kgyuri0 2009 júl. 20. - 11:18:19
(1068/2248)
Jaj, pedig én rád, mint a racionálias értelem meglepõ bimbójára hivatkoztam.
Természetesen nem az a lényeg, hogy hazugságnak nevezed-e GyF beszédét(nem ez a fõ lényeg)
Hanem, hogy MorvaiK beszédét hasonlatnaík hívod, de a Gyurcsányét szó szerint érted.
Holott mindkettõ leginkább metafora.
kgyuri0 2009 júl. 20. - 11:12:51 Előzmény CsengoZoli
(1067/2248)
Zoleeka!!!


Ellentétben azzal, amit állítani próbálsz, én nem hiszek vakon „Ferencbe”. De a véleményemet róla, a mûködésérõl a tényeknek megfelelõen logikai mérlegelés során alakítom ki, arról nem tehetek, hogy õt patás elmebetegnek kikiáltani, ahogy azt az ellene folytatott minõsíthetetlen és abszurd hecckampányban szokás, nos ez nem tartozik a szabadon mérlegelhetõ s mérlegelendõ megállapítások közé.
Én képes vagyok érvek hatására(de csakis úgy)véleményt változtatni, te, a középen álló, erre láthatólag képtelen vagy!
Nem beszélek a levegõbe:
1. Annak idején igen élesen kritizálttam Abtallózsefet. Ma már látom, hogy õ volt az egyedüli Gyurcsánnyal párba állítható demokrata , ÁLLAMFÉRFI .
2. Igen utáltam DávidIbolyát, amikor „nem értett a futballhoz”, vagy amikor Göncz tekintélyét fricskázandó nem adott kegyelmert egy elfelejtettem nevû bankárnak, aki egészségi okból kegyelemért folyamodott. Ma már Ibolykában tisztelem a szánalmasan kiskaliberû magyar valódi demokrata jobboldal „zászlóshajóját”.
3. Jó régen igen élesen elleneztem a Gönczbe tiszteletlen hangon belekötõ DebreczeniJ-t. Õt a jele kor legélesebben látó és gondolkodó politikai elemzõjének tartok.

Te fel tudsz hozni ilyen „eredményeket” magad mellett?
idõjós1010 2009 júl. 20. - 11:03:40 Előzmény kgyuri0
(1066/2248)
Amit Gyurcsány Ferenc mond az nem hazugság, nem is én írtam ilyet. Hogyha emlékszel még, tiborz007 sorai között találhattál ilyet. Igaz, az én egyik mondatom is hülyén jött ki arra válaszként.

A többit már nem kommentálom, mert nem érdemes. menthetetlen vagy, én pedig nem fogom még egyszer leírni ugyanazt, érthetõben más szavakkal, mert láthatóan kínosan érintene a dolog ha be kellene ismerned a nyilvánvalót amit eddig tagadtál. Így nem fogod.
kgyuri0 2009 júl. 20. - 10:57:26 Előzmény CsengoZoli
(1065/2248)
Zoleeka!!!

Látod, tkp. meglepetésemre idõjós képes volt fölfogni, legalább megsejteni, hogy nagyjából hogy néz ki egy tárgyszerû vita: megpróbált nekem válaszolni, arra, amit írok. Neked is szeretettel ajánlom figyelmedbe a módszerét.

Azért elismeréssel adózok afelett, hogy mindig új és új hangszereléssel tudod elmondani, hogy milyen „komolyan elhülsz”, amikor engem olvasol, s hogy „ekkora sületlenséget” milyen kevesen „hordanak össze”, s hogy én milyen „totál vakon követem Ferencet”, és így tovább!

Pedig, ismét csak idõjósra tudok hivatkozni, lám egy jobboldali érzésû ember is képes lehet megsejteni egy logikai „kihívás” lényegét: hogy ti. mit is jelent ELFOGULATLANUL, RACIONÁLISAN gondolkodni.
Azért próbáld realizálni, hogy a nyáj stupid, beszûkült indulatvezérelt bégetését legalább annyi verzióban én is tudni fogom hangszerelni, mint te az én „hülyeségemet”.

Aztán megint a liberalizmusdról próbálsz NEKEM pézsmitálni. Aranyos!
A liberális onnan ismerszik meg, hogy nyájemberek fölhergelt csárogását a szabadság nak valami féle megigazulásaként ünnepli, naná!!!
Azt nem tagadhatod, hogy véleményed (te, nagy középen álló!) különös módon egybecseng a többségével, ha lehet a közvéleménykutatásoknak, hinni, naná, hiszen ez lénygében az egyetlen érved.
Tudod, ez egy marslakó számára is eleve gyanús lenne. Aztán megvizsgálná az én konkrét állításaimat s kénytelen lenne a többség benned tükrözõdõ véleményét primitív és beetetett egyoldalúan indulatból gusztustalan ösztönbõl ítélõ, hõbörgésnek minõsíteni.
Zolee! „Sine ira et studio” – nézz utána!
idõjós1010 2009 júl. 20. - 10:57:08 Előzmény kgyuri0
(1064/2248)
A heti hetes topicban azért akadnak elvtársaid. (bár olyan nagyon nem olvasgattam azt a topicot)
Tudom hogy nem igazságbeszédnek értelmezed az öszödi beszédet, viszont azzal is mind tisztában vagyunk hogy egyedi módon formálod.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 20. - 10:52:54 Előzmény kgyuri0
(1063/2248)
Remélem legalább büszke vagy magadra.
tiborz007 2009 júl. 20. - 10:22:37
(1062/2248)
Örülök, hogy a rövid válaszaim eljutnak hozzád
kgyuri0 2009 júl. 20. - 10:08:05
(1061/2248)
Kedves TiboriZ barátocskám!

Te még mai magyar jobboldalinak is túl sötét vagy!
tiborz007 2009 júl. 20. - 09:44:13 Előzmény kgyuri0
(1060/2248)
gyf-et egy kisgyerek viselkedéséhez hasonlítani nagyon jó példa
tiborz007 2009 júl. 20. - 09:39:53 Előzmény CsengoZoli
(1059/2248)
Az egyetlen probléma a hozzászólásoddal annyi, hogy azt egyetlen ember nem fogja végigolvasni, az akinek ezt szántad. Én végigolvastam, igazad van, de õ a második bekezdésnél nem fog tovább jutni, ezt már észrevettem nála. Egy bizonyos mennyiségû adat van a fejében, de több nem tud bejutni
tiborz007 2009 júl. 20. - 09:30:48 Előzmény Moldávia bánata
(1058/2248)
Tudtam, hogy nem kellett volna válaszolnom.
Te felvetettél valamit, én arra válaszoltam, de tisztában voltam vele, hogy a következõ eszmefuttatásodnak köze nem lesz a felvetett témádnak és az én válaszomnak a tartalmához.
Na a válaszom: az szdsz és az mdf a rendszerváltó, magas támogatottságú pártból küzdötte le magát a jelenlegi helyzetre.
Mondjuk ennek nincs köze ahhoz, amirõl eddíg beszéltünk, de ha kellemetlen a felvetésed, át kell lépni rajta, ahogy te teszed
offtopic
meszag 2009 júl. 20. - 02:04:57
(1057/2248)
Teremts káoszt, hogy aztán elhitesd a balgákkal, hogy majd te, és csak is te teremthetsz rendet. Na ez jött be vikikének,mert ugye némely emberek emlékezete igen rövid. Spékeld meg azzal, amit boltban, piacon hallasz, hogy mivel is elégedetlen, és mit tart megoldásnak a bölcs nép, ígérd meg nekik, tudod, úgyse fogod betartani, de ezzel van ahol választást lehet nyerni. :D Ez a democsokrácia legalja. Mi következik azután? Meg fognak lepõdni.
CsengoZoli 2009 júl. 20. - 01:40:42
(1056/2248)
Komolyan elhülök,mikor ezt a levezetésedet olvasom.
És büszke vagy rá,hogy ezzel az elméleteddel nem állsz be a sorba!
Hát gratulálok,valóban ekkora sületlenséget kevesen hordanak össze!
Az,hogy véleményedet kevesen osztják,nem azt jelenti,hogy büszkének kellene lenned rá!
Valószínûleg,ha azt állítanád,hogy sajtból van a Hold,azzal sem aratnál osztatlan sikert,max a Demjén rajongók körében,de ettõl még ugyanilyen ostobaság lenne,mint ez a "munkadalos" elméleted...
Az gondolom nem zavar,hogy mindezt Ferenc nem a parlament folyosóján mondta a barátainak,vagy, nem a Kókával való piálgatás közben jött szóba,hanem egy zárt mszp ülésen.
Ez lényegtelen ugye?
Egy zárt ülésen, a hallgatóság néma csendben hallgatta az egyre erélyesebben beszélõ, a végén már lassan magából kikelõ Gyurcsányt.
Ez lényegtelen a megitélés szempontjából ugye?
Vagy maga a hosszúsága...
Ha a haverunkra piritunk,hogy egész nap a hasadat sütteted az nem ugyanaz,mint ha fél órán keresztül soroljuk,hogy mit csinált munka helyett.
A kettõ közt óriási a különbség.
Egyáltalán meghallgattad te ezt a beszédet?
Ép elméjû ember nem állítja róla,hogy ez afféle haveri kiszólás volt fél órában.
Ugyanmár...
Ezt magyarázni is kár...
Pontosan ugyanolyan elvakult vagy,mint azok akiket soxor szídsz!
Ha ezt Orbán mondta volna , már habzana a szád,megjegyzem teljesen jogosan!
Könyörgöm,lehet védeni a Gyurcsányt,de azért meg nem bolonduljunk már!
Bírom,hogy mindenkit lehordassz a sárga földig,mindenki hulye,minden jobbos ba.om stb és eközben te liberálisnak nevezed magad.
Ez az év poénja!
Tudod te mi az a liberalizmus?
Szerinted az az ember,aki azt állítja,hogy minden jobbos egy ostoba bar.m az lehet liberális?
Vagy vehetjük a sûrûn felhozott példákat,hogy a fideszesek vezére O.V akit vakon követnek.
Namost állítólag itt én vagyok fideszes(most rájuk szavaztam az igaz) és ki szokott az elnökkel példálózni,én?
Én szoktam azt állítani egykori elnökünkrõl,hogy mekkora politikus?
Mekkora demokrata.... (ha-ha-ha), meg,hogy kikkel lesz egy sorban a történelem könyvekben?
Én?
Nem,Gyurikám,te!
Te vagy az aki totál vakon követte Ferencet és aki most is magyarázza a magyarázhatatlant,miközben isteníti ezt a bukott politikust.
Mindezek mellett pedig állítja magáról,hogy liberális,meg okos,meg nem birka stb...
Nem érzed az ellentmondásokat,ugye?
A lényeg,hogy ha igen,akkor is ragaszkodj az elveidhez! El ne ismerd,hogy hibáztál,hogy bepaliztak!
Ha már hoztunk egy rossz döntést, ragaszkodjunk hozzá,bármi áron!
Na ezért tartunk itt ahol,mert pontosan ugyanilyen emberek ülnek vezetõ poziciókban és haver-koma-cimborája itt mindenki-mindenkinek.
Pontosan emiatt nem fog itt soha a budos életben változni semmi,csak a Ferik cserélõdnek Viktorokká és a KGyurik jobboldali elvakultakká.
Ezért nincs itt következménye semminek!
Ugyanis vezetõink nem tudnak akkora hulyeséget csinálni, amit a KGyurik egyik vagy másik oldalon meg ne magyaráznának!
Nem kell magyarázkodni,nem kell megvédeni a hazug miniszterelnököt,mert egyrészt utánna semmi értelme a kormányzásának(hisz senki sem veszi komolyan), másrészt ezek után várhatjuk, majd jobbolodalon is a hasonló beszédeket és az ilyen ostobák miatt,mint te,majd ott is hatalmon maradhat az elnök,mert Gyurcsány sem mondott le!
Akkor majd gratulálhatsz magadnak,bár kétlen,hogy valaha is megérted ,amirõl most írtam.
Te liberális...
kgyuri0 2009 júl. 20. - 00:02:38 Előzmény idõjós1010
(1055/2248)
Szóval amit MorvaiK mondot, az hasonmlatvolt, amit GyF, az meg hazugság?

Szerintem mindkettõ informális politikai beszéd volt, amit nem szabad(nem kell) szó szerint érteni.
Az egyiket nevezed hasioonlatótnak, a másikat nvezheted metaforának.Báéár felõlem akár KovácsPistikének is nevezheted, ha akarod.

Valahol a beszédben azt is mondta, hogy "nem csináltunk semmit", ezt is szó szerint veszed?
Ez pont olyan, mint amikor kis korodban anyád rád szólt, hogy "Te idõjós, emeld már a valagadat, s írd meg a leckédet,mert különben meg fogsz bukni. Egész nap nem csináltál semmit, csak a micsodádat vakarod! Hogy képzeled ezt?
(Na, most természetesen erre állíthatod, hogy te mindíg az osztály példaképe és édesanyád büszkesége voltál, s mindíg a legmélyebb tisztelettel s reverenciával szólt hozzád. Esetleg kifejezetten kizárólag írásban. Nos, ezesetben valóban nem sok mondanivalóm marad, legfeljebb még sajnálkozásom s együttérzésen fejezhetem ki veled)
kgyuri0 2009 júl. 19. - 23:50:16
(1054/2248)
idõjós!!!

"egyre több olyan hozzászólást olvasok idefent a port.hu-n, amikben egyes emberek azt taglalják, hogy az MSZP milyen szép és jó, szegénykét megtiporta a csúnya Fidesz. Gyakorlatilag innentõl kezdve azt csinál a kormány amit akar"

Én alig látok ilyen hozzászólásokat a magamén kívül.
S, hogy ezért a kormány azt csinál, amit akar, ennek semmi értelme nincs, még akkor se következne ez semmibõl, ha valóban egyre több szoci-párti hsz-t találnál.
Ha ilyen lazán kezeled a logikát, nem véletlen, hogy úgy értelmezed az öszödi beszédet, ahogy.

ERgyébként megkérlek, próóbáld megéttetni TiboriZ barátoddal, hogy egyáltalán nem értelmezem az öszödi beszédet "igazságbeszédnek", ezt már le is írtam.
(Rád talán hallgat)
kgyuri0 2009 júl. 19. - 23:42:34
(1053/2248)
idõjós!!!

"Minden nemzet büszke a múltjára, büszke híres költõire, íróira."

Különöenj a kis dugacs és jelentékteleségtõl félõ nemzetek. Ez olyan, mint a kicsi ember, aki szeret bátran hetvenkedn.
kgyuri0 2009 júl. 19. - 23:38:58
(1052/2248)
G.B.Shaw szeretett afféle polgárpukkasztó érdekességeket írni, mondani. Ez az õ eredeti egyéniségeéhez hozzátartozott. Mivel nem igen tudott magyarul, olyan, mint ha én lelkesen írnék a kínai nyelvrõl, modjuk azt, hogy ha kínai lenne az anyanyelvem, világirodalmi nagyság lennék.
Persze az is igaz, hogy én egyálétalán nem vagyok író.

A magyar nyelv egyedi, mert szinte minden más, épeszû nyelvtõl különbözik, kb. olyan a nyelvek között, mint az írások között a kínai.

Nem gondolnám, hogy az angol nyelvnek a logikája bármilyen szempontból kevesebbet érne, mint a nmagyaré, de akár a mémeté(ti. bármely párosításban).
De, végül is mindegy!
Mit számít mindez az örökkévalósághoz képest?
kgyuri0 2009 júl. 19. - 23:25:05 Előzmény Heathcliff
(1051/2248)
Bizony, úgy van!!!

Éppen a minap láttam képeket a tiviben Pozsonyi utcaszobrokról, pont ilyesmik voltak, már 20 éve voltak remek bõröndös emberek a Newyork-i utcákon(úgy értem, szobrok)

Mi a fenének kellene az utcán járás közben ájuldozni a megilletõdött tisztelettõl, itt egy szentistván, ott egy mátyáskirály, stb.
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 19. - 22:59:14
(1050/2248)
Ha még csak ezt nem értenéd, nem is lenne olyan nagy baj!
Kissé már unalmas, hogy itt páran kinevezik Ferit a patás ördögnek, s közben Minden Magyarok Atyaúristenérõl egy szót sem lehet szólni! Meg arról, hogy milyen méretes süketségekkel kábítja a népet, az istenadta népet!
Számomra még mindig nem érv Orbán alkalmasságára az, hogy Feri egy utolsó, szemét, hazug, kommunista briganti. Sajnos évek óta tartó aknamunkája következtében sikerült kiirtania mindenkit a jobboldalról, de azt nem vette számításba, hogy õ mégsem akkora májer, hogy ezt végérvényesen megoldja, mivel most feltûnt a Jobbik. mégsem egy a tábor, s nem is egy a zászló.
Szóval az sem teljesen normális, aki 2006-ban elhitte Ovi lózungját a 14. havi nyugdíjról, miközben úton-útfélen arról reklamáltak, hogy kurvára szarabbul élünk, mint 4 éve.
A legkomolyabban mondom, hogy szerintem még Vona is alkalmasabb lenne a miniszterelnöki pozícióra, mint ez a szemfényvesztõ zsebdiktátor.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 19. - 22:33:54
(1049/2248)
A filmet is láttad? mert az egyébként jó.