8/10
pneklara 2013 dec. 18. - 14:22:33 8/10
(349/369)
Szerintem a válasz: "csak".
Spolier!!
Nem volt különösebb okuk rá, bár azt hajtogatták, hogy ne nézz, ne bámulj! Zavarta õket, hogy a nõ szembe mert velük nézni? S az elinduló szerelvénybõl még céloztak.
Megrendítõ és rémes jelenet volt. A két tejfelszõke áldozatuk,s a sötét, kapucnis söpredékek.
9/10
Nótárius 2013 dec. 18. - 10:57:20 9/10
(348/369)
Robert Pattinson-ról eddig semmit sem tudtam. Kutakodtam is elmémben a film közben, hogy akkor mégis miért olyan ismerõs?!
Aztán e hozzászólásokból jöttem rá, hogy a számomra érdektelen Alkonyat filmplakátjairól, reklámelõzeteseibõl. E filmben (elõször látva) õ és az összes többi színésztársa is megkapó természetességû karakter-azonossággal volt jelen.
Különös érzet volt számomra, hogy az amerikai filmek jól felismerhetõ kliséi ilyen elgondolkodtatón szép, megrázó és hiteles egésszé álltak össze. Külön is lenyûgözött az operatõri "munka" és képvágások kapkodónak tûnõ drámai összhangja! Legalább 9 pont.

*** SPOILER kérdés !!! *** ???

A film elejérõl némileg lecsúsztam, ezért nem értettem, hogy a kirabolt anyának miért kellett meghalnia?!?
A felismerés, azonosíthatóság veszélye miatt? Az ellenállást nem tanúsító áldozatot nem tipikus lelõni, mert a gyilkossággal a rablók magukra húzzák a zsarukat. ???

*** SPOILER kérdés vége!!! ***
8/10
pneklara 2013 dec. 18. - 08:00:45 8/10
(347/369)
Nem tudom, hogy a film történései miért csak Amerikában képzelhetõek el?
Hiszen olyan alaphelyzeteket ötvöz, amelyek nálunk is fellelhetõek az átlag-családokban.
Mert nálunk nem retteghet bárki a megállóban, a metróban, hogy egyszer csak minden elõzmény nélkül kirabolják, leütik?
Nálunk nincsenek "tisztes", befolyásos gazdag családapák, akik a családjuknak csak a szigort, a pénzt juttatják, vigyázzban áll mindenki, ha a nagyember megjelenik?
Nálunk nem készítik ki a haramia iskolások a kicsit más, érzékeny lelkû társukat?
Nálunk nem élnek megkeseredett fiatalok, akiknek legnagyobb baja, hogy élnek a tömegben elmagányosodva, terheket cipelve a vállukon, vágyva egy õszinte szóra, s nem is hiszik, hogy találhatnak egy õszinte barátot, s ha találnak is, nem hiszik el, hogy van ilyen, s nem tudnak vele mit kezdeni?
Hogy a munkahelyi gondokkal küzdõ ember azokkal kegyetlen, akik hozzá legközelebb állnak?
És hogy változnia, változtatnia kellene, erre csak akkor döbben már rá, amikor bekövetkezik valami tragédia, valami visszafordíthatatlan?
Ezek csak amerikai sajátosságok?
Ebben az esetben jó, ha az ember elolvassa a film ismertetõjét, mert nekem nehezen állt össze a kép.
SPOILER!! Az a jelenet tetszett a legjobban, mikor a báty megleckézteti az osztály boszorkányát, az elkényeztetett kis fúriát. Jó lenne, ha minden gyermeknek volna egy ilyen ráfigyelõ bátyja!
Szerintem 8 pontot megér a film.
7/10
méregfog 2013 dec. 17. - 13:46:12 7/10
(346/369)
Nekem kicsit vontatott, de összességében jó.
Cullangka 2013 dec. 01. - 20:34:15
(345/369)
én az ilyen kommentekre továbbra is csak ennyit tudok mondani: Séta a múltban...
Ez mindent elmond, de nagyon is az én mûfajom azért is vagyok ennyire kritikus e téren. A komment amire válaszoltál már idegbõl volt írva, felhúz a sok okoskodó :D
A séta a múltban egy igazi klasszikus, kihagyhatatlan film a maga mûfajában. Megnéztem egyszer és majdnem minden jelenet megragadt, az érzés a film után sokáig bennem volt, meghatott, lenyûgözött, elgondolkodtatott.
Ahhoz, hogy egy film jó legyen ezeknek meg kell lenniük. Már nem tudom mikor néztem a filmet, nem fogom megnézni a komment dátumot, de nem emlékszem mirõl szólt nagyon, a történésekre csak a végkifejlettre, ami ha nem lett volna (és úgy nézem h más vége van) akkor egy eléggé felejthetõ film.
Egy film akkor is lehet 10es ha a végét, a csattanót nem nézed. A karakterek fejlõdése, érzelmi szinvonal stb...
Egy lerágott csont volt a történet eléggé unalmas módon kivitelezve, továbbiakban nem akarom feszegetni.
Jöhet még pár negatív komment de akkor is gyenge film :)
10/10
kataa._. 2013 dec. 01. - 18:42:57 10/10 Előzmény Cullangka
(344/369)
Egy filmet ne csak nézz, hanem láss. Lásd meg a mondanivalóit, az apró dolgokat, amik igazán csak a tudatalattidban hatnak, de tudatosan talán fel sem tûnik. Éld át, éld bele magad. Vedd észre, mennyi munka volt megcsinálni még a legszörnyûbb filmet is. Szerintem a filmNÉZÉS is egy mûvészet. Több szemmel lehet nézni.
Amúgy, mielõtt leszólsz bármit (pláne azért, mert nem a te mûfajod) csinálj te jobbat. Errõl ez a véleményem.
Amúgy eszméletlenül jól megcsinált,összerakott és ütõs film, ha némi intelligenciával nézed, nagyon hatásos tud lenni :)
10/10
mushi 2013 nov. 22. - 20:58:39 10/10
(343/369)
nézheted és adhatsz rá egy pontot, csak nem értem, miért nem marad meg a suszter a kaptafánál? én se nézek meg egy mittudomén.. háborús filmet, mert nem érdekel és csak szenvednék rajta, és ezért nem is megyek egy pontot adni neki. vagy ugyanez a forma-1-gyel. nem érdekel, nem értek hozzá, nem szenvedtem végig egy futamot se, nem is adtam rá pontot. tehát ha tudod, hogy egy ilyen film valószínûleg nem a te ingerszinted és végig kell szenvedned, akkor mégis miért nézed meg? neked unalmas és szenvedõs, mert nem a te mûfajod, de attól még lehet, hogy a saját mûfajában egy jó film. erre jönnek a férfiak az egy pontjaikkal...
offtopic
zottyo534 2013 nov. 22. - 20:14:05
(342/369)
Ezzel most azt az elidegeníthetetlen jogomat akarod elidegeníteni, hogy férfiasan végigszenvedjek egy filmet és utána adjak rá 1 pontot?
10/10
mushi 2013 nov. 22. - 19:36:53 10/10
(341/369)
az meg kurvára vicces és szánalmas, így a hozzászólások közé nézve, hogy meglett férfiak pontozzák le egyest adva a filmet, csak azért, mert nem valami akciófilm puskaropogással meg nagycsöcsû nõkkel. ez olyan, mint mikor a tizenévesek adnak egy pontokat a babáknak való mesékre, vagy a menõcsávók a kockább filmekre....
figyi, lehet mást nézni. kíváncsi vagy rá, milyen ez a film, amiért sokan szeretik és 10 pontot adtak rá, nézd meg. de ha nem az a célközönség vagy, akiknek szólna a film, nem kell itt jönni a "fú de nem értem mi a jó ezen a szaron" meg "csöpögõs fos" kommentekkel. de kemények vagytok..
egyébként ajánlom a like crazy c. filmet azoknak, akik szerették ezt, szintén "semmirõl" se szól..
10/10
mushi 2013 nov. 22. - 19:30:45 10/10 Előzmény Cullangka
(340/369)
személy szerint nem bírom az alkonyat-filmeket, megnéztem õket, de nem nyálat csorgatva. filmnek elment, a többit meghagyom a tinilányoknak. te szerintem csak ne szerintemezz, mert nézheti ezt az is "nyáltól csöpögve", aki nem látta vagy nem szereti az alkonyatot vagy a pattinson fiút. én is úgy ültem le ezt nézni anno, hogy nézdmár, a csillogós fiú, és akkor még nagy ellenszenvvel is voltam iránta, de aztán megnéztem a filmet, és kicsit átértékeltem az egészet. egyébként meg nem hiszem, hogy ezt annyira nyálcsöpögtetve kellene megnézni, annyira nem csöpögõs, aki azt 'merte' írni, hogy neki tetszett, az se nézte valószínûleg úgy. egyébként ha annyira gusztustalanul csöpögõ filmet akarsz, nézd a notebook-ot (nem tudom, mi a magyar címe), na az tényleg annyira szirupos, hogy megfulladtam tõle. és akkor a kettõ hájpja közt van egy kis különbség...
Cullangka 2013 nov. 22. - 16:38:22 Előzmény oimuka
(339/369)
Hát eléggé el vagy tévedve :D szerintem ezt a filmet azok nézik nyáltól csöpögve akiknek az alkonyat is 10/10es film meg az évszázad sikere... hát megkell mondjam az is egy rakat szar :D
Spoiler
Mint színész nem húzom le RP-t de ha egyszer szar és unalmas egy film nem fogom aztmondani egy filmre h megható csak mert egy szépfiút kinyirnak a végén... :')
8/10
oimuka 2013 nov. 08. - 08:00:26 8/10 Előzmény Cullangka
(338/369)
"Te jó isten, egekig dicsérték ezért néztem meg, hát miez a förmedvény azt kell, hogy mondjam:( olyan unalmas és vontatott : ( végével próbálták érzelmessé tenni de amugy meg kb 10/4 : ("
.........................

Azt tanácsolom neked,hogy nézd csak továbbra is az Alkonyat részeket, hátha azokon nem unod ennyire magad.
Cullangka 2013 ápr. 20. - 20:51:39
(337/369)
Te jó isten, egekig dicsérték ezért néztem meg, hát miez a förmedvény azt kell, hogy mondjam:( olyan unalmas és vontatott : ( végével próbálták érzelmessé tenni de amugy meg kb 10/4 : (
10/10
pandamacko 2013 febr. 25. - 22:05:56 10/10
(336/369)
Érdekes film volt. Ahogy nézegettem a hozzászólásokat azt hiszem mindkét oldallal egyet kell értsek.
Azt gondolom ez is tipikus esete annak, hogy az elmebaj a gazdagok kiváltsága, egy hétköznapi ember "nem engedheti meg" ezt magának, amit a filmbeli karakterek. De szerintem kevés ember életében fordul elõ, hogy valamelyik családtagja/ szerette öngyilkos lesz vagy megölik, így nem is nagyon lehet elképzelni sem azt amit átél ilyenkor egy ember, fõleg ilyen apa mellett. Nem tudhatja az ember, hogy hogyan viselné el (és ne is kelljen megtudnia soha)
Összességében szerintem magával ragadó a történet és egyáltalán nem uncsi. Arra pedig már rájöhetett volna mindenki, hogy R.P. -nak nem áll jól ha mosolyog, õ egy ilyen karakterû emberke, ezért is kap ilyen szerepeket. Nekem a Vizet az elefántnak c. filmben is bebizonyította, hogy nem csak vámpírfiúnak jó.
Edmond Dantes 2013 febr. 18. - 16:47:13
(335/369)
A filmmel önmagában semmi baj, a maga mûfajában minden és mindenki a helyén van, a Twilight-os fiúkát most láttam elõször, nem rossz, kár "csakazértis" ekézni (ha valaki ekézné). 10-rõl indulva nálam minusz 1 az apróságokért, viszont még jóindulattal is minusz 2 a befejezésért. Úgy látszik, nem jutott az alkotók eszébe épkézláb lekerekítés, hát befejezték úgy, ahogy...10/7
1/10
stanmore 2013 febr. 17. - 21:40:34 1/10
(334/369)
Hát pedig maradhatna a szivornyázó vámpír szerepében ,mert ez az ifjú szenvedõ ámde trendi krapek, ahogy valaki írta is inkább egy James Deanbe oltott Drakula benyomását kelti.
1/10
stanmore 2013 febr. 17. - 21:37:43 1/10
(333/369)
Egyetértek ,pont errõl beszéltem én is.De sajnálatos hogy ilyen limonádékkal mennyi embert meg lehet etetni.Mondjuk ha valaki tinédzser annak még megbocsájtható,és remélhetõ hogy idõvel az izlése kifejlõdik.
ecsengenikõ 2013 febr. 17. - 20:38:36
(332/369)
szerintem nem ugyanazt a filmet néztük. ez egy emberi átlag életrõl szól, mármint egy nem túl jó és szép életrõl, az apa nemtörödömsége úgy látom teljesen nem jött át, én viszont átérzemn mert pontosan ilyen az enyém is. ez a film attol zseniális ,hogy atmoszférát teremt. magával ragadott, meg is könnyeztem, szerintem nagyon jól eltalálták és pattinson elött is le a kalappl, nem csak vámpirnak jó.
ecsengenikõ 2013 febr. 17. - 20:35:26
(331/369)
nem
2/10
Fenom-én 2013 febr. 17. - 19:34:51 2/10
(330/369)
Csak hogy legyen negatív vélemény is: én ilyen unalmas filmet rég láttam. A tipikus "összejövünkmajdszakítunkmajdmegbocsátunkésmegintösszejövünk" típusú romantikus cucc unalmas, szenvedõs köntösben, kajakra kín volt nézni, nem tagadom el is aludtam rajta. A végén lévõ hatalmas csavar meg nevetséges, egyáltalán nem tudom miért kellett a témát belekeverni, kb. mintha Jockey Ewingot egyszercsak félbeharapta volna egy dinoszaurusz.