idõjós1010 2009 júl. 29. - 18:40:41
(1208/2248)
"többféle minõségû árúból lehet válogatni."
Mért?, van olcsóbb dinnye meg drágább dinnye ugyanabból a fajtából? Mert szerintem egy árban vannak. És ha véletlenül hazaviszel egy olyat aminek íze is van, akkor áldhatod a szerencsédet. A magyar piacokra viszont bármikor kimehetsz, ha ránézel egy gyümölcsre, vagy zöldségre, és az külsõre rendben van, akkor arra mérget vehetsz hogy ízre is rendben lesz.
idõjós1010 2009 júl. 29. - 18:35:54
(1207/2248)
17:15-kor jött az utolsó. Azt meg.
idõjós1010 2009 júl. 29. - 18:33:20
(1206/2248)
Persze hogy én döntöm el hogy melyiket választom, de nyilvánvaló hogy melyik a jobb. És itt errõl van szó. Ami szar arra nincs szükség, még akkor sem ha esetleg olcsóbb.

Szeretnéd ha kínaiak ülnének a magyar parlamentben? Szerinted ennek mennyi esélye van? Szerintem semmi. és nem azért mert majd a jobbik az útjába áll az ötletednek. nem tudom melyik pártot képviseled, de egyik sem támogatná az ötletet.
"Adjunk esélyt a kínaiaknak. Már csak azért is, mert a kínaibûnözéssel kevesebb gond van, mint a minduntalan szajkózott cigánybûnözéssel."
Terjeszt elõ ezt az ötletet, érveddel együtt a parlamentben is. Eszméletlen miket tudsz te leírni.

1471-es hsz?
Arra már válaszoltam.
Nem a külföldivel kell infrastruktúrát építtetni, az õ pénzével, az õ munkásaival, hogy aztán az neki termeljen, és a mi pénzünket vigyék ki, és az õ árújuk legyen eladva. Magyar állami cégekre volna szükség, ami nekünk termel, és a mi árúnkat fogadja tárt karokkal.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 29. - 17:49:26
(1205/2248)
Ezen nem vagyok meglepõdve.
idõjós1010 2009 júl. 29. - 17:42:30
(1204/2248)
Anyám is inkább a piacra jár, mert milliószor olcsóbb és minõségibb. De ha még drágább is volna, akkor sem mérgezné magát azzal amit egy multiban megvesz, arról nem is beszélve hogy sokszor se íze, se bûze. Csak külsõre tetszetõs, így tudják eladni.

Nem azt mondom hogy ne hozzanak be az országba semmit, de semmi olyanra nincs szükségünk amit magunk is meg tudunk termelni.
idõjós1010 2009 júl. 29. - 17:35:38
(1203/2248)
A magyar gazdák is olcsóbban adnák, ha lenne piaca a hazai termékeknek is. Viszont a multi pl gyümölcs, zöldség terén alacsony árai mellett nem kínál minõséget. Agyonvegyszerezett íztelen termékeket ad el.

"A külföldit egyáltalán eltûrnéd-e? Szívesen látnál-e kínai származású magyarul beszélõ képviselõt a parlamentben? Tervez-e ilyeneket jelölni a Jobbik?"

Te mirõl beszélsz? Ez egy ritka nagy hülyeség.

"Miért kell a vállalkozókat mindenáron támogatni?"

Minden országban támogatást élveznek a hazai vállalkozások, gazdák. Minden ország a saját vállalkozóit, gazdáit, iparát, termékeit részesíti elõnyben, mert ez a természetes. Nem a külföldi kezével építi az országát, annak saját zsebére, hanem a hazaival.

"Az vállalkozzon, aki megengedheti magának, és ne az államtól várja a különféle támogatásokat."

Igen? Akkor a külföldinek mért van rá szüksége? A külföldi mért kap? a külföldi mért kap otthon, és mért kap itt nálunk is?
idõjós1010 2009 júl. 29. - 16:10:24
(1202/2248)
Nem a válság ami legnagyobb bajunk, hanem a politika.
Itt pedig nem általánosságban a vállalkozókról van szó, itt a multikról beszéltem, akik azért nyomulnak hozzánk, mert itt, ebben az országban megtehetik azt amit saját hazájukban nem. Itt kihasználhatják a magyar munkaerõt, mert annyira nincsenek munkahelyek, annyira sok a munkanélküli, hogy a dolgozó nem fog felmondani, a kormány pedig nem rendszabályozza õket, csak tömi a saját zsebét, és simogatja a fejüket.
Nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed ez a normális, vagy ha azt hiszed, nekünk kéne valamit tenni ellene. Mi egyetlen dolgot tehetünk, mégpedig azt, hogy arra a pártra szavazunk akik a mi érdekeinket képviseli, és nem a sajátját.
offtopic
meszag 2009 júl. 29. - 15:58:44
(1201/2248)
Tessék új érdekképviseleteket létrehozni, vagy összefogni. Másként nem megy. No persze ezt a válság idejére nem tanácsolom senkinek. Én tudom, milyen a vállalkozó, az enyém se szent.
Nem máról, holnapra lesz itt rend, de neki kell kezdeni egyszer, szocializmus elmúlt, azok a szakszervezetek se értek sokat, sõt igazán semmit, de újat nem teremtett senki. Most hosszú távú elõrelátást, és döntéseket igényel, mi leszel, és mindenkinek személyes dolga, mennyiért akarja/tudja eladni magát a munkaerõpiacon. Most persze nem az állami szektorról beszélek, de ott is hamarost rendet kell teremteni, mert ekkora vízfejet eltartani nálunk erõsebb országok sem tudnak, de nem is akarnak. Mi meg csak fanyalgunk. :(
idõjós1010 2009 júl. 29. - 15:48:51
(1200/2248)
Igen, csakhogy a dolgozóiknak nem fizetik ki a ledolgozott óráikat. Bejelentik õket 6 órásinak, ez után kapják a bérüket, de 8-10 órát dolgoznak. Ezzel viszont nem foglalkozik a kutya sem, a dolgozó pedig nem panaszkodik, ha meg akarja tartani az állását. Az elõírt pihenõidõket pedig nem kapják meg munka közben.
offtopic
meszag 2009 júl. 29. - 15:36:33
(1199/2248)
Már megint rossz helyet kerestél magadnak összehasonlításképp. Ez legyen a Te bajod. A minimálbér egyrészt alku eredménye, de az alapját meg kell teremteni elõbb, és ez a legfõbb szempont....
idõjós1010 2009 júl. 29. - 15:31:01
(1198/2248)
Munkahelyeket nem úgy kell teremteni, hogy beengedjük a külföldit, (PL a külföldi vállalkozókkal építtetni autópályát). Munkahelyeket úgy kell teremteni, hogy az adófizetõk pénzét nem zsebre rakni hanem támogatást nyújtani belõle a magyar vállalkozóknak, valamint állami pénzbõl építeni, állami kézben tartani nagy bevásárlóközpontokat, magyar termékekkel, a magyar gazdák, és a magyar ipar számára. A saját itthon termelt termékeknek kéne táp talajt biztosítani, és hidd el lenne itt infrastruktúra. Ha azt a rengeteg pénz, a magyar dolgozók pénze, nem mocskos politikusok zsebébe menne, és nem privatizálnának el állandó bevételforrásokat, akkor lenne mibõl felfuttatni az országot. Mert nem sok olyan ország van a világon ahol ennyire el lenne privatizálva minden, ennyire elnyomná õket a sok külföldi kézben lévõ multicég. A multik csak kiviszik az országból a pénzünket, és elveszik a magyar gazdák munkáját. A magyar munkaerõt pedig igen komolyan kihasználják. Saját országukban, saját dolgozóik számára ezerszer kedvezõbb munkakörülményeket biztosítanak, és milliószor jobban meg is fizetik õket.
offtopic
meszag 2009 júl. 29. - 14:09:51
(1197/2248)
Ha mondjuk csak kicsit elgondolkodnál, megértenéd, miért kapnak kedvezményt. Ami nekünk nincs, az a tõke (=pénz). Õk hozzák a pénzüket, termelõ eszközeiket, és munkalehetõséget teremtenek. Hogy ideédesgessék õket, erre nem magyar találmányként alkalmazott eszköz az adókedvezmény. Más kérdés, ha borul a helyzet, lásd válság, vagy akár másutt kedveõbb ígéretek, õk könnyen felpakolnak, és odébbállnak, mert egy könnyûszerkezetes épület nem akkora veszteség, hogy azért maradjanak. :)
kgyuri0 2009 júl. 29. - 14:07:00
(1196/2248)
Nézd Bendegúz!!

Elképzelhetõ, hogy te egy valóságos angyal vagy tele ésszel és jósággal.
Én, és bárki, azonban csak és kizárólag abból tudunk kiidulni, amit mutatsz magadból ezen a fórumon:
Asszerint pedig egy mániákus békebontó, úszító, irigy és bosszúálló hatalmaskodó(lefelé), sggnyaló(fölfelé).
Ha röviden akarod: egy antikeresztény.
offtopic
anna8827 2009 júl. 29. - 13:15:00 Előzmény Heathcliff
(1195/2248)
Privben megírom. :)
kgyuri0 2009 júl. 29. - 10:36:27
(1194/2248)
Te láthatólag egy szerencsétlen mániákus beteg ember vagy, amint az mindenki számára valóban nyilvánvaló lehet.
kgyuri0 2009 júl. 28. - 00:01:54 Előzmény Heathcliff
(1193/2248)
Naja!
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 27. - 22:26:32
(1192/2248)
Igazad van, és valóban bele tudok kötni. Azért jó, hogy ez a nevük, mert így õket azonosítják a zsidósággal, és az összes állami támogatás kkizárólag náluk köt ki. Évi több milliárd forint. Persze lehet, hogy nem is így van. Teljesen lényegtelen. Szerintem túltárgyaltuk.
kgyuri0 2009 júl. 27. - 22:20:20
(1191/2248)
De az ipse azért nem rabbi, gondolom. annyira azért nem sikerült a Gárdának a "nagy zsuga lehúzása"!

Ha a rabbikat, mint túl vájtfülûeket, leszámítod s megkérded a maradékot van-e zsidó vallás, akkor 80-90% azt fogja mondani, persze. Esetleg ebbõl 10% még azt is fogja tudni,hogy a másik neve judaizmus.
Továbbá: MaZsiHiSz és nem MaJuHiSz, de ebbe az utóbbiba úgyis belekötsz.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 27. - 21:08:52 Előzmény kgyuri0
(1190/2248)
Csak a kérdésed miatt olvastam el, nem emlékeztem a nevére.
És kérdezz meg egy rabbit, milyen vallás híve. Õ csak tudja. :)
kgyuri0 2009 júl. 27. - 01:10:15
(1189/2248)
?????