Téma: Elkrtuk

offtopic
Sz. Péter 2022 febr. 11. - 17:07:17 Előzmény wolfat
(536/936)
Bárki aki a Kutyapártra, vagy az ISZOM-ra (vagy bármi másra az összefogáson kívül) szavaz, az most csak a fidesznek kedvez.

Nem lehet tudni, hogy a kormányváltók milyenek lesznek de ha változást akarunk, valahol el kell kezdeni. Nem magunk miatt (mivel pár éven belül még nem változhatnak sokkal jobbra a dolgok) hanem a gyerekeink, unokáink miatt. Lehet ehhez kell 10 vagy 20 év de akkor is meg kell próbálni.

Most, majdnem az utolsók vagyunk gazdasági szinten az európai országok között.
wolfat 2022 febr. 11. - 16:41:43
(535/936)
Így igaz! Valóban úgy érzem, hogy nem tartozom ahhoz a nagy többséghez, akikről írtam. Hogy ez a többség egy filmről szubjektív kritériumok alapján ítél, végülis másként nem is ítélhet, mert minden ízlésbeli "dologban" kialakított véleményt áthatnak a szubjektív kritériumok. Amiért a 3,6-os osztályzatot látva mégis elsőre meglepődtem, hogy no, de ennyire! (Hogy egy szerintem rettenetesen gyenge, a maga idejében felpiározott film 9-en felüli osztályzatokat kapjon, ez pedig olyan gyengét, amire kevés példa van...) Most sem tudom elnyomni a gyanúm, hogy emögött olyan meggyőződések is állnak, amelyekről objektív kritériumok (pl. konkrét statisztikai adatok), alapján lehet dönteni, és ezek az objektív kritériumok messze nem abban az irányban mutatnak, hogy ez a mostani "kurzus" milyen rossz, bezzeg a 2010 előtti, immár megújulva - amire ékes példa a budapesti városvezetés működése is Karácsony vezérletével, MZP brillírozásairól már nem is beszélve -, szóval, hogy ők sokkal különbek, vagy mások lennének, mint 2010 előtt voltak. Az, hogy valaki objektív kritériumok alapján ne lássa a 2002-2010 közötti időszak, valamint a 2010-2021 közötti különbséget, igenis a súlyos politikai analfabetizmus esete. Hogy a jelenlegi kormány működésében rengeteg kifogásolnivaló van, elfogadom, sőt különösen ami a kultúrpolitikát illeti, én is úgy gondolom, hogy sok a jogos kritika is, na de, hogy abban higgyen valaki, akkor a mai ún. ellenzék legyen az alternatíva, mint "megoldás"? Ebben bízni, hát ez tényleg nem akármilyen teljesítmény... (Megértem azokat, akik e nagy többségből arra jutnak, hogy akkor inkább már a Kutyapártra, vagy az ISZOM-ra szavaznak.)
1/10
Lizus-ka 2022 febr. 11. - 13:17:09 1/10 Előzmény wolfat
(534/936)
"Számomra ez szinte - mint cseppben a tenger - mindent elmond a mai magyar értelmiség többségének az állapotáról. " Rólad pedig ez a mondat árul el mindent. Ezek szerint te nem tartozol közéjük. Nincs ezzel semmi baj, attól még lehetne értékes a mondandód.
offtopic
Sz. Péter 2022 febr. 10. - 17:36:36 Előzmény wolfat
(533/936)
De az ugye megvan, hogy a film értékeléséből konkrétan kabarét csináltak?! :

wolfat 2022 febr. 10. - 08:19:53
(532/936)
Ennek a filmnek jelenleg 3,6 az osztályzata, ehhez képest pl. "Az Eastwick-i boszorkányok" c. kultúrmocsok 9-en felüli osztályzatokon futott jó ideig itt a Port.hu-n. Számomra ez szinte - mint cseppben a tenger - mindent elmond a mai magyar értelmiség többségének az állapotáról. Mindenekelőtt azt, hogy ez a réteg egyszerűen politikai analfabéta. Ha nem így lenne, akkor tudná, hogy egy ország irányítását nem csak az alapján kell megítélni, ami a kultúrpolitikában történik - különösen azért nem, mert az ebben a szférában érvényesülő értékrendek teli vannak szubjektívizmussal -, hanem objektívebb mércék alapján (gazdaságirányítás, külpolitika, stb.). Ha az utóbbiakat vesszük alapul, egyszerűen nem értem ezeket a széles rétegeket, amelyeknek a gondolkodásmódjáról egyebek mellett e film osztályozása is sokat elmond. Nem arról van szó, hogy feltétlenül 8-as átlag fölött kellene lennie, de a 3,6 valahol már vicc, de inkább tragikomikus.
1/10
stringfellowronnell@gmail 2022 febr. 08. - 11:05:31 1/10
(531/936)
Propaganda...
1/10
kotlipappa 2022 febr. 03. - 22:33:06 1/10
(530/936)
O1G
offtopic
Edmond Dantes 2022 febr. 02. - 16:49:11
(529/936)
Ejnye, még hejesen írni sem tudsz: nem "helyre állt", hanem "hejre ált"! Úgy, mint "álamfő", tudod.
offtopic
Edmond Dantes 2022 febr. 02. - 16:47:30 Előzmény Sz. Péter
(528/936)
Óóóó, dehogy, hová gondolsz ... csak elütés-betűcsere ;-) mert hát engem másolt az előző beíró.
offtopic
Sz. Péter 2022 febr. 01. - 17:20:41 Előzmény Edmond Dantes
(527/936)
A Schmitt Pálgiumra gondolsz? ;)
1/10
nappalitv 2022 febr. 01. - 12:34:23 1/10
(526/936)
Ezt a szart még a TV2-ről is leszedették. :)
10/10
ligetiz51 2022 jan. 31. - 23:39:41 10/10
(525/936)
Akkor a filmről és az azt követő közönségtalálkozóról jőve frissiben, de azért kissé szakmázva is: - A film: minden filmes elemében vérprofi, nemzetközi szinthez viszonyítva is kitűnő. Szereplők: hozták amit kellett, a főszereplők kimagaslóan. Valóságtartalma: a tények makacs dolgok és bizony a forgatókönyv írója alapos munkát végzett. (csak egy apró teljesen jelentéktelen részlet: amikor egy folyosón valaki felvesz egy telefonhívást és beleszól..."itt Horn Gábor telefonja......"és köszi Gergő..." az bizony Karácsony Gergely volt). Kameramunka, zenei aláfestés stb.: kimagasló. Gyenge részletek: üldözési jelenek bosszantóan hollywoodiak azaz nevetségesek. Katarzis: van Mondanivaló: van: valóban egy következmények nélküli ország vagyunk, ahol a bűnösök még a mai nap is köztünk élnek....sőt újra hatalomra szeretnének kerülni. Személyes vélemény: 10/10
1/10
simosoft 2022 jan. 30. - 11:02:54 1/10 Előzmény Judy321
(524/936)
Oszinten szanlak es sajnallak.
Lotti ft 2022 jan. 27. - 10:27:36 Előzmény Lotti ft
(523/936)
A bizonyíték, hogy Magyarország mekkora kulturális expanzióban van. Igaz, hogy az ország közel kétharmada funkcionális analfabéta, de akkor is hamarosan Magyarország lesz a kultúra fellegvára, a bölcsője!
Főleg ha kipusztul a Föld, de ezt a kis országot a Kárpát-medence megvédi és benne ezt a temérdek kincset.
Ez ám a kincs.
offtopic
Edmond Dantes 2022 jan. 25. - 09:16:20 Előzmény branko
(522/936)
A pálgium bűncselekmény! 70 en aluli holokauszttúlélő pedig viszonylag kevés van. Veretlen is, veretes is. Veretes ostobák, ostobaságok annál inkább. Nem kell túl messze menni...
9/10
branko 2022 jan. 24. - 22:42:03 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(521/936)
amint mutat nekem olyan embert (konkrét névvel életkorral, hely, időpont és esemény megjelöléssel) , akit 2010 óta az utcán, (Bp-ten vagy bárhol Mo.-gon), azonosítószám nélküli rendőrök, brutálisan megvertek volna (8 napon túl gyógyuló sérüléseket okozva), bármelyik ellenzéki párt tüntetésén + természetesen részletes tanúvallomásokkal és bizonyítékokkal is együtt!, arról, hogy a megvert személy a megverése előtt semmilyen törvényelleneset nem követett el (tehát jogsértően, ok nélkül verték meg a rendőrök) ,nos, abban a pillanatban készséggel elhiszem, hogy ön nem vakhívő ... de addig : nem!
offtopic
Edmond Dantes 2022 jan. 24. - 17:07:31 Előzmény branko
(520/936)
" köztük 70 en felüli holokauszttúlélő férfi is volt": amint mutat nekem 70-en a l u l i holokauszt-túlélőt, abban a pillanatban készséggel elhiszem, hogy ön nem "vakhívő" ... de addig nem.
9/10
branko 2022 jan. 24. - 15:50:30 9/10 Előzmény Sz. Péter
(519/936)
csak most olvastam a válaszod: akkor tévedtem, nem vagy vakhívő! én sem vagyok az de mondok rá példát: ismerek olyan ellenzékit, aki ezt mondja: „orbán a diktatúra felé halad, nekem pár év van nyugdíjig de az unokám miatt ezt meg kell akadályozni – és hiába bizonyítod be h. olyan aljas és durva jogállamsértés ami 2006 őszén volt, nos olyan , hazánkban utoljára szovjet-Rákosi diktatúrában volt és azóta sem (tudatos, előre tervezett megfélemlítő rendőrterror és bosszú, csak egy célzott párt híveire, azonosító nélkül, emberek megnyomorítása szemkilövéssel egy életre, orsz gyúlési képviselők és békés fegyvertelen ünneplők,több mint 200 ember megsebesítése vérzően, bordatöréseket okozó verésekkel, köztük 70 en felüli holokauszttúlélő férfi is volt, stb.). és azt is hiába mondod neki h. nézze meg, orbán ehhez képest - mit ad ma „bosszúból” az őt naponta anyázó ellenzéki vezetőknek: hát azt, hogy Mzp az utolsó pillanatban trükközve (mert már nem lett volna 1 hét múlva annyi kiskorú gyereke) felvette a nagycsaládosoknak járó milliós nagyautó vásárlási állami támogatást, a jobbikos jakab peti meg felvette a Csok-ot - ha itt nem lenne jogállam akkor orbán ezekből őket ki is zárathatta volna, ugye? de, nem tette! és az sem érdekli, hogy orbán 11 éve alatt 1 db tüntetőt sem vertek meg az ’orbánrendőrök’ – nem, a vakhívőben olyan erős az orbángyűlölet, hogy ezeket nem hallja meg, érted? és anyáz tovább, mert az észérvek leperegnek.. Amit az előzőben írtam, ellenőrizd ha nem hinnéd, egy nemzetközi jogászt kell csak megkeresned aki otthon van a témában (mondjuk az Elte-n is van pár olyan jogásztanár is, akik szintén gyurcsányista vakhívők, de ettől még tény amit írtam abban! végül: amit írtál, az megváltozott! azért, mert nálunk a 90 óta, ez a 2010-ben felállt orbánkormány az első, ami úgy tudott nyitni az átlagember felé (tudatosan, minden társadalmi csoportnak adva vmit), hogy erre már egy új rendszert tudott alapozni - ha most újra nyer, ezt teljseen konszolidálni is tudja majd. a „korrupciózással” azért nem tud nyerni az ellenzéke, mert nemcsak kenyéren él az ember, hanem más értékek is vannak, mint a pénz! és ha az átlagember azt érzi, valamivel jobban is meg biztosnágban is élhet + vak kiszámíthatóság, stabilitás, akkor azért nem érdekli a korrupció/hatalommal visszaélés mert REALISTA(vagy inkább bölcs), hisz tudja, hogy aki a hatalomhoz közelebb van, az mindig kedvezményezett volt és lesz is, még a demokratikus váltógazdaságban is)! épp ezért ha van eszed, akkor ellenzéki és kormánypárti médiát is nézz/olvass, mert független és teljesen objrektív tájékoztatás is éppúgy csak a mesében létezik, mint a hibátlan és visszaélésmentes kormányzás! a vakhívőkről még: szegények nem értik, hogy egy 2/3 dos többség az nem diktatúra! az csak nagyobb mozgástér, igen, vissza is lehet vele élni, DE, nem érdemes, mert kőkeményen visszaüthet, az átlegember nem hülye, ezt megérzi, és elzavarhatja akár orbánt is ha a többség bármikor ha úgy érezné, hogy túl lett tolva a bicikli! tehát a 2/3 az „jó, de sokkal nagyobb fefelősséggel is jár, ezt ők nem értik! 6 párti összefogás pedig nem a választási törv miatt lett – azért kell, mert nincs elég társadalmi támogatottságuk! hisz a törv egyformán vonatkozik minden pártra, más is szerezhetne 2/3-dot – ja, csak el kéne tudni érni az ahhoz kellő szavazatszámot, ugye?...másképpen: relatíve!!, de orbán „túl jól” kormányoz ahhoz, hogy ltrejöhetett volna eddig vele szemben egy új többség, ami leválthatná (jós persze nem vagyok, nem tudjuk ki fog győzni). az aza igazság, orbán minimum(!) annyira tehetséges kb. egymaga, mint a 6 ellenfele együttvéve..
10/10
Judy321 2022 jan. 23. - 21:43:48 10/10
(518/936)
Legjobb film!
10/10
Judy321 2022 jan. 23. - 21:06:50 10/10
(517/936)
Nincs igazad! Lizuskának van igaza!