Pozsonyi Alex 2020 márc. 20. - 06:44:28
(27/47)
A nagyok soha nem távoznak.
Lehet, hogy a színházból eltűnnek, de sok minden marad utánuk. Rendezések, kiabálások, utasítások, vagy akár kellemetlen szájízek. Mindenki stílusa más. Van aki kiabál és van aki szép szóval rendez. Végül is mindig a néző veszít. Így volt ez Marton László esetében is, ugyanezt élte át az Operettszínház Kero elüldözése után is, mely azóta oly mélyre süllyedt, hogy csak megnézhetetlen előadásokat produkál. Most, hogy Eszenyi Enikő elmegy a Vígszínházból, a néző újra veszíteni fog. Nem mindig értettem egyet a műsorpolitikájával, mert egy ilyen volumenű színház nem csak kortárs előadásokat érdemelt volna az elmúlt tizenvalahány évben. De Eszenyi tudott valamit. Érdekes megvilágítást adott. És ezt nem lehet majd helyettesíteni. Kell viszont az új vonal és az új szín. Hát jöjjön! De azt tudni kell: a nagyok soha nem távoznak...
hanguktaekwondoo 2020 márc. 19. - 19:29:50
(26/47)
Helyeslem a hölgy döntését. Már mindent elért, amit akart, illetve lehetett.
Véleményem szerint kicsit többet is, mint dukált volna, ahhoz képest, hogy évek óta lábbal tiporja a művészetet :-)
de ez a brancsban imígyen megy, bocsássuk meg nekik tévelygéseiket: a neptuni művészek nagy része nem lát tovább az orránál és egyes körök ahhoz használják fel őket, amihez nem szégyellik.
márpedig ezeknek a köröknek sok mindenük van,
de szégyenérzetnek még a fogalmát sem ismerik :-)
Well, a művésznőnek azért voltak eredményei, ez tagadhatatlan -színészként és időnként pompásan ráérzett a karakter lényegére.
Utóbbi periódban viszont szánalom volt a szellemi almárium felhozatala, hogy még a lekváron is torzsalkodni kellett. ej.
Mivel a sztori évekkel ezelőtt történt és most robbant- más színészek panaszaival együtt- úgy tűnik, szakadt a cérna és a górét megpuccsolták.
meg is érdemelte, tett érte eleget.
Már az egyetemen -pedig annak lassan már húsz év éve- hobbiból színjátszóba vagy mibe járó kolleginámtól hallottam, hogy a szaturnuszi pisces alapattitűdje a rettegésből elővirágzó szeretetlenség.
A Teremtő pedig hosszantűrő,
de nem ostoba.
jé, most jut eszembe: mint a magyar nép
:-)

Bizonyos, hogy Eszenyi Enikő tisztulási folyamata vette mától kezdetét
-és, bár a fentebb írtak szarkasztikusan lettek megfogalmazva,
mégis, szívemből kívánom neki, hogy a következő évtizedekben minden évvel egyre jobban érezze magát a bőrében
és minden évben egyre tisztább, maradandóbb értékeket teremtsen.
Sumomo_ 2020 márc. 19. - 17:10:36 Előzmény Edmond Dantes
(25/47)
Olyan mintha fejbe kólintottak volna.
Soha korábban nem halottam erről...
Azt sem tudom mit gondoljak. Az egészről.
Edmond Dantes 2020 márc. 19. - 16:54:52
(24/47)
Eszenyi Enikő nemrég közleményben jelentette be, hogy visszavonja igazgatói pályázatát és befejezi vígszínházi munkáját.
https://hvg.hu/kultura/20200319_Eszenyi_Eniko_visszavonja_a_palyazatat_es_befejezi_vigszinhazi_munkajat
cellasto 2015 nov. 28. - 22:05:43 Előzmény _goldie_
(22/47)
sosem szerettem
ripacskodó harsány hisztérika

és ahogy olvastam a linkedben,még egy beképzelt bunkó is...
breeder 2015 nov. 28. - 19:46:39
(21/47)
Engem nagyon irrítál a hangja, úgyhogy ha tehetem, nem is nagyon nézek meg olyan filmet, vagy színdarabot, amiben viszonthallom a hangját. Kinézetre viszont remek adottságokkal rendelkezik. Bár erre erõsen rá is játszik...
_goldie_ 2015 nov. 23. - 22:31:49
(20/47)
Anditos 2012 júl. 01. - 16:06:06
(19/47)
Szerintem sosem fogom tudni eldönteni, hogy szeretem e avagy sem. Van alakítása, ami nagyon tetszett, például Ibsen Nórájaként, vagy a Fekete Péterben, és ha eszembe jut amint a Legényanyában kilibben Eperjes hálószoba ablakából, mindig nevetnem kell. Ugyanakkor életemben két színházi darabot hagytam ott, az egyik miatta volt. A macska a forró bádogtetõn Maggie-jét számomra elviselhetetlenül rosszul oldotta meg, Kamarás Ivánról nem is beszélve. A darabból csak arra emlékszem, hogy Enikõ rikácsolva beszélt, amit csak az elsõ felvonásig tudtam elviselni. Amit azért sajnáltam különösen , mert a film nagy kedvencem.
Rendezõként, és azért amit a színházért tett és tesz becsülöm és elismerem, de színésznõként nem mindig vagyok oda érte.
tibor0723 2012 júl. 01. - 12:00:23
(18/47)
Számomra felejthetetlen filmjei: Rutinmunka, Tanmesék a szexrõl, Sztracsatella.
...és azok a gyönyörû szemek! ;-)
10/10
10/10
CinkaPanna 2012 jan. 08. - 11:11:41 10/10
(17/47)
nekem õ az abszolut legnagyobb kedvencem.Elsõsorban mint színésznõ,de a rendezéseit is nagyon szeretem.Számomra õ a legnagyobb magyar színésznõ.Mindenkinek ajánlom,hogy nézze meg A vágy villamosában (ameddig még lehet)a Budapesti Kamaraszínházban,azután az alakítás után én úgy éreztem Eszenyi Enikõ nekem már bármennyi "butaságot" csinálhat Megasztárban,Magyar Dal Napján és egyáltalán bárhol, amellett a Blanche alakítás mellett minden eltörpül és jelentéktelenné válik!Rajongója vagyok egy életre!:)
10/10
Agnesmagnes 2011 jún. 24. - 23:41:30 10/10
(16/47)
Enci mûvésznõ..A MÛVÉSZNÕ csupa nagybetûvel!!!Játszik,(külföldön is) rendez,színházat igazgat,zsûriz..egy igazi polihisztor.A játék,a színház az élete és azt hallottam róla vendéglátós /pincér-szakács miegymás/ ismerõsömtõl,hogy egy tündér..nagyon kedves,rendes és nincs elszállva magától.Nem mellesleg szép is!(A Szakíts helyettem címû tévéfilmben láttam legutóbb,egyenesen gyönyörû volt benne..megértettem Kaszás Attilát!;)
(Egyik) kedvenc magyar színésznõm.
Ráadásul anyukám "földije",szabolcsiak.."A földim!" :)..Anyu Csengerben érettségizett,ahol Enikõ született.

Óriási 10-es egyik legnagyobb mûvésznõnknek!
lambton 2010 okt. 27. - 20:41:38
(15/47)
riport a Nõk Lapjában...
mondtam, hogy fanatikus :-)
kíváncsi vagyok nagyon a Mikvére, ha tehetem, megnézem, pedig messzire vagyok, sajnos...
zsikla.zoltan 2010 okt. 23. - 11:36:58
(14/47)
Nagyon bírom azt a kérdést.Váczi Gergõ:Ki a Megasztár nõi zsûritagja?
betelefonáló néni:Keresztes Ildikó
a válasz rossz

Néhány nappal késõbb azt mondja 1 ismerõsöm:jó hülye néni azt se tudja mit nézik.XD Ez a Aktívban volt
lambton 2010 szept. 20. - 20:41:34
(13/47)
amióta az eszemet tudom, tehát már kora gyermekkorom óta, egyik kedvencem Eszenyi Enikõ...
nem tudnám megmondani, miért, zsigerbõl szeretem :-) (mármint azt, amit csinál)
az élete a színház, ez minden pillanatban egyértelmû, ha látom, akár színészként, akár civilben...
elhivatott, szorgalmas - vagy inkább fanatikus - és elképesztõ energiái vannak, fogalmam sincs, hogy' csinálja!
úgy érzem, belsõ kényszer ez nála :-)
és különösen szeretem, ha rudolf péterrel együtt játszanak
mulao 2010 aug. 22. - 09:33:36
(12/47)
Régebben nem kedveltem annyira, de most már nincs sok bajom vele. A Megasztárban is szimpatikusnak jön ki nekem. A hangját sokan nyaffogósnak tartják, szerintem elmegy, én meg olyanokat hallok annak, akit mások nem kimondottan. Valahogy van egy stílusa, az Overnight irodairbancaként nagyon jó volt, de, hogy miért nem tudtak neki egy normálisabb szerepet adni.
pingvincorpse 2010 aug. 21. - 22:51:05
(11/47)
IMÁDOM.
KIS TÜNDÉR.
10/10
emem 2010 jan. 11. - 19:00:45 10/10
(10/47)
Nagyon Sok Boldog Születésnapot, erõt egészséget és kitartást kívánok Neki és persze sok elismerést még a szakbában.
8/10
Gabriella54 2009 nov. 03. - 20:11:24 8/10
(9/47)
Nem tudom, lehet, hogy az extravagánssága teszi sokak szemében kevéssé rokonszenvessé, de az alakításaival az égvilágon semmi bajom nincs. Amit pl. az Ahogy tetszik-ben vagy a Dühöngõ ifjúságban mutatott, kiváló volt. De aztán jött Lulu (ha jól emlékszem)...és mintha egy teljesen más nõ lett volna.
Persze õ sem tetszhet mindenkinek :)
8/10
Gabriella54 2009 nov. 02. - 21:26:42 8/10
(8/47)
Ha van közel két órád és egy kevéske rááldozni való pénzed (mi pl. 700 Ft/fõ jegyárért láttuk), ne hagyd ki az Utolsó jelentés Annáról c. Mészáros Márta-filmet, amiben E.E. Kéthly Annát alakítja. Letisztultan, mindenféle sallangtól mentesen, maximálisan átélve a személyiség keserûségét és vágyait is.
Ráadásul másfél hete volt vele és Mészáros Mártával egy riport az m1 mûsorán, szinte nem lehetett ráismerni! Kifejezetten decens, elegáns, szép volt - kb ilyennek képzel el az ember egy színigazgató asszonyt ;)