tortura 2015 febr. 16. - 18:34:43 Előzmény talpfaszamlalo
(357/397)
SPOILER LEHET!!

Hát ezt valami vágatlan verzióban láthattad, mert én ilyen momentumra nem emlékszem (tengerpart, víziszony). Pedig többször is láttam a filmet. Szerintem neki egyáltalán nem voltak kételyei, hogy az nem a fia, inkább "tárgyi", kézzel fogható bizonyíték kellett neki, amit a rendõrök felé fel tud mutatni. 2 ilyen dolog volt. Az egyik, mikor a gyerek fürdött a kádban és az anya meglátja, hogy a gyerek körül volt metélve. Márpedig az õ kisfia nem volt. A másik, mikor kezdõdik az iskola, a gyerek bemegy a suliba, és nem tudja, hol ült az elõzõ évben. A tanítónõ is jelzi, hogy ez nem az a gyerek, és hajlandó is lett volna tanúskodni (csak arra sajnos már nem került sor). Ja, meg van egy harmadik szitu is, a fogorvos. Õ szintén hajlandó lett volna írásba is adni, hogy nem ugyanaz a gyermek, a kartont is be tudta volna mutatni az eredeti gyerek fogairól.
talpfaszamlalo 2015 jan. 08. - 19:44:48 Előzmény Gelina
(356/397)
SPOILER!!!!

Igen, ez valóban érdekes momentum, ha konkrétan nem is emlékszik arra, kik szöktek meg, de arra biztosan, hogy hányat kaptak el,


Amúgy a Walter helyett visszavitt gyerek azért hazudta azt a rendõröknek, hogy õ Walter, mert Hollywoodba akart kerülni, hogy filmsztárokkal találkozzon. Egy angol oldalon volt errõl részletes cikk, az újságokból tudta meg a történetet, és mikor otthagyta a szélhámos, akivel volt, akkor találta ki az elrablásának történetét, a rendõrség meg ugye alaposabban nem nézett utána, innen jött be a képbe, hogy kellett a pozitív sajtó, és mindent megmagyaráztak, sõt mintha egy idõ után már már kételyei lettek volna Christine-nek is, de mikor levitte a tengerpartra és a gyerek (Arthurnak hívták asszem) beszaladt a vízbe pancsolni rögtön lebukott, mert Walternek víziszonya volt.
5/10
Timberio 2014 dec. 31. - 22:14:09 5/10
(355/397)
Számomra nagy csalódás volt ez a film.
tortura 2014 aug. 29. - 18:43:33 Előzmény Rutra
(354/397)
Hát ez a szomorú, hogy még csak nem is szökött el a gyerek. Csak szombat lévén, egyedül volt otthon és elment a környéken kicsit bóklászni, sétálni, hát ha találkozik játszótársakkal. Sajnos, pórul járt. Én így emlékszem.
tortura 2014 aug. 29. - 15:29:26 Előzmény Gelina
(353/397)
SPOILER LEHET!
Én úgy vettem le, hogy mindenképp meghalt a kisfiú. Ugyanis mikor szökni próbáltak a gyerekek, néhánynak sikerült, de volt, aki akkor próbált átmászni valami kerítésen és mintha beakadt volna a lába, vagy valami ilyesmi...(szerintem pont õ volt Jolie kisfia). A barom meg jött a puskával és lõdözött utánuk, rájuk. És ezt erõsíti az is, amit valaki írt itt alant, hogy nem lenne ésszerû, hogy ha élt volna a gyermek, akkor soha többet nem megy haza az anyjához. Igaz, internet még nem volt, de rádió és újságok igen, tehát valószínûleg a híre mindenhova eljutott annak is, hogy a gyilkos szerencsére megmurdelt. Szóval, ha élt volna a gyermek, egy idõ után csak hazamegy.
SPOILER vége.
Szerintem is hatalmas film, de nagyon nyomasztó, az már igaz. Legjobban John Malkovich alakítása tetszett. Láttam eredetiben is, szinkronosan is. Mindegyik jó volt. Kulka János nagyon passzolt a tiszteleteshez.
A leginkább megrendítõ számomra nem is annyira a gyerekgyilkos, mert ilyenek sajnos mindig is lesznek, aberrált idióták. Pláne, mivel a zárt osztályok mûködésére a világ minden táján egyre kevesebb pénz jut. Engem a legjobban a rendõrök viselkedése taszított. Az még túltett a barmon is.
8/10
breeder 2014 júl. 06. - 18:39:47 8/10 Előzmény Kumpirka
(352/397)
Tanulságos, kritikus film, aminek én úgy éreztem nem a mondanivalójáén van a fõ hangsúly, hanem azon hogy mennyire megdöbbentõ dolgok történ(het)nek a való életben.
8/10
breeder 2014 júl. 06. - 18:32:23 8/10
(351/397)
Szerintem jó kis társadalomkritika ez a film.
Persze azt lehet vitatni, hogy mennyire (hiteles) igaz történetet dolgoz fel , de afelõl ne legyen kétségünk, hogy hasonló esetek megtörténnek a való életben is, csak azokról például nem is hallunk, illetve ha hallunk is, csak nagyon keveset. A másik dolog, hogy egy gazdagabb, jobb módú gyerek eltûnése mindig nagyobb visszhangot kelt, fõleg ha az a kisgyerek a tetejében még fehér is...

8/10
Kumpirka 2014 jún. 15. - 16:41:39 Előzmény Tolkien
(350/397)
Nagyon félreértetted ezt a filmet, ha azt gondolod, hogy a mondanivalója az, hogy "soha, senkitõl, semmit".
Zita Kozák 2014 ápr. 13. - 13:19:52
(349/397)
Komoly film!
Megint csak bizonyítva van,h a nõk mennyire erõsek!
10/10
Tolkien 2014 ápr. 12. - 19:34:16 10/10
(348/397)
Várok még egy kis idõt, és megnézetem a gyerekemmel. Ez a film tökéletesen megérteti majd vele miért nevelem arra, hogy idegenektõl soha semmit.
Ezüstliliom 2013 nov. 01. - 23:14:42 Előzmény Gelina
(347/397)
SPOILER
Igenis megmondta, hogy a fõszereplõ fiának sikerült megszöknie akkor, de azt nem tudta, hogy késõbb elkapta-e a gyilkos.
Ezüstliliom 2013 nov. 01. - 23:12:15 Előzmény olahmiki1959
(346/397)
Szerintem meg nem hamarkodtam el. Amellett, amit írtál, és amit én is megértettem a filmbõl, egy nõ sosem próbált volna meg ilyesmit, mert tudta volna, hogy lehetetlen. Amíg csak él, egy anyára ilyesmit nem tudnak ráerõltetni. Nem kényszeríthetik rá, hogy elfelejtse a gyerekét, és ne keresse többé. Mondom ezt úgy, hogy nekem nincs is gyerekem.

Eastwoodot amúgy nem szeretem, de el kell ismernem, hogy van pár kiemelkedõ filmje rendezõként, és ez is az.
8/10
Gelina 2013 okt. 28. - 21:33:09 8/10
(345/397)
Tetszett a film. De!

Spoiler:
Az a kissrác, aki gyilkossal "gyilkolt", minden elrabolt gyerekre emlékszik. Azt mondta a rendõrnek, hogy pár srácnak sikerült megszöknie. Miért nem kérdezte meg a rendõr, hogy kiknek? Mert mikor a fiúk megszöktek, ezek utánuk eredtek puskával, autóval. Nem igaz, hogy nem emlékszik a srác, hogy kik szöktek meg és közölük kiket lõttek le menekülés közben. Csak egy kérdés és kiderül, hogy él-e még szegény. Rosszul gondolom? Bár félálomban néztem és lehet, hogy lemaradtam egy információról, ami értelmetlenné teszi a kérdésemet. :) Kicsit késõn volt a film.

Spoiler vége.

De nagyon izgalmas volt! 8/10
olahmiki1959 2013 okt. 28. - 11:53:23
(344/397)
Kedves Lili!
Azt hiszem, ezt a véleményedet most kissé elhamarkodtad.
Ugyanis nem az a lényeg, hogy egy pasi rábeszélje a fõszereplõ nõt arra, hogy neveljen fel egy idegen gyereket a sajátja helyett, hanem arról, hogy a végtelenül aljas és korrupt amerikai rendõrség a megtépázott hírnevét úgy akarta helyreállítani, hogy az eltûnt gyerek helyébe talált egy másikat, - mintha az eredeti lenne, - azért, hogy elmondhassa, hogy milyen jól és hatékonyan dolgoznak.
A történet pont arról szólt, hogy ennek a célnak az érdekében gyakorlatilag semmilyen eszköztõl nem riadtak vissza.
Képesek voltak a nõt ideggyógyintézetbe záratni, aktákat elsüllyeszteni, hamis orvosi szakvéleményeket kreálni, tanúkat elhallgattatni, stb.
Ez a film az utóbbi évek egyik legjobb, minden szempontból szinte hibátlan, megrázó, drámai alkotása, tökéletes forgatókönyvvel, kitûnõ színészi játékkel, az egész filmen végighúzódó, valódi feszültséggel...
Hatalmas élmény volt, le a kalappal Clint Eastwood elõtt... (aki sok minden miatt a kedvenc rendezõm, nem utolsósorban azért, mert szereti a dzsesszt).
Ezüstliliom 2013 okt. 27. - 23:33:59
(343/397)
Pasik... Csak egy férfi képes ilyen baromságot kitalálni, hogy rábeszéljen egy anyát, hogy egy idegen gyereket neveljen fel a sajátja helyett. Jézusom!
9/10
amspart 2013 okt. 27. - 22:41:58 9/10
(342/397)
Nagyon szimpatikus volt ebben Jolie, többször is megsajnáltam a karakterét a film során. Ami még szörnyûbb, hogy a film való eseteken alapszik. Sok érzelmeket vált ki az emberbõl és nagyon elgondolkodtató. A film kora is teljesen átjött.
atticusworld 2013 okt. 27. - 18:07:32
(341/397)
Jó és nézhetõ. Ajánlom.
zizzi86 2013 okt. 08. - 21:47:40
(340/397)
Oké, köszi a tippet, majd valahogy beszerzem. ;)
Jagerus 2013 okt. 08. - 16:32:31 Előzmény zizzi86
(339/397)
Nézd meg Eastwood bácsi másik filmjét a Gran Torino-t.
zizzi86 2013 szept. 23. - 21:25:28
(338/397)
Lebilincselõ, nem minden napi, elgondolkodtató film, az ilyeneket szeretem. Ha valaki ajánlana még hasonlót, annak nagyon örülnék!