9/10
Bojtar100 jan. 02. 00:50:45 9/10
(14/14)
Nagyon jó film volt, nem pörögnek az események, de mégis izgalmas, feszültséggel teli. Nem szeretem az olyan filmeket amiknek durván elvágják a végét, nem azt hiányoltam, hogy nem volt meg a nagy összeborulás a happy end, és esetleg átmegy hollywoodi giccsbe. Mivel igaz történet az alapja a filmnek, a végén egyszerű narrátori felsorolás elfért volna , hogy alakult a további sorsuk a történet szereplőinek. És akkor már is kerek. Hannah lányának pl. ki az apja, (?) ha azt mondta, hogy terhes volt. Jó film, tetszett.
6/10
Dörflinger 2021 máj. 07. - 17:17:55 6/10
(13/14)
A film nem rossz, körömrágás nélkül végig lehet nézni, mert nem túl izgalmas. A vége olyan, mint gyerekkoromban mikor 2 tölcsérbe kaptam fagyit, és véletlenül kiesett a fagyival töltött tölcsér az üresből. Az egész a földön landolt, és csak az üres tölcsér maradt a kezemben. 6/10
tortura 2020 dec. 20. - 18:13:18 Előzmény luci87
(12/14)
Már 10 év után is nehéz újrakezdeni. Tapasztalatból mondom.
10/10
luci87 2019 febr. 09. - 07:40:39 10/10 Előzmény tortura
(11/14)
Igazad van,pont ezeket akartam irni..
En regen mar lattam,ertekeltem is.Tegnap megint megneztem...
Ugyanolyan jo,csak a vege hagy kerdeseket,viszont lehet tovabbgondolni.


Otthagyja a ferjet a szerelme miatt,ilyen idosen?A ferfi is hajlando ,igaz ,o talan elvalt...Nem biztos,h ennyi ev utan ujra tudnak kezdeni,es egyutt is tudnanak elni.Szerintem maradnak baratok.A szep emlekek megmaradnak ugyis.Az anya nem tudom el e,es a fia szamonkeri e rajta a hazugsagot.Hiszen,ha nem.akarja feladni a nemetnek,meg ma is egyutt lehetnenek...


tortura 2019 jan. 20. - 12:15:54 Előzmény NADAL14
(10/14)
Valahogy én is így érzem.
SPOILER!
Egyébként nemcsak azért volt szemét az anya, mert a fiának a lány halálát hazudta (bár értem a motivációját). Hanem előtte meg szerintem konkrétan fel is akarta adni a lányt (mikor a gondjaira volt bízva). Az volt az érzésem, mikor azt a német tisztet behívja kávézni oda, ahol lány feküdt, és közben kijött, hogy talán a pasi észreveszi a lányt és így megszabadul a felesleges tehertől, veszélytől. Hogy a fia mit érzett, az nem számított.
Igen, nekem is az volt az érzésem, hogy a vége - mintha ollóval vágták volna el. Nem egy nagy könnyes összeborulásra számítottam, mert az egész film sem ilyen egyszerű klisékből építkezik. De így befejezni.... tényleg kontár munka volt.
Nekem is tetszett, és talán azért volt ilyen, mert hű akart maradni a tényekhez, nem tudom. De azért voltak fura dolgok. Pl. az, hogy a nő miért több mint 30 év után keresteti a pasit, bár erre a válasz az lehet, hogy akkor látta meg a tv-ben nyilatkozni. Ahogy az is fura, hogy a családi rendezvényről emiatt lelép.
Sok furcsaság volt, ettől függetlenül egy értékes alkotásnak tartom.
tortura 2019 jan. 20. - 12:07:46 Előzmény mangoka
(9/14)
Ezek szerint te is szereted...
alien1976 2019 jan. 15. - 05:41:22
(8/14)
Nagyon megfogott a történet. De itt nem pont ez volt az elsődleges cél szerintem. A rengeteg emberi sors bemutatása volt a lényeg, amihez persze kaptam drámát, szerelmet, családi köteléket. A legnagyobb szerepet Thomas édesanyja kapta, s ott maradt is hiányérzetem, azt a vonalat sokkal erősebbre, sokkal drámaibbra ki lehetett volna hozni. Sajnos a vége nagyon nem tetszett. Az ember vár, vár, vár, és nincs az a felrobbanó katarzis amit várni akarunk. Elképzelhető, hogy a rendező, forgatókönyvíró szándékosan akarta így befejezni, de bennem rengeteg kérdés maradt, amire nem kaptam választ, s mivel a film elején kiderül, hogy ez megtörtént eset, így nagyon vártam válaszokat. Hogy kivel mi történt? Kinek hogy alakult a sorsa? Mi lett az oroszok által elhúrcoltakkal, stb. Ezt nagyon sajnálom.......
5/10
mangoka 2018 nov. 05. - 11:25:03 5/10
(7/14)
A téma lerágott csont, ezért nem igazán vártam semmit tőle, de mégis fenntartotta az érdeklődést.
A vége szerintem is megúszós. Aki szeret holokausztos filmeket nézni, annak ez is jó lesz egynek.
Niko 2017 jún. 21. - 09:32:52
(6/14)
Érdekes olvasni a korábbi nem tetszõ véleményeket.
Szerintem egy jó történet a háború borzalmai között a maga eszméi szerint élni próbáló emberekrõl. Tomasz, aki rátalált élete nagy szerelmére, de kötelességet is érez arra, hogy a világ megtudhassa milyen borzalmak történnek egy koncentrációs táborban. Az anya, akit a környezete zsidógyûlölõvé alakított, a fiait félti és mindent megpróbál tenni, hogy azokat életben tartsa a háború viharai közepette. Hannah, a fiatal zsidó nõ, - aki ugyan nem tudhatja, hogy a koncentrációs tábor számára tulajdonképpen a halált jelenti -, kimenekülhet a borzalmak közül azzal a férfival, akit szenvedélyesen szerethet.
Szerintem a film jól ábrázolja a különbözõ emberek érzelmeit, élettörténetét a háború viharai közepette.
Nem ismerem a rendezõt. Õ írta a forgatókönyvet. Természetesen, ha ezt a témát Polanski rendezi, ebbõl is tudott volna egy "Zongorista" "minõségû" 3 Oscar díjas filmet készíteni. Ha nem is tökéletes a forgatókönyv és a rendezés, mégis egy nagyon jó film. A hatásvadász események sorából álló sok-lövéses, literszámra folyó vérben ázó háborús-holokauszt filmek mellett ez egy olyan film, ahol egyetlen puskalövés nem dördül el, mégis végig érzékelhetõ a háború feszültsége, és a benne élni kényszerülõ emberek tragédiája.
Ajánlom mindenkinek!
a napos oldal 2015 márc. 29. - 15:30:12
(5/14)
Egyáltalán nem tetszett. Az alapsztori nagyon jó, viszont szinte semmit nem sikerült belõle kihozni, csak a felszínt kapargatták. A koncentrációs táboros jelenetek sem tetszettek, és az idõs Hannah-t alakító színésznõ is gyenge volt, de mintha ez nem az õ hibája lett volna, hanem egyszerûen rosszul írták meg. Vagy például Tomasz anyja, aki izgalmas karakter, mégis kevés volt.
Hiányérzetem is maradt 1-2 szereplõt illetõen, megtudhattunk volna róluk többet.
SPOILER
Nagy kár, hogy a film végét ennyire elrontották. Várjuk a nagy katarzist, de elmarad, pedig minden adott volt hozzá.

Nem értem a készítõket, ebbõl egy tök jó film lehetett volna.
8/10
sanderb 2015 márc. 10. - 08:57:01 8/10
(4/14)
Nagyon megható történet szerelemrõl, emberségrõl, bátorságról és kitartásról. Ez is az emlékezet filmje.
Úgy éreztem, hogy a történet nem kellõ idõben lép be és nem kellõ helyen lép ki a nézõ szempontjából. Sok kérdés maradt megválaszolatlanul az elõzmények és az utóélet tekintetében. 10/8
8/10
NADAL14 2015 febr. 17. - 19:41:37 8/10 Előzmény proklima
(3/14)
Sajnos igen, de ez minden korra kiterjeszthetõ , mármint a szülõi önzés vagy gonoszság és fõleg a fiús anyákra jellemzõ. De egy olyan vérzivataros idõben meg hatványozottan elítélendõ. Spoiler__ az utolsó képkockákat kissé elkapkodták mert nem láthattuk a nagy érzelmi kitörést, talán az igazi katarzist a találkozásukkor -kár érte.___Vége.
proklima 2015 jan. 29. - 09:55:08
(2/14)
Szerintem is nagy film. S példa arra is, többek között, hogy a szûlök is gonoszak tudnak lenni, mivel Tomasz anyja szemrebbenés nélkül mondta, hogy Hannah meghalt....:( 10/10
10/10
borówka 2013 szept. 11. - 13:31:06 10/10
(1/14)
nagyon rég láttam ennyire zseniálisan megcsinált, jó filmet. Kár, hogy nem volt nagyobb visszhangja, bár sok fesztiválon nyert díjat. 10/10