Téma: Falfúró

Ronaldo 2015 nov. 04. - 11:09:11 Előzmény LajtaJ
(31/51)
Többször feltûnik a "Csertõ utca" utcanév tábla, én meg mellette lakok Zuglóban. Annyit esetleg el tudok képzelni, hogy bizonyos jelenetek máshol forgattak.
LajtaJ 2015 júl. 08. - 06:46:32
(30/51)
Szerintem a filmet nem Zuglóban, hanem a havannán forgatták.
LajtaJ 2015 júl. 08. - 04:12:25
(29/51)
Szatler Renáta milyen gyönyörû nõ!
9/10
5i 2015 júl. 07. - 22:10:11 9/10
(28/51)
Qrva nagy film!!! :-)
LexH 2015 júl. 07. - 15:10:38
(27/51)
A filmbõl megtudhatjuk, hogy a házgyári panelokba nem lehet ugyan szögeket beverni, ám „éves szinten közel tízezer lakás az, amit a házgyárnak le kell gyártania”, ezért az ilyen problémákra, mint képszögek helyére mûanyag tipliket beverni, „a vállalatnak nincs ráhatása”.
S ez csak a bajok kezdete...
vino-et-veritas 2015 jún. 25. - 16:13:53
(26/51)
A "falfúrók" még önerejükbõl próbáltak valamire jutni, nem kegyes osztigatásokból.
Emiatt is kevesen nõtték ki magukat igazán és sokan egész életükben csak "falfúrók" maradtak...

OFF

Ez csak a "javak" elosztásának más módja.

Régen a mindenki "egyformán" kapott valamit, eztán a(z új)bourzsoázia szûk rétege kap sokat és a nagy többség mikroszkópikus morzsaszemeket.

A gond, hogy mindkét esetben a mínuszt osztogatjuk (hitel, állami pénz, EU-támogatás, stb.).
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 25. - 14:16:42
(25/51)
Jaja.
Sosem értettem, hogy valaki miért akar többet lopni mint amennyit el tud költeni?! ;)
vino-et-veritas 2015 jún. 25. - 13:49:29
(24/51)
Hidegháború? Gazdasági harc a fegyveres helyett?
Azt a pár milliárdot "beáldozták" a rendszer felpuhítása érdekében.

Ráadásul Kádárék a legvidámabb barakkot is abból építették. A gulyáskommunizmus olyan jól bejött, hogy még ma is mûködik látensen. Néha egy kis béremelés a tanároknak, EÜ-dolgozóknak, kölekedésiknek, "rendvédelmiseknek", pálinkafõzés, rezsicsökkentés, stb. és máris csönd van. Volt "normális" munkavállalói sztrájk az utóbbi 5 évben? (Közben Gaskó meg méltatlankodik, hogy megbuktatták...)

Ha jól emlékszem, a lengyelek a végén nem is fizették vissza az adósságot. Egy ideig sokkal rosszabb volt nekik, de most meg hol járnak elõttünk?
Mi meg eltapsoltuk a megint a milliárdokat (pl. nyugdíjkassza, stb.) és mégis statisztikai hibahatáron belül játszadozunk az államadósság változásával...
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 24. - 19:00:47 Előzmény vino-et-veritas
(23/51)
Csakhogy minden nem maradhatott a régiben.
A mai napig csodálkozom, hogyan voltak képesek bevenni a hitelezõk azt a rengeteg meghamisított adatot az országról. :)
vino-et-veritas 2015 jún. 22. - 19:26:36
(22/51)
OFF

Hát ehhez képest nem biztos.

A kor azért volt "rettenetes", mert már a rendszer érezhetõen a végét járta és a bomlás szaga mindenütt érzõdött, de a jövõt még senki sem ismerte. Ha sejthetõ lett volna, lehet, hogy minden marad a régiben...

De az idõutazás még nem ért véget, mostanában még hátrébb lépkedünk...


ON

Vissza a filmhez.
Rettenetes volt szembesülni azzal, amit persze láttunk, hogy tulajdonképpen Magyarország egy jelentõs része így él.
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 22. - 18:54:59
(21/51)
Mihez képest? :)
Errõl hosszasan lehetne beszélni. Inkább úgy mondanám, hogy a kor következményei.
vino-et-veritas 2015 jún. 22. - 18:52:56
(20/51)
Persze.

De attól még a kor sem volt valami jó...
LajtaJ 2015 jún. 22. - 17:58:07 Előzmény stubyte
(19/51)
De Renáta miatt minden alkalommal megnézem újra és újra!
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 22. - 17:12:19
(18/51)
Azt azért láttad, hogy egy fikanick-be futottál bele?! ;)
vino-et-veritas 2015 jún. 22. - 10:41:32
(17/51)
Csak annyira, amennyire a kor, amelyben/rõl készült...
rohamkocka 2015 jan. 13. - 00:55:43 Előzmény James Uram Benson Madame
(16/51)
Én nemrégen néztem meg a Youtube-on. Zseniális film.

Egyetértek. A filmnek nem a történet a lényege (SPOILER az egy mondatban leírható: egy gyári munkás srác kilép és maszek falfúró lesz SPOILER VÉGE), hanem a korrajz.

Nyolcvanas évek, még bõven áll a vasfüggöny, azonban a rendszer minden porcikájában rohad már, ezt jól mutatja a gyári gép meghibásodása is, az egyre merészebben megjelenõ szexualitás, de mégis csak még a szocializmus tart. Emberek próbálnak meg túlélni egy olyan rendszerben, ahol egyik nap olyan, mint a másik, ahol nem történik semmi, ahol tökmindegy, hogy hétfõ vagy csütörtökön van, mert ugyanúgy 6-ra be kell érni a gyárba. A srác egy ilyen világban próbál meg érvényesülni maszekként, kihasználva a rendszer szürke zónáját (pl. amikor a plakátolás miatt akarják büntetni), és hogyan próbál meg az elejétõl kezdve egy "csak egy fogasgép a gépezetben" típusú gyári munkás önállósodni, ahol maga felel a bevételért, a munkáért, ugye ezt a mentalitást többször is a fejére olvassák.

Szóval ezt a filmet így kell nézni. Aki pörgõs filmet akar látni a régi rendszerbõl, annak pedig ott a Dögkeselyû. :)
10/10
Tuvalu 2013 jan. 21. - 13:03:50 10/10
(15/51)
Ebben a filmben is szerepel Kiszel Tünde.
James Uram Benson Madame 2012 máj. 16. - 11:30:31 Előzmény convar
(14/51)
Értelmetlen az igen, de hogy életszerûtlen lenne...?
James Uram Benson Madame 2012 máj. 16. - 11:29:37 Előzmény convar
(13/51)
Pont ez a lényege, hogy a korra jellemzõ sivárságot, szürkeséget, kilátástalanságot akarja ábrázolni, mikor hivatalosan még bõven fasza volt minden, boldogan éltünk stb. Nem véletlen a sok amatõr szereplõ és a profi színészek is nagyon ráéreztek a figurákra. Hasonlóan emblematikus film a témában a Panelkapcsolat a Koltay-Pogány házaspárral.
Be lehet szarni a röhögéstõl néhol, ugyanakkor szomorú az egész. Fõleg ha ismer az ember hasonló arcokat. Mondjuk apámnak pont volt ugyanolyan Újpesti Dózsa melegítõje, mint Andorai Péternek, pedig nem panelproli :))))
3/10
convar 2011 nov. 18. - 01:54:51 3/10
(12/51)
Értelmetlen, életszerûtlen párbeszédek, helyzetek jellemzik végig a filmet. És sajnos ebben a filmben is bennevan az az "íz", ami miatt nem rajongok a magyar filmekért (tisztelet a kivételnek). Pedig szeretném szeretni õket, elvégre magyar vagyok, rendszeresen próbálkozom, mint most is. De (majdnem) mindig pofáraesés a vége.

Azért végigkínlódtam, nem nyomtam ki, de sztem ez egy rossz film...


U.i.: egyedül a nosztalgia okozott kellemes perceket, mint pl. a bejátszott reklámok, rádiómûsorok, stb. :)