ULTIMATE 2013 febr. 13. - 13:37:52
(358/598)
A cliffhanger az, amikor úgy van vége egy filmnek, vagy sorozatepizódnak, hogy éppen történik valami váratlan, de nem tudjuk meg a kimenetelét.

SPOILER
Az évadzáró legvégén ugye Zörgõfürge/Rumpelstiltskin csinál valami "húde" varázslatot, és pont akkor van vége a résznek, amikor mûködésbe lép.
SPOILER END
ULTIMATE 2013 febr. 13. - 13:34:17
(357/598)
Tudom, hogy sokan utálják ezt a fordítást, de nekem épp azért tetszik, mert komolytalan. A Hófehérke/Piroska/Hamupipõke is az nem? Ez a sorozat épp arról szól, hogy fogják a komolytalan mesekaraktereket, és kiforgatják, újraértelmezik õket, megmutatják, hogy mitõl is olyanok, amilyenek. A Zörgõfürge név meg tökéletesen illik ehhez a koncepcióhoz: amikor elõször meghalljuk, még nem zavar, mert csak egy mesefigura. Késõbb pedig megtudjuk, hogy azért gyûjti ilyen mániákusan a hatalmat, mert emberként gyenge volt, és mindentõl félt, ezért is kapta ezt a gúnynevet. Általában egyébként azokat zavarja a név, akik angolul (is) nézik, a fordítást viszont azokra "méretezik" akik magyarul látják elõször. Én is csak késõbb tudtam meg, hogy mi volt a figura eredeti neve, és megértem, hogy miért zavaró azoknak, akik az eredetit ismerik, de önmagában szerintem nincs vele semmi baj.
Zörgõ von Fürge? ;)
10/10
Sumomo 2013 febr. 13. - 12:52:30 10/10
(356/598)
cliffhangeren ?

Mi ez amirõl beszéltek?
10/10
Sumomo 2013 febr. 13. - 12:48:14 10/10
(355/598)
nálam a Bájos veri ki a biztosítékot:)
ULTIMATE 2013 febr. 13. - 11:56:40
(354/598)
Nekem is tetszett az évadzáró, volt benne egy csomó jó jelenet, csak valahogy mégis nagyobb durranásra számítottam, hisz elvileg az egész eddigi történet ezt készítette elõ.
SPOILER
Értem én, hogy Emma miért tudta megtörni az átkot, meg azt is, hogy Henry miatt kezdett el hirtelen hinni. Sõt, kifejezetten tetszik, hogy így oldották meg, hisz tényleg egy nagy traumára volt szüksége, hogy kinyissa a szemét, Henry meg belevaló kölyök, még magát is feláldozta (volna), hogy megtörje az átkot.
Valahogy a megvalósítás tûnt nekem kicsit súlytalannak, mintha a készítõk már nem akartak volna kockáztatni, csak gyorsan elvarrni a szálakat. A történet teljesen rendben volt, csak lehetett volna benne kicsit több feszültség.
SPOILER END
A cliffhangeren amúgy eredetileg ki voltam akadva, hangosan leordítottam a tévét, hogy hogy képzelik pont itt abbahagyni :D
Egyébként nekem tetszik a Zörgõfürge név, olvastam valahol, hogy a Rumpelstiltskin név a futásra is utal, itt meg pont azért kapta még emberkorában ezt a gúnynevet, mert gyáva volt.
Köszi, gondoltam rá, hogy letöltöm feliratosan, de ha már elkezdtem nézni tévében, akkor folytatom is így. Legfeljebb letöltöm az elsõ évadot, hogy addig se unatkozzak :)
10/10
Sumomo 2013 febr. 13. - 10:14:53 10/10
(353/598)
Hidd el, egy anya képes ilyen drámaian változni.
Emmaból most bújt elõ úgy igazán az anyai szeretet
és valljuk be, hogy Reginából is.
ULTIMATE 2013 febr. 13. - 01:08:23
(352/598)
Na, megvolt az évadzáró :)
SPOILER
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én valahogy nem vagyok kibékülve Emma hirtelen "átállásával". Oké, hogy a drámai hatás miatt az utolsó pillanatra hagyták a megvilágosodást, de ha az elõbbi részekben már ennyire nem volt átmenet (egy-két elbizonytalanodást kivéve), akkor már itt nem kellett volna az elsõ öt percben lerendezni - csak hát ha többet szánnak rá, akkor kevesebb jut az érdemi cselekményre. Jobb lett volna, ha inkább fokozatosan csinálják, kisebb drámával, de ez így valahogy nem oké, hogy az egyik percben még mereven tagad, a következõben meg már sárkányokkal birkózik.
A vége is valahogy túl "könnyû" volt. 21 részen át dramatizálták, hogy ez a legnagyobb átok, aztán a megtörésébõl egy szimpla, jelképes gesztust csinálnak.
Mindezek ellenére jó rész volt, de valahogy hiányzott a katarzis, szerintem kevés volt a felvezetéshez képest.
Viszont így a cliffhanger, ami miatt amúgy fel vagyok háborodva, ad némi reményt, hogy az igazi nagy összecsapás még vissza van. Mindenesetre várom a második évadot, remélem nem késlekednek vele sokat :)
SPOILER END
vpeti73 2013 febr. 12. - 23:54:00
(351/598)
Ezen a héten hányadik rész volt az USA-ban?
10/10
KisVita 2013 febr. 09. - 12:46:33 10/10
(350/598)
Most jöttem fel a port.hu-ra kétségbe esve,mert kerestem a tv újságban a sorozatot,de nem találtam.
De most már tudom,hogy miért nem!!Egy kicsit szomorú lettem a választ olvasva,de sebaj,kivárom,míg lesz magyarul(az angolom nem igazán jó,nem akarok semmit félre érteni,ezért azzal még várok,hogy úgy nézzem meg :D ),addig visszanézem az elsõ évadot az elejétõl kezdve :)
Köszönjük az információt,remélem hamarosan megkezdik a vetítését!!
ULTIMATE 2013 febr. 07. - 00:14:31
(349/598)
Visszaolvastam egy kicsit, van pár érdekes gondolat, fõleg a Kalaposról.
SPOILER, de csak annak, aki még nem látta az elsõ évadot
Hogy Alice lett volna a kalapos felesége, az érdekes elképzelés, és illik is az írók csavaros történetvezetésébe. Én azért gondolom, hogy nem így volt, mert a vele foglalkozó epizód szerintem az Alice Csodaországban elõzménye. Ezt abból gondolom, hogy a Kalapos "elõtörténete" az eredeti mesében az, hogy összeveszett az Idõvel, aki faképnél hagyta, éppen uzsonna/tea idõben (fordítás kérdése). Ennek következményeként örökké uzsonnáznia kell.
Az epizódban, amikor elbúcsúzik a lányától, azt ígéri, hogy uzsonnára visszatér. Ezt aztán ugye nem tudja teljesíteni, és voltaképpen ebbe õrül bele, aminek szerintem késõbb az lesz a következménye, hogy állandóan uzsonnázik. Alice-al tehát csak az epizód eseményei után fog találkozni.
De ez tényleg az a sorozat, ahol bármi megtörténhet, szóval könnyen lehet, hogy igazatok van. :)
SPOILER END
Amélie_St.Clare 2013 febr. 06. - 23:31:11
(348/598)
Igen, ez bizony nagyon elképzelhetõ.
ULTIMATE 2013 febr. 06. - 23:24:29
(347/598)
SPOILER
Ezen én is gondolkodtam. Szerintem azt, hogy azért kényszerítették össze a királlyal, mert megmentette õt. Hiába nem tudta, hogy mi lett Lovászfiú sorsa, azt nyilván látta, hogy Regina nem boldog az apja mellett.
SPOILER END
Amélie_St.Clare 2013 febr. 06. - 23:05:17
(346/598)
Kedves "Egyszer volt, hol nem volt"-rajongók!

Egyelõre csak az MTV1-n követem a sorozatot, s szeretném tõletek megkérdezni, hogy

***SPOILER***

Hófehérke a mesevilágban több alkalommal beismerte, hogy ártott Reginának (talán felelõs egy ember haláláért...). De a legutóbb leadott epizódban tudta meg, hogy Daniel meghalt, mert õ (Hófehérke) elárulta Regina anyjának, hogy a lánya meg akar szökni a lovászfiúval. Na mármost, ha ezt Hófehérke csak most tudta meg (mielõtt evett a mérgezett almából), akkor tulajdonképpen õ mit hitt a Reginával szemben elkövetett bûnének?

***SPOILER VÉGE***
10/10
bzdydj 2013 febr. 06. - 07:36:22 10/10
(345/598)
Nem értem: Honnan került elõ a Kalapos, ha pár résszel korábban kiesett az ablakon és eltûnt??
10/10
ozseviki 2013 febr. 05. - 20:07:25 10/10
(344/598)
Még csak 2 részt láttam de nagyon tetszik eddig! :)
maya130 2013 febr. 05. - 18:56:46
(343/598)
Egyik kedvenc sorozatom! :) Alig várom a 2X13 részt!
10/10
Gaben26 2013 jan. 30. - 09:29:18 10/10
(342/598)
nagyon jó kis sorozat :D
tanhu 2013 jan. 29. - 10:21:57
(341/598)
Kiváló sorozat!Kiemelkedõen jó ahhoz képest,hogy amerikai!A Grimm meg ezek a nyomába se ér!A történet elsõrangú ,ragyogó színészekkel, a trükkök olykor mókásak de ez belefér.
10/10
ildike1965 2013 jan. 20. - 19:38:08 10/10 Előzmény Gellcsi
(340/598)
Én is anyukámmal nézem ))
Gellcsi 2013 jan. 16. - 17:55:26
(339/598)
Milyen érdekes, én is anyuval nézem! :D