lowbudget 2017 ápr. 03. - 20:24:25
(39/39)
Sajnálom, de nem.
Nem író.
Csak szó-kombinátor.
Mint manapság annyian.
offtopic
Edmond Dantes 2016 szept. 09. - 10:35:44
(38/39)
offtopic
filoszemitabélus 2016 szept. 07. - 18:23:37
(37/39)
Oroszlánról elnevezett sör? Vagy mert "hart wie Kruppstahl"? Ha a rébusz kapcsolatos Danielle Steel-lel, akkor reménytelen, mert szerencsére nem olvasom a könyveit. Hazudtam. Mea culpa!
offtopic
Edmond Dantes 2016 szept. 07. - 10:00:28 Előzmény filoszemitabélus
(36/39)
"... úgy tudtam, Danielle Steel írta. Mert csak õt szoktam olvasni."

Nono! Még bajod lehet belõle.
Miért? Jelszó: Löwenbräu.
Tudod, ahol a sörpuccs (is) volt, de most nem erre az eseményre gondolok, hanem a sörház tulajdonlására.
Hogyan jön ez ide? Jó rejtvényfejtést! Aki ilyen Esterházy-szakértõ, annak ez a dolog se okoz(hat) problémát.
filoszemitabélus 2016 szept. 06. - 15:36:25
(35/39)
Miben tévedtem? nem az íróra céloztam, pusztán arra, hogy egy "Horváth" is lehet nemesi származású. Ha nem is arisztokrata, de nem is pór. Hálásan köszönöm a tanítást! Nem is gondoltam volna, hogy Aldous Huxley írta a "Szép új világ"-ot. Én úgy tudtam, hogy Danielle Steel írta. Mert csak õt szoktam olvasni.
Edmond Dantes 2016 szept. 06. - 09:45:41
(34/39)
Hát, ez egy ilyen világ: ma Esterházy-kat utálnak a "liberalizmusáért" és kapnak "25 botot, ha nem valami keményebb büntetést." Csak a módszerek korszerûsödtek valamelyest.
offtopic
Edmond Dantes 2016 szept. 06. - 09:41:53
(33/39)
Rá gondolsz talán?

https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%96d%C3%B6n_von_Horv%C3%A1th

Ez esetben viszont -nem elõször- alaposan tévednél. Õ ui meggyõzõdéses antifasiszta volt és ha nem hal meg egy fatális balesetben, Párizs náci megszállása után -ha nem menekül el idõben- jó eséllyel konc.táborban végezte volna..mint oly sok pályatársa, magyarok (!) is.
Edmond Dantes 2016 szept. 06. - 09:38:06
(32/39)
No azt elhiszem h hívhatnák Takaró Mihálynak is. Õ legalább talán (talán!) olvasott Nyírõt és Tormayt, mivel munkaköre. Horváth Péter viszont biztosan NEM olvasott se Nyírõt se Tormayt miként a kutya se olvasott és azok többsége se olvasott, akik valami megfelelési kényszerbõl hájpolják nevezetteket, de még véletlenül se fogták kezükbe írásaikat...legfeljebb akkor, ha mint ajándékot, polcukon díszhelyre tették, hadd lássa mindenki, jól jöhet.

Esterházyt pedig lassan ajánlatos lesz elrejteni.

Szép új világ. Ne aggódj, az csak egy Aldous Huxley-könyv címe. Nem kell elrejteni. Egyelõre.
offtopic
Edmond Dantes 2016 szept. 06. - 09:28:01
(31/39)
"Jew van, és mélymagyar..." Volnál szíves a két "halmaz" méretét megbecsülni? Mert ezek szt csak ez a két halmaz van.
Segítségül: induljunk ki abból h Magyaro-nak még 10 Mio lakosa van.
vino-et-veritas 2016 szept. 06. - 09:15:41
(30/39)
OFF
A "pór" a "köznépiségre" utalt, nem az írásra.
Egy Esterházy egy "korábbi világban" - a "pedigréje" alapján - társadalmilag felette állt egy "Horváthnak"...
A "von Horváth elméletben" nemigen hiszek, úgy Horváth õ, mint más Kovács vagy Tóth...
filoszemitabélus 2016 szept. 05. - 22:24:09
(29/39)
Az esterházy-jelenség elemzése egyáltalán nem póriasan lett megfogalmazva. Simán lehet az illetõ von Horváth.
vino-et-veritas 2016 szept. 05. - 21:58:44
(28/39)
OFF

Az elõbbire nagy tétekkel nem fogadnék, az utóbbira talán jobban...
offtopic
filoszemitabélus 2016 szept. 05. - 20:19:57
(27/39)
Lehet, hogy egy von Horváth írta a kommentet. A Jus pimae noctis izgalmasan hangzik, de lehet, hogy csupa bányarém akar majd férjhez menni. Inkább kihagynám.
vino-et-veritas 2016 szept. 05. - 19:34:43
(26/39)
OFF

Hát, ez egy ilyen világ: egy Esterházy-t utálnak a "liberalizmusáért" és egy "pór" Horváth kritizálja...
Vagy 200-250 éve ezért akár 25 botot kapott volna, ha nem valami keményebb büntetést.
Igaz, az ilyen Esterházy-féle "lázadó" fõurak is kockáztathattak volna egy jó kis vagyonelkobzást "felségárulásért".
Ezt ma (még) nem így hívják, de lassan majd csak helyreáll a a régi "szép" világ valahogyan. Vissza az úriszéket, a pallosjogot, a Tripartiumot, az elsõ éjszaka jogát, éljen a jobbágyság, éljen (minimum) az abszolutizmus!
filoszemitabélus 2016 szept. 05. - 13:13:08
(25/39)
A forrás: Esterházy FB oldalán egy Horváth Péter nevû hozzászóló írta. De hívhatnák akár Takaró Mihálynak is, a lényeg, hogy tökéletesen megragadta az esterházy-jelenség lényegét.



Horváth Péter
Úgy tûnik, rosszul gondozták Esterházy Pétert: immár nem fogja a csokorba kötött magyart sem szétbontani, sem ferdén visszavágni - megteszik majd helyette a judeopithecusok, akik alighanem már kezdik föltöltögetni könnyzacskóikat és méregmirigyeiket; lesz itt még "pfuj, magyar, helyedre!", nácizás meg antiszemitázás, meg Orbán takarodj és egyebek. S bár "olcsó magyarnak híg a leve", mi, olcsó és híg magyarok legyünk nagyvonalúak: harag és gyülölködés nélkül bocsássuk el õt a mennyei könyvbemutatóra, ahol Kertész Imre alighanem keblére öleli, és "...az esetleges vizeletfoltokkal ne törõdj, bazmeg." - mondaná Kertésznek.
Ne törõdjünk hát mi sem Esterházy esetleges vizeletfoltjaival, akinek megannyi írása nem az irodalmi, hanem a közéleti jelenség kategóriájába tartozik: mûvei nem esztétikai hanem - bizonyos rétegek körében - egyfajta összetartozás-élményt nyújtanak. Szellemisége közös akolba terelte liberálisainkat; könyvbemutatóinak, felolvasóestjeinek látogatása pedig fölér egy névsorolvasással: ki az aki megjelent, s ki az, aki távol maradni merészelt.
Az õsei kardjára már gyenge, de a kávéházak késeit-villáit még jól forgató író zsírjában egy darabig még eldagonyázgatnak a rituális tisztálkodók, a belvárosi eszpresszók bátrai; még elhangzik egy-két tizenkettõ egy tucat-színvonalú megemlékezés, (melyekbõl aztán hamar kiderül, még méltatói sem igen olvassák az olvashatatlan) - aztán az élet visszazökken megszokott kerékvágásába.
Edmond Dantes 2016 szept. 05. - 11:04:58
(24/39)
Szvsz ocsmány idézetek forrását is illik-illene idézni, vö. kést-villát jól forgatni is illik, kávéházban, máshol is.

Milyen szerencse h pl Nyírõ és Tormay "szellemisége közös akolba terelte" már mélymagyarjainkat...az h a kutya se olvassa õket, az meg ugyan mit számít, kit érdekel?

"A hamvait újból kiásták
És eltemették díszesen,
S megvette mindenki a könyvét,
De nem olvasta senkisem...."
(Heltai Jenõ: Poétasors)
offtopic
filoszemitabélus 2016 júl. 23. - 16:04:31
(23/39)
Igen, abból van. Gondoltam, elég, ha Pozsonyit feltüntetem. Akkor most már linket is adok:
http://www.magyarmenedek.com/products/747/Hogyan_pukkasszunk_liberalisokat__-_Pozsonyi_Adam.htm

Érdemes megvenni! Remélem most már elégedett vagy?)))
offtopic
Edmond Dantes 2016 júl. 23. - 15:22:42
(22/39)
off
Nagyon jóóó!

"Csakúgy, mint a királyság visszaállatása."

Az elgépelésért máris jeles :)
Edmond Dantes 2016 júl. 23. - 15:21:04
(21/39)
Idézni csak pontosan, szépen. Az idézet Pozsonyi Ádám Hogyan pukkasszunk liberálisokat? c. alkotásából való. Nem véleményezem, sem önmagában, sem Esterházyhoz viszonyítva.
Edmond Dantes 2016 júl. 23. - 15:08:14
(20/39)
Szerzõ?