Ada a Völgybõl 2011 nov. 20. - 16:47:53 Előzmény Bob19
(108/128)
SPOILER:

Bocsi, Georgera gondoltam Orry helyett :o)

SPOILER
10/10
Bob19 2011 nov. 13. - 10:56:44 10/10
(107/128)
***SPOILER***

Orry és Madeline meg már a közepén összeházasodott. :D

***SPOILER***
10/10
Bob19 2011 nov. 13. - 10:54:59 10/10 Előzmény Ada a Völgybõl
(106/128)
Én nem tudom, mert én is csak tegnap olvastam itt, hogy van még folytatása a sorozatnak csak más szereplõkkel. Szóval ne tõlem kérdezd. :-P
Ada a Völgybõl 2011 nov. 12. - 20:30:32
(105/128)
Orryhoz visszatérve:


SPOILER

De Orry meghal...és George felesége is...nem?De és Orry és Madeline összeházasodnak a végén, nem?

SPOILER
10/10
Bob19 2011 nov. 12. - 19:45:07 10/10
(104/128)
Nagyon jó kis sorozat volt! Sokkal jobb, mint a mai filmek, sorozatok.
****SPOILER****
Bár én a könyvet nem olvastam, de szerintem ez a 24 rész is így magában megállja a helyét. A vége az meg különösen jó volt (kivéve, hogy meghalt Orry édesanyja)! Ha Orry-t valóban megölték volna, akkor most nagyon csalódott lennék. Lehet jobb is így, hogy nem folytatják.:D Fõleg, hogy abban már nem is Patrick Swayze játszik.
Nekem pl. a Reszkessetek betörõk is csak 2 részbõl áll.:)

Egyébként ugyanúgy Észak és Dél a címe a sorozat folytatásának is?
Hajreddin Barbarossza 2011 nov. 11. - 22:12:58 Előzmény Snowwhite
(103/128)
SPOILER

Igen, Charles-t a harmadik sorozatban már Kyle Chandler jeleníti meg, aki remek volt a bárgyú pasi szerepében, akinek minden nap meghozza a macska a holnapi újságot az Early Editionben, de szerintem itt rossz választás volt a szerepre, egyszerûen nem tudtam elhinni róla, hogy õ Charles.
Billy a harmadik sorozatban már nem is szerepelt, õt az elsõ és második évadokban játszotta két különbözõ színész. Isabelle-t pedig mind a három évadban más-más színésznõ játszotta el.
És egyetértek, a harmadik sorozat sajnos nagyon alulmúlja az elsõ kettõt, eleve 8 évvel késõbb leforgatni a nem sokkal késõbb játszódó folytatást elég kérdéses volt, és az eredmény sajnos tükrözte is ezt.
Egyrészt az általad is említett eset, hogy a soha nem említett Cooper egyszer csak hazaérkezik, miután kiebrudalták Columbiából, és máris a birtokra a pályázik, ami alatt persze soha nem hallott mennyiségû ásvány van...
Másfelõl ugyan így a semmibõl bukkan elõ Bent bosszúszomja Charles ellen, akivel ha jól emlékszem, a sorozatban nem is találkozott, itt meg állandóan azt hajtogatja Bent, hogy Charles is hogy kiszúrt vele a hadseregnél...
De amitõl leginkább a hajamat téptem, az az, ahogy egyik pillanatról a másikra Madleine és George egymásra talál. George még épp csak megérkezik Orry halála miatt részvétet nyilvánítani, mikor Madleine már vetné is rá magát, aztán Constance halála után az elsõ találkozásnál már George is szívesen vigasztalódna Madleine karjaiban, ezzel gyakorlatilag semmissé tették Orry és Madleine évtizedeken át, egymást nem látva is lángoló szerelmét.

Pedig az alap sztori jó, viszonylag ritkán mutatják be a polgárháborús filmek, hogy milyen társadalmi, gazdasági és morális válságot eredményezett a háború délen. Gyakorlatilag egy értékek nélküli társadalmat szült, melynek elitjét lefejezte a háború, a gazdasági pusztulásnak köszönhetõen Dél jelentõs része pedig mind a mai napig szegényebb, mint az egykori Észak. És remekül mutatja be azt is a sorozat, ahogy szinte egybõl a vereség után megjelenik földalatti mozgalomként, Dél továbbéléseként a Ku Klux Klan, de mennyire más már ez a Dél, mint az, amelyik a háborút vívta, hiszen a Klan tagjai nagyrészt egyszerû suttyók, akik a rúgjunk egy jót bele mindenkibe elvet követik. Nyoma sincs már annak az elegáns környezetnek, ami a háborút megvívó régi elitet jellemezte, és amivel európaiként az ember talán még szimpatizálni is tudott, figyelembe véve a déli berendezkedés Európával való hasonlatosságát. Cooper, bármennyire is egyetért az eszméikkel, nem is nagyon találja a helyét köztük. Így nem is csoda, hogy ez a klán gyorsan ki is múlt, jóval gyorsabban, mint hogy a keresztégetést feltalálták volna (így újabb fekete pont a sorozatnak).
Szóval jó alapok ellenére (mind az elõzmények, mind pedig a történet vonalát tekintve) sajnos nem sikerült méltó módon folytatni a sorozatot.
Snowwhite 2011 nov. 10. - 16:35:54 Előzmény Vinyó
(102/128)
SPOILER
Igen, a filmben Bent szúrja le Orry-t és Constance-t is (a könyvben Orry már a háborúban meghal), sõt Bent elrabolja Charles kisfiát is. Charlest egyébként a 3. sorozatban már nem ugyanaz a színész játssza. (Isabelle-t és Billy-t sem, ha jól emlékszem).
Hangulatilag a 3. sorozat nyomába se ér az elsõ kettõnek, sokkal kiforratlanabb, és mivel hirtelen igyekszik nagyon könyvhû lenni (az elsõ 5 percben kinyírják Orryt, hogy behozzák a lemaradást), elég fura dolgok is vannak benne, például hirtelen megjelenik Cooper, a legidõsebb Main fiú is, akirõl az elsõ két sorozatban egy szó se volt, mintha nem is lenne...
napraforgó 2011 nov. 10. - 14:53:02
(101/128)
Hát ezért az ausztrál családtörténetért kár volt megszakítani a történetet.
Mi a fene ok volt rá, hogy ezt pont most kezdék el? Miért is nem várhatott ez egy, vagy két hónapot???

Ráadásul a III. kötetet nem is lehet leadni az elõzmények nélkül. Szóval vagy megismétlik az egészet, vagy soha nem látjuk a történet végét.

(Esetleg éjfélkor, amikor minden normális dolgozó ember alszik...)
Vinyó 2011 nov. 09. - 17:23:50
(100/128)
+++++++SPOILER!!!!+++

Ha jól emlékszem...Orryt Elkanah Bent szúrja le, merthogy túlélte valahogy a fegyverraktár-robbanást. Constance-t is õ öli meg. George és még néhányan hajtóvadászatot indítanak ellene, végül felakasztják.

Van viszont egy nagyon sarkalatos pontja a történetnek: a Ku-Klux Klán megalakulása!!!

Rettentõ csalódott vagyok, hogy nem vetítik...de hátha késõbb!!!!
Gvendi 2011 nov. 09. - 15:11:26 Előzmény _Freddy_
(99/128)
Ha jól tudom három könyvbõl áll a sorozat:

Észak és dél
Szerelem és háború
Menny és pokol
napraforgó 2011 nov. 09. - 07:33:11
(98/128)
A harmadik kötet a polgárháború utáni idõszakról szól.

SPOILER:

Ebben a könyvben pl. olyanok vannak, hogy Orry meghal - már nem emlékszem rá, hogy ki lövi le. George segít Mont Royal talpraállításában. Az õ felesége is meghal. George egyre több idõt tölt Dél-Karolinában, összejön Madeline-nal. Ashton egy nyilvánosházban dolgozik.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 08. - 18:22:17 10/10 Előzmény napraforgó
(97/128)
mi a franc az a 3. kötet? 24 részben adják le a sorozatot tegnap volt a 23. azt hiszem
pütyök 2011 nov. 08. - 18:15:52
(96/128)
Akkor amint látom,tényleg nem adják le ...jól emlékeztem,hogy nem így van vége.De akkor mi a francnak kezdtek bele ???:((((
napraforgó 2011 nov. 08. - 07:57:17
(95/128)
Valóban nem adják le a III. kötetet, a Menny és Pokol részeit? Hát ez gáz. Miért kezdik el akkor egyáltalán, ha nem adják le a teljes sorozatot?
Mi a fene olyan fontos, hogy most megszakítják a sorozatot?

Kétségbeejtõ.
Én már alg-alig nézek TV-t.
A TV-mûsor, meg a Port.hu. is olyan kevéssé hirdeti a jó mûsorokat, a sok gagyi, reality, meg a sok kinyerma nem érdekel!!!
napraforgó 2011 nov. 06. - 11:58:34
(94/128)
Na és? Dánia és Hollandia az elsõk között volt, akiket Németország lerohant 1940-ben.
Svájc meg tudta õrizni a függetlenségét, ez igaz, de talán csak azért, mert a nácik is a svájci bankokban tartották a pénzüket.
10/10
offtopic
fredi60 2011 nov. 06. - 09:23:58 10/10 Előzmény napraforgó
(93/128)
Svájc, Hollandia vagy Dánia még nálunk is kisebb. Ebben az esetben nem a méret számít! :)
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 05. - 17:52:49 10/10 Előzmény napraforgó
(92/128)
De akkor sem lenne ilyen a helyzet ha egy normális vezetõ lenne.
napraforgó 2011 nov. 05. - 08:55:27 Előzmény Ford Mustang
(91/128)
Hát ez azért nem egészen így van.
Nem hagyható figyelmen kívül az ország nagysága, de fõleg a gazdasági ereje. Itt nem feltétlenül a vezetés hibájáról van szó. Hiába vezetné pl. Magyarországot egy lángelme, ez akkor is csak egy ici-pici európai ország lenne, a maga 93.000 m2 területével, akor sem lenne esélye egy USA méretû és tõkéjû szuperhatalommal.

Amerika szívesen játsza a "világ csendõre" szerepét. Likvidálta Oszama bin Ladent, Szaddam Husszeint, most Kadhafit, és még ki tudja kiket. Dél-Amerikában csak olyan kormányok lehetnek uralmon, akik Amerikának tetszenek, és a világ bármely táján belenyúlnak a történelembe.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 04. - 17:47:38 10/10
(90/128)
Nem kell az usa-t állandóan azért támadni, mert szuperhatalom, és meg tudja magát védeni, és a népét. Azt, hogy a többi ország ezt nem tudja teljesíteni, az nem az usa hibája, az minden országnak a saját hibája. Az, hogy rengeteg ország olyan amilyen szerencsétlen, pl a közel-keleti országok, vagy Magyarország, semmi köze az usa-nak. Arról csak a birka nép tehet, hogy az adott országuknak milyen a vezetése, ld. az itteni helyzetet.
napraforgó 2011 nov. 04. - 07:55:31 Előzmény Ford Mustang
(89/128)
Nem jó a kérdés-feltevés. Bizonyára más országok is arra törekednek, hogy a területükön ne folyjon háború, de a kicsi, "jelentéktelen", vagy nagyobbacska, de végtelenül elmaradott országoknak nincs sok választása. Fõleg ha a háttérben ott állnak az ún. szuperhatalmak - élükön az USÁval. Hiába mondanánk mi, hogy itt ne legyen háború, ha valaki szemet vetett a területünkre, ezért, vagy azért. Az egyes államoknak nem egyformák az esélyeik.
Egy USA távol tudja tartani a területétõl a harci cselekményeket, de mondjuk egy afrikai ország nem.
Hogy meg volt döbbenve Amerika a World Trade Center elleni merényletnél - 150 évvel a polgárháború után a saját területén érte támadás!
Rögvest be is jelentették az Afganisztán elleni háborút - amely az addig is végtelenül elmaradott és szegény országnak nyilván nem tett jót.
Aztán Irak? Kitalálták az atomfegyver-gyártást - mint kiderült, nem volt igaz - de ahhoz jó volt, hogy lerohanják Irakot. Persze, nem a legyilkolt diktátorokat sajnálom, de mit szenvedhetett a nép!
Ezért mondtam, hogy képmutatás, amikor külföldön "védik" az országukat. Az én olvasatomban ez nem védelem, hanem agresszió, beavatkozás más népek belügyeibe.