9/10
g.patrik 2010 márc. 24. - 17:23:02 9/10
(83/103)
Kitûnõ film, tényleg nem túl pörgõs, ilyen a hangulata,hát de milyen is lehetne...
10/10
Attrax 2010 jan. 31. - 21:25:31 10/10 Előzmény toshiba321
(82/103)
Persze szubjektív kinek mi tetszik de ez túl lakonikus vélemény hogy "nem tetszett" és kár ideírni ha nem indoklod meg.Nekem viszont alulról üti a 10-est mivel
-remek a forgatókönyv(az élet)
-hibátlan a szereposztás Charlizben most se csalódtam.Isteni szinésznõ! és az általam nem kedvelt Tommy Lee J.is hibátlant alakított.
-Preciz sallangmentes rendezés.(mert lekötött)
És a katartikus vég is remek volt a zászlóval.
És különben is roppant aktuális amikor rámutatnak a nagy amerikai álom kudarcba fulladására és a háború anomáliáira.Nevezetesen a több ezer értelmetlen élet elvesztésére.Egyre több ilyet látunk manapság és ez döbenetes.
1/10
toshiba321 2010 jan. 08. - 19:03:33 1/10
(81/103)
nem tetszett
10/10
astragcc 2010 jan. 08. - 17:51:12 10/10
(80/103)
Kib@szott jó film!!!
Demolition Man 2009 okt. 30. - 14:56:01
(79/103)
Tommy Lee Jones szerepét eredetileg Clint Eastwoodnak szánták, de õ visszutasította
7/10
Bence17 2009 szept. 05. - 18:15:41 7/10
(78/103)
1 hete vettem meg dvd-n nemrossz film kissé vontatott a vége nagyon jó jol játszik benne Tommy Lee Jones
mulao 2009 aug. 25. - 02:02:39
(77/103)
Már szinte csak arra emlékszem, hogy tetszett.
Sárkányölõ 2009 aug. 24. - 19:50:56
(76/103)
Tetszett a film. Nem az a fekete-fehér karakterek, életszerübb az egész.
mancy 2009 aug. 24. - 15:27:35 Előzmény astragcc
(75/103)
Aki így fogja fel, annak hiába magyaráz bármit is az ember. Elég érdekes stílusod van, amúgy meg nem fizetik meg jól! Ráadásul sok esetben nincs választás, hogy akarsz-e menni vagy sem! Az csak duma! És õk igenis igazi hõsök!
Seraphin 2009 aug. 11. - 11:41:37 Előzmény susmuruss
(74/103)
susmuruss:
Köszi a magyarázatot.

SPOILER

Én valami bennfentes krimire számítottam, valami felsõbbhatalmi eltusolásra, de ahogyan a filmet lezárták, meglepõ volt és eredeti. Valami kõkemény igazságtételre vártam, hogy leleplezik a katonai korrupciót vagy tudomisén, erre TLJ kénytelen beletörõdni a fia sorsába. Nem számítottam rá. Lassú sztori, jó befejezés.
Lillia 2009 aug. 09. - 09:24:25 Előzmény astragcc
(73/103)
Nézd meg Michael Moore filmjeit, és bár lehet ellenük kifogás bõven, azt azért megmutatják, hogy sok amerikai fiúnak tényleg nincs nagyon más választása, mint a hadsereg... Különben se munka, se jövõ.
9/10
real_madrid 2009 aug. 06. - 13:25:46 9/10
(72/103)
jó volt a film, nagyon sok mögöttes mondanivalója van. nem könnyû megérteni elsõre annyi szent
10/10
astragcc 2009 aug. 04. - 19:58:03 10/10 Előzmény mancy
(71/103)
Nem kell Irakba, meg Afganisztánba menni és akkor nem lesz szar érzés!!! Itthon is lehet munkát találni! Különben is, az egész közelkeleti szarság, értelmetlen faszság!! Jól megfizetik?? Lehet, de akkor ne sírj ha ott hagyja a fogát!! Ezek játsszák csak a hõst!
mancy 2009 jún. 09. - 22:36:39
(70/103)
Egyetértek susmurussal! Az ember akkor még közelebbinek érzi a történetet ha a pasija katona és járt már ott...
susmuruss 2009 jún. 07. - 22:24:47
(69/103)
barbara91 mennyel plazazni, ahogy szamolom a 18 eveddel nem is ertheted a film valos tartalmat.
npetiii azert ennel kicsit osszetettebb a mondanivaloja.
nem tudom lattal e mar olyan filmeket amiben a haborus ovezetbol hazatert ember teljesen mashogy eli azutan az eletet. Aki egyszer ott volt az megszokta hogy allando harckeszultsegben el, folyamatos stressznek van kiteve. Amikor hazater akkor ezt a stressz megszunik es a filmben mondta a mexicoi srac tommy lee nek hogy amikor kinn volt akkor haza vagyott, majd amikor hazaert akkor vissza akart menni. Ezekben az emberekben ugyanis bennuk van a mai napig hogy nincs idejuk azonnal felmerni a helyzetet es a cselekedeteik kovetkezmenyet.A katonak hazajottek, elmult a stessz amit a mindennapi eletuk reszeve valt, igy krealtak maguknak egyet, es valoszinuseggel emiatt tortent meg a gyilkossag.
nyilvan ha velunk tortenne ilyen mi nem igy reagalnank ra.
A fia videot keszitett arrol hogy kinoz es sebesult embert. Amikor az apja meglatta a videot ugy erezte hogy a fiat atvaltoztatta a haboru, es vegul mar o is ugy tartotta helyesnek hogy a fia meghalt, mert nyilvan nem tudta volna ugy elfogadni amilyenne valt. es ez teljesen jo befejezese volt a filmnek hogy sikerult elbucsuztatni a fiat es megforditotta a szazlot.
nagyon jo film volt.
10/10
Helios 2009 máj. 10. - 22:17:11 10/10
(68/103)
Elõször is kedves mindenki! Én nagyon kellemeset csalódtam a filmben, valami pörgõs durva krimit vártam, valami Szigorúan Bizalmas (mármint a film) feelingre. De legalábbis nem erre. Valami teljesen mást kaptam. Valami mélyebb értelemmel bíró, valamit mégis képviselõ szép és mégis eléggé elszomorító filmet. Persze nem rágtam le 10 körmöm, de voltak szép megoldások, ugyanakkor aki egy nagy lövöldözõs pszihopatás összeesküvéses filmet vár az csalódni fog.

npeti... nagyot röhötem azon amit írtál :D (nem rosszindulatúan írtam).
Itt van a válasz meg a filmrõl is a véleményem azoknak, akik látták.

SPOILER - Ne olvasd ha nem láttad. Szóval szerintem pont ez volt a szépsége a filmnek. Már az agyunk beállt mindenféle pszihopatára, meg drogmaffiára meg földönkívüliekre, ha ilyen filmrõl van szó. De ez eléggé távol van a valóságtól. Az egyik rokonom aki sok évig rendõr volt õ mondta, hogy mindenki azt hiszi hogy az úgy megy, ahogy a tévében van, de azt senki nem mondja meg, hogy neked kell kimenni a családhoz akinek a gyereke belefulladt az uszodai medencébe és neked kell elmondani az apjának meg az anyjának, hiába vagy nyomozó, ez is hozzá tartozik. Pont ez volt a jó. Nem kellenek egy értelmetlen halálhoz nagy összeesküvések meg pszihopaták. Elég néhány ember akit tönkre tesz a háború. Akik nem bírják drogok nélkül mert olyanokat éltek át amit máshogy nem lehet feldolgozni. Mert ilyen körülmények között teljesen eltorzul az értékítéleted és az hogy erkölcsileg megítélj dolgokat. Nem véletlenül volt benne hogy a veterán megfolytja a kutyáját aztán a feleségét a kád vízben. Begolyóznak. Az ember lelke nem bírja ki az ilyesmit. Nem feltétlen kell mindenkinek ilyeneket átélni de benne van. Ugye az apa meglepõdött, hogy a fia ennyire megváltozott hogy apróval dobálja a topless csajt meg balhézik. Aztán elindultak hazafelé és elkezdte az egyik baszogatni. És mondta neki hogy mennyire jó sofõr. Ami egyértelmûen arra volt utalás, hogy elütött egy kisgyereket. Erre elpattant az agya kiszállt és abból fakadt a verekedés. Az is egyértelmû hogy az a pont ahonnan indul az egész változás, ami leginkább összetörte és legelõször, hogy elütött egy kisgyereket. Nem véletlenül volt az utolsó elõtti jelenet. A fogolykínzás az már nem illet a képbe arra azért volt szükség, hogy lásd õt is tönkretette a háború, mert mindenkit tönkretesz. Talán az volt az a szál ami felmentette a társait. Hogy mindenkibõl elveszik az emberség, és mondta is a társa, hogy más helyzetbe meg õt szúrta volna meg a Tommy Lee Jones fia. Nagyon szép volt ahogy a forgatókönyv író kidolgozta az apa karakterét, néhol kicsit demagóg vagy átlátszó nem tudom mi a jó szó. De az ahogy mindig kipucolta a cipõjét és simította a nadrágját, ugyanakkor a mogorva zárt öreg, egy adag elõítélettel. Se nem tökéletes patríótának, se nem bunkó rasszista délinak mutatta be Tommy Lee Jonest, hanem valahol a kettõ között. Mert valószínûleg ez a valóság. Mert nincs csak fekete és csak fehér. Azt is erõsnek éreztem ahogy a végén felhúzta a zászlót fejjel lefelé, de ez szerintem azoknak szólt akik addig nem értették meg a filmet. Kb. a rendezõ is beszélhetett volna film végén és elmondhatta volna hogy csalódott és elkeseredett és elege van a háborúból és nem ilyen Amerikát(világot) ennyit jelent az utolsó jelenet. Mindent összevetve néha kicsit átlátszó, szimbólumokkal volt tarkítva, de a mögötte lévõ jószándék ezt elnyomta :). Volt bõven mondanivalója, nagyon is valóságos és komoly problémákról.

Akik pedig leülnek egy jó krimit várva és egy ilyen filmet kapnak azoknak azt ajánlom próbálják meg a helyett hogy egész film alatt azt súlykolják magukba hogy ez mekkora fos, megkeresni a jó oldalait, és az amiért érdemes nézni.
barbara_91 2009 jan. 31. - 11:40:12
(67/103)
Hát!!! nem egy nagy durranás ez a film. Azt hittem sokkal jobb lesz. Nagyon vártam, hogy megnézzem de csak pofára esés lett a vége. Ezt a filmet kár volt megcsinálni.
7/10
altamyra 2009 jan. 24. - 13:09:29 7/10
(66/103)
Tegnap láttam a filmet, de valahogy, biztos bennem van a hiba, de nem érték el azt, ami az eredeti cél lehetett. Elnyújtott volt a film, és vhogy az elvileg- legdurvább résznél, amikor kiderül az igazság, akkor sem bírtam meglepõdni. Azon kívül h mást is vártam....A világ szörnyeteg-gyárrá változott. Azok a fiúk, akik kimentek Irakba mind embertelen szörnyeteggé váltak. De vhogy hiányérzetem volt. Biztos a ki nem mondott tények miatt, amirõl ügye nem szabad beszélni Amerikában.
3/10
csilisbab16 2008 dec. 31. - 15:40:32 3/10
(65/103)
szerintem ez a film dögunalom, egy biztos, h többet nem nézném meg. a végén meg egy kicsit se lepõdtem meg:(nekem nem tetszett 10/3
8/10
Bayern1104 2008 dec. 27. - 23:59:23 8/10
(64/103)
jó film, és tommy lee jones nagyon jó volt! fõleg a vége tetszett az utolsó jelenet, elég sokatmondó volt, tetszett a lezárás.