Mike088 2015 ápr. 26. - 00:15:48
(18/38)
Akárcsak a Nyomtalanul címû film ez is jó recept alapján készült. Egy kis misztikum, folyamatos feszültség és jól felépített történet jellemzi. Nem unatkoztam egy percig se. 10/8
7/10
Ze74 2015 ápr. 22. - 22:23:45 7/10
(17/38)
Akinek ez tetszett az nézze meg a Nyomtalanul-t.Ugyan ez a nyomozó páros (Q ügy osztály)másik filmje.
Ennél még jobb a Tetovált lány trilógia,persze a Svéd változatban.
9/10
csontfej 2015 ápr. 19. - 13:52:44 9/10
(16/38)
Jó kis film.
teatea 2015 ápr. 16. - 20:05:20
(15/38)
Olvastam ma egy cikket Schreer Katalintól a skandináv krimirõl, néhány érdekes gondolat van benne, belinkelem.

http://www.origo.hu/kultura/20150416-a-skandinav-krimi-a-joleti-tarsadalom-kritikaja.html

..... részlet .....

A norvég Gunnar Staalesen ezt így fogalmazta meg: „az én szememben a modern skandináv krimi a klasszikus elbeszélõ regény mai megfelelõje. Ez az a mûfaj, amely aktuális témákat dolgoz fel, és oly módon világítja meg õket, hogy azzal vitára és gondolkodásra készteti az olvasókat, míg az egyéb irodalmi mûfajok inkább kísérletezõek, és sokszor a saját formájukkal vannak elfoglalva.”
teatea 2015 ápr. 15. - 21:23:35 Előzmény Trombi
(14/38)
Jaj ne már! Ne legyünk már ilyen jóságosak! Én nem akarok lábujjhegyen járni csak attól való félelmemben, hogy valami idióta lemásolja egy rossz mozdulatomat. Értsd ezen azt, hogy a krimi, a thriller, az egy mûfaj, és persze nemcsak filmekrõl van most szó, de sokkal inkább könyvekrõl. Ugye ez a film is egy könyvbõl forgatódott, ne feledjük. Szóval ez a mûfaj, mármint a krimi, engem is beleértve, milliókat szórakoztat szerte a világon, és ezen most ne azt értsd, hogy szétröhögöm magam egy pszichopatán vagy egy mezei gyilkoson, mert milyen kis vicces dolgok ezek, hanem egyszerûen érdekes és izgalmas lehet a történetvezetés, a felbukkanó karakterek, élethelyzetek, és ami még nekem különösen tetszik ebben a mûfajban az az, hogy a kvázi magasirodalmi szófosás nélkül haladhatunk elõre a történetben, mindenféle értelmiségi aberráltság nélkül. Itt max. a gyilkos aberrált, vagy esetleg még néhányan ott körülötte, de azért ez egy jól behatárolható jelenség.

Apropó, én nem vagyok arról meggyõzõdve, hogy ezek a sztorik mintaként szolgálnak súlyos, valós esetekhez. Behring ha jól emlékszem valami eszmei becsavarodás következményekent követte el, amit. Mélyebbek voltak ott az okok szerintem, mint egy rossz pillanatban letöltött thriller.

Aztán lesz ennek a sorozatnak egy harmadik része, na azt a könyvet már elolvastam, nem tudtom, hogy ezek sorrendben mennek. Az a könyv, a Palackposta, szabályosan egy remekmû. Egy kisebb stílusbravúrral megírt fantasztikus történet, és csak azért említem mindezt, mert az abban menõzõ pszichopata apja egy pap volt, aki különös kegyetlenséggel "bánt el" a fiával gyerekkorában, aki aztán szektás családokon vesz bosszút késõbb, nem kispályás módon. Szóval ezt a típusú mészárlást az ember nem lemásolja valahonnan, egy könyvbõl, filmbõl, hanem ennek durva belsõ, lelki okai vannak, lehetnek. Vigyázz, nagyon beteg, ha nem bírod az ilyesmit, ne nézd meg.

Amúgy engem érdekel a világ, a borzalmaival együtt, ha az jól van megírva, vagy megfilmesítve. Része az életnek. Esetenként a fantáziának, bár az engem kevésbé izgat, max. minõségi scifik esetében.
8/10
Trombi 2015 ápr. 15. - 13:23:49 8/10 Előzmény Gladyator
(13/38)
A jóságával egyetértek, de minek kell ilyen borzalmakról filmet csinálni??? Örüljünk, ha nincs részünk benne, és inkább arról csináljanak filmeket, mik boldoggá tesznek az életben!? A norvég Behringhez hasonlóan ötleteket vehet más is az ilyen depresszív filmekbõl...
8/10
Gladyator 2015 ápr. 11. - 01:33:42 8/10
(12/38)
Jó film, kicsit nyers, kicsit pszicho, kicsit zavaróak benne az idegen csengésû nevek, ezért figyelni kell hogy ki kivel van :D
De amúgy szépen összeáll a végére a kusza kezdet után.
A legjobb modern dán film amit láttam, ha nem az egyetlen ;)
8 pontért
offtopic
teatea 2015 ápr. 10. - 17:48:48
(11/38)
JAO szerintem is jó alap. A fizimiskája sem utolsó. A kihalófélben lévõ férfiasságra emlékeztet. Most kezdem olvasni. Ez is úgy fog lecsúszni, mint koktél a rekkenõben.
8/10
pihes 2015 ápr. 10. - 15:32:49 8/10
(10/38)
Nagyon jó alapokon áll ez a film.
offtopic
vodniktuner 2015 ápr. 08. - 20:38:12 Előzmény funfun
(9/38)
Az anyád büdös *csáját spoilerezzél, köcsög!
5/10
funfun 2015 ápr. 01. - 12:38:45 5/10
(8/38)
A könyv sokkal-sokkal jobb és izgalmasabb. Nekem csalódás volt a film. A kiégett nyomozót hagyják dolgozni, az okos és kitartó titkárnõ annak ellenére segít, hogy nem szereti, fiával valami miatt rossz a kapcsolata - olyan klisé-szerû minden, mintha amerikai filmet néztem volna. Persze van benne megbeszélt, majd elfelejtett közös vacsora idõpont, rendõrfõnök kamu-ürüggyel elvon nyomozókat a munkától felettese parancsára, és a többi. A gyönyörûséges lányból 20 év hajléktalanság és pszichés nyomor után gyönyörûség nõ lesz. Akinek a rendkívül zárkózott nyomozó természetesen feltárja bezárt lelkének mélységes bugyrait.
Persze nem olyan rossz film, de olyan érzésem volt, mintha egy olyan Michelin-csillagos helyre ültem volna be, ahol egy átlagos étterem szakácsa fõzne.
Nálam 5 pont. Lehet, túl magasan volt a léc. Utóbbi idõk legjobb skandináv krimije az Eltûnés sorrendjében volt szerintem.
jesusfreak 2015 márc. 29. - 10:15:23
(7/38)
Tegnap láttam és nagyon tetszett. Igazi európai, lassú, feszült krimi. Régen az amerikaiak csinálták a legjobb thrillereket, krimiket... de aztán fokozatosan telerakták akciókkal, robbanásokkal és erõltetett szerelmi szálakkal, klisékkel. Most az európai - skandináv krimik - a legjobbak ebben a mûfajban. Ki hitte volna a dánokról - akik amúgy inkább a dogma filmekrõl ismertebbek - , hogy a fene nagy boldogságuk mellett (õk vezetik a "Legboldogabb ország" listáját!) ilyen feszült, izgalmas filmet összetudnak kaparni. 9/10 pont.
SPOJLER!
Egy hibapontot tudnék csak megemlíteni, hogy a végén: hogyan tudott Kimi olyan gyorsan és pont idõben ott teremni, hogy kimentse a két nyomozót?! Honnan tudta, hogy hová vitték õket? Egyáltalán, honnan tudta, hogy ki és miért rabolta el õket a rendõrségrõl?!
9/10
Catharin 2015 márc. 28. - 21:39:05 9/10
(6/38)
Nekem ez a rész jobban tetszett ,mint az elõzõ! Sokkal jobban,pedig az sem volt rossz. Nagyon jó alkotás,kivételes.
10/10
csáknoriszakemény 2015 márc. 22. - 21:55:50 10/10
(5/38)
De jó ilyen filmeket moziban nézni. A film minõségben közeli a Nyomtalanulhoz, a fõszereplõk itt is hozzák magukat, voltak rendkívül tetszetõs részek. Dán minõség.
9/10
benvenuto1 2015 márc. 06. - 11:40:45 9/10
(4/38)
Az elsõ rész nekem is jobban tetszett. De innentõl már Carl Morck a skandináv Columbo lett, és folytatható a sorozat.
10/10
zodiac1967 2015 febr. 28. - 10:53:11 10/10 Előzmény NADALFAN
(3/38)
Sokkal összeszedettebb, és filmszerûbb, mint az elsõ rész volt, pedig már az sem volt rossz. A Fejvadászok és A tetovált lány után közvetlenül jön az elmúlt évek legjobb skandináv trhillerei között. A harmadik részt pedig maga Nikolaj Arcel rendezi, úgyhogy további elõrelépés várható. Várós!
6/10
NADALFAN 2015 febr. 16. - 23:43:33 6/10 Előzmény ramicica
(2/38)
Hát nem tudom,de nekem csalódás volt ez a Nyomtalanul után. Penetráns ez az ügy is amit megint felgöngyölítenek,de olyan hállivúdis lett a közepétõl. Kár érte. Ettõl még alighanem jön majd egy újabb rész ,a nézettség tehát megvan ahogy itt írja az elõttem szóló,talán az majd az jobb lesz.
6/10.
ramicica 2015 febr. 15. - 14:22:18
(1/38)
Fasandraeberne Dániában megdöntötte az év nézettségi rekordját.
Egyébként pedig benne van az elmúlt 10 év legnézettebb dán filmjei között, a 2.