Téma: Engedd el!

Edmond Dantes 2015 jan. 07. - 11:16:26 Előzmény tortura
(33/53)
Mostanában láttam, megrendítõ és jó értelemben vett "tanmese", nem is az elsõ ebben a hogyan-dolgozzuk-fel-gyermekünk-elvesztését toposzban. Azt azonban nem tartom el- vagy megvetendõnek, ha egy házaspár úgy érzi, szüksége van gyermekre. (Ahogy azt se, ha nem érzik így.) Ez=más(od)ik gyermek vállalása nem feltétlenül a meghalt gyermek "pótlása"! Ahány ház, annyi szokás, mondhatnám. Ki így éli meg, ki úgy. Van, ahol szétesik egy házasság ettõl, van, ahol még inkább egybeforrasztja a házasfeleket és esetleg meglévõ gyermeküket, vagy pl utóbbi szenvedi meg leginkább a tragédiát (ilyen film is volt, úgy emlékszem)...szóval "minden van".
De egy dolog tuti: Nicole Kidman szédületes.
10/10
lampikari 2014 dec. 14. - 21:42:32 10/10
(32/53)
Ezt a hatalmas értékû filmet ilyen késõi idõpontban vetiteni....Azt hiszem,mi sem jellemzi jobban a jelenlegi köztévét!Érdemes megnézni,milyen film ment helyette a 21-órás mûsor sávban...Szánalmas!
Igy aztán végképp esélytelen,hogy ilyen csodálatos,gondolkodásra késztetõ filmek szélesebb körhöz is eljussanak.
Mondjuk engem az is elgondolkodtat,hogy a mostani köztévére egyáltalán mi szükség van?Évi 80 milliárdért?
De csak feleslegesen háborgok....
adamnagysweetmovie 2013 máj. 14. - 13:37:29
(31/53)
Nyúljuk helyett Engeded el!
Na eeez igen!
adamnagysweetmovie 2013 máj. 14. - 13:36:15
(30/53)
elementáris vagy:)
offtopic
eIemes 2013 máj. 14. - 12:21:07
(29/53)
a "nyúljuk" politikai áthallások miatt azonnal kiesett.
adamnagysweetmovie 2013 máj. 13. - 22:29:00
(28/53)
Hát, ennyi erõvel lehetett volna a magyar címe: "Okulj a filmbõl, és légy erõs!"
Kb ugyanolyan szájbarágós és ugyanolyan messze van a Rabbit Hole-tól.
tortura 2013 jan. 04. - 15:46:38 Előzmény ShaeLynn
(27/53)
Mennyire igazad van! Sosem értettem, hogy ha valaki elveszíti a gyermekét, miért kell mindjárt egy másikat szülni. Úgy sem tudja pótolni a meghalt gyermeket. Már a gondolat is borzalmas. Az ember nem tárgy, hogy pótolható legyen. Ha ellopják a kocsidat, vehetsz másikat, vagy ha ellopják a kabátodat. Az ember az más. Minden egyéniség más és más. Ugyanazt sosem kapod vissza. Az biztos, hogy a legjobb kapcsolatot is tönkreteszi egy ilyen tragédia. Sajnos tanúja voltam egynek, még ha nem is testközelbõl. A párom egy barátja évekig élt Amerikában, kapott egy jó állást. Volt felesége, de hamar elváltak. Majd megismerkedett itthon egy hölggyel, aki annak ellenére, hogy itthon nagyon jó állása volt és lakása, felrúgott mindent, átrepülte az óceánt, hogy a sráccal új életet kezdjen. Hatalmas szerelem volt, tényleg. Nagyon hamar jött a baba, de sajnos vele a tragédia is. Egy orvosi mûhiba miatt a teljesen egészséges baba megnyomorodva jött a világra. Néhány nap múlva meg is halt. Talán jobb is így, mert szellemileg, fizikailag nyomorék lett volna örökre. Az USA-ban ilyenért hatalmas összegû kártérítést fizetnek - még peren kívül is, az orvost pedig azonnal elbocsátották, nehogy a kórház jó híre csorbát szenvedjen. Viszont a szülõk élete már soha többet nem lett ugyanolyan, mint volt. Ezután csak marták egymást egymást, haza is jöttek, el is váltak. Lett egy újabb baba is, de az sem tudta megmenteni a kapcsolatot. Szomorú ez nagyon, azt gondolom. Nekem nincs gyerekem, de azt gondolom én is a témáról, hogy ennél jobban nem verhet meg a sors egy embert, mint hogy a saját gyermekét temeti. Ha ilyen emberrel találkozom, mindig szégyellem magam, hogy panaszkodni merek. Mert ennél minden gond csak kisebb lehet.
A film egyébként szerintem nagyon jó. Én nem a botoxszal foglalkoztam. Az sem tud levonni Kidman munkásságából.
batagy 2013 jan. 02. - 19:48:17
(26/53)
Tényleg jó film, szomorkás, emberi.
tomcsicsi 2012 okt. 19. - 02:02:53
(25/53)
Egészen a film végi utolsó párbeszédig, két szülõ szépen- és meghatóan elmesélt történetét láttam: hogyan próbálják túltenni magukat fiuk elvesztésén. Hogyan próbálják feldolgozni a feldolgozhatatlant.
Család, barátok, kollégák (kimondva/kimondatlanul) mind-mind azt sugallja, hogy "az élet megy tovább". Valahol így éreznek a szülõk is, mivel ez az élet rendje, ez a megszokott, ez az elfogadott viselkedés és hozzáállás: a környezetükhöz hasonlóan ebben a szellemben nevelkedtek/szocializálódtak Õk is. Így vagy úgy, de a gyász idõszaka után tovább KELL lépni. Tisztességgel meg is tesznek mindent - ki-ki a maga módján -, hogy a közösség- és a maguk által támasztott elvárásoknak megfeleljenek. Az ebbõl a helyzetbõl adódó konfliktusok viszont azonnal feloldódnak (és ebben a pillanatban talál újra egymásra anya és apa, férj és feleség), amint világossá nem válik
mindkettõjük számára, hogy nem lehet- és kell egy ilyen tragédián túllépni. Nem lehet- és kell egy ilyen tragédiát feldolgozni. A film alatt fel-felbukkan ez a gondolat, de számukra (és ezáltal a nézõ számára is) csak a végére kristályosodik ki.
Számomra elemi erõvel hatott a szülõknek megnyugvást- és békét hozó párbeszéd a film végén.
Szerintem ez a film jóval több két gyászoló szülõ történeténél. Persze, ha "csak" ennyit szerettek volna kihozni belõle, akkor is kiválóan sikerült. Ennél többet akart-és tudott is adni. A legmélyebben bennünk lévõ tabukat döntögetõ mozi. Szerintem.
borzalom07 2012 ápr. 30. - 00:51:28
(24/53)
Biztos jó film, de szeretnék nyugodtan aludni, a téma viszont ezt nemigen biztosítaná. Majd máskor.
10/10
lampikari 2012 ápr. 29. - 20:31:52 10/10
(23/53)
Az egyik legnagyobb filmélményem,Nicole Kidman-tõl szerencsére már a sokadik.Ez a varázslatos,szuggesztív szinésznõ a kimagasló intelligenciájával nyúlt ehhez a szomorú témához is,az eredmény pedig minden érzelemgazdag,melegszívû ember számára maradandó élményt nyújt.Garantált a hajnalig tartó forgólódás,ez a film nem fog elengedni nagyon sokáig!És nem csak az elgondolkodtató,szívszorító téma miatt,hanem a kimagasló szinészi bravúrok miatt sem!Hiszen akit megérintett a "Szégyenfolt",vagy a "Születés",(szinházjelenet),az ebben a filmben is csodákra fog lelni,mint ahogy még jó pár filmjében is.(Dogville,Fur,Más világ,stb.)Mindenkinek ajánlom,aki szereti Kidmant,és azoknak fõleg,akik csak most fedezik fel maguknak ezt a páratlan tehetségû,gyönyörû szinésznõt,aki az arcjátékával,a szemeivel is képes mondatokat elmondani!
7/10
Pirkko 2012 febr. 22. - 13:48:57 7/10
(22/53)
Ó, hogy Kidman volt az egyik producer. Így már érthetõ...
7/10
Pirkko 2012 febr. 22. - 11:51:41 7/10
(21/53)
Mi lehet annál borzalmasabb, hogy valaki elveszíti a gyermekét? Éppen ezért ezzel a filmmel nem lehetett melléfogni, mert a téma idõtlen - megérinti a nézõt, mert belegondol, hogy ez vele is megtörténhet. Ami számomra élvezhetetlenné tette a filmet, s megakadályozott abban, hogy végig képes legyek koncentrálni, az Nicole Kidman gumiarca volt. Látszik, hogy a film kedvéért visszavett a botoxból (nyilván rendezõi utasításra), de néha azon kaptam magam, hogy a szája természetellenes mozgását figyelem, és nem azt, hogy mi történik a filmben. A film egyszerû, tiszta, természetes emberi érzemekrõl szól, és az anya szerepét szerintem bármelyik színésznõ képes lett volna ugyanígy (ha nem jobban) eljátszani. Kár, hogy a készítõk féltek attól, hogy kevésbé ismert színészekkel dolgozzanak, mert akkor talán kevesebb figyelmet kapott volna a film, de így ez számomra csalódás volt.
9/10
ShaeLynn 2012 febr. 21. - 21:45:14 9/10
(20/53)
Szerintem ez egy nagyon érzékeny film. Jól adagolja a fájdalmat, nem viszi túlzásba, mégis ott van és sikít a vászonról a tragédia.
Nagyon igaznak éreztem, hogy a környezet mennyire természetesnek vette, majd szül még egyet és az felold mindent.
Pedig ez nem így mûködik, de az ostoba emberek így gondolják. És mennyire nehéz ezt elviselni. Nicole Kidman visszafogott játéka nagyon üt.
6/10
beo71 2011 dec. 14. - 11:16:57 6/10
(19/53)
A halál fájdalmas dolog,a gyerekhalál gyötrelmes,sok film feldolgozta már a témát,bár ha belegondolunk ez is egy közhely,nehéz ezt kifejezni,megérteni,átérezni.
A film kissé érdektelenül indít,majd a színészi játék miatt nézhetõ és a végén a kerek egész jó,rendben van.6/10.
Mondanám,hogy ez egy nagyon jó film,de azért mozizok,hogy szórakozzak,hangulatba kerüljek vagy akár tanuljak belõle,esetleg érintsen meg(ez nagyon ritka).Oké,szorosabban öleltem meg a gyerekeimet,de nem érintett meg igazán.
7/10
sanderb 2011 dec. 07. - 12:43:51 7/10
(18/53)
Nem éreztem kellõen átélhetõnek a történetet. Ebben a filmben benne maradt egy adag fel nem dolgozott érzelem.
Minden kicsit alulexponált lett. Nõi (rendezõi) kézben értékesebb lehetett volna. Azt sem sajnálom, hogy az általam nagyra becsült Nicole Kidman nem kapott érte Oscart, már közhelyes lett volna. 10/7
8/10
lotto 2011 dec. 03. - 13:11:20 8/10
(17/53)
Tippikus dráma a javából. Nem volt rossz a maga kategóriájában, de azért a legjobb sem!
Ford Mustang 2011 dec. 02. - 03:40:20 Előzmény klacika90
(16/53)
Mert meghülyült a szinkronrendezõ.
klacika90 2011 dec. 01. - 14:03:46
(15/53)
Miért nem Pápai Erika lett Nicole Kidman magyar hangja?
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 01. - 05:43:25 Előzmény Robi1983
(14/53)
már megjelent