Téma: Eom Tae-woong

andi44 2012 aug. 11. - 20:24:54
(19686/20906)
Imádom Ûraput, mindenestül, sajna tajvani BOF-nak is csak pár része van kész, nem nagyon tudok feliratot semmihez, amiben õ van, max saját gyártásút, mert a szükség nagy úr.
Én a zenéjét szeretem, azt minden mennyiségbe, meg a lenge képeit is.

A Maydayt rendesem megszerettem, annyit hallgattam õket mostanában. A következõ a Rómeó lesz ?
ruca60 2012 aug. 11. - 20:12:09
(19685/20906)
Minden igaz, amit írtal, csak nekem akkor is furcsa volt. Valószínûleg azért éreztem úgy, mert elszámoltam magam. Az a 15 év a "balesettõl" számítva zavart meg, amit a 13 évvel kevertem össze. A balaset volt 15 éve, és 13 éve utazott el. Minden világos. Köszönöm.
ruca60 2012 aug. 11. - 20:09:20
(19684/20906)
Nagyon szép!
A zene, a szöveg...
10/10
Lili49 2012 aug. 11. - 20:08:32 10/10
(19683/20906)
Azt nem tudom, nyilván, ennyi film után elkerülhetetlen, hogy ne fussak sok, ezt már 30× láttam szituba. A lányok jó részével nekem is vannak gondjaim. Nem bírom a túljátszott sokszor hisztérikus figurákat. Bár lehet van a valóságból benne. A lányom egyik koreai barátja szerint, a koreai lányoknak be nem áll a szájuk::))
Viszont a tajvani lánykarakterek, kimondottan tetszenek ebben a filmben.

Van Ness Wu-nak, pl. szívesen megnéznék még filmjét. Annak Andi44 a nagy tudója, van-e felirat hozzá.
10/10
dabdi 2012 aug. 11. - 19:37:20 10/10
(19682/20906)
Lehet, hogy én is megpróbálkozom akkor vele. A koreai hullám után jön a tajvani? Csak nehogy cunami legyen!

Ashint illetõen bízom a humorában és a hihetetlen pozitív és optimista hozzáállásában a dolgokhoz. Persze most még fiatal. A megbánás lehet, hogy majd késõbb jön. (Na megszólalt a pesszimista.) Neki is vannak hullámvölgyei. Az egyik blogbejegyzésben berakott egy rövid összeállítást a futás közben hallgatott zenéibõl. Azt írta, amikor magányos és haszontalannak érzi magát (Õ HASZONTALANNAK!!!!!), akkor fogja ezeket a dalokat és elindul velük futni, aztán mintha kicserélték volna. Az egyik saját számuk is benne volt a válogatásban, és azt írta, hogy alig tudja megállni, hogy ne énekelje hangosan az utcán. :-)))) Szerintem a járókelõk nem bánnák az utcazenélést. :-)))

A fiatalság kapcsán eszembe jutott, hogy az egyik interjúban megkérdezték, hogy Ashin arckrémet használ vagy valami különleges ételt eszik, ami miatt sokkal fiatalabbnak néz ki, mint ahány éves. Erre Masa: Ashin nem használ arckrémet és nem is spéci kaját eszik, õ simán arckrémet eszik. :-))))))))))
10/10
dabdi 2012 aug. 11. - 19:00:24 10/10
(19681/20906)
Nagy vagy! Köszi!
Remélem, a Rock Records ezt nem tünteti el. :-)
10/10
Lili49 2012 aug. 11. - 18:58:50 10/10
(19680/20906)
Ez most nekem is az! Amíg elolvastam újból a szösszeneteket és megírtam a magamét, addig fel is tetted közben::))
Szép munka lányok!
10/10
Lili49 2012 aug. 11. - 18:50:55 10/10
(19679/20906)
Van hasonlóság, de amit az eddigi egyetlen sorozatomban megfigyeltem (nem biztos, hogy általános 11. részt néztem meg)hosszabbak és emiatt kidolgozottabbak a jelenetek. A párbeszédekben és nem csak a történetekben, rengeteg a bölcs, tanítani való szándék. Ez pedig egy modern történet.
A ssssssssss-et meg kell szokni, mint ahogy a Mayday-t hallgatva is nagyon furcsa volt.
A fsz. Van Ness Wu sem a lányos, szabályos szépség, de egy rém sokoldalú, tehetséges ffi.

Amíg az ember vágyik valamire, addig mindent beáldoz érte, azt hiszi utána eljön a mennyei boldogság. Nyilván erõs elhivatottság,kötelességtudat, hihetetlen munkabírás van bennük.
Azonban, amikor a sztárság státuszába kerülnek, valamit el is veszítenek. Szinte kivétel nélkül küzdenek a magányossággal. Alkotni, a színpadon állni biztosan euforikus boldogság, utána elrekesztettként élni, végtelen szomorúság.
andi44 2012 aug. 11. - 18:36:18
(19678/20906)
10/10
dabdi 2012 aug. 11. - 18:02:37 10/10
(19677/20906)
Igen, én viszonylag hamar telítõdtem a koreai sorozatokkal. Pedig hozzád képest csak egy kis töredéket láttam. Majdnem egy hónapja nem néztem semmi koreait, de tegnap elkezdtem a Gaksitált /Bridal Mask/. Ma megnéztem a 2. részét. Ez már nagy szó nálam, hogy nem kapcsoltam ki 10 perc után. Csak ezt meg lehet, hogy kénytelen leszek angolul folytatni.
Tajvani sorozatot még nem láttam, de a Love of May és a Starry, Starry Night c. mozifilmek alapján úgy látom, hogy vannak hasonlóságok a koreai filmekkel. A háton cipeléstõl õk sem tudnak szabadulni. :-)
10/10
dabdi 2012 aug. 11. - 17:25:47 10/10
(19676/20906)
Nekem is pontosan ez jutott eszembe, hogy szerintem Õ az ablakmosó. :-)
Az a helyzet, hogy úgy tûnik Tajvanon sincs másképp a pletykálkodás, mint Dél-Koreában. A szakmai életén kívül szinte semmit nem lehet tudni Ashin magánéletérõl. (Vagy legalábbis én nem tudok. Lehet, hogy kínaiul hozzá lehetne jutni infókhoz, de angolul semmi.)
Stone, majd Guan You élõ koncert közben kérte meg a barátnõje kezét, ezekrõl láttam videót. Nekik gyerekeik is születtek már az egészen biztos.
Ezen kívül csak egy 2007-es interjú fordítása kapcsán olvastam annyit Merry blogjában, hogy a riporter megkérdezte a fiúktól, hogy a 3 nem házas (Ashin, Monster, Masa) tagnak van-e olyan kapcsolata, ami esetleg a közeljövõben házassághoz vezethet. Erre Monster ragadta magához a mikrofont, mint a banda szívügyeinek illetékes szóvivõje, és azt mondta, hogy az említett 3 tag közül 2 szingli, és egyelõre nem is terveznek házasságot. Azt nem árulta el, hogy hármójuk közül ki az a kettõ és ki az az egy, aki nem szingli. Merry viszont zárójelben megjegyezte, hogy Ashin az, akinek már nagyon régóta van barátnõje és hogy lehet, hogy lassan el kellene gondolkodnia a nõsülésen.
Nos az elmúlt 5 évben sem nõsült meg, azt hiszem, de hogy a lány még mindig vele van-e, arról halvány elképzelésem sincs. Ha igen, minden elismerésem neki, mert nem lehet egyszerû. Ashinnak minden pillanata be van táblázva. Bár az igaz, hogy már megtanulta megszervezni az életét. Lehet, hogy jól megvannak. Kívánom, hogy így legyen, mert néha olyan szívfacsaró dalszövegei vannak, hogy az ember lánya elkámpicsorodik és nagyon szeretné megölelgetni és megvigasztalni, még akkor is, ha a végére általában pozitív végkicsengésûek.

Itt az új olvasmány:
http://maydaywuyuetianhungary.wordpress.com/
10/10
Lili49 2012 aug. 11. - 15:40:09 10/10
(19675/20906)
Most olvastam el::))
Nagyon tetszik a nyelvezete. Egyszerû képeket fest, mégis el lehet gondolkodni rajta.
Közben azon gondolkodtam, saját magáról ír? Tudom az olvasók, nézõk szeretik azonosítani a színészt a szereppel, az írót a történetével.
Nekem mégis Õ az ablakmosó::))bár semmit nem tudok az életérõl.

Én most egy tajvani drámát nézek az Autumn's Concerto-t. Olvaslak kicsit besokaltál a filmektõl és nekem is vannak már a kliséktõl sikítófrászaim. Ennek ellenére még nagyon hozzátartoznak az életemhez ezek a filmek, de igyekszem jó és más jellegû filmeket keresni. Ilyen volt az Eyes of Dawn legutóbb, vagy néhány mozi film.
Persze vannak kedvenceim, akiktõl mindent látni kell:::)))
10/10
dabdi 2012 aug. 11. - 15:04:05 10/10
(19674/20906)
Ezt a 2 évet nem értem. Bár még mindig nem néztem újra a sorozatot, de nem hiszem, hogy ennyire elfelejtettem az eseményeket. Az 2 év nem inkább 2 hónap? Már ha arról beszélünk, amikor Seon Woo / David Kim visszatért Koreába és megkereste a lányt és felvette a cégéhez dolgozni. Akkor csak pár hét telt el, mire Soo Mi fényképcsempészési akciójának köszönhetõen kiderült, hogy mindketten emlékeznek egymásra.
Én ezt egyébként egész jól meg tudom érteni.
Seon Woo nem bírta elfelejteni a lányt, aki annyi jót tett vele, amikor vak volt. Viszont az ok, amiért szó nélkül lelépett, nehogy bajba sodorja, továbbra is fennállt. Szóval egyrészt a közelségére vágyott, másrészt nem akarta veszélynek kitenni. És azt sem tudhatta, hogy ennyi év elteltével a lány érez-e még valamit iránta.
Ji Won pedig elõször nem volt benne biztos, hogy a fiú képes felismerni, mivel sosem látta az arcát. Késõbb pedig abban nem volt biztos, hogy még ha fel is ismerné, annyit jelentene a fiúnak, mint a fiú neki.
Így született ez a faramuci helyzet. A visszautasítástól való félelem miatt. Mert azt mondják, jobb félni, mint megijedni. Néha mégsem árt vállalni a kockázatot. Õk meg inkább szenvedtek egymás mellett. Ez annyiszor elõfordul az életben. Csak egy szót kellene kimondania az egyik félnek és minden megoldódhatna, de mindketten félnek megtenni az elsõ lépést. Filmben ez idétlennek tûnik, mert a nézõ ismeri mindkét fél érzéseit, de a szereplõk nem ismerik egymásét.
Mennyi ilyen helyzet van az életben! És van, ami sosem derül ki, mert nincs ott a kamera, hogy felvegye és vissza lehessen nézni. Néha jó lenne. :-)
Ji Won szerepkörével egyébként nekem is voltak problémáim. A higgadtságával a fiúk szenvedélyességét próbálták ellensúlyozni, de emiatt túl lapos lett a karaktere. Pedig milyen jól indult a szélvédõ bezúzásával. Késõbb már csak annyira vitte, hogy egy pohár vizet loccsantott Jin elnök arcába. Mondjuk ehhez szerintem a színésznõ bágyadtsága is nagyban hozzájárult. Állandóan iszonyatosan fáradtnak tûnt a képernyõn. A gyerekszereplõ még tele volt tûzzel.
ruca60 2012 aug. 11. - 13:38:51
(19673/20906)
Elsõsorban a lány távoltartása. Nem az, hogy kívül akarta tartani a dolgokon, hanem, hogy hagyta szenvedni, psdig õ igazán csak jót tette vele. 13 évig nem írt neki, csak a virágokat küldte, utána képes volt 2 évig idegenként bánni vele, és még késõbb is olyan furcsa volt a kapcsolatuk. Vagy nem volt rendesen kidolgozva. Nekem a lány túl nyugodtnak tûnt, kívülállónak. Talán csak a végefelé nem. Azonkívül én nem bírtam volna ki, hogy 2 évig nem mondom meg a pasinak, hogy ismerem.. A barátai sem mondták meg a lánynek, semmi. Ez szerintem nem volt jó a filmben. Minden mást elfogadhatónak találtam, kivéve persze a gyilkosságokat. El sem tudom képzelni, hogy tudja egy kamasz fiú a legjobb barátját megölni. Stb. De ez már más dolog.
10/10
dabdi 2012 aug. 11. - 09:41:21 10/10
(19672/20906)
Errõl bármikor lehet beszélgetni. Mi volt furcsa a koreai világban? :-)
10/10
dabdi 2012 aug. 11. - 09:38:49 10/10 Előzmény Lili49
(19671/20906)
Örülök, hogy van még, akinek tetszik.
A Kavics városi ablakmosó srácról szóló novellát olvastad? Nekem az is nagyon tetszett.
És ma is szeretnék még fordítani egy enyhén szürrealista kis szösszenetet, ha sikerül teljesen megértenem. :-)
Illetve készül a következõ videó is, csak akadt egy kis jogi problémánk...
ruca60 2012 aug. 10. - 23:43:41
(19670/20906)
Most fejeztem be az Equator Man-t.
Nehéz megszólalni, nagyon megrázó, felkavaró sorozat.
A színészek mesterien játszottak. Azért volt egy-két dolog, ami nekem kicst még mindig furcsa volt, pedig már megszoktam a koreai emberek világát - így a filmekben.
Majd talán egyszer lesz mód errõl beszélgetni.
10/10
Lili49 2012 aug. 10. - 20:11:52 10/10
(19669/20906)
Gratulálok Dabdi!

Igazán öröm, mikor a szavak így megérintik az ember szívét.
Milida 2012 aug. 09. - 23:37:31
(19668/20906)
Volt már? Nem tudom, akkor én valahogy arról lemaradtam:) De jobb kétszer, mint egyszer sem:)
10/10
dabdi 2012 aug. 09. - 23:27:34 10/10
(19667/20906)
Az nem volt még?
Mindegy, könnyû erre engem rávenni.

http://www.youtube.com/watch?v=7rOgEw9mtcM&feature=plcp

A másnap költeménye

Ahogy a köd követi a hajnali fényt a szél nyomán,
úgy a tó parti párnái is felszáradnak reggelre.

Az elõrelátásból várakozás lesz,
és én búcsút intek a váratlannak.

Ahogy a könnyek nyomai megrajzolják a megbánás körvonalát,
az emlékek fénye elhomályosítja a fájdalmat.

Az idõ éppúgy elillan, ahogy egy folyó odébb áll.
A vége felé már nem fogunk úgy mulatni az életben,
nem válunk hisztérikussá a szerelemtõl.

Bár az ifjúság a másik parton vár,
az örök nyár süt le még ránk nap nap után.

És akkor? Menjünk együtt!

Ki mondja, hogy nem lehet az önéletrajzom
olyan mint egy vers?

Nem számít, milyen távol a jövõben,
de minden szó, minden sor, minden versszak,
még mindig ragyogni fog neked.

Hagyd, hogy az ég magyarázza el, mi az, hogy kék!
Hagyd, hogy a vonuló felhõk írják le, mi a fehér!
A lehulló virágok vörös szõnyegként terülnek elénk,
üdvözölve bennünket úton a jövõ felé.

A színes, befejezetlen jövõ felé…