Téma: Fábry

offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 02. - 17:06:04 Előzmény olahmiki1959
(96/376)
Vegyél példát Debreczeni Józsefrõl! Õ ki sem mondja a bûvös szót. Õt nem lehet elmarasztalni


A fedélzeten, csak úgy mellékesen, megnyeri a „hogyan lehet a leghülyébben megfogalmazni, hogy ’nem vagyok zsidó’”-vetélkedõt ezzel a mondattal: „Sem én, sem a felmenõim nem tartozunk azok közé, akiknél a huszadik század történelme során elszenvedett rettenetes személyes és családi traumák miatt jellemzõvé – és teljesen érthetõvé – vált az a felfokozott szenzibilitás, ami igen érzékennyé teszi az embert a nácizmus megnyilvánulásaira.”

Debreczeni József
balta zoltán 2012 márc. 02. - 14:25:29
(95/376)
valóban, errõl is lecsúszott.
balta zoltán 2012 márc. 02. - 14:23:27
(94/376)
nem kapa, karó!
Keló Scofield 2012 márc. 02. - 14:21:24
(93/376)
Jahh, lehet hogy a komcsik sütögették a papokat, de arról nem Fábry tehet.
1/10
ennyi baromságot... 2012 márc. 02. - 14:19:48 1/10
(92/376)
Fábry egy síkparaszt, akinek kapa való, nem mikrofon. Rég el kellett volna takarodnia a médiából.
balta zoltán 2012 márc. 02. - 14:10:55
(91/376)
a terror háza nékem is tetszett, fõleg mikor a papokat sütögették tüzes vassal
Keló Scofield 2012 márc. 02. - 13:54:19
(90/376)
Nekem tetszenek Fábry nézetei, fõleg az hogy az RTL-en osztotta a csatorna saját mûsorait, illetve kimondja, azt amit kell.
A humora mellett, azért a Terror Házával is letett valami komolyat az asztalra.
2/10
olahmiki1959 2012 márc. 02. - 12:19:55 2/10
(89/376)
Ezt úgy érted, hogy ha felemelem a hangomat a zsidózás ELLEN, akkor engem távolítanak el??? 2012-ben?
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 02. - 11:15:44
(88/376)
Mérd stopperrel az idõt, mennyi idõ alatt törlik a hsz-edet. A moderátorok szerint ugyanis Te éppen most követted el az általad is említett legnagyobb bûnt.
Ha ez így megy tovább, ki sem kell mondanod, le sem kell írnod, elég, ha gondolsz rá és már elkövetted.
saibor 2012 márc. 02. - 11:08:14
(87/376)
szánalmas
2/10
olahmiki1959 2012 márc. 02. - 11:04:45 2/10
(86/376)
Jáksó, aki mégiscsak a Heti hetes egyik szereplõje, nem több százmilliós, hanem néhány milliárdos megbízást kapott a köztévétõl! (Marslakók!). Úgyhogy ezzel most véletlenül nagyon mellélõttél.
Fábry pedig soha nem zsidózott, ugyanis, ha valaki elmond egy zsidó viccet, vagy anekdotát, az még nem zsidózás. Arról nem is beszélve, hogy rögtön kiírná magát a szakmából és a közéletbõl, kerekasztal beszélgetések, rádió és tv mûsorok témája lenne.
Tudom, hogy te lenézed Fábryt, de õ sokkal okosabb annál, mint hogy elkövessen egy ekkora hibát.
balta zoltán 2012 márc. 02. - 08:12:50
(85/376)
itt vagyok párnak. én a fábryról készült halotti maszkokat gyûjtöm. ezidáig mindhiába, de majd csak rám kacsint a szerecsen
balta zoltán 2012 márc. 02. - 07:17:58
(84/376)
lehetni lehet, de neked nem sikerült
2/10
olahmiki1959 2012 márc. 01. - 23:15:45 2/10
(83/376)
Imádom ezt a nagyon jól hangzó dumát, hogyaszongya: "A kabaré mindig az aktuális hatalmat kell. hogy ostorozza!"
Igaz! Zseniális ötlet! Kétségbevonhatatlan igazság!
Csak egy dolgot, egy félmondatot hagytál le a mondatod végérõl: ...amikor jobboldali kormány van hatalmon! Az általad, ill. általatok ajnározott Heti hetes ugyanis 1998 óta töretlenül, és folyamatosan KIZÁRÓLAG a Fidesszel, a jobboldallal, Orbánnal foglalkozott, és nem vette észre, hogy közben 2002-ben kormányváltás történt.
Tehát, gyakorlatilag megszegték a szakma elsõ számú, íratlan törvényét, és erkölcsileg lenullázták magukat. Ugyanide tartozik Sas József is, aki szintén rendkívül tehetséges, és ugyancsak rendkívül elfogult.
Nézd vissza ezeknek az embereknek a mûsorait évekre visszamenõleg, és látni fogod, hogy igazat mondok. ÕK foglalkoztak 8 évig az akkori, jobboldali ellenzékkel. A baloldali kormányt cikizõ, fricskázó, bíráló poént nagyítóval sem találsz.
Tudom, hogy kényelmetlen az igazságot hallani, és észérvek helyett sokkal könnyebb vádaskodni, de megpróbálni meg lehet.
8/10
greghouse 2012 márc. 01. - 22:21:51 8/10
(82/376)
Én nem tudom, teljesen ledöbbentem, ma nagyon kellemes meglepetés volt, talán megtalálja a stílust? (A zenekarát továbbra sem szeretem, de a végén Roby Lakatos jazz zenéje jó volt). Zacher Gáborról mindig hallottam, hogy nagy dumás és jó humora van, örökre megmarad bennem, hogy pl.
"..vannak olyan visszatérõ vendégek a toxikológián, hogy meglátom a cipõtalpát és elmondom a TAJ számát visszafelé"
"paraj-részeg", azaz búváritalt ivott (gy. k. lemegy, körülnéz, és feljön az ital),
"olyan, mint a halál és a hasmenés, ha menni kell, hát menni kell"...stb.

Egész jól voltak összeállítva, kezd szerintem helyrebillenteni.
(Csak a szmokingos fúvósokat a frakkos karmesterrel tudnám feledni)
balta zoltán 2012 márc. 01. - 22:05:14
(81/376)
a "halálunalmas fúvószenekar" sokkal viccesebb, mint fábrysanyi, akirõl leginkább a néhai Szuhay Balázs kormánypárti Parabola mûsora jut eszembe, még a 90-es évek elejérõl. DE: íly olcsó, gusztustalan, tehetségtelen módon "viccelõdni" az ellenzék kárára (tökmindegy ki az ellenzék), még a hiszékeny úrnak sem sikerült. aki a döglött oroszlánba rugdos, mint fábry, az egy szellemi selejt. a kabaré mindig az aktuális hatalmat kell hogy ostorozza, nem pedig a hatalom ellenfelét. fábry emberileg és "szakmailag" is kinyírta magát, de senki nem sír majd utána, mikor eltûnik majd pöcegödörben. vagy túl optimista vagyok?
1/10
dantonb 2012 márc. 01. - 21:49:16 1/10
(80/376)
Hát az tuti hogy nekik kell fizetni hogy végigülje normális ember amûsorát.A Blikkben olvastam,bár nem vagyok rendszeres olvasójuk ,hogy az elsõ felvételen páran elszundikáltak,mire Fábry kiszólt hogy "nyugodtan tessék aludni ,úgysincs semmi érdekes:)"
adamnagysweetmovie 2012 márc. 01. - 21:42:19
(79/376)
Lehet jegyet rendelni a só tévéfelvételére. Elmegyek rendet zavarni, ha jól megfizetnek.
8/10
greghouse 2012 márc. 01. - 19:45:56 8/10
(78/376)
Ezt a visszafogottabb, köztévés stílust nem a Fábrynak találták ki. A DTK shownak is az a baja, hogy a két stílus közt próbál egyensúlyozni, ha pedig két szék körül kering az ember, tudjuk mi a vége...az meg teljesen igaz, hogy ekkora melléfogást, mint a szmokingos halálunalmas fúvós kamarazenekar, még nem láttam a hazai médiában Kiszel Tünde mûsorvezetése óta.
2/10
olahmiki1959 2012 márc. 01. - 17:26:02 2/10
(77/376)
Óriási várakozás elõzte meg - teljes joggal, - Fábry mûsorát a közszolgálati tv-ben, ahhoz képest eddig kifejezetten gyengék voltak az adások. Érezni a stáb kapkodását, valószínûleg õk is érzik, tudják, hogy a nézõk nem ezt várták tõlük.
Fábry és a szerkesztõk keze bizonyos értelemben meg van kötve, hiszen az a vagány, felszabadult, sokszor vulgáris stílus, ami az RTL-en jellemezte a mûsorvezetõt, itt megengedhetetlen. Mégis csak az 1-es csatornáról van szó, nem egy kereskedelmi tv-rõl. Érezhetõ, hogy kínosan ügyelnek arra is, hogy durvább kiszólások kerülése mellett, a politikai utalásokat is kihagyják a szövegbõl, vagy a poénok közül, ezzel pedig pont a mûsor egyik erõssége, sava-borsa vész el.
A kis rézfúvós zenekar szerepeltetése abszolút melléfogás. Õk kitûnõen felkészült, magas színvonalon játszó komoly zenészek, ugyanakkor merev, a média világában nehézkesen mozgó emberek, és így teljesen alkalmatlanok arra, hogy poénokra azonnal, megfelelõ ritmusban reagáljanak.
Az, hogy a változtatások miatt idõrõl-idõre magyarázkodásokra kényszerül a mûsorvezetõ, az meg kifejezetten kínos. Ilyen például a díszletek állandó cserélgetése.
Fábry valószínûleg nem számolt azzal sem, hogy az M1-en más lesz a közönség, mint amilyet õ az évek alatt az RTL-en megszokott. Más a légkör, az itteni nézõk mintha merevebbek lennének, nem tudnak olyan felszabadultan nevetni a poénokon, mint a régiek, igaz, hogy a poénok sem olyan ütõsek, frappánsak mint ott.
Nem tudom, mi van például a stand up-os fiatal humoristákkal, akik régebben állítólag nagyon sokat segítettek Fábrynak. Az õ humoruk nagyon hiányzik a mûsorból.
Kíváncsian várom a mai adást, de ha nem fog gyökeresen átalakulni a mûsor, nem lesz frappánsabb, feszesebb, a vendégek nem lesznek érdekesebb, színesebb egyéniségek, akkor nem sok jövõt jósolok neki.
Fábryt azért sajnálom, mert egy vitatható személyiségû, de kétségtelenül tehetséges ember vergõdésének, helykeresésének lehetünk szemtanúi adásról-adásra, ami nem csak az õ, hanem a nézõk számára is egyre kínosabb.