Téma: Endeavour

K. Judit 2020 okt. 29. - 19:57:21
(116/296)
Bocs, most látom, hogy a részben Velencében játszódó 7. évadban hívták Violettának a lányt, akibe Morse beleszeret. (Az énekesnőre gondoltam legutóbb, a Violetta név biztos nagyon passzolt hozzá. :))
Az újakat még nem sikerült újra néznem, be kell pótolnom. Túlságosan a főnökével való romló viszonyára koncentráltam. Érdekes, a férjre emlékszem (Ludora)...
simsa 2020 okt. 27. - 17:58:12
(115/296)
Hogyan lehet ennyire dilettáns műsorrendet összeállítani... Ehhez vagy nagyfokú ostobaság, vagy zsigeri rosszindulat szükséges... Tudja valaki az EpicDrama elérhetőségét ?
K. Judit 2020 okt. 25. - 20:14:36 Előzmény vino-et-veritas
(114/296)
Ha a Pilote epizódra gondolsz (remélem nem volt más Violetta az általunk eddig látott epizódokban), én úgy éreztem, Morse adta át
magát totálisan az érzelmeinek, elképesztő homály lett úrrá a máskor oly éles eszén, még csak véletlenül sem merült fel benne, hogy a nő is követhetett el gonosz bűntényt. Egyszerűen leragadt annál az érzésnél, gondolatnál, hogy Violetta férje talán nem becsülte meg úgy a nőt, mint ahogy kellett volna. Hogy a drágakőnél is ragyogóbb feleségét megcsalta, mert egyáltalán nem volt tisztában azzal, hogy micsoda őrült mázlista. Az majdnem a legvégéig eszébe se jutott Morse-nak, hogy a nő, akibe ő is szerelmes volt, olyasmit volt képes tenni, ami szinte hihetetlen, megbocsáthatatlan. Márpedig igen, nagyon is képes volt rá, méghozzá milyen gonosz, mennyire eltervezett, hajszál híján tökéletes bűntényt. Nemcsak egy szédült fiatal lányt ölt meg, de egy fiatal fiút is, előre megfontolt szándékkal, még Morse érzelmeit is kihasználva. Csak azért, mert mégsem tudta annyira uralni az imádott férfit, amennyire szerette volna.
Az jutott eszembe, hogy akár a világ legtökéletesebb teremtménye is lehet valaki, amíg el nem követ pusztán féltékenységből, birtoklási őrületből egy ilyen tettet. Így aztán nagyon nehéz megmondani, hogy ők Morse-szal összeillettek volna-e, akár spirituálisan (szerintem nem), akár bármilyen más szempontból. A legtöbb ember átéli a szerelmi csalódást, akár többet is, boldogtalan egy darabig .... de végül elfogadja, hogy nem jött össze, belenyugszik. Szerintem ezt a kislányt-ügyet meg tudták volna nyugodtan beszélni, talán lehetett volna pár hét mosolyszünet is (azt ugye ne felejtsük el, hogy nem gondolkozott túl sokat, mielőtt a fiatal sráccal ugye vissza is adta a pofont). Morse szerette a drámát, de annál azért nagyvonalúbb volt, mint hogy elkezdjen bosszút állni.



vino-et-veritas 2020 okt. 25. - 16:24:04 Előzmény Aksiram99
(113/296)
Morse "nőügyei"eléggé esetlegesek, felszínesek, nem nagyon mélyek. Eddig talán csak Violetta volt valamivel másabb, kicsit "spirituálisabb". Ebben - bár a történetekben legtöbbször nem jön át - talán benne lehet a kor változó, egyre nyitottabbá váló világa.
Érdekes lesz, hogyan folytatják (vagy éppen nem) Joan Thursday és Morse "se veled, se nélküled" kapcsolatát...
(Az "öreg" Morse a korábbi sorozatban - ha jól emlékszem - már túl van a "szívügyeken".)
Morse szerelmi életének kontrasztja a régi generáció (Thursday, Bright), amelyik kb. a házasság "szentségében" él "mindhalálig". Bár itt is megjelenik a múlt Luisa/Lucia személyében ("Sway ").

OFF
Még két, a "múlt ködébe vesző", illetve "kicsit több szimpátia" eset a "régi" Barnaby történetében:
- a "Last Year's Model-ben" ("Tavalyi történet / Letűnt szerelem") Pru Plunkett utal bizonytalanul valami régi kapcsolatra vele, éppen Cully jelenlétében;
- a "The Black Book-ban" ("A fekete könyv") Matilda Simms próbál egy kicsit "közelebb kerülni" hozzá, de csak nagyon finoman, olyan "midsomeresen"...
Kicsit hasonló amúgy Poirot is, akinek szintén nem nagyon voltak "direkt nőügyei", csak nagyon "lájtosak" (pl. Vera Rossakoff , itt-ott felbukkanó, némi fiatal lány iránti "atyai vonzalom"...).
K. Judit 2020 okt. 25. - 14:42:27 Előzmény Aksiram99
(112/296)
Brightnak nem volt igaza, szó sem volt bűnpártolásról, csak utólag kezdett az igazi tettesre gyanakodni a vörös lány, naná, nem szólt.
Ez nem igazi bűnpártolás, főleg, ha azt vesszük, hogy egy egész csapat pasi megerőszakolta a szerencsétlent. Ez inkább empátia volt
a vörös lány részéről, és Morse is belátta, hogy egy ekkora traumát átélt lányt földobni egyrészt értelmetlen, másrészt szintén elég nagy bűn lett volna. Ha nem halt volna meg, mehetett volna börtönbe!!! Ki tudná ezt tiszta lelkiismerettel megtenni?
Barnabyval kapcsolatban igazad van, régen biztosan volt köztük valami, ami mára inkább csak szimpátia maradt. Az egész film annyira megrázó, hogy nem csodálom, ha ez a vonal kicsit elhalványult az emlékezetemben. (Valójában föl sem fogtam igazán, hogy rendes szülőktől származó gyerekek hogy képesek ilyen aljas bűnökre - ja, nevetve ...)
9/10
Aksiram99 2020 okt. 25. - 14:12:46 9/10 Előzmény K. Judit
(111/296)
Barnabynál én láttam vonzalmat! Az elmegyógyász nő, akit régóta ismer, a gyerekei kinyírnak mindenkit aki vonzódik az anyukhoz! Őt is elkábítják egy éjszakára !! A vörös lányt a múzsába a végén megértette, meg is védi, amikor Bright, bűnpártolást akar ráfogni!! Lejjebb megosztottam, egy habkönnyű vígjátokot, amiben Shaun Evans egész más. Morse elött, az újságírok a baba arcú Evansnak hívták ! Mer ugye a Csodálatos Júliába is szépfiút játszik!! A privát személyisége is olyan mint a Morsé!! Magányos, visszahúzódó, a saját kis világában él!!
K. Judit 2020 okt. 24. - 22:03:23 Előzmény Aksiram99
(110/296)
Nem tudom mennyire nyomta rá a bélyegét régi egyetemi szerelmének kudarca az összes többi nőhöz való kapcsolatára, talán,
amennyire megfigyeltem, a kezdeményezést azóta is mindig átengedte nekik. Ezt persze lehet úgy is értelmezni, hogy ő maga soha nem
akart választani, de bejött, mert idáig majdnem minden epizódban akadt valaki, aki még ha csak képzeletben is, kivetette rá a hálóját. A nők sokszor megérzik, hogy bár nem lesz könnyű dolguk, van/lesz értelme a finom nyomulásnak. Amit persze Morse soha nem is bánt. Azok közül a nők közül, akik kikezdtek vele, talán az egyetlen, akivel semennyire se izzott a levegő, az a lány volt, aki hivatásosként eleve ellenségesen viselkedett, vele főleg mert "rendőr" volt. Ez talán a Múzsa c. epizódban volt. Kicsit furcsának is találtam, hogy Morse egy kicsit sem próbálta megérteni, kicsit sem próbálta - ő sem - leplezni az ellenszenvét.
Lényeg, hogy volt egy sajátos kapcsolata neki is a klf. bűnügyekben akár lehetséges áldozatként, akár tettesként szereplő lányokhoz-asszonyokhoz, ami engem talán jobban is szórakoztat, mint mondjuk Barnaby, akinek soha semmi "tiltott" érzelem nem volt felróható.
Ha jól emlékszem.
kkanai 2020 okt. 24. - 20:13:02 Előzmény Aksiram99
(109/296)
Tényleg apróság, de hadd pontosítsak: The Corrs a banda neve.
9/10
Aksiram99 2020 okt. 23. - 20:33:32 9/10 Előzmény K. Judit
(108/296)
Roger Allan, egy híres brit színész, fiatalan gyönyörű pasi volt!! Játszott a Trónok Harcába is!! Thursday karakterét, az apjáról mintázta!! Ritkán szól az öreg, de akkor velöset!! A gyerek Morse mellette lett férfi!! A csajozás, hát még mindig az egyetemi szerelmét szereti, akit anyuka elkommendálta, egy feltörekvőé jogásznak, és sajnálja magát, de azért nem akadályozta meg abban, hogy Thursday testvérének a lányát, felszedje egy-egy éjszakás kalandra :) Bár a magánéletét nagyon védi, de ki lehetet következtetni, hogy az életben is így járt, Andrea Coor-al!! A Coor-ok egy családi ír banda, a testvérek játszanak együtt!! Ír álampolgárok, Shaun meg Brit, és fiatalabb is volt 6 évvel!! Az is lehet, hogy nem is egyforma vallásuk, és az íreknél, ez központi kérdés!! Azóta is magányos!! Bár titokban mindent megbeszélnek!!Én mindent elolvasok a szereplőkről!!
Pebbles 2020 okt. 20. - 11:27:33 Előzmény Aksiram99
(107/296)
Köszönöm szépen! Valószínűleg így lehet, mert az este az Epic Drama rendben volt.
9/10
Aksiram99 2020 okt. 20. - 11:23:42 9/10
(106/296)
Játszott a Hamletben, egy modern felfogású rendezésben, Laertest, Ofélia testvérét!!!
9/10
Aksiram99 2020 okt. 20. - 11:02:43 9/10 Előzmény Pebbles
(105/296)
Epic dráma az eredeti maradt! a TV4-en van új szinkron. Nekem sem tetszik!! Valószínű külön-külön vásárolták meg!!
Pebbles 2020 okt. 18. - 22:09:37
(104/296)
Bocsi! Valaki tudna segíteni abban, hogy miért szinkronizálták újra a filmet? Így kezd ellaposodni. Nem illik Brighthoz az új hang és Strange is fura így. A VI/1. részben az idézet is másképp hangzik, illetve a VI/2. részben is elveszik a vicces beszólás.
Kecskeméti Károly 2020 szept. 20. - 19:08:42 Előzmény Aksiram99
(103/296)
Nagyszerű Hamlet lett volna! Talán még nem késő....
Bau17 2020 szept. 02. - 07:52:42 Előzmény Bau17
(102/296)
minden jogom megvan hozzá, hogy neked is.
9/10
Aksiram99 2020 aug. 30. - 15:13:58 9/10
(101/296)
Szeretettel! Shaun Evans rajonkóknak, egy 2007-es filmje, itt nagyon fiatal!! https://videa.hu/videok/film-animacio/dugamba-doltem-sparkle-2007-film-vigjatek-3tsVwbViU1ON9wYa
9/10
Aksiram99 2020 aug. 30. - 15:10:38 9/10 Előzmény K. Judit
(100/296)
Bright kislánya Indiában hal meg tüdővészben ez kiderül, amikor Mors meglátogatja!!
9/10
Aksiram99 2020 aug. 30. - 15:06:03 9/10 Előzmény Krizsán Szonja
(99/296)
NEM!!!! Pont ezért szeretjük, mert gondolkodni kell rajta, és nagyon kell figyelni! A modern filmekben ha elszalasztasz egy negyedórát semmit nem vesztesz, de ennél a filmnél nem érted a végén a filmet. Az eltünt bizonyítékokat, Jimmi viszi el a szabadköműveseknek!!! A taró kárgyák meg azért jelennek meg, mert jósolt neki!!
2/10
Krizsán Szonja 2020 aug. 27. - 11:52:36 2/10 Előzmény Bau17
(98/296)
Végig néztem. Nem fikázom. Vélemény! Ami lehet különbözik, de azért mert más mint a tiéd, nem kell itt is felvenni ezt a stílust. Minden embernek van véleménye. Lehet, hogy más mint a tiéd. Nem személyes sértés, hogy így kifakadj!
Bau17 2020 aug. 27. - 11:33:44 Előzmény Krizsán Szonja
(97/296)
megnéztél 5 évadot és 2potot adtál rá. a végén a plusz: csak te nem vágod a javát.
és nem minden gyilkosság rejtjeles csak nem látsz bele. mindegy is két pontos nézd csak és fikázd tovább.