Téma: Éli könyve

10/10
tutub 2013 dec. 01. - 22:22:07 10/10 Előzmény boom47
(620/760)
Amúgy milyen nyelven kiri? Mert csak kuruként találom.
10/10
tutub 2013 dec. 01. - 22:17:26 10/10 Előzmény boom47
(619/760)
Kösz, gyorsabb voltál, mint utánanéztem volna :)

Amúgy most direkt visszanéztem a háznál: az miért nem jutott eszébe skinek, h ott vakult meg, mert nem volt rajta szemüveg? Igaz, akkor a lány meg miért nem.
Braille-írást meg természetesen nemcsak vakok tanulnak. Megtanulhatta pl, mert vak volt a szeretett nagyapja, stb, stb... Csak némi fantázia meg ész, oszt van még kismillió megoldási lehetõség, csak az a baj, h az emberek legtöbbje, olyan iszonyatosan sablonosan gondolkodik, h ami az õ életében nincs, az nem is létezik, kivéve a Való Mátyás tér és társai...
boom47 2013 dec. 01. - 20:20:52
(618/760)
Az emberevés gyakori következménye a kiri nevû betegség, amit romlott agyvelõ fogyasztása okoz - ez általában alsóbbrendû táplálékként volt számontartva, így fõleg nõk és gyerekek fogyasztották. Prionbetegség. Rántgatózással és akaratlan vihogással jár, a vége pedig valami hasonló mint a szivacsos agyvelõsorvadás.
10/10
tutub 2013 dec. 01. - 15:34:18 10/10 Előzmény AtomBoci
(617/760)
NA, végre egy nemcsököttagyú :)
Most nem válaszolom meg az összes kérdésed, de az utsónál pl ne felejtsd el, h maradt egy csomó alapanyag és a mechanikus dolgok mûködnek.
A nyanya sztem megadná a módját, zaba elõtt vendéglátás :DDDD
Bár azt nem tudom, h van-e valóságalapja a kannibál-kézremegésnek.
7/10
Deniss 2013 nov. 27. - 10:50:39 7/10
(616/760)
Nem nagy szám a film van Denzelnek ettõl sokkal jobb filmje is !
Ettõl függetlenül jó indulattal egy 7/10 adtam neki.
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 15. - 04:03:35 10/10
(615/760)
Ezért nem nézek TV-t sem már! Itt neten nézek kvázi minden filmet, még a Columbot is, amit szeretek, de ahol adják, (Film+ , Story 4) 10 percenként reklám...
haferi 2013 nov. 14. - 17:04:47
(614/760)
A film azért van, hogy legyen aki a TV elõtt dülleszti a szemét.:) De a zsozsó a reklámból van, ezért nem azt kell csonkítani, hanem a filmet, hogy beférjen a mûsoridõbe. Megfigyeltem, hogy egy film esetében a reklámok annak majdnem egyharmadát teszik ki. Tehát, ha ezt feleznék, akkor nem kellene így megvágni a filmet. Csak akkor ki fizetne? Ez itt a baj.
10/10
Dr. Apafej 2013 nov. 14. - 03:03:00 10/10
(613/760)
Csak lassú tapsot tudok kiosztani a Film+ -nak, hogy agyon vágdosva adják le...
antimason 2013 nov. 12. - 22:57:51 Előzmény Dyrtyho
(612/760)
Hogy ne látott volna. Amikor eszik, ránéz az ujjára, majd leeszi róla a maradékot.
Mindenhol nézelõdik, egybõl odanyúl, ahova kell, stb.
-greghouse- 2013 nov. 12. - 18:03:47
(611/760)
..Olahmiki írta, hogy "tök mindegy, hogy leírod, hogy spoiler", mert mindenki azt olvassa el elõször,
.Miki, hogy mennyire igazad van... én is próbálom elkerülni, de hiába írja oda bárki akármekkora betûkkel és betûközökkel, hogy spoiler, ugrom, olvasom. Sõt, bár nagyon sok film van, ahol tényleg nem akarom tudni, de például a sorozatoknál kimondottan érdekel, mi történik.
...ez nem sorozat, de mikor is érdekli az embert a vége?
Ha 1. annyira unalmas, hogy nem tudja kivárni, vagy 2. nem érti, mert hülye a forgatókönyv.
Bármely esetben is a film hibája, hogy "spoiler vadász" lesz az ember (ezt most találtam ki, de lehet, hogy indítok egy blogot így.)
..Az a gond, hogy pont az unalmas, rosszul megírt filmeket nem nézik végig az emberek (érthetõen), és rögtön a végére kíváncsiak, de azokat meg én sem nézem végig, ezért spoilert sem írhatok.
...Ami jó, arról írhatnék spoilert (írok is, csak nem teszem közzé), de minek? Az magától átjön.
A rossz filmek meg még a spoiler írást sem érdemlik meg.
...Egyébként van erre szakosodott honlap, nem is egy. NEM adom meg a címüket, mert nem teremtek magamnak konkurrenciát.... :-)
black box 2013 szept. 04. - 12:20:03 Előzmény Újvállalkozó
(610/760)
***SPOILER***

Bebiflázta vagy gramofonként használták lényegében mindegy. A filmben a Mindenható hasonlóan fõszereplõ mint a Ben Hurban. Ha valaki értelmezni szeretne valamit akár a csodát is mint lehetõséget számításba veheti. Egyébként megnéztem még egyszer a filmet, nem is értem hogy bizonytalanodhattam el. Stevie Wonder a vak, Éli nem.
9/10
Újvállalkozó 2013 szept. 02. - 23:10:22 9/10 Előzmény black box
(609/760)
Spoiler !!!



Nem isten adta at a bibliat, hanem Eli mondta el fejbol, mert 30 even at olvasgatta. Egyebkent meg arra gondolok, hogy az utazas idejere visszaadta a latasat neki isten. A nyillal azert a token talalta el a csavot, mert meg akarta eroszkolni a lanyt.
9/10
Dyrtyho 2013 aug. 25. - 01:16:13 9/10
(608/760)
Mindig is bírtam Denzel Washingtont, és eddig egy olyan filmet nem láttam tõle ami rossz lett volna, ezt a filmet is nagyon megakartam már nézni, és most végre sikerült, három remek színész, és egy kiváló történet, teljesen jó párositás, csak valahogy a végét nem értettem, mert oké, hogy a víz luxus cikk volt, és csak az az egy könyv maradt meg az atomrobbanás után, de a film legesleg végén Mila Kunis fülébe mit keresett egy telefon/mp3 lejátszó, meg egy Beats By Dr. Dre fülhallgató ? :)

Spoiler :
Ha már mindenki azon vitatkozik, hogy vak volt-e vagy sem, én azt mondom vak volt, mert több olyan jel is utalt rá, pl amikor Mila Kunis-t megtámadták az úton állók, akkor Eli nem pontosan célzott, hanem az egyik úton állót fejen, a másikat meg ott lent találta el, és azért egy olyan ember aki lát, azért az viszonylag pontosan céloz, és igaz hogy vak volt, de a megérzései, és a hallása profin irányította õt :)
popeszku 2013 aug. 23. - 19:49:27 Előzmény olahmiki1959
(607/760)
De hát ez nem dokumentumfilm!Ez egy fikciós mese,hiszen azzal kezdõdik,hogy a Földet atomháború pusztította el!Tessék szórakozni,élvezni a filmet.Ilyen alapon lehúzhatjuk a filmek 99%-át.Mellesleg a Biblia is meséskönyv,benne egy csomó fizikai-biológiai-stb anomáliával.
Zsófijja 2013 júl. 29. - 14:55:37
(606/760)
Haslövés után evezni egy jót? Nem tudok objektíven beszélni errõl a filmrõl, akkora blõdségek vannak benne..
9/10
stomachh 2013 júl. 22. - 12:01:02 9/10
(605/760)
Elõször kicsit behúzott a csõbe a film. Úgy indul, mint minden tisztességesen megcsinált posztapokaliptikus akciómozi. De valahogy mégis jobb volt, olyan hangulata volt a nyitó vadászós jelenetnek, hogy hûha! Már dörzsöltem is a tenyerem, hogy hát persze az öreg Denzel ismét egy piszok jó filmben. Így is volt. Az utolsó fél óra más megvilágításba helyezte az elõtte lévõ másfél órát, de nem bánom. Nagyon nem, így volt nagyszerû. Így lehet olyan filmet csinálni, ami világvégés akciómozi és nézzünkmagunkba-dráma is egyben.
Denzel Washington és Gary Oldman valami szenzációsat játszott, a film szépen felépített, jól megrendezett (ámbár néhol "na ezt már azért neee" felkiáltással voltam), és nagyon egyben van. Újranézésért kiált. 9/10.
Keló Scofield 2013 jún. 19. - 20:24:26 Előzmény black box
(604/760)
SPOILER

Igen, szerintem sem volt vak, bár vannak rá utaló jelek, de nem lehet.
A Biblia ne kerüljön rossz kezekbe, ez volt a fõ irány, és jogosan.
black box 2013 jún. 15. - 09:10:12
(603/760)
Még egy apróság, a film közben arra sem gondoltam, hogy vak lehet, bár tényleg vannak erre utaló jelek. Úgy értelmeztem, ilyen módon jut el az Írás a városka legmegfelelõbb emberéhez, Claudiához
black box 2013 jún. 15. - 08:47:26 Előzmény olahmiki1959
(602/760)
Nekem az meg sem fordult a fejemben, hogy mi az ami emberileg lehetséges és mi nem. Éli nem akcióhõs, hanem Isten által védett ember. Az számomra egy érdekesebb kérdés, hogy amikor Isten, Éli hangján újra átadta a Bibliát, módosított e valamit a szövegen?
wowow 2013 jún. 08. - 14:15:46
(601/760)
Nem vagyok egy Denzel W. rajongó, nem is tartom egy szupersztár színésznek. De ebben a filmben nagyon jól játszott, nagyon tetszett az alakítása.
Viszont a film vége.... egy katasztrófa! Ahogy írták már elõttem is, nevetségessé tette az egész filmet. Ami egészen addig kiemelkedõ alkotásként haladt. Én konkrétan a "mi a f.sz?!" megrökönyödéssel csattantam fel és szomorodtam el, szinte lenullázva a korábbi történéseket, filmes megvalósítást.
Másfelöl összecsapottnak tartom a végét kb onnan, amikor bemennek az idõs házaspárhoz teázni.
"Hallgatunk egy kis zenét?" - kérdezte a 80 éves nõ és a régi gramofonon megszólalt "Anita Ward: Ring my bell" c. dala. http://www.youtube.com/watch?v=URAqnM1PP5E&feature=player_detailpage#t=43s ez nagyon nagy poén volt :)))
Amikor jöttek az üldözõk és lõni kezdtek rájuk, bent a deszkaházban a deszkák mögé bújtak. A golyó nem találta el õket. Meg amikor kidobta a kamukönyvet, a figura észrevette, hogy bomba, lerakta maga mellé és elsietett onnan, pár méterig jutott. Ahelyett hogy eldobta volna, mégha csak 5 méterre, akkor is jobban jártak volna.
Szerintem sokkal jobb végét lehetett volna írni, hogy ne csorbuljon a film egésze. Kár érte. Ezzel együtt egy 8-9 ponotot adok, mert a gagyizás kezdetéig igen magas szintet hozott a film.