olahmiki1959 2013 dec. 10. - 17:06:06
(2/2)
Én azon csodálkozom, hogy Liszt nevesebb interpretálóinak a sorából hogyan maradhatott ki a zseniális Cziffra György, aki - a szakma szerint is! - a 20. század legvirtuózabb zongoramûvésze volt, mellesleg pedig Liszt legihletettebb tolmácsolója.
De azért megnézem a filmet, érdekes lehet egy külföldi ember szemével látni a csodálatos, világhírû zeneszerzõnket.
feketevipera 2011 dec. 24. - 15:28:10
(1/2)
Érdekes tematikájú film volt, különleges szempontok alapján közelítette meg Liszt alakját, így más szemszögbõl is láthattuk a mestert, eddig kevésbé hangsúlyozott összefüggéseket is megismerhettünk. Igaz, véleményem szerint picit "bulváros" hangulatú volt az egész, nem éreztem annyira súlyos és fajsúlyos dokumentumfilmnek, inkább népszerûsítõ munkának lehetne tartani. A filmben szereplõ emberkék jelentõs részérõl eddig még nem hallottam, ez nyilván az én tudatlanságom, bár fogalmam sincs, hogy pl. Frederic Chiu neve mond-e valamit valakinek itthon. Egyébként úgy vélem, akár mi, magyarok is készíthettünk volna egy hasonló témájú dokumentumfilmet Lisztrõl (akár még mondjuk német-osztrák-magyar koprodukcióban is), de úgy tûnik, ez elmaradt.