Téma: Eragon

PONDI 2006 dec. 15. - 17:31:53 Előzmény kisocsike
(23/323)
sztem BORZALMAS VOLT EZ A FILM.... én imádom a könyvet és íszonyatosan megrázott a film... Könyörgöm hogy mondhat ilyet 1 KIRÁLY hogy (szó szerint)- hiányzik a kövem!-
nekem a bevezetõ se tetszett... Ez a könyvhöz képest egy ratyi Sz'. már bocsi a kifelyezésért, de úgy érzem hogy kitéptek egy darabot belõlem... nekem ez a film SOKKKKKKKKKKKKK volt... azt hittem meghalok a moziba... hogy ronthatták el ennyire?! istenem...tényleg bûnrossz a film.... az elõzetes messze túlszárnyalja... sztem még azoknak se fog tetszeni akik nem olvasták a könyvet...KÖNYÖRGÖM ARYA TÁNCIKOL AZ ERDÕBEN... aki ismeri a könyvet tudja hogy ez ÕRÜLET!

akit érdekel, bõvebben itt : <a target="_blank" href="http://www.saphira.gportal.hu" title="www.saphira.gportal.hu">www.saphira.gportal.hu</a>
kisocsike 2006 dec. 15. - 09:33:42
(22/323)
Sziasztok!

Én tegnap láttam a filmet. Nekem a könyv nagyo-nagyon tetszett, és már tûkön ülve vártam a premiert. Biztos ami biztos 2 moziba is foglaltattam helyet! (bár fölös volt, mert alig voltak este a moziba.. :) ) Nekem összeségében tetszett, de 1 nagy hibája van: rövid! 104 perc? Ez baromira nem elég. Az okés, hogy a teljes sztorit nem lehet átültetni, és meg is értem ha kihagynak részeket, de nem így kell megoldani. Engem nagyon zavart, hogy össze van tömörítve. Például az eleje: Mutatják Eragont köbö 10 máodpercig mikor elindul vadászni, 5 másodperc, hogy eltûnik az erdõben, aztán 10 másodrperc a szarvasnál, megjelenik a tojás, rácsodálkozik, ez megint 10 másodperc, és ennyi... és végig ilyen elkapkodott... A kiképzése ami nagyon tetszett a könyben, hogy nem olyan volt mint a Mennyei királyságbeli "hogyan csináljunk parasztgyerekbõl 5 perc alatt legyõzhetetlen lovagot", erre tessék! Asszem egy bottal hadakozás, meg 1 beszélgetés és ennyi. Legalább elnyújthatták volna azzal, hogy több helyszínen mutatják õket, vagy hasonló, hogy legalább érzékeltessék, hogy nem 1 délután alatt lett kiképezve.... A utolsó csatajelent: amikor Eragon az Árnyal küzd az okés. De maga a csata a 2 banda között hihetetlenül lapos Eragonék gyorsan végigrepülnek a tüzetookádó Saphirával, és máris odaégett a gonosz sereg. És ennyi. Szóval kicsit csalódtam. Tudom, hogy a könyv után mindenki többet vár... De annyit azért tudok (elfogultság nélkül) mérlegelni, hogy ezt a szupi könyvet nem köbö másfél órába kellett volna adoptálni. És pont a rövidsége miatt nem lehet azonosulni a karakterekkel, vagy a vardenek helyzetével. Például Murtaghnak kábé 6 mondata volt, meg 2x nyilazott, azt csá. Eragon és Saphira kapcsolata sem jön át annyira. Például belerakhatták volna amikor Saphira irdatlanul letolja Eragont, amiért megint majdnem megölette magát, vagy hogy becézgeti, és este betakarja a szárnyával. Csak +2 jelenet, de jobban átérezte volna a nézõ a kettõjük kapcsolatát.
Viszont a képi megjelenítése,jó lett. Saphirát is szépen megcsinálták, bár szerintem kicsit lehetett volna élénkebb. A zene is jó volt. A színészek is hozták a kötelezõt.

Igyekeztem minél objektíven megírni a véleményemet. Tiszátban vagyok vele, hogy nagyon magasra tettem a mércét. Már szerda reggel óta hívogattam a mozit, hogy tuti legyen helyem,szóval nagyon vártam. Legalább valami Gyûrûk Ura szintü adoptációt vártam, és sajnos nem lett olyan. Ennek ellenére nekem összeségében így is tetszett (márcsak a sárkány miatt is, mert imádom õket), és érdemes megnézni! Barátnõmmel, és egy haverral néztük, õk nem olvasták, de a film nekik tetszett. Aki meg olvasta a könyvet, és tetszett neki az meg szerintem tuti megnézi...

KisÖcsike
begal 2006 dec. 14. - 17:47:36
(21/323)
ha erdekel forgatáson készült fénykép, vagy stábos mellény hmmmm megoldható
zsu8 2006 dec. 14. - 17:45:55 Előzmény kcforever
(20/323)
Szerintem igatad van:)
zsu8 2006 dec. 14. - 17:42:27
(19/323)
Jaj,lehagytzam,hogy személy szerint mindegyik szereplõt szeretem(szegény brom:(),Eragon is kicsit makacs,de a korához képest igen érett tetteket is tud cselekedni,Saphira nagyon édi:)))),Murtaghot pedig imádom:))))..
Szerintetek Solembumot,hogyan fogják ábrázolni?Sima cica lesz a filmben?
zsu8 2006 dec. 14. - 17:39:40
(18/323)
Sziasztok!

Imádom a könyvet:)Ja,már a könyvesboltokban kapható a Legelsõ :))
Nagyon várom a filmadaptációt,de itt is ,mint más jó fantasy könyv filmesítésnél,alakítgattak az elõzetesekbõl ítélve a könyvbeli történeten.Remélem nem sokat változtattak meg,mert a könyv nagyon jó:)
will 2006 dec. 14. - 08:28:16
(17/323)
Én még nem olvastam a könyvet, de addig nem is fogom, amig nem néztem meg a filmet. Ez a nap szombat lesz. A film trailere tetszett, egyedül a fõszerepet játszó színésszel nem vagyok kibékülve, nagyon beképzelt feje van, és nem sok tehetséget nézek ki belõle. Remélem nem lesz igazam, és kellemesen fogok csalódni benne. Majd megírom.
Anaconda80 2006 dec. 12. - 21:24:05
(16/323)
jaj ez negyon rosz volt....
aki olvasta a könyvet az meg ne nézze. Akár Zoli és a szárnyal ló néven is futhatna és nem jösz rá hogy ez az eragon.
én csalódtam bár lehet hogy túl sokat vártam...
girl1 2006 dec. 09. - 10:01:17 Előzmény mangababy
(15/323)
itt a kép!
girl1 2006 dec. 09. - 09:58:22 Előzmény mangababy
(14/323)
igen megjelent a második, a <a target="_blank" href="http://www.bookline.hu" title="www.bookline.hu">www.bookline.hu</a> oldalon meg is rendelheted. Én még nem olvastam a könyvet, csak a tartalmát, de érdekel. A filmet sem láttam, csak a bemutatóját, azt is csak a neten.
Eghain 2006 dec. 09. - 07:32:20 Előzmény dudu
(13/323)
Ez tényleg durva. Azt utálom a legjobban, ha egy újság vagy bármi ír egy filmrõl, és mégcsak nem is tájékozódik rendesen, hogy mi a háttértörténet. A helyükben nem merném így kiadni az írásaimat. Vegyük pl. azt, amikor megjelent a HP és a félvér herceg, a Bravo már két héttel elõtte "exkluzív" infokat közölt belõle, aminek a 99°%-a akkora baromság volt!!!
dudu 2006 dec. 08. - 14:21:16 Előzmény mangababy
(12/323)
Csõ!
Itt szentem malydnem mindenki olvasta az Eragont nem!
Akkor meg miért az van kiírva,hogy idézem
,,-Míg testvérei alszanak"!!!Hát az elsõ oldaltól nem azt magyarázák,hogy unokaõcsével,Roranal és nagybátyával élt
Carvhall-ban
mangababy 2006 dec. 08. - 10:11:19
(11/323)
Nem hittem volna, hogy ezzel a topikkal egy kisseb vitát fogok elindítani... Tök jó lehet a forgatás helyszíne! Megjelent már a második könyv? Sehol se találom.... D.Sz, sztem meg egy filmet ne a bemutató alapján ítélj... A filmet kéne megnézni , és aztán dönteni, vagy a könyvet elolvasni. Egyébként olyan jó a könyv, hogy én 1 nap alatt kiolvastam mind az 512 oldalt... A film se lehet olyan rossz...
Eghain 2006 dec. 07. - 14:20:59
(10/323)
Hello!
Szerintem sem kéne fikázni, hadd mondja el a véleményét õ is, nem tudja, mirõl marad le. Én Pápán lakom, itt forgattak tõlünk egy köpésnyire, a Ság-hegyen, és voltam kinn a forgatáson. Eszméletlen jó volt, szóval szerintem inkább ide mehettél volna statisztának, megérte volna.
Nekem egyébként tetszenek a trailerek, meg biztos a film is fog, mert fanatikus vagyok...=) Eragon 4ever!! =)
Lois Lane 2006 dec. 07. - 09:19:32
(9/323)
:D ha látnátok magatokat kívülrõl!Gyerekes!Képesek vagytok azon vitázni, hogy kinek tetszik és kinek nem?Nekem személy szerint bejön a trailer, mert szeretem A Gyûrûk Urához hasonló storykat.Szerintem a látványvilága, a díszletek hasonlóak.Bár szerintem D.Sz. tök jogosan írhatja hogy "bûnrossz".Ha egyszer ez a véleménye!Nem kell beszólni neki!Amúgy D.Sz. sokszor voltál statiszta?Melyik filmben?És most melyiket "választottad"?És egyáltalán hol lehet jelentkezni?Én csak úgy hobbi szinten de sokat foglalkozom a filmekkel.nagyon szeretem õket.Most A tökéletes trükkre vagyok kiváncsi.
vbence13 2006 dec. 03. - 14:57:58
(8/323)
félig egyetértek d.sszel, télleg érthet a filmekhez, de azér sztem nem pont egy ilyen fórumon kéne kijelentened, hogy bûnrossz lesz a film.
én naon szeretem amúgy az Eragont, olvastam is, nemsokára a 2. rész is meglesz:D szerintem jónak ígérkezik a film, habár nagyok az elvárások a könyv miatt.
Saphira 4ever:D
kcforever 2006 dec. 03. - 10:01:13
(7/323)
Aki semmit sem tud róla, az ne írjon marhaságokat. Ez lesz az év legjobb filmje. Amúgy Magyarországon forgatták, és a könyv a bestseller-listán megelõztea Harry Potter sorozat részeit. Akinek meg nem tetszik miért nézegeti? Nézzen olyen hülye filmeket, mint a Shrek.
D.Sz.: Ez többnyire neked szól.
eve24 2006 dec. 02. - 20:26:39
(6/323)
Én a könyvet még nem olvastam, de felkerült a listára. Nem lehet annyire rossz, habár az elõzetes nekem sem tetszett, de azért majd megnézem a filmet.
PONDI 2006 dec. 01. - 17:11:40
(5/323)
Szerintem jó lesz. A REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA! gondolj erre mikor beülsz a moziba!
PONDI 2006 nov. 29. - 11:54:48 Előzmény mangababy
(4/323)
én is! és aki többre kiváncsi itt a helye a weboldalamon: <a target="_blank" href="http://www.saphira.gportal.hu" title="www.saphira.gportal.hu">www.saphira.gportal.hu</a>