, meg az egyszerű ábrázolás is fura volt, mintha a századelőn készült volna a film, pedig nem.
Nem hinném, hogy a német rendező bántani akart volna ezzel bennünket. Én egy szatírának vagy karikatúrának fogtam fel, annak meg jó. Egyszer bőven nézhető.
(Mondjuk a szereposztást olvasva én is abban bíztam, hogy Erika lesz a főszereplő.)
tortura 2020 márc. 02. - 14:31:13 Előzmény napraforgó
(10/20)
Szerintem rengeteg ilyen "lófejű" nő él a világban (nálunk is), és hidd el, őket is szeretik, nekik is van párjuk családjuk. Csak ennek a filmben szereplő lófejű csajnak még kedves modora, jó természete is volt és nem mellesleg kiválóan értett a szakmájához. Én is hiú vagyok, mégis azt kell mondjam, nem minden a külső.
10/10
Meryem 2020 febr. 22. - 09:38:32 10/10
(9/20)
A film eleje a Dunakanyarban indul, Visegrád, Kismaros. Azután ismert Budapesti képek, Parlament, Lánchíd, Hősök tere, Gellért fürdő stb. Egy piros Aróval mennek. Pilisjászfalu. Lerobban a kocsi és az összes földutas biciklizős rész Pilisjászfalu- Úny- Kiscsévpuszta közt a földúton. Beérnek egy faluba, ami nem falu, hanem a Szentendrei skanzen. Itt a fodrászat is, a kis főtér. Forrás: https://www.facebook.com/RetroFilmekForgatasiHelyszinei/posts/1480632152039342/
10/10
Meryem 2020 febr. 22. - 09:03:57 10/10 Előzmény napsütötte
(8/20)
Ez bizony nem az Alföldön játszódik.
Megmondokmindent 2019 aug. 16. - 17:41:03
(7/20)
És a nyelvi "akadályok"? :D Kicsitől az öregig mindenki tud angolul/németül :) Vagy lemaradtam az elején és a lány tud magyarul? :D
kamilla8 2019 aug. 16. - 09:19:39
(6/20)
Igen, nevetséges ahogy szólítják az embereket. Soha nem mutatnának be egy faluban egy idősebb embert úgy, hogy József (aki magára is ezt mondta ráadásul), és a saját fiára sem mondja senki, hogy László, a tízéves unokájára pedig, hogy Katalin. Még a szinkronnál lehetett volna korrigálni, de senkinek nem tűnt fel? Az "alföldi város" sem olyan volt, mint egy magyar város. Aki ezt csinálta életében nem látott még magyar embert se. (Kivéve a Marozsán Erikát)
olahmiki1959 2019 aug. 15. - 07:06:35 Előzmény napraforgó
(5/20)
Megnézve a film mellékelt képeit, teljesen igazat adok neked. Ez még viccnek is rossz...:)
edusk 2019 febr. 04. - 10:27:08
(4/20)
Ahhoz képest, hogy 2014-ben kèszült a film, a fodrászatban az az ősrégi felszerelés, pénztárgép elég mulatságos. László, József, István pedig még inkább. Kit szólítanak így manapság? Tényleg kicsit utána járhattak volna a dolgoknak. Ráadásul az Alföldön játszódik a film, de tiszta dimbes-dombos terepen forgattak. ☺
Egyszer egy jó könyv olvasása mellett meg lehet nézni.
edusk 2019 febr. 04. - 10:27:07
(3/20)
Ahhoz képest, hogy 2014-ben kèszült a film, a fodrászatban az az ősrégi felszerelés, pénztárgép elég mulatságos. László, József, István pedig még inkább. Kit szólítanak így manapság? Tényleg kicsit utána járhattak volna a dolgoknak. Ráadásul az Alföldön játszódik a film, de tiszta dimbes-dombos terepen forgattak. ☺
Egyszer egy jó könyv olvasása mellett meg lehet nézni.
napraforgó 2018 okt. 01. - 17:59:52
(2/20)
Igen rossz véleménnyel lehetnek a németek a magyar férfiakról, ha azt hiszik, hogy egy ilyen csúnya lófejű lányért veszkődnek.
napsütötte 2018 szept. 07. - 14:06:58
(1/20)
Doro, a fodrásznő a Dunán közlekedő sétahajón dolgozik. A főnökkel való veszekedés után felmond, és az egyik utassal annak szülővárosába megy az Alföldre. Ott lesz fodrászsegéd egy szalonban. Kezdetben a helyi asszonyok nem bíznak benne, attól tartanak, hogy elcsábítja férjüket. Végül Doro mégis meggyőződik róla, hogy a helyiek nem is olyan rossz emberek, ahogy az elején gondolta.