6/10
kazama90 2014 márc. 03. - 12:50:22 6/10 Előzmény Goodfella
(41/61)
hát eléggé underworld utánzatra sikerült a film,az akciók nagyjából jók a sztori (démonok/vízköpõk)nagyon gyenge ,kétségtelenül igazi b film lett,pedig a frankenstein sztoriból lehetett volna sokkal jobb filmet csinálni.kár hogy a rendezõ elment ebbe az ésszerûtlen/egyszerû gagyi akció/fantasy irányba,ez a film annyira rossz hogy már jó.10/6(csak a tudós csaj miatt).úgy látszik Eckhart is lesüllyedt a b akció filmekhez.engem ez a fim az Abraham Lincoln vármpírvadászra emlékeztet az is pont ilyen jelentéktelen "b" akciófilm.
4/10
Goodfella 2014 febr. 26. - 17:59:47 4/10
(40/61)
Pozitív, és bizakodásra adott okot: a teremtmény történetét áthelyezték napjainkba. Eddig tartott a jó.
Ebbõl az alapötletbõl ki lehetett vna hozni egy folytatást, bemutatva, h a szörny hogy élte túl ill. hogy élte át az elmúlt 2 - 300 évet és napjainkban vajon miként használná a tudomány, miféle szerepet töltene be az emberiségben...
Ezzel ellentétben mindenféle elõzmény és magyarázat nélkül belecsöppenünk egy teljességgel hihetetlen, szinte gyermekmesébe illõ karakterekkel megtûzdelt háborúba, ahol vannak a vízköpõk meg f.sz tudja kik és John McClane fia. És mindkét csoport természetesen Frankenstein szörnyét akarja.
A zenéje sablon, ettõl függetlenül vérprofi.
A legendából készítettek egy újabb mítikus-misztikus Underworld - Alkonyat - Gyûrûkura egyveleget, ami 3D - ben állítólag még élvezhetõ is. De ezt sajnos már nem filmnek hívják, hanem parasztvakításnak, olcsó tüzijátéknak. Frankenstein megerõszakolva. 4/10
Argonauta 2014 febr. 23. - 14:33:46
(39/61)
Volt benne C is,de a zenére és a látványra én simán megadtam nekik az A-t,és az volt többségben.Pont ezért nem mondanám,hogy teljesen középszerû.Ami miatt gagyi lett az a színészek felesleges keménykedése,majdnem végigmosolyogtam a filmet,de nekem így is megérte.Eckhardnak jól állt a farmeres hollós stílus,nagyon jók az akciók és az átmenetek összehangolva a gyönyörû zenékkel.Voltak benne nagy "belépõk" hatásvadászat nélkül amit nagyra értékelek.Nincs benne viszont érzelmi zsarolás(én,frankenstein a szociálisan mellõzött érzelmi nyomoronc),erre nem mentek rá pedig Amerikára nagyon jellemzõ lenne.A démonok és gargoyle-ok ábrázolása(gondolom nem mind1ik köp vizet) egyértelmûen gyerekes,de ez nem is egy 18 karikás film,jópofa és pont.A sztori nem sok,de a mûfaj miatt itt is elfogult vagyok.Egyedül a vége van rosszul átgondolva,nekem hiányzott a felkészülés a végsõ harcra hogy valami súlya is legyen,+a Gargoyle-Királynõ szerepe sem volt tiszta ki mellett is áll.Szóval bõven megéri a 3D-t.
Ha összességében értékelnem kéne énis 7-est adok.

Személyszerint még 3x megnéztem persze nem moziban,sztem nincs ezzel komoly baj,egyedül az olyan emberrel aki feleslegesen és elhamarkodottan kritizál,leminõsíti a másikat,vagy rá akarja erõltetni a saját értékrendjét.Az én szememben ugyanúgy nem több egy 10-vesnél.
6/10
Tourq 2014 febr. 17. - 11:53:28 6/10
(38/61)
Adtam rá egy hatost, mert szerintem 3D-ben elég látványos lett és hát Billy Nighy-t mindig öröm látni a rosszfiú szerepében, még ha szerintem a wízköpõkkel ellentétben a démon "kosztümök" elég bénán néznek ki.

Egyébként a sztori nagyjából semmi. Bár ez a "van-e lelke?" téma nem lenne rossz, de a készítõk inkább a több és látványosabb akció mellett döntöttek, minthogy az elõbbi témában merüljenek el jobban. Lehet jól is tették, mert én személy szerint abszolút nem vártam el a filmtõl alapból, hogy bármilyen mélységekbe kalauzoljon el majd a történet tekintetében.

Aki teheti, 3D-ben nézze meg, úgy megéri egy popcorn filmnek.
offtopic
zottyo534 2014 febr. 16. - 11:13:53 Előzmény Gabcsoka
(37/61)
Én például azért ültem be rá, mert nem szóltál, hogy ekkora moslék.
kybuck 2014 febr. 16. - 03:04:49
(36/61)
Amit elmondtál azok mind a B-filmek ismertetõjegyei, de ettõl azért hadd ne essünk már hanyatt: ez már nem a nyolcvanas évek és a pubertáskor után is van igény filmekre, ezért fontos elmondani, hogy ez a filmes gagyi kategóriája. Ha valakinek éppenséggel - netán az életkora miatt - tetszik oké, de azt azért már ne kérje számon másokon, hogy nekik nem!
7/10
King Diamond 2014 febr. 15. - 23:44:36 7/10
(35/61)
Ezért aztán tényleg megérte hozzászólni, amit az elõttem hozzászóló ideböffentett. Elég kevés a hozzászólás ahhoz képest, hogy már jó pár hete megy a film a mozikban. Igaz, én sem most láttam, hanem valamikor múlt héten. Szerintem sem volt ez rossz, habár én nem láttam még az Underworld részeket. Leginkább olyan Pap-Háború a vámpírok ellen szerû hangulata volt, vagy talán Légió. Bár utóbbinál jobban tetszett, elõbbinél nem. Szeretem a fantasy filmeket, ezért számomra jó kis szórakozás volt látni a vízköpõk és démonok csatáját, nem is voltak rosszul megcsinálva. Szóval eléggé látványos volt, a 3D sem volt rossz. A színészek sem, nekem bejöttek, Bill Nighy megint remekelt, de azért kellett hozzá a szintén remek magyar hangja is. A többi szinkron is jó volt. Jók voltak a harcok, csaták, akciók.
Keveslem az itteni értékelést, érdekes, hogy még az IMDb-nél is kevesebb, ugyan már. Simán nézhetõ film ez, és jobb, mint egy sima közepes fantasy.
7/10
Marcipáncica_ 2014 febr. 08. - 10:34:51
(34/61)
Nem rossz ez. Amit vársz tõle azt kapod. Rendkívül látványos akció, eyecandy fõszereplõk és minimális filozofálgatás. 7/10
9/10
Gabcsoka 2014 febr. 03. - 12:21:28 9/10
(33/61)
Nagyon tetszett! Azt kapsz amiért fizetsz. Nagyon látványos, élménydús.
A téma kedvelõinek kötelezõ!
A f.i.k.á.zók miért ülnek be ilyen filmre?
8/10
niccy8 2014 febr. 02. - 11:23:41 8/10
(32/61)
Szerintem jó film volt, nekem tetszett. Az egyetlen problémám az volt, hogy Frankenstein kicsit sem volt rémisztõ. Sõt! A sztorival nem volt bajom, a látványvilág pedig kimondottan tetszett.
10/10
pumpika 2014 febr. 01. - 18:25:09 10/10
(31/61)
miért baj az hogy közel a 40-hez nem a mûvészfilmek, vagy a héber, bocsánat oscar-díj várományos csodák tetszenek?
ez jön be, nem vagyunk egyformák.
a t.ö.k.öm tele az ilyen okoskákkal, akik minden fórumon megjelennek és telesz.a.r.ják vele, hogy mennyire hülye az, aki megnézi az adott filmet, csak mert az õ nyavajgós világába az nem fér bele.
6/10
_Freddy_ 2014 febr. 01. - 16:20:41 6/10
(30/61)
1/10
sheepworld 2014 jan. 31. - 15:05:43 1/10
(29/61)
csak 12 éven aluliaknak! egyébként nézhetetlen.
kybuck 2014 jan. 31. - 01:52:46 Előzmény gergo1010
(28/61)
Ha tíz év körüli gyerek vagy, akkor megértem a véleményed.
bartos.adam 2014 jan. 29. - 02:10:47
(27/61)
mert kéteieim vannak a filmel kapcsolatban ugy hogy még nem is láttam
bartos.adam 2014 jan. 29. - 02:08:24
(26/61)
én majd csak pénteken megyek az én frakensteint megnézni és merem remélni hogy hozza majd a formáját
gergo1010 2014 jan. 28. - 21:14:38
(25/61)
Egy remek film.Megnéztem a hétvégén, és úgy gondolom hogy nagyon jól megcsinálták.Maga a sztori, a jelenetek, nem is tudok rá mit mondani.
10/10
10/10
pumpika 2014 jan. 28. - 20:49:28 10/10 Előzmény Bigpapa
(24/61)
ha úgy vesszük, mivel frankenstein teremtménye, "gyermeke", ezért hívhatják frankenstein-nek, de ez csak az én elképzelésem.
7végén megnézem, mert végre lesz nálunk 2d-ben is, nem csak a b.u.z.i. 3d-ben, amitõl rosszul vagyok
7/10
Bigpapa 2014 jan. 28. - 18:44:58 7/10 Előzmény _Freddy_
(23/61)
A filmben sehol, de a bemutatóban végig úgy állították be, na meg a cím...Oké, aztán a filmben õ is mondja a végén, tudjuk miért...
Az a baj, hogy iszonyat sokan, de leginkább Amerikában Frankensteinnek hívják magát a szörnyet. Nézz csak meg bármilyen filmet, ahol a klasszikus kreatúra jelmezben megy el valaki farsangozni, mindenki "le Frankensteinezi". És ettõl kapok idegbajt, hogy eleve a könyvet nem olvassák, lövésük sincs ki kicsoda.

A film látványos, mi 2D-ben láttuk, úgy is jó volt. A szinkron rendben van, a hús-vér szereplõket leszámítva gyakorlatilag egy két helyszínt kivéve CGI az egész. Nem egy nagy durranás, de kifejezetten nézhetõ, fõleg a mostani felhozatal közt. Nekem az Underworld jobban tetszett, "színesebb".
Ráadásul 1-2 jelenetet kivéve full éjszakai mozi, pedig nem vámpírokról van szó.

7/10 mondjuk


A sugárban néztük meg, egy 5 soros teremben. Akkora a terem, mint a nappalim, ezen jót röhögtünk a haverommal, de maga a terem teljesen rendben van. Kényelmes és nagyon jó.
Már elkezdõdött a film, amikor bejött és mellénk ült az utolsó sorba 2fiú, két lány, olyan 16-17 évesek. Végig a kezükben volt a telefonjuk, hangosan rihegtek röhögtek (1500/fõ)és a facebook-on cseteltek, posztolgattak, videókat nézegettek és mutogattak egymásnak. De nem suttogva, hanem rendes hangerõvel. 1x rájuk szóltam elég normálisan, hogy ha lehet ezt fejezzék be, vagy menjenek ki. De semmi hatás. Aztán a haverom kicsit erélyesebben, hogy ha nem érdekli õket a film, húzzanak a gecibe. És még ekkor se történt semmi. Pedig qrvára nem úgy nézünk ki, mint akik a tejivóban kiszolgálják az óvodásokat. :)
Még 1x rájuk szóltunk, de mivel basztak rá, gondoltuk, nem baj, majd a film végén a világosban átbeszéljük :D
Megtörtént! :D
Qrvára nem értem a mai fiatalokat. Az hogy tisztelet a kivételnek, bunkó paréj mindegyik, az egy dolog, de hogy semmi tisztelet, vagy kuss a felnõttekkel szemben....ez elég szomorú szerintem. Gyerekkoromban én is laza voltam, ha kell be is dumáltam, de ha két ekkora fószer rám üvöltött volna, biztos kussolok.
Ryry 2014 jan. 27. - 20:55:16
(22/61)
Frankenstein vs. külsõ és belsõ démonok.