Téma: Eredet

10/10
aronbalazs 2013 júl. 15. - 01:49:29 10/10
(1886/2206)
Aki nem érti a film végét, esetleg valami homályos az most fellélegezhet, mert most minden világos lesz ez a komment által! FIGYELEM, SPOILER.

Nos. Végigolvastam rengeteg kommentet, próbálok sokra válaszolni.

Váró: az a hely, ahova azért kerül valaki, mert egy álomban akkor hal meg, mikor még hat a nyugtató, amit kapott az elalvás elõtt. A nyugtatóra azért van szükség, hogy ne ébredjenek fel idõ elõtt, de ha idõ elõtt meghal valaki, abból váró lesz. Ezért nem tudták megölni magukat, mikor észrevették, hogy Fischernek van tudatalatti védelme. Mind a váróba kerültek volna, de így az elsõ szintrõl csak Saito kerül majd a váróba. Cobb azért kerül a váróba, mert több szinten is meghal. (a vízbe zuhant autóban, és az legalsó szinten is, mert Mal leszúrja egy késsel, az hogy melyik szinten hal meg elõbb, teljesen lényegtelen) De csak késõbb hal meg, mint Saito, ezért öregebb õ a végén, illetve az elsõ jelenetben (mivel az eltelt idõ változik az álomszintek között).

Álmodik-e Cobb a végén, avagy sem? A válasz második megnézés után egyértelmûvé vált számomra: NEM álmodik. Az egyik jelenetben, még azelõtt, hogy elindulnának az incepcióra, Cobb elmondja Ariadne-nak, hogy álmukban Mal-lal még mindig együtt vannak, így ha bármelyik jelenetet nézed, mikor BIZTOS, hogy álmodnak (a kávézó, miközben járkálnak az építkezés közben, stb, EGYÉRTELMÛEN látszódik, hogy Cobb JEGYGYÛRÛT visel a bal kezének gyûrûs ujján. HOPPÁ. Ezzel ellentétben azt is meg lehet figyelni, hogy ezt a gyûrût NEM viseli a valós szinteken (pl. mikor találkozik Ariadne-val, vagy mikor Michael Cane-nel találkozik az egyetemen. És most a lényeg: mikor az utolsó jelenetben halad kifelé a repülõtérrõl, és átadja az útlevelét a BAL kezével, tisztán kivehetõen látszódik, hogy NEM VISEL JEGYGYÛRÛT. Ebbõl következik, hogy senkinek az álmában nincs, tehát nem álmodik. Az, hogy a végén nem mutatják, hogy megáll-e a totem, csak szemfényvesztés, az igazi gyönyör, amilyen komplex szálat ember még ki nem talált egy filmnek se, az ez. Nolan egy zseniális ember. MIndenkinek ajánlom, hogy figyelmesen nézze az alkotásait, mert a lényeg a részletekben rejtõzik. És ebben a filmben pont ez volt a pláne, hogy neked kell rájönni, hogy a filmnek mi a jelentése. Még ilyen filmet Cristopher!

Remélem így már mindenki számára minden világos.
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 14. - 20:54:53 10/10
(1885/2206)
Nem igazán értem, szerintem túlbonyolítod:)
Az álmokban, ha valakit megölnek, az "csak" felébred.
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 13. - 16:54:03 10/10
(1884/2206)
Eléggé elírtad... Az egészet.:)
Cobb nem hal meg, vagy honnan vetted ezt, mert ilyenre nem emlékszem. A többi dolog, Saito öregedése okés, aki a váróban töltött évtizedeket, így kezdõdik a film.
Mint lejjebb írtam, a vége nálam egyértelmû.
Kumpirka 2013 júl. 12. - 21:25:57
(1883/2206)
"Báró"? "Báró?"

Komolyan, egyesek milyen filmet néztek? Te mit néztél? Talán váró. VÁRÓ!

SPOILER

Az is érdekelne, hogy akik arról okoskodnak, hogy a film végén Cobb álmodik-e, szintén milyen filmet néztek. Nem álmodik, ébren van. Ez egyértelmûen kiderül, csak figyelmesen kellett volna nézni a filmet. Ugyanis látja a gyerekei arcát. Világosan elmondja az álomvilágban Mal-al folytatott beszélgetésében, hogy majd csak a való életben akarja látni újra az arcukat. Ezt a végén lévõ jelenetet leszámítva a filmben nem is láthatjuk soha a gyerekek arcát.

Ennyire nehéz mindezeket felfogni egyeseknek?
10/10
domithenoob 2013 júl. 03. - 17:46:10 10/10
(1882/2206)
nagyon tetszett a film, nálam simán 10/10. a zene, a szereplõk, a történet, maga az, hogy ezt egyáltalán hogy bírták kitalálni, és aztán még meg is valósítani, lenyûgöz. Di Caprio ebben a filmben is nagyot játszik, ha így folytatja még a végén a kedvencem lesz. bár Al Pacinót és A Keresztapát nehezen lehetne nálam überelni. :)
olloczky 2013 jún. 18. - 18:38:37
(1881/2206)
SPOILER

én csak azt nem értem, hogy Cobb, hogy ment Saito után.. Saito miért vénember Cobb pedig fiatal? ez se lett sûrûn megmagyarázva.. amúgy az egész film 10/10-es
9/10
Andrew8 2013 jún. 07. - 21:42:54 9/10 Előzmény Keló Scofield
(1880/2206)
Meg hát megbillen picit csak elvágja a végét Nolan! :) De szerintem is igaz, amit mondasz ezenkívül is.
1/10
Attila G. 2013 jún. 03. - 22:18:06 1/10
(1879/2206)
Megvallom õszintén, nekem nem jött be a film. S még mielõtt valaki szóvá tenné, a mûfajt szeretem; csak a filmet nem.
Többek közt az zavart; hogy nem volt egy épkézláb fõgonosz a filmben; csak például több száz álombeli rohangáló lázadó vagy mi. De egyébként szinte mindenkirõl kiderül, hogy jófiú.
Egy kissé az Óz, a nagy varázsló sztori jut róla eszembe. Itt sem ajánlatos letérni a "sárga útról". S Dorothytól kezdve Totón át az oroszlánig van benne minden; akik szintén út közben csatlakoznak. S talán még Óz is volt. Már nem emlékszem, régen láttam.
Részben emiatt ez a film számomra nem igazán volt eredeti.
10/10
Sonic8 2013 máj. 07. - 21:00:37 10/10
(1878/2206)
Én is így gondolom.Ez a legreálisabb.De szerintem még Nolan sem tudja :D
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 07. - 18:26:06 10/10 Előzmény Sonic8
(1877/2206)
SPOILER

Egyértelmûen valóság a vége, még ha Nolan szereti nyitott kérdésekkel befejezni a filmjeit. A gyermekek arca végre látszódik és más ruhában vannak, szóval nekem nem kérdés, de ez az én véleményem.
SzFeri82 2013 máj. 07. - 18:12:21 Előzmény thsaco
(1876/2206)
Azt nem értem, ha valaki nem szereti a Sci-fit akkor miért nézi.
Ez a kategóriáján belül egy kiváló "virtuális valóság" scifi, itt-ott Heist movie-s, "ez az utolsó meló" típusú elemekkel. Az pedig, hogy az álomvilágok olyan elven vannak megépítve mint pl videójátékok pályái - mivel az illúziónak vannak technikai határai - külön izgalmas ötlet. (Paradoxon jelenet)
Nagyon élveztem.
10/10
Sonic8 2013 ápr. 07. - 11:46:56 10/10 Előzmény thsaco
(1875/2206)
Ezt a filmet láttam vagy 8-szor.Nolan-t imádom.
Tegnap néztem meg legutoljára és még mindig nem tudtam eldönteni,hogy Cob álmodik-e vagy nem.Amikor megpörgeti a kis flipperét,akkor az egy kicsit megbillen tehát már a valóságban van nem?
Wááá.Ez a film 3 év után is eltud gondolkodtatni.
2/10
thsaco 2013 ápr. 02. - 13:35:49 2/10
(1874/2206)
Agyament film ez amit meg sem akarok érteni annak ellenére,hogy tisztelem mind a rendezõ ill. DiCaprio munkásságát.
Végigszenvedtem és azon járt az agyam hányadik percben kapcsoljam ki. Tiszteletben tartom a többség véleményet és a magas pontozást
ami ezt a filmet illette, bíztos bennem van a baj.
jackasszoli 2013 ápr. 01. - 21:26:12
(1873/2206)
Jó film volt csak, nem nagyon magyarázták meg hogy ez hogyan is lehetséges.
Pl. a bõröndbe lévõ gép, hogy mi is pontosan, hogyan képes arra hogy együdt álmodjunk stb.
Vagy ezek meg lettek magyarázva?
3/10
caya 2013 ápr. 01. - 20:58:56 3/10
(1872/2206)
fogtak egy madzagot és csináltak rá vagy 3 kibogozhatatlan csomót, tett köré jópár teljességgel hiteltelen és unalmas akciójelenetet viszont nagyon jól eladták mert van aki ezt mûvészetnek nevezte. Mi alig vártuk hogy vége legyen, igyekszem megbocsátani magamnak hogy nem kapcsoltam le fél óra után. A Taken 2-n legalább röhögtem egy jót.
10/10
Csekély értelmû medvebocs 2013 márc. 24. - 10:42:19 10/10
(1871/2206)
Christopher Nolan most alkotott valami újat és maradandót! A film akár a Sötét lovag trilógia kiváló. Egyáltalán nem sablonos (kiszámítható), akciódús, pazar látványvilág, egész jó szereplõk.

Nem tudom észrevettétek-e C.N. akárcsak Tim Burton egy szereplõt több filmjében is használ (lásd: Johnny Debb, Helena Bonen Carter). Itt viszont Joseph Gordon-Levitt (késõbb szerepel a Sötét Lovag-Felemelkedés filmben), Marion Cotillard (akit már a Taxi filmekbõl jól ismerünk, bár az nem C.N. film, de a Felemelkedésben õ is játszik), Tom Hardy (szintén majd a Felemelkedésben fog szerepelni), Michael Caine (aki az egész Sötét Lovad trilógiában játszót), valamint Cillian Murphy (aki a Batman:Kezdõdik és a Sötét lovagban szerepelt).
10/10
Keló Scofield 2013 febr. 17. - 17:22:45 10/10
(1870/2206)
Kihagytam Leo-t, már régen Oscar-t kellett volna kapnia.
10/10
Keló Scofield 2013 febr. 17. - 17:07:07 10/10
(1869/2206)
Most néztem meg újra, hatalmas alkotás, szavakkal nehéz kifejezni, ki hogy érti ezt a történetet.
C. Nolan és H. Zimmer együtt minden filmben kiválóak.
6/10
SandroVM 2013 febr. 03. - 04:22:45 6/10
(1868/2206)
Elég nagy csalodás volt a film, ahhoz képest, hogy már milyen régóta rajta volt a listámon. Nem egy rossz film, de például ha már álmodásról szól, akkor sokkal több bátorságra, kreativitásra és látványvilágra vágyok. Ehhez képest volt olyan néhány érdekesebb jelenet, amik rövidek voltak, csak hogy ne örüljek. Ha ettõl eltekintek, akkor pedig ott van az, hogy a filmben jelentéktelen alakítással vannak a színen a mellékszereplõk, illetve telis teli van unalmas akció jelenetekkel tömve a film nagy része. Ezek az akció jelenetek sem valami igényesek, tehát izgulni nem lehet rajtuk, és mivel ezeknél a pillanatoknál a képeknek nem volt nálam hatása, minden bizonnyal az operatõrt és a vágót kellene hibáztatnom. És hát ami még inkább lerontotta az egész filmet az a vége, ami elég hosszúra nyúlt sajnos, majdnem elaludtam rajta, mert hosszú perceken keresztül csak értelmetlen képsorozatok és akciók tömkelege látható a képernyõn. Ráadásul a filmzene a végén rendkívül idegesítõ. ----SPOILERECSKE------ én még egy hatalmas csavart vártam volna a végére, ami egy kicsit megerõsíthette volna a pontszámomat. Természetesen így se kapott rosszat…
10/10
Sonic8 2013 jan. 29. - 20:41:10 10/10 Előzmény Vilmácska
(1867/2206)
Én ezen a filmen akárhányszor nézem mindig elcsodálkozom mekkora mestermû! Az kétségtelen ,hogy Nolan a rendezõk rendezõje de ebben ugyancsak a színészi játék,a képi világ,a forgatókönyv,a story,a ZENE, a ZENE!!!!! Én a "The Time" track-et iszonyú mennyiszer meghallgatom.
Aki esetleg nem ismeri: http://www.youtube.com/watch?v=Z0kGAz6HYM8