axis85 2013 aug. 13. - 20:56:58 Előzmény buncow
(14/14)
Egyedül, hogy ne, meg a nem tudom hány stábtag, ha más nem is, az operatõr ott van vele. Amúgy én mindig szegény operatõrökre gondolok, akik a tudom is én milyen nehéz kamerával a vállán csinálja végig ugyan azt a túrát.
buncow 2010 dec. 16. - 04:05:13
(13/14)
A forgatások alatt meg nyilván kerültek olyan helyzetekbe amikor nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy azt a mûsor szempontjából szerették volna, ezért néha vicces módon improvizáltak:)
buncow 2010 dec. 16. - 03:38:08
(12/14)
Asszem a 6. hétig láttam belõle részeket, amikor is elsírta magát, hogy milyen magányos és, hogy muszáj valakivel beszélnie, nem bírja tovább, használni fogja a rádiót, aztán jött egy vágás, már nem sírt, és közölte, hogy mégse rádiózik - talán a két vágás között mégiscsak beszélt vkivel. Aztán jött a másik probléma, képtelen volt kaját szerezni, a vércukra, vagy valamije nagyon alacsony volt, ezért legyengült és dobtak le neki bõségesen kaját egy helikopterrõl, majd elsírta magát, hogy ez az étel = szeretet.. Szóval eddig láttam pár részt, ezek elõtt pedig nem igazán történt semmi, csak sírt, nyafogott, kezdett megzakkanni. Én elhiszem, hogy tényleg egyedül lenni több héten, hónapon át a vadonban, valóban durva lehet, fõleg a magány, de valószínûleg tudta mire vállalkozik és tudta, hogy ennek egyszer vége lesz, ráadásul tudta, hogy ez egy mûsor lesz valamelyik csatornán, szóval összeszedhette volna magát és lehetett volna kicsit kreatívabb is, építhetett volna valami normális szállást, kitalálhatott volna valami szórakozást magának, vagy valamit csinálhatott volna, mert azt nézni, hogy szenved a kamerába szerintem kicsit unalmas. Volt egy csomó szabadideje aminek jelentõs részét nem is tudom mivel töltötte, talán gubbasztott egy fa alatt és magában motyogott? Na mindegy. Ennél már csak a Vad-házasság a jobb, amiben az exkommandós meg a szöszi felesége próbálnak túlélni különbözõ helyeket, kemény 4 napon át! Igazából ha 4 napig nem csinálnának semmit, már akkor is túlélnék a dolgokat, na de mindegy. Persze ez a 4 nap is úgy négy nap, hogy elsõ nap mennek, utolsó nap "megmentik" õket, ez összesen kb. 3 nap, ráadásul úgy, hogy mikor mennek, valószínûleg esznek elõtte, mikor megmentik õket, akkor valószínûleg megint esznek, tehát kemény 2 napot kell valahogy megoldaniuk saját kaja meg víz nélkül.. Az vicces volt mikor a sivatagban a csaj a 2. vagy 3. nap rosszul lett és hívták a 2 kilométerre lévõ mentõket, aztán persze keményen ott maradt és folytatta a túlélést:D Számomra a legszínvolasabb a Túlélés törvényei és a Túlélõ párbaj, az ilyen túlélõs mûsorok közül.. Lehet szidni Bear Grylls-t, de sztem sokan nem csinálnátok utána amit csinál. Az, hogy medveszart eszik nyilván nem arra vonatkozik, aki egy kukoricaföldön eltéved betakarítás elõtt, hanem arra aki valóban eltéved egy több száz, vagy ezer négyzetkilométernyi területen ahol alig van élelem és esetleg víz is. Magyarországon nehéz elképzelni ezeket a helyzeteket, talán fel sem lehet fogni magyar ésszel, hogy léteznek helyek ahol nem botlasz lakott területbe 10 kilométerenként bármerre is indulj, de léteznek ilyen helyek. Az meg, hogy megmutat olyan helyzeteket amikbe valóban kerülhet az ember olyan helyeken, szerintem hasznosak. Ha mondjuk beszakad alattad a jég, vagy olyan helyre kerülsz ahol csak rovarokat tudsz enni vagy medveszart, majd lehet eszedbe jut néhány hasznos tanács. Szoktam figyelni hátha mond valami hülyeséget, de eddig még nem tûnt fel semmi extra, bár nem vagyok túlélõ szakértõ. Azért mégiscsak letett néhány dolgot az asztalra mielõtt ezt a mûsort csinálta volna, nem színészként kezdte pályafutását. Vannak benne túldramatizált, vagy épp megrendezett részek, dehát mégiscsak egyfajta szórakoztató mûsor is egyben, ez van. Lehet, hogy volt olyan, hogy nem a szabadban aludt, de sztem ez a mûsor szempontjából mindegy is, általában azért mindig volt sztem legalább 1-2 nap amikor valóban a szabadban aludt, hogy szemléltesse a dolgokat, sztem annyi elég is.
5/10
János H 2010 dec. 02. - 20:43:06 5/10 Előzmény kontrollpont
(11/14)
Az én véleményem is hasonló. Nagy hírveréssel lett reklámozva a Discovery-n, vártam is a kezdést és minden részt megnéztem. Kicsit azért többet vártam, akkor is, ha a valósághoz ez áll közelebb, nem pedig Bear mûsora. Az elsõ két rész után 9-10-et adtam volna. Egy hónap és 4, vagy 5 adás után 5-öt érdemel. A téma maga nekem bejön, de a tálalás valahogy nem.
Guba00 2010 nov. 21. - 17:59:12 Előzmény Ginoo
(10/14)
Rendben, ez is egy vélemény. De mivel nem valószínû, hogy éles helyzetben is ki kéne próbálnom az ehhez hasonló mûsorokban látottakat, nem igazán érdekel, mennyire hasznos vagy haszontalan információkat szolgáltat a túléléssel kapcsolatban. Nézem, mert érdekel a táj. Érdekelne, hogy én mit tennék a helyükben. De sajnálom azt, akinek esetleg valami hátránya származott abból, hogy megnézett 1-2 ilyen mûsort, mert nyilván azért van mindenki felháborodva, hogy nem jó, kamu, én jobban csinálnám, stb... :D Ray Mears, igen, szoktam nézni õt is. És olvasok is és véletlenül sem tévedek olyan mûsorokkal kapcsolatos fórumokba, amelyek egy picit is nem tetszenek. :D
1/10
kontrollpont 2010 nov. 21. - 17:49:30 1/10
(9/14)
... az igaz, hogy a grillmedve sokszor elõre megtervezett, néha szinte stúdiószerû körülmények között forgat, sõt, stábbal dolgozik, de informatív, lehet tõle tanulni, pörgõs, és többé-kevésbé érdekes is.

Ez a muki csak nyafog, szenved, liheg, és .... UNALMAS!

Ha ennyire nem megy neki, minek csinálja?
És ha csinálja, minek mutatja?

Nálam 1-es, de csak azért, mert nincs 0. :(((
qwq 2010 nov. 21. - 17:35:52
(8/14)
Ez az Ed Wardle nem lehet nagy iq harcos. A sorozat jelen állása szerint több mint egy hónapja dekkol egy helyben (igaz 1x - 2x átköltözött), folyamatosan f()sik a medvéktõl és nem mer 50 m-nél távolabb menni a sátrától.

A felvételekbõl kimaradt jó pár nap (valószínûleg a vágások miatt), de azért érdekelt volna, hogy a rizsen kívül mit evett még.

A film elején mindig leszögezik, hogy nem "túlélõ szakember", bár ezt egy átlagos felfogóképességgel rendelkezõ nézõ az elsõ 15 perc után nagy biztonsággal maga is megállapíthatja.

A horgászati technikáját sem mutatja be, mert nyilvánvalóan nincsen. Ha pár napra kimegy az ember (itthon Magyarországon) horgászni, ki lehet próbálni, hogy milyen eredményt érnek el azok, akik semmivel sem etetnek, szemben azokkal, akik különféle módon igyekeznek odacsalni a halakat a horog köré. (Elsõsorban nem a folyóparti, hanem a tóparti jeleneteket kritizálom, bár a folyóban történõ horgászat kapcsán is létezik számos módszer a halfogás bõségének növelésére.)

A nyúlfogást illetõen is (bár lehet, hogy csak a kamera nem mutatta) számos agyatlan elképzelése lehet. Milyen szisztéma szerint helyezte ki a csapdákat? A vadnyulak (szerintem mindegyik) üregekben laknak. Akkor nem a bejáratokhoz lenne célszerû elhelyezni a csapdákat? Amit eddig láttam: ötletszerûen össze-vissza az erdõben az avarba pakolta ki mindegyiket.

Persze mondhatnánk, hogy egy "átlagember" szemszögébõl kívánja bemutatni a nehézségeket a sorozat. Ok, de akkor mitõl "ismeretterjesztõ"? A Youtube tele van önjelölt "survivorman"-ekkel. Ezzel az erõvel saját mûsort kaphatnának, hogy bemutassák a próbálkozásaikat a Discovery-n.

Azt nézzük, hogy hogyan nem lehet, vagy inkább azt, hogy hogyan lehet túlélni a vadonban?

Egyéb (végsõ) konklúzió: aki mániás depressziós, az lehetõleg ne menjen egyedül hosszabb idõre a vadonba...

[A betegség legfõbb tünete szerint a személy hangulata két végállapot között változik, ez a depresszív állapot és a mániás állapot. A depresszív állapotban a beteg a depresszió tüneteit mutatja, míg a mániás állapotában éppen ellenkezõen viselkedik, rendkívül aktívan, feldobottan, cselekvõen.]
10/10
Ginoo 2010 nov. 20. - 20:04:24 10/10 Előzmény Guba00
(7/14)
Én is szeretek túrzni. Bear Grylls mûsora nem a természettel foglalkozik, hanem Bear Gryllsel. Nem ad át értékelhetõ tudást se. Sõt azt kell, hogy mondjam, óvva intek mindenkit attól, hogy megfogadja a buta "tanácsait"! Hacsak nem akar az illetõ idõ elõtt elpatkolni.
Ha tudást akarsz szerezni nézz mondjuk Ray Mears filmet! Esetleg olvass! De még jobb ha olyantól tanulsz aki tudja mit csinál.
A Grylls sorozatot meg le sem szabadna adni.
Gondolj bele, kissrác megnézi a mûsort majd hasonló helyzetbe kerül és azt hiszi azt kell tenni amit a tv-ben látott, holott pont azzal sodorja magát veszélybe...
Guba00 2010 nov. 07. - 09:52:31 Előzmény miracle.
(6/14)
Jómagam is 'birka' volnék, viszont egyáltalán nem azért nézem, mert nem hétköznapi dolgokat csinál. Hanem azért, mert nem hétköznapi helyeken jár! Egyébként is kit érdekel, hogy este szállodában alszik és általában biztosítva van? Stáb nélkül meg hogy vennék fel? Minden rész elején ott van, hogy elõre megrendezett jelenetek, segítséget kap, bla bla bla... Most ezek után nem értem mi a probléma a sorozattal... Nem dokumentumfilm. Rendszeresen túrázok és igaz, hogy itt Közép-Európában elég nehéz teljesen lakatlan területre tévedni, mégis hasznosnak tartom a mûsort. Nem tudom a Bear Grylls utálók mit csinálnak szabadidejükben, de valószínûleg ha nem a billentyûzet elött ülnek, hanem néha kimozdulnak a városból akkor tudják értékelni a természetet és minden olyan mûsort, ami a természettel foglalkozik és esetleg valami tudást is átad az ottani élettel kapcsolatban... ***moderálva***
miracle. 2010 nov. 06. - 21:23:53
(5/14)
Hát felõlem Bear Grylls lehet egy kinai is, számomra is csak egy idióta.
sorozatának semmi köze a túléléshez.
Lényeg hogy mimnél nem hétköznapibb dolgot csináljon, aztán a birkák csorgó nyállal nézik.

Marhán tetszett amikor kibontotta a medve szart, két szem magért, amit megmosott fél liter vízzel, persze egész napra volt neki összesen annyi vize. ( jójó, este szállodában aludt az tutti, csak épp nem mutatták :) )

De hogy körül nézett volna az erdõben, hogy az a medve vajon honnan szerezte a magok eredetijét, és keresett volna erdei gyümölcsöt azt nem. Medve szaros magot enni mégis csak jobban hangzik :)
És még milliónyi baromság.
zs. 2010 nov. 06. - 19:17:14 Előzmény Zee1
(4/14)
nem hiszem, hogy Bear tudná saját magát kamerázni, visszamenni a kameráért meg pláne nem;
Ed Wardle-nek különben sem sikerült a kitûzött célt elérnie és Les Stroud se mindig tudta a 7 napot teljesíteni és hívnia kellett a mentõcsapatot;
ha megnézed, minden 'túlélõ ember' máshogy oldja meg a felmerülõ akadályokat http://dsc.discovery.com/tv/dual-survival/bios/ ;
Bear Grylls különben angol és nem 'igazi idióta amcsi'
zytyko 2010 nov. 06. - 19:01:43
(3/14)
Grylls angol, nem amerikai...
Zee1 2010 nov. 06. - 14:26:35
(2/14)
Bear Grylls egy majom, aki direkt a húgyivásra, a jeges vízben úszásra, a sza*rban kúszásra meg a minél undorítóbb kaják megevésére megy rá - igazi idióta amcsi módra. Az igazi Survivorman a kanadai Les Stroud, aki tényleg egyedül megy, és tényleg túlélésre tanít. Õ még nem itta meg a hugyát, viszont elmondja miért ne rohanj ha hideg van, és hogy milyen úton kerülhetsz vissza a civilizációba. Ja, nincs stábja, õ maga a stáb.
http://dsc.discovery.com/fansites/survivorman/survivorman.html
10/10
Ginoo 2010 nov. 06. - 11:12:34 10/10
(1/14)
Igen csak ez tényleg a túlélésrõl szól, nem pedig arról, hogy hogyan sodord magad veszélyes helyzetekbe. Ed Wardle nem szállodában alszik és nem visz magával egy komplett mentõalakulatot. Tulajdonképpen stábot sem. Õ maga a stáb. Majdnem ott is hagyta a fogát... Bõvebben:
http://www.origo.hu/teve/20090828-a-national-geographic-channel-dokumentumfilmese-ed-wardle-majdnem-ehen-halt.html?